TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

mlx

New member
No faktycznie ma wypalone DVB :-(
Tak nawiasem mówiąc wczoraj ukazał się nowy firmwere do D7000:)
wreszcie coś wyszło bo już miałem wrażenie, że nowa seria to koniec z updatami dla naszego modelu

T-GAPDEUC-1022.1

Wsparcie dla UE46D7000LS


W sumie jest trochę zmian:

- samo wgranie resetuje wszystkie ustawienia ekranu(może zmienili palety barw) i dźwięku,

- aktualizacja instaluje kolejne badziewne widżety w SmartHubie (al jazzera brak :p),


- tak jakby lekko przyśpieszono reakcję tv na zmianę kanałów ale filtry włączają się jeszcze dłużej niż poprzednio
- i wydaje mi się, że poprawiono efekt 3D (a może to autosugestia, choć po 2 ostatnich aktualizacjach było zdecydowanie gorzej głębią i crosstalkingiem)

niestety dalej widać, że nie poprawili wydajności obsługi menu w trakcie odtwarzania filmów przez tv, nie ma automatycznego ustawiania dekodowania na wyjściu toslink
 
Ostatnia edycja:

tojamarcin

New member
to oprogramowanie ma zmniejszyc efekt migotania w trybie 3d
reszta to jakies kosmetyczne sprawy - powyższa dla mnie najważniejsza

Changelog: 1022.1

- Enhances firmware security.
- This firmware will decrease flickering problem on 3D mode. (only 3D model)
- Change the way to get out of Store Demo Mode
- Change the type of information of Info banner
- Prevent escaping issue when pressing volume button on video apps(Netflix, Vudu, etc)
- Support Remote Service
- Support Netflix 3.1
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
wreszcie coś wyszło bo już miałem wrażenie, że nowa seria to koniec z updatami dla naszego modelu

T-GAPDEUC-1022.1

Wsparcie dla UE46D7000LS


W sumie jest trochę zmian:

- samo wgranie resetuje wszystkie ustawienia ekranu(może zmienili palety barw) i dźwięku,

- aktualizacja instaluje kolejne badziewne widżety w SmartHubie (al jazzera brak :p),


- tak jakby lekko przyśpieszono reakcję tv na zmianę kanałów ale filtry włączają się jeszcze dłużej niż poprzednio
- i wydaje mi się, że poprawiono efekt 3D (a może to autosugestia, choć po 2 ostatnich aktualizacjach było zdecydowanie gorzej głębią i crosstalkingiem)

niestety dalej widać, że nie poprawili wydajności obsługi menu w trakcie odtwarzania filmów przez tv, nie ma automatycznego ustawiania dekodowania na wyjściu toslink

Jakie filtry ?
 

shyha

New member
Do użytkownika @Mls
nie ma automatycznego ustawiania dekodowania na wyjściu toslink

W którym miejscu zmieniasz to dekodowanie??

Ja czekam z upragnieniem na poprawki:
- ARC w HDMI 1.4 (skopana współpraca z RX-v671)
- brak obsługi klawiatury np w YouTube z telefonu Samsunga
- częste samoczynne resety na YouTube
- możliwość usunięcia dowolnych nieużywanych źródeł
- poprawić czas reakcji w aplikacjach
 
Ostatnia edycja:

shyha

New member
Myślałem, że jest to jakaś opcja "na wierzchu" tzn w TOOLS.
Teraz dopiero zauważyłem ta funkcja zakopana gdzieś w dodatkowych ustawieniach dźwięku w MENU.

Uświadomiłem sobie, że masę filmów oglądałem w PCMie a zwalałem winę na amplituner albo kiepski release <facepalm> JA PIE&DOLE, ile ja przeklinałem na ampli niesłusznie. Dzięki za uświadomienie!
Skopana sprawa, że nie zapisuje się... może Samsung o tym nie wie. Jeżeli mało userów zgłasza tego typu problemy to aktualizacji się nie doczekamy. Warto by im napisać swoje bugi i "nice to have".
 
Ostatnia edycja:

mlx

New member
Myślałem, że jest to jakaś opcja "na wierzchu" tzn w TOOLS.
Teraz dopiero zauważyłem ta funkcja zakopana gdzieś w dodatkowych ustawieniach dźwięku w MENU.

Uświadomiłem sobie, że masę filmów oglądałem w PCMie a zwalałem winę na amplituner albo kiepski release <facepalm> JA PIE&DOLE, ile ja przeklinałem na ampli niesłusznie. Dzięki za uświadomienie!
Skopana sprawa, że nie zapisuje się... może Samsung o tym nie wie. Jeżeli mało userów zgłasza tego typu problemy to aktualizacji się nie doczekamy. Warto by im napisać swoje bugi i "nice to have".

moja propozycja jest taka - przygotuj gotowca do samsunga to część czytelników skopiuje i wyśle do nich - bo inaczej nic z tego nie będzie - ludzie są za leniwi
 

weksla

New member
Bez reklam
Próbuje zainstalować ten soft, ale cholera u mnie się nie da?
Ani online nie działa (dawniej działało) ani przez USB nie wykrywa softu co jest nie tak?
 
Ostatnia edycja:

shyha

New member
Próbuje zainstalować ten soft, ale cholera u mnie się nie da?
Ani online nie działa (dawniej działało) ani przez USB nie wykrywa softu co jest nie tak?

Ja też nie mogę zaktualizować. Może idzie kontynentami/regionami: Azja, USA, Europa....Polska ;) aby nie zapchać serwerów. No ale z USBka powinno niby pójść.

Co do pisemka do Samsunga chyba nie ma co bawić się w oddział PL tylko od razu do EU.
 

weksla

New member
Bez reklam
Tyle dobrze że problem nie dotyczy tylko mnie, cóż poczekamy kilka dni może naprawią bubla. Ale ktoś pisał, że zainstalował, no chyba że za granicą:D
 

fausto1

New member
Bez reklam
mnie tez sie udało z pena zainstalowac aktualizacje. a powiedzcie mi panownie taka rzecz, mam 46d7000 i filmy 3d ogladam z pelnym blu ray puszczajac obraz z kompa na TV kablem hdmi. Pytanie moje jest takie czy roznica w efektach 3d moze byc lepsza gdybym ogladal bezposrednio z odtwrzaczacza blu ray ten sam filmy nagrany na plyte niz tak jak zamontuje w deamon toolsie i odtworze za pomoce POWER DVD 12?
 

shyha

New member
W takim razie też spróbuję po USB. Online mi nie działa mimo połączenia poprawnego z siecią.

Co do 3D to trzeba uważać na release'y. Ja miałem Avatara 3D w 2 wersjach. Obie podobne (ważyły po 13GB). Gdy odpaliłem pierwszy to byłem totalnie rozczarowany słabą jakością 3D a to film można powiedzieć wzorcowy. Szybko męczyły się oczy. Duży crosstalking.

Następnego dnia odpaliłem ten drugi release i byłem totalnie zaskoczony bo efekty w końcu były poprawnie zrobione i bardzo mi się podobały. Nie wiem na czym dokładnie polegała różnica, ale prawdopodobnie ktoś przy montażu SBS źle zrobił przesunięcie.
 
Do góry