TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

weksla

New member
Bez reklam
Wrzucam swoje ustawienia tv, w których wg. mnie praktycznie brak efektu cloudingu.
20111121205604jpg.jpg


20111121205638jpg.jpg


20111121205720jpg.jpg


20111121205827jpg.jpg
 

rapik

New member
Podświetlenie na 15? wow, u mnie dopiero przy 5-tce jest OK.
Powyżej to już świecą rogi na czarnym tle.
Na TV czekałem miesiąc, aż zacząłem się zastanawiać czy to był na pewno dobry wybór.
Jak dotarł - na własne oczy mogłem się w końcu przekonać co to jest ten cały "clouding". Myślałem wtedy, że mnie krew zaleje. Pięć kawałków piechotą nie chodzi a tu takie coś.
Ale zacząłem grzebać, przestawiać i wyłączać domyślne ustawienia (mam wrażenie, że ten kto je definiuje ma jakiś kompleks) i obraz zaczął być akceptowalny. Potem jeszcze skalibrowałem wg ustawień gdzieś z neta i nie żałuję że moja stara plazma poszła w odstawkę.
Czarną planszę widzę tylko jak się uruchamia TV i faktycznie krawędzie jeszcze świecą (w końcu to EDGE) ale przecież nie będę się wpatrywał kilka godzin w ekran powitalny. No chyba, że ktoś jest jakimś fetyszystą :)
 

weksla

New member
Bez reklam
Jak widać na fotkach (poprzednie strony forum) powitalnego ekranu u mnie podczas logo rozruchowego brak cloudingu prz podświetleniu 14, swoją drogą rapik, daj fotki swoich ustawień dla potomnych:)
 
Ostatnia edycja:

marionerio

New member
Ustawiłem tak jak ma weksla i dalej to samo, na ekranie powitalnym mam bardzo widoczny clouding nawet jak podświetlenie zrobię na 7. Coś nie tak z tym moim telewizorem albo muszę jeszcze raz pokombinować.
 

Kris99

New member
A jak wyglądają przepisy gwarancji w tym temacie?
Panowie którzy brali twierdzili że zapozna się z tym technik i oceni, dodali także że jakby to był model wyższy tj. d8000 to na pewno wymienią matrycę :???:

Było by fajnie jakby Samsung się postarał i wymienił matrycę bo TV ma ledwo 1 miesiąc.
Kurczę podoba mi się ten TV (pomijając jego oczywiste wady) i nie chciałbym zmienić zdania o firmie Samsung


No i TV wrócił. Serwis uwinął się w mniej niż tydzień, matryca wymieniona. I.... tu zdziwienie i zadowolenie wymieniona matryca prawie wogóle bez cludingu (przy starej nie było źle jak się ustawiło) ale teraz no prawie miodzio - tylko lewy górny róg troszkę świeci.

Co do ostawień podaję poniżej moje zaczerpnięte z tego wątku i trochę zmodyfikowane chyba gdzieś z 10 strony:

OBRAZ - standard podświetlenie - 8 kontrast - 95 jasność - 48 ostrość - 45 kolor - 49 odcień - 50/50 UST. ZAAWANS. tonacja czerni - najciemn. kontr.dyn. - wysoko gł. czerni - 2 gamma - -1 wz. zaaw. - wył. tylko tryb RGB - wył. PRZEST. KOL. użytkownika R - 52-0-0 G - 3-53-2 B - 0-0-55 Ż - 52-51-2 C - 0-53-53 P - 49-3-49 BALAN BIELI 22 24 26 19 24 28 Odcień skóry - -2 uw. kraw. - wył. ośw. dyn, - wył. LED Motion Plus - wł. ton kol. - ciepły 1 filtr zakł. cyfr. - wył. poz. czerni HDMI - nisk. Motion Plus - wyraźny
 

PiasQ

New member
Mam problem z aktualizacją oprogramowania do 1018 :/. Czy to na pendrive czy na dysku wyświetla mi "Brak pliku do aktualizacji". Oczywiście na usb umieszczam wypakowany folder T-GAP8DEUC.

Edit:
OK, wszystko jasne. Na penie, na wierzchu musi być folder image, który jest w folderze T-GAP8DEUC.

Edit2:
No i jednak kicha. Aktualizacja idzie do 3%, po czym reset telewizora i komunikat "Aktualizacja nie powiodła się" :/ ...
 
Ostatnia edycja:

weksla

New member
Bez reklam
Mam problem z aktualizacją oprogramowania do 1018 :/. Czy to na pendrive czy na dysku wyświetla mi "Brak pliku do aktualizacji". Oczywiście na usb umieszczam wypakowany folder T-GAP8DEUC.

Edit:
OK, wszystko jasne. Na penie, na wierzchu musi być folder image, który jest w folderze T-GAP8DEUC.

Edit2:
No i jednak kicha. Aktualizacja idzie do 3%, po czym reset telewizora i komunikat "Aktualizacja nie powiodła się" :/ ...

Dziwne, u mnie tez długo mielił przy gdzieś 5% (już myślałem że zwis) ale po paru minutach poszedł do 100% więc spróbuj raz jeszcze.

TDX czy w Serii D7000/8000 też możemy trafić na dziadowskie matryce?
 

Primer

New member
Mam ten sam problem tv widzi aktualizację na pendrive,aktualizacja startuje dochodzi do 3% i tv się resetuje potem wyświetla się komunikat że aktualizacja nie powiodła się.Czy może ktoś sobie poradził z tym problemem:niewiem:




Mam problem z aktualizacją oprogramowania do 1018 :/. Czy to na pendrive czy na dysku wyświetla mi "Brak pliku do aktualizacji". Oczywiście na usb umieszczam wypakowany folder T-GAP8DEUC.

Edit:
OK, wszystko jasne. Na penie, na wierzchu musi być folder image, który jest w folderze T-GAP8DEUC.

Edit2:
No i jednak kicha. Aktualizacja idzie do 3%, po czym reset telewizora i komunikat "Aktualizacja nie powiodła się" :/ ...
 

hektor13

New member
Podłączyłem kablem bezpośrednio do rotera , problem znikł iplex się nie zacina , test szybkości to około 15mb , tylko po co jest wifi w tym tv , kupiłem go ponieważ myslałem że korzystająć z wifi pozbędę się kabla sieciowego, mam zresztą sony 24ex320 z wifi w drugim pokoju i tam wifi działa jak należy nic sie nie tnie, nie można tylko zmierzyć szybkości łącza z tv poniważ nie obsługuje pluginu potrzebnego w teście.jeszcze jedno po zmianie oprogramowania na najnowszy 1018 jest trochę lepiej ale nadal się zacina , a co ciekawe 3d z inernetu po wifi idzie wzorowo.
jaki masz router N czy G?? samsung smart niby wymaga N o wiekszej przepustowosci. u mnie belkin 54g i z 3d explorera nie ojrze bo przerywa....
 

hektor13

New member
"Nie tak" jest z przeglądaczem, a nie przeglądarką ;)
2 MB = 16 Mb
Słownie: 2 megabajty = 16 megabitów
napisze poprawnie, z kablówki po wifi belkin 54 g widzi 12Mb/s a tv w porywach 2-4 Mb/s. czy to speedtest czy test.mm.pl.
czy to wina routera G (nie wiem czy inwestowac w N)

prosze powiedzcie jakie macie routery???????
 

PiasQ

New member
OK, problem z aktualizacją rozwiązany :D. Sprawa banalna, nie pomyślałem, że soft do D8000 może być inny niż do D7000 :D ... ściągnąłem ze strony samsunga soft do D7000, wypakowany folder T-GAPDEUC na pendrive i poszło wszystko gładko.
 
Do góry