TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

tojamarcin

New member
Zgadzam się w 100 % sklep Euro Rtv Agd od jakiegoś czasu nie pozwala nawet sprawdzić tv o wymianie nawet nie wspomnę.Wywalasz 10 kafli na tv (myślę o 55 ES 8000) a te pajace nawet nie pozwolą go podłączyć a za dwie godziny kiedy okaże się ze tv jest wadliwy wysyłają do serwisu.Trzeba dobrze się zastanowić przed dokonaniem tam zakupu!!!


Dokładnie tak - euro - rtv -agd i vobis to niestety małe i mało elastyczne sieci - polecam zdecydowanie media-markt - duża europejska sieć - ja po 2 miesiacach poszedlem i wymienili mi bez problemu , byli bardzo mili i wszystko poszło sprawnie - inny użytkownik tego forum miał podobny problem - rownież poszedł do media z prośbą o wymiane i właśnie wymieniają mu na nowy model ES bo starych modeli D już nie ma i również wszystko odbyło się bez problemu - także jak kupować to w dużych sieciach bo one mają taki przerób tych tv że kilka w tą czy w tą nie ma aż tak wielkiego znaczenia a takie sieci jak euro - liczą każdą zł.
 

shyha

New member
Ja też nie widzę na tych zdjęciach nic złego !

Otóż to...
Zdjęcia nie oddają w tym przypadku rzeczywistości. Zszedłem z podświetleniem do 13 i jak dla mnie żadnej chmurki nie ma nawet przy oglądaniu filmów w niepełnej rozdzielczości (duże pasy czarne góra, dół).

Pytałem też kilku znajomych nie obeznanych w temacie cloudingu przy oglądaniu filmu (w zupełnej ciemności) czy widzą jakieś poświaty, rozjaśnienia. Nikt nie stwierdził takiego defektu.

Wg Ciebie u mnie szara plansza wyszła skandalicznie, ale szczerze to przy zwykłym oglądaniu nie odczuwam dyskomfortu, a jestem (jak każdy porządny Polak) malkontentem i znerwicowanym pedantem.
 

jacek375

New member
Ja swojego TV kupowałem w Euro w Gorzowie Wlkp i zanim go kupiłem podłączyli mi go do prądu celem sprawdzenia czy działa itd.
Nie wiem gdzie Wy robicie te zakupy!!!???
 

nemko

New member
Potwierdzam, warszawskie Saturny sprzedają telewizory tylko zapakowane. Można je sobie sprawdzić po wyjściu ze sklepu na przygotowany przez sklep stanowisku.
Jednym słowem można wyrzucić klika tysięcy w błoto kupują kota w worku.
I jeszcze jedno, tak żeby dobić klientelę. Byłem w salonie firmowym Samsunga aby zobaczyć czy tam maję tv bez wad. Niestety i tam było różnie z tą jakością.
Ale ja nie o tym. Na pytanie co zrobią z modelami które już znikają z rynku i wstawią w to miejsce nowsze, odpowiedzieli mi że zostaną utylizowane bo im się bardziej to opłaci.
Normalnie aż włos mi się zjeżył. A gdzie rozsądek, już nie wspomnę o ochronie środowiska.

Rzuciłem okiem na test który zrobił kolega shyha.
Z tego co zauważyłem, pasy to jedno, a ich kolor to drugie. W niektórych miejscach widzę zabarwienie ich na różowo. Podobne zabarwienie widziałem też na soniakach.
Może ktoś się wypowie czym to jest spowodowane?
 

olivier

New member
witam!

Panowie proszę o pomoc w moim poście.
"...kolejny raz dzwonić na infolinię w celu reklamacji??? Co z tym podglądem w guide???..."

Pozdrawiam Oli
 

awujotka

New member
Bez reklam
Od wczoraj stałam się posiadaczką 55D7000. Jak na razie gra bardzo dobrze, cloudingu niet, a tego się najbardziej obawiałam po lekturze wątku.
Faktycznie model jest "na wymarciu", ciężko kupić, ale się udało:)
TV nabyty w sieci Euro:p dla zainteresowanych - na całą Polskę zostało niewiele ponad 20 szt. w tej sieci.
MM i Saturny w Warszawie - jedynie modele wystawowe.
Zostają jeszcze sklepy internetowe, tylko nie wiadomo na jak długo.
Natomiast seria 8000 - jak najbardziej dostępna, tylko trzeba lubić srebro...

TV rozpoznaję "walką" i testuję na potęgę.
pozdrawiam
 

PIGMENT33

New member
Witam. Czy ktoś już robił jakiś test porównawczy jakości odbioru wbudowanego tunera sat do tunera zewnętrznego?? Czy wogóle ktoś korzysta z wewnętrznego sat, jakie są jego opinnie .....itd. Będę wdzięczny za odpowiedź , bo w moim przypadku już nie ma miejsca na zewnętrzny tuner sat, a jakby wbudowany był ok to zakup telewizora murowany. Pozdrawiam!!
 

Primer

New member
Ja swojego TV kupowałem w Euro w Gorzowie Wlkp i zanim go kupiłem podłączyli mi go do prądu celem sprawdzenia czy działa itd.
Nie wiem gdzie Wy robicie te zakupy!!!???
Tylko że podłączając tv do prądu w sklepie to trochę mało.Bo przy takim oświetleniu i pośpiechu to na bank nic nie zobaczysz:D
 

farba

New member
Zgadzam się w 100 % sklep Euro Rtv Agd od jakiegoś czasu nie pozwala nawet sprawdzić tv o wymianie nawet nie wspomnę.Wywalasz 10 kafli na tv (myślę o 55 ES 8000) a te pajace nawet nie pozwolą go podłączyć a za dwie godziny kiedy okaże się ze tv jest wadliwy wysyłają do serwisu.Trzeba dobrze się zastanowić przed dokonaniem tam zakupu!!!
Co za problem? Kupuj w internetowych, bo masz możliwość zwrotu w ciągu 10 dni bez podania przyczyny. Jedyna strata to koszt wysyłki. Ewentualnie net z odbiorem osobistym plus tekst, że musisz go włączyć w celu sprawdzenia albo nici z interesu. Euro nie ma najlepszej opinii jeśli chodzi o wszelakie wymiany lub zwroty. EURO RTV AGD (ostrzeżenie) - Forum PCLab.pl
 

egon30

New member
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem d7000 i znalazłem mały problem w przeglądarce internetowej, mianowicie chciałem obejrzeć sobie meczyk online i lipa.... czy u Was też tak jest, że nie można oglądać filmików online?
Ciekawy też jestem czy jest dostępna jakaś alternatywna przeglądarka do tego modelu?
Pozdrawim

Dostałem info że Netplayer daje rade ,ale nigdzie nie mogę go znaleźć.
Mam IP Irlandzkie ale ustawienia regionalne TV - polskie. Ma ktoś na to jakiś patent ??? Pozdrawiam.
 

shyha

New member
Rzuciłem okiem na test który zrobił kolega shyha.
Z tego co zauważyłem, pasy to jedno, a ich kolor to drugie. W niektórych miejscach widzę zabarwienie ich na różowo. Podobne zabarwienie widziałem też na soniakach.
Może ktoś się wypowie czym to jest spowodowane?

To jest kwestia pod jakim kątem robiłem zdjęcie. Wystarczyła mała zmiana kąta i telewizor na zdjęciu wygląda inaczej. Na żywo tego nie ma.
 

nemko

New member
To jest kwestia pod jakim kątem robiłem zdjęcie. Wystarczyła mała zmiana kąta i telewizor na zdjęciu wygląda inaczej. Na żywo tego nie ma.

Mam nadzieję że Cię nie uraziłem, nie jestem ekspertem. Czytam opinie i doświadczenia innych. Ponieważ na soniaku zauważyłem w niektórych miejscach odcień różu na szarym testowym tle, który i u Ciebie zobaczyłem na fotkach, zapytałem co może być powodem takiego koloru matrycy?
 

nemko

New member
Dla zainteresowanych zakupem telewizora z wystawy. Radzę dokładnie przyjrzeć się matrycy bo może spotkać Was niemiła niespodzianka w domu.
Załączam fotkę fragmentu matrycy 40d7000 z wystawy i przepraszam za kiepską jakość zdjęcia, które robiłem z aparatu telefonicznego.
Zainteresowania na pewno znajdą na niej co trzeba, a raczej czego nie powinno być na matrycy.
 

Attachments

  • DSC03408.JPG
    DSC03408.JPG
    416,7 KB · Wyś: 102

fula

New member
Dla zainteresowanych zakupem telewizora z wystawy. Radzę dokładnie przyjrzeć się matrycy bo może spotkać Was niemiła niespodzianka w domu.
Załączam fotkę fragmentu matrycy 40d7000 z wystawy i przepraszam za kiepską jakość zdjęcia, które robiłem z aparatu telefonicznego.
Zainteresowania na pewno znajdą na niej co trzeba, a raczej czego nie powinno być na matrycy.

Ale o co chodzi?
 

nemko

New member
Nie widzisz wypalonych napisów na matrycy przy krawędzi? Wiem że kiepskie zdjęcie. Najwyraźniej widać wypalony napis DVB, ale jak się dokładniej przyjrzysz, to wzdłuż całej lewej krawędzi pełno jest takich wypalanek. Myślałem że takie rzeczy to tylko na plazmie.
 

Podpucha

New member
Nie widzisz wypalonych napisów na matrycy przy krawędzi? Wiem że kiepskie zdjęcie. Najwyraźniej widać wypalony napis DVB, ale jak się dokładniej przyjrzysz, to wzdłuż całej lewej krawędzi pełno jest takich wypalanek. Myślałem że takie rzeczy to tylko na plazmie.

Wszystko co się świeci kiedyś gaśnie lub się wypali :) Jeśli powystawowy to nic dziwnego że przez rok czasu albo i więcej ciągle jedna i ta sama reklamówka zdołała wypalić swoje zarysy.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 
Do góry