TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

jujasek

New member
Witam.
Czy może mi ktoś "łopatologicznie" wytłumaczyć działanie funkcji TimeShift ?

Do nagrywania używam pendrive (8GB).

1. Po wciśnięciu Pause obraz zatrzymuje się i rozpoczyna się nagrywanie.
Po około 29 min telewizor przestaje nagrywać - czy tak ma być - czemu 29 min ?
Rozumiem, że jeżeli chcę rozpocząć oglądanie zatrzymanego obrazu to muszę przed 29 min wcisnąć Play - czy tak ?

2. Czy ta część materiału, którą już odtworzę po wybraniu Play zwalnia pamięć i mogę w nieskończoność oglądać z 29 min przesunięciem ?

3. Jaka jest różnica pomiędzy wciśnięciem Play i Rec - w obu przypadkach rozpoczyna się nagrywanie.
g
1. Suerując się instrukcją, pewnie brakuje ci już miejsca na penie. W SHubie w nagrywaniu możesz sprawdzić ile minut możesz nagrać na 8GB, ale to na pewno nie będzie wiele.

A na marginesie wracając do moich wcześniejszych postów o funkcji Time Shift czuję się mocno oszukany przez firmę Samsung. Było to dla mnie jedno z ważniejszych kryteriów przy wyborze. A tu nigdzie wyraźnie nie ma napisane że nie działa ona przy źródłach zewnętrznych. Nie ma tego ani w specyfikacji na www (żadnej * przy pozycji TS), ani w manualu też tego nie piszą wyraźnie w uwagach. Dla mnie to tak jakby sprzedawać samochód z klimatyzacją i wszędzie to reklamować - tyle że klima działa tylko na biegach: wstecznym i na jedynce. ZONG!
 

rafak

New member
g
1. Suerując się instrukcją, pewnie brakuje ci już miejsca na penie. W SHubie w nagrywaniu możesz sprawdzić ile minut możesz nagrać na 8GB, ale to na pewno nie będzie wiele.

SHub podaje :

1. około 50 min materiał HD
2. około 100 min materiał SD

Dlatego właśnie nie rozumiem tych 29 min max nagrywania.
 

xeros

New member
Witam, potrzebuję dump polskich widgetów z tego modelu lub podobnych.
Chciałbym wprowadzić tego typu usługi do alternatywnego oprogramowania dla telewizorów LG.
Zależy mi na głównie na Ipleksie i TVN playerze.
Czy byłby ktoś skłonny je udostępnić? Ewentualnie chociaż podsłuchać ruch sieciowy z TV przy uruchamianiu ww. widgetów.
Z góry dzięki.
 

lakiernik

New member
sharp czy samsung

Witam.Waham się z zakupem miedzy sharp lc40le830 a samsung ue40d7000,czy moze ktos mi doradzić w tej kwestii ?Różnica w cenie to 1000 zł.Moze macie szerszą wiedze na temat tych modeli, plusy i minusy.samsung błyszcząca matryca sharp matowa ale co jeszcze? Z góry dzieki jesli ktoś odpisze
 

Michał1956

New member
pewnie się im coś pomyliło albo v1018 ma krytyczne błędy i wycofali po cichu żeby nie robić sobie złego PR

w obydwu przypadkach to kompromitacja

Ok, masz racje , ale przecież mając wersje oprogramowania 1018 nie można wgrać niższej wersji 1017.1 . U mnie co najmniej jej nie widzi . Pisze że nic nie ma na pendrive . :niewiem:
 

xx5032

New member
Witam.Waham się z zakupem miedzy sharp lc40le830 a samsung ue40d7000,czy moze ktos mi doradzić w tej kwestii ?Różnica w cenie to 1000 zł.Moze macie szerszą wiedze na temat tych modeli, plusy i minusy.samsung błyszcząca matryca sharp matowa ale co jeszcze? Z góry dzieki jesli ktoś odpisze

Zdecydowanie Samsung D7000, Najwiekszym plusem Sharpa jest minimalnie lepsza plynnosc i skalowanie ale to juz koniec wyzszosci nad Samsungiem (MINIMALNA), plusy Samsunga to kolor, kontrast, katy, multimedialnosc, wyglad, rozdzielczosc dynamiczna.
Minus Samsunga +1000PLN ale ZDECYDOWANIE WARTO
MINUS Sharpa to kalibracja a wlasciwie koszmarne trudnosci z wykalibrowaniem telewizora
 
Ostatnia edycja:

komar751

New member
Witam, chciałem zapytać wszystkich posiadaczy serii d7000 - czy po zakupie nowego TV i wyjęciu z kartonu panel oprócz tego, że umieszczony był w foliowym worku zabezpieczony był jakąś folią? Czy posiadał jakieś naklejki zabezpieczające lub reklamowe typu "Smart-tv" w prawym górnym rogu lub gdziekolwiek? Jak mogę w menu serwisowym sprawdzić całkowity czas pracy panela? Wiem jak tam wejść ale jakoś nie mogę odnaleźć tego info. Pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
czesc tv nie jest ofoliowany na rogach tylko podstawka.
W menu serwisowym zakładka panel display time jest często niewidoczna.
 

komar751

New member
czesc tv nie jest ofoliowany na rogach tylko podstawka.
W menu serwisowym zakładka panel display time jest często niewidoczna.

Ale jezeli jest niewidoczna to da się ją jakoś uwidocznić czy to zalezy od konkretnego modelu?
W sklepach i na YT widziałem że te TV mają na prawym górnym rogu naklejkę "Smart TV" - mój jej nie miał i nie wiem czy powinien mieć czy to także od egzemplarza zależy.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Pytanko odnośnie HDMI IN2 (ARC )w D 7000 , mianowicie jest to złącze które obsługuje kanał zwrotny dzwięku i powinno zadziałać z np. amplitunerem Pioneer który jest ;przystosowany; do takiej współpracy . Kolega połączył kablem HDMI ver. 1.4 i jest cisza , czy w TV jest może jakaś ; zakładka; która uaktywnia funkcję ARC ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ale jezeli jest niewidoczna to da się ją jakoś uwidocznić czy to zalezy od konkretnego modelu?
W sklepach i na YT widziałem że te TV mają na prawym górnym rogu naklejkę "Smart TV" - mój jej nie miał i nie wiem czy powinien mieć czy to także od egzemplarza zależy.

Ja ta nakleję miałem luzem w kartonie oraz naklejcie z wielością ekranu.
Co do czasu pracy to porostu na niektórych softach samsunga ta informacja jest normalnie ale na TV z serii 7000 nigdy nie widziałem żeby była widoczna

Możesz uaktywnić więcej funkcji menu serwisowego poprzez ruSamsungTVCommunicator.
Ale nie pamiętam teraz czy czas też pokazywał, sprawdzę jutro :)
 

pride26

New member
witam serdecznie - z dużym zainteresowaniem czytam wszystkie Wasze info na temat EU46D7000 ponieważ jestem nim bardzo zainteresowany i dostałem ofertę cenową z mediaexpert 4600 , wydaje sie byc atrakcyjna.
Jak sądzicie brać go ?
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
ja wziąłem 1,5 miesiąca temu w RtvEuroAgd za 5599 i odkąd go włączyłem, to nie mam wątpliwości że to był dobry zakup
 

zdzichu2

New member
Pytanko odnośnie HDMI IN2 (ARC )w D 7000 , mianowicie jest to złącze które obsługuje kanał zwrotny dzwięku i powinno zadziałać z np. amplitunerem Pioneer który jest ;przystosowany; do takiej współpracy . Kolega połączył kablem HDMI ver. 1.4 i jest cisza , czy w TV jest może jakaś ; zakładka; która uaktywnia funkcję ARC ?

Jest opcja do włączenia. Nie powiem Ci dokładnie gdzie, bo nie siedze przed TV. Nazywa sie Anynet+. Powinieneś w menu łatwo znaleźć.

pozdrawiam
 

WnuczekPL

New member
witam serdecznie - z dużym zainteresowaniem czytam wszystkie Wasze info na temat EU46D7000 ponieważ jestem nim bardzo zainteresowany i dostałem ofertę cenową z mediaexpert 4600 , wydaje sie byc atrakcyjna.
Jak sądzicie brać go ?

W jakim mieście otrzymałeś tą ofertę jeśli nie jest to tajemnicą? ;D
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Niestety ale po ustawieniu funkcji Anynet+ dalej w kolumnach cisza , osobiście podejrzewam że sprzedano mu kabel HDMI który nie obsługuje ARC .Po połączeniu TV>ampli optykiem wszystko działa.
 

MI)(ER

New member
Witam serdecznie Pisze do was ponieważ mam bardzo duży problem :( Mianowicie jestem w posiadaniu Telewizora Samsunga UE 40 D7000 Mój problem polega na tym że gdy gram sobie na pc czy na PS3 to podczas np:ruchu myszką czy w przypadku pada analogiem to obraz migocze zamiast odrazu wyświetlać wyraziste barwy to telewizor wyświetla blade kolory a gdy ruszam myszką nabiera wyrazistej barwy gdy przestaje poruszać kolory znowu bledną od dałem telewizor na gwarancje wrócił z serwisu i nadal to samo czy to normalne? czy ktoś ma taki sam problem? Sprzedawca twierdzi ze jest to normalne ponieważ jest to ochrona przed wypalaniem sie pixeli. Co jest dlamnie bzdurą...... W trybie gry ten sam problem ;/ telewizor podłączony kablem HDMI najwyższej jakości. jakieś porady? Bo niewiem czy znów mam odyłać telewizor i czekać na nic miesiąc ;(
 

Evre

New member
Witam, pilnie poszukuje opinii o 46'', wybór pomiędzy modelami: Sony KDL-46HX820 a Samsung UE46D7000/8000 - jakieś sugestie w tym porównaniu z Waszej strony?
 
Do góry