TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

jujasek

New member
Czy można nagrywać na HDD i używać funkcji Timeshift na zewnętrznym źródle HDMI (dekoder kablówki?)

Nigdzie nie widzę w instrukcji jasnej odpowiedzi?
 

jujasek

New member
Mam pytanie o PVR

Czy można nagrywać na HDD lub używać timeshift ze źródeł zewnętrznych np cyfrowy dekoder kablówki?

Czy niestety można tylko zgrać cyfrowy sygnał podany przez wejście antenowe? A jeśli tak to nie rozumiem skąd może to ograniczenie się brać, skoro i tak nagrany materiał jest zabezpieczony DRMem.
 

jujasek

New member
I ponawiam pytanie o automatyczny P.size w wejściu hdmi - dlaczego jest nieaktywny????


i odpowiadam sobie sam. Samsung Chat powiedział:

"Maciej Kotaski
Proszę w takim razie o cierpliwość, szukam potrzebnych informacji.
...........
1:07 pm Dziękuję za oczekiwanie. Ponieważ taka jest specyfika tego TV. Na źródle HDMI można ustawić ręcznie.

Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?"

No to kicha. opcja automatycznego dostosowywania się obrazu nie działa na źródle HDMI. Więc jak ktoś ma dekoder to niestety musi sobie ręcznie zmieniać wielkość obrazu. Ale dlaczego tak??? A kto to może wiedzieć Ten Typ Tak MA

Tak samo jak funkcja PRV i Time Shift - działa tylko na wejściu antenowym. Jak macie dekodery podpięte pod hdmi to możecie sobie zapomnieć o nagrywaniu. I znowu dlaczego tak jest ??? Samsung chat mówi TTTM :fool:
Chyba samsung chce również dać zarobić operatorom, bo teraz jestem zmuszony wykupić sobie droższy abonament z nagrywarką - a kupując telewizor z Timeshiftem miałem takie naiwne przekonanie że tego uniknę....:roll:
 

tdx

New member
Bez reklam
No to kicha. opcja automatycznego dostosowywania się obrazu nie działa na źródle HDMI. Więc jak ktoś ma dekoder to niestety musi sobie ręcznie zmieniać wielkość obrazu. Ale dlaczego tak??? A kto to może wiedzieć Ten Typ Tak MA

Tak samo jak funkcja PRV i Time Shift - działa tylko na wejściu antenowym. Jak macie dekodery podpięte pod hdmi to możecie sobie zapomnieć o nagrywaniu. I znowu dlaczego tak jest ??? Samsung chat mówi

Nie spinaj się tak nie ma TV który by miał PVR z zewnętrznego źródła. Ameryki nie odkryłeś. Co do dostosowywania "automatycznego" do hdmi, przecież parametry obrazu ustawiamy na urządzeniu który generuje sygnał a nie na tym który go odbiera...
 

jujasek

New member
no i na dekoderze mam ustawione 9:16 i co z tego skoro nawet niektóre materiały na tym samym kanale idą 4:3 a później 9:16. Wtedy muszę sobie ręcznie przerzucać w TV wielkość obrazu. A nie można by tak automatycznie???
 

weksla

New member
Bez reklam
Koledzy na niektórych kanałach (raczej w wersji SD z platformy N) mam czasem takie coś jak na zdjęciu poniżej. Czym to jest spowodowane? Mam nadzieje że to nie wada tv, a jakaś niedoróba od N
Jak myslicie?
Dodam iż zawsze jest to góra z lewej strony.

20111125183848.jpg
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
weksla niektóre kanały podają w ten sposób sygnał kontrolny, nie powinien być on widoczny ale czasem jest :)
 

gemini4all

New member
Planuję kupić model 55" czy ktoś kojarzy sklep z najbardziej korzystną ceną? W MM poznań jest za 7699 tyle że do Poznania mam spory kawałek :)
 

florky12

New member
Pojawiła się dzisiaj aktualizacja, tylko oznaczenie trochę dziwne, bo poprzednia wersja miała nr 1018, a teraz jest 1017.1.
Trzeba to sprawdzić jak dotrę do domu.
 

mlx

New member
pewnie się im coś pomyliło albo v1018 ma krytyczne błędy i wycofali po cichu żeby nie robić sobie złego PR

w obydwu przypadkach to kompromitacja
 

rafak

New member
Witam.
Czy może mi ktoś "łopatologicznie" wytłumaczyć działanie funkcji TimeShift ?

Do nagrywania używam pendrive (8GB).

1. Po wciśnięciu Pause obraz zatrzymuje się i rozpoczyna się nagrywanie.
Po około 29 min telewizor przestaje nagrywać - czy tak ma być - czemu 29 min ?
Rozumiem, że jeżeli chcę rozpocząć oglądanie zatrzymanego obrazu to muszę przed 29 min wcisnąć Play - czy tak ?

2. Czy ta część materiału, którą już odtworzę po wybraniu Play zwalnia pamięć i mogę w nieskończoność oglądać z 29 min przesunięciem ?

3. Jaka jest różnica pomiędzy wciśnięciem Play i Rec - w obu przypadkach rozpoczyna się nagrywanie.
 
Do góry