TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

bird

New member
ty nie masz wchodzic w zadne menu serwisowe bo wszystkie matryce takie same - chodzi o jakosc wykonania tej matrycy i tu nie ma znaczenia zaden numerek bo wszystkie takie same - a chodzi o to czy ktos w fabryce sie do niej przylozyl czy nie - sciagasz sobie szarą plansze testową z mojej stopki i odpalasz na wybranym tv i widzisz jak na dloni wszystko - ja bylem dzis w media i podlaczylem do 3 tv na kazdym masakryczne pasy - sprzedawca przestrzegl mnie ze ta seria jest zlom - pojechalem pozniej do euro rtv agd podlaczylem i tam matryce czyste jak nic - 2 roznych sklepach euro mialo dobre telewizory jakas lepsza serie z fabryki trafili - a zwraczasz uwage na pionowe pasy , i przeswietlenia matrycy przewaznie po jednej ze stron - lewa badz prawa- ja swoj wioze do media w srode jako niezgodznosc towaru z umowa - trafil mi sie złom z pasami

Dzięki za szybką odpowiedź;-) ściągnąłem plik, spojrzałem też na 112 stronę
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...sung-d7000-46-wszystko-o-serii-d7000-112.html
rozumiem, że to co widać na zdjęciu to Twoja matryca z d7000?
Czy ktoś mógłby dać benchmark jak powinna wyglądać nieuszkodzona z zastosowaniem tego pliku Marcina? Ma być idealnie szara bez żadnych białych punktów?

Ostatecznie warto po sprawdzeniu kupić ten TV czy biorąc od uwagę problemy serwisowe szukać czegoś innego?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tojamarcin

New member
Dzięki za szybką odpowiedź;-) ściągnąłem plik, spojrzałem też na 112 stronę
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...sung-d7000-46-wszystko-o-serii-d7000-112.html
rozumiem, że to co widać na zdjęciu to Twoja matryca z d7000?
Czy ktoś mógłby dać benchmark jak powinna wyglądać nieuszkodzona z zastosowaniem tego pliku Marcina? Ma być idealnie szara bez żadnych białych punktów?

Ostatecznie warto po sprawdzeniu kupić ten TV czy biorąc od uwagę problemy serwisowe szukać czegoś innego?

pozdrawiam

telewizor jest naprawde super - 3d mnie cholernie rajcuje wiec jak znajdziesz matryce bez mocno rzucajacych sie pasów i przeswietlen ekranu po lewej badz prawej stronie to warto wziąść - jedyną alternatywa chyba gdybym mial jeszcze raz wybierac to Full Led SONY HX920 ale on ciut droższy-- idz do euro rtv agd i popros o podlaczenie pena z ta plansza - potem idz media tez popros jak obejrzysz z 3-4 tv to bedziesz mial rozeznanie gdzie pasy sa ok a gdzie sa niedopuszczalne.

Podlaczylem tez ta plansze w media pod model niższy D6500 - i powiem ze doznalem szoku - matryca idealna ! normalnie jak na monitorze - nawet milimietra jakiegokolwiek pasa czy czegokolwiek szok - wzorcowa matryca - wiec jak sie przekonalem mozna zrobic idealna matryce
 
Ostatnia edycja:

jujasek

New member
Oglądając zdjęcia w TV (z dysku, pena lub komputera) pod przyciskiem Tools ma dwie opcje dotyczące dźwięku - odtwarzanie muzyki i odtwarzanie muzyki z płyty CD/DVD. Niestety obie opcje są nieaktywne.

Co zrobić aby podczas oglądania zdjęć (np w trybie slideshow) można było również słuchać muzyki?

Po co są te opcje, jeżeli cały czas mam je nieaktywne? Jak je uaktywnić?
 

bodzio1m

New member
Oglądając zdjęcia w TV (z dysku, pena lub komputera) pod przyciskiem Tools ma dwie opcje dotyczące dźwięku - odtwarzanie muzyki i odtwarzanie muzyki z płyty CD/DVD. Niestety obie opcje są nieaktywne.

Co zrobić aby podczas oglądania zdjęć (np w trybie slideshow) można było również słuchać muzyki?

Po co są te opcje, jeżeli cały czas mam je nieaktywne? Jak je uaktywnić?

z tego co wiem to muzyka jest odtwarzana tylko z pena, nie wiem jak z dysku zewnętrznego, czyli musisz mieć nagrane zdjęcia i muzyke np. w mp3 której chcesz słuchać na pendrive, z kompa nie da rady słuchać muzyki przy przeglądaniu zdjęć
 

alfik7

New member
witam samsung ue46d6750 ma 400hz a samsung ue46d7000 ma 800hz,czy różnica w obrazie dla zwykłego człowieka jest zauważalna i czy warto dopłacać do nowego modelu?
 

szuwar1978

New member
Witam. U mnie ostatnio zauważyłem że coś dziwnego dzieje się z pilotem - mianowicie jak chodzę po menu klawiszami nawigacyjnymi to czasem całe menu zaczyna mi się samo przełączać efekt jak bym wielokrotnie naciskał klawisze. I co zauważyłem to jak położę palec na klawiszach nawigacyjnych (nie naciskam) i przesuwam to cały czas dioda mruga w TV (nawet jak jest wyłączony) - też tak macie????

Teraz jeszcze sprawdziłem że jak TV wyłączony i go włączę i zaczynam używać guzików nawigacyjnych to po chwili zaczyna dziać się tak że nie muszę klawisza naciskać wystarczy że palec przesunę i mi się wszystko samo przełącza (nie słychać charakterystycznego "klik"). To chyba nie jest normalne....????
 
Ostatnia edycja:

bodzio1m

New member
Witam. U mnie ostatnio zauważyłem że coś dziwnego dzieje się z pilotem - mianowicie jak chodzę po menu klawiszami nawigacyjnymi to czasem całe menu zaczyna mi się samo przełączać efekt jak bym wielokrotnie naciskał klawisze. I co zauważyłem to jak położę palec na klawiszach nawigacyjnych (nie naciskam) i przesuwam to cały czas dioda mruga w TV (nawet jak jest wyłączony) - też tak macie????

Teraz jeszcze sprawdziłem że jak TV wyłączony i go włączę i zaczynam używać guzików nawigacyjnych to po chwili zaczyna dziać się tak że nie muszę klawisza naciskać wystarczy że palec przesunę i mi się wszystko samo przełącza (nie słychać charakterystycznego "klik"). To chyba nie jest normalne....????

bo klawisze nawigacyjne (strzałki) tools, info, return, exit działają także na dotyk, jest to po prostu touchpad przydatny np. w przeglądarce internetowej do poruszania kursorem zamiast myszki
 

szuwar1978

New member
Dzięki za odpowiedz. Co ciekawe to dzwoniłem do serwisu opisałem problem i poinformowano mnie że otrzymam nowego pilota :)
A jeszcze jedno - czy panel dotykowy powinien działać przy przeglądaniu menu?? Bo u mnie jest taki efekt że czasem załapie jak przesuwam palec. Nie jest to takie płynne działanie jak w przeglądarce...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bodzio1m

New member
Dzięki za odpowiedz. Co ciekawe to dzwoniłem do serwisu opisałem problem i poinformowano mnie że otrzymam nowego pilota :)
A jeszcze jedno - czy panel dotykowy powinien działać przy przeglądaniu menu?? Bo u mnie jest taki efekt że czasem załapie jak przesuwam palec. Nie jest to takie płynne działanie jak w przeglądarce...

Pozdrawiam

w menu raczej nie powinien działać, jak jest jakiś problem z panelem to wtedy się przytrzymuje guziki przewijania w przód i w tył (te na samym dole pilota) do momentu mrugnięcia podświetlenia pilota, jest to taki reset pilota
 

szuwar1978

New member
w menu raczej nie powinien działać, jak jest jakiś problem z panelem to wtedy się przytrzymuje guziki przewijania w przód i w tył (te na samym dole pilota) do momentu mrugnięcia podświetlenia pilota, jest to taki reset pilota


o resecie doczytałem w instrukcji i nie pomogło.... także będę miał nowego pilota to zobaczymy. U mnie właśnie cuda się działy jak poruszałem się po menu... dzięki jeszcze raz za odpowiedź. Pozdrawiam
 

egon30

New member
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem d7000 i znalazłem mały problem w przeglądarce internetowej, mianowicie chciałem obejrzeć sobie meczyk online i lipa.... czy u Was też tak jest, że nie można oglądać filmików online?
Ciekawy też jestem czy jest dostępna jakaś alternatywna przeglądarka do tego modelu?
Pozdrawim
 

cacumen

Member
Bez reklam
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem d7000 i znalazłem mały problem w przeglądarce internetowej, mianowicie chciałem obejrzeć sobie meczyk online i lipa.... czy u Was też tak jest, że nie można oglądać filmików online?
Ciekawy też jestem czy jest dostępna jakaś alternatywna przeglądarka do tego modelu?
Pozdrawim


Wypróbuj Netplayera..jest omówiony w różnych miejscach albo poczytaj poniżej:
Samsung Apps widgets list - SamyGO
 

Reese

New member
ty nie masz wchodzic w zadne menu serwisowe bo wszystkie matryce takie same - chodzi o jakosc wykonania tej matrycy i tu nie ma znaczenia zaden numerek bo wszystkie takie same - a chodzi o to czy ktos w fabryce sie do niej przylozyl czy nie - sciagasz sobie szarą plansze testową z mojej stopki i odpalasz na wybranym tv i widzisz jak na dloni wszystko - ja bylem dzis w media i podlaczylem do 3 tv na kazdym masakryczne pasy - sprzedawca przestrzegl mnie ze ta seria jest zlom - pojechalem pozniej do euro rtv agd podlaczylem i tam matryce czyste jak nic - 2 roznych sklepach euro mialo dobre telewizory jakas lepsza serie z fabryki trafili - a zwraczasz uwage na pionowe pasy , i przeswietlenia matrycy przewaznie po jednej ze stron - lewa badz prawa- ja swoj wioze do media w srode jako niezgodznosc towaru z umowa - trafil mi sie złom z pasami
Co to znaczy ściągasz sobie szarą plansze testową z mojej stopki? jak to zrobić? Sorki za pewnie głupie pytanie ale ja kompletnie nie rozumiem.
I co z Twoim tv? Wymienili Ci w mm? Po Twoim poście mam stresa, bo kupiłam kilka dni temu samsunga ued8000, no kurde kupe kasy a jak się okaże, że mam felerną matrycę, to chyba padnę :(
 

nemko

New member
Po numerkach nie sprawdzisz jedyna mozliwosc to rozpakowujesz podlaczasz pendrive lub dysk wyswietlasz plansze testowa - z szarym tlem i widzisz jak na dloni co masz - podaj maila to wysle ci kilka plansz testowych na maila
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, a w najbliższej przyszłości (góra 2 miesiące) najprawdopodobniej też użytkownikiem 40d7000 albo 40d8000.
Jeszcze mało wiem o współczesnych telewizorach, ale od jakiegoś czasu staram się pogłębiać wiedzę na ich temat.
Na początek może zadałbym pytanie Tobie Kolego tojamarcin odnośnie testowania podświetlania matryc filmikiem szara.mp4 który zaproponowałeś jakiś czas temu, a którego teraz nie widzę tu na forum.
Wrzuciłem go na pendrive i wyruszyłem do MM aby zobaczyć jak wyglądają matryce na powyższych Samsungach.
Sprzedawca nie potrafił uruchomić go na żadnym z Samsungów, nie dało też rady na Tv innych firm.
Możesz mi powiedzieć dlaczego tak się stało?
 

mlx

New member
a to proste - bo to jest 5s film avc1 - na d7ooo działa to i na innych wyższych powinno iść - ale nie każdy tv ma kodeka AVC1
 
Ostatnia edycja:

tojamarcin

New member
Na początek może zadałbym pytanie Tobie Kolego tojamarcin odnośnie testowania podświetlania matryc filmikiem szara.mp4 który zaproponowałeś jakiś czas temu, a którego teraz nie widzę tu na forum.
Wrzuciłem go na pendrive i wyruszyłem do MM aby zobaczyć jak wyglądają matryce na powyższych Samsungach.
Sprzedawca nie potrafił uruchomić go na żadnym z Samsungów, nie dało też rady na Tv innych firm.
Możesz mi powiedzieć dlaczego tak się stało?

skonczyla mi sie subskrypcja wiec i pisac nie moglem i linki z mojej stopki znikly ale juz sa przez miesiac - jak mi sie znowu skonczy to piszcie na priv to bede slal na maila a co do planszy to jest ona w formacie video i na tv trzeba dac na przegladanie video a nie na zdjecia ;)
 

nemko

New member
a to proste - bo to jest 5s film avc1 - na d7ooo działa to i na innych wyższych powinno iść - ale nie każdy tv ma kodeka AVC1

No niestety nie chodzi, czy na D7000, D8000 czy na innych szczytowych modelach innych firm.
Może się mylę, ale wygląda na to że wszystkie Tv sprzedawane w marketach nie mają aktualnych oprogramowań. Przynajmniej tak mówili mi sprzedawcy.
A może ktoś by wrzucił jakiś inny format, który bez problemu da się uruchomić na starszych oprogramowaniach telewizorów?
 

tojamarcin

New member
No niestety nie chodzi, czy na D7000, D8000 czy na innych szczytowych modelach innych firm.
Może się mylę, ale wygląda na to że wszystkie Tv sprzedawane w marketach nie mają aktualnych oprogramowań. Przynajmniej tak mówili mi sprzedawcy.
A może ktoś by wrzucił jakiś inny format, który bez problemu da się uruchomić na starszych oprogramowaniach telewizorów?

to nie wina oprogramowania ten filmik jest w formacie mp4 moj samsung z przed 1,5 roku samsung C650 czyta bez problemu - w tv trzeba wybrac przegladanie video i musi isc nie ma bata
 

nemko

New member
Macie rację, filmik działa. Zmylił mnie tylko komunikat chyba o braku jakichś sterowników.
Puściłem filmik w sklepie na kilku Tv Samsunga z serii d7000 i d8000, i praktycznie na każdej matrycy było widać jakieś pasy, z tym że były one w poziomie a nie jak koledzy prezentowali na swoich odbiornikach w pionie.
Co do podświetlenia, to po lewej jak i po prawej stronie (ok 10 cm od krawędzi) jaśniejsza matryca.
Dół też na całej długości jaśniejszy, z tym że jaśniejszy pasek miał ok 5 cm szerokości.
Może powiecie mi przy jakich ustawieniach kontrastu, jasności i ostrości powinienem wykonywać powyższy test aby mieć odpowiedni wynik pomiarów?

Kolega tojamarcin podrzucił mi też JPGa do sprawdzenie cloudingu. JPG się wyświetlił, biały kwadrat na czarnym tle, z czterema białymi kreskami.
Przyznam się że nic nie zauważyłem, i tu znów moje pytanie: jakie powinny być ustawienia kontrastu, jasności i ostrości aby ewentualnie dopatrzyć się chmurek?

Może na koniec dodam, że sprzedawca odpalił mi filmik na Soniaku z serii NX, i przyznam się szczerze że ne było mowy o jakichkolwiek jaśniejszych pasach. Nie było też dużej różnicy w podświetleniu na krawędziach matrycy.

Porozmawiałem też chwilkę ze sprzedawcą o matrycach. Powiedział że w Samsungach montuje się matryce różnych firm, i że w ogóle matryce dzielą się na klika kategorii: A, B, C, D i chyba E. A do Polski trafiają telewizory z matrycami co najwyżej kategorii C.
 
Do góry