TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

color1

New member
j
nad NASem się zastanawiam, ale obecnie wszystko leci po DLNA co prawda filmy puszczam z kina domowego Samsunga HT-D5550 i napisy do plików mkv w formacie srt mi czyta.

Allshare z peceta mi nie odpowiada, za głośny pecet. Kupiłem Nas-a Zyxel NSA310 ale nie idą na nim napisy, zewnętrzny dysk USB to półśrodek bo brak dostępu po sieci co zapewnia NAS.
Czy ktoś używa NAS-a (jakiego) który prawidłowo serwuje napisy+mkv dla tego TV ?
 

marionerio

New member
W moim D7000 zjawisko cloudingu praktycznie nie występuje, a jeśli już jest ktoś czepliwy to jest zauważalne tylko w samych narożach, jednak mi to nie przeszkadza w niczym

Czepliwym to ja bym nie był gdyby za te pieniądze lepiej to wyglądało. Wydałem kupę kasy i okazuje się że clouding wygląda tak jak wypalona matryca mojego 8 letniego laptopa.
 

mezjash

New member
Nas-a Zyxel NSA310

właśnie nad tym modelem się zastanawiałem. ale to że nie czyta napisów to nie zależy przez przypadek od TV, albo jak w moim przypadku zestawu kina domowego? przecież dysk jest tylko magazynem, z którego są czytane pliki - może się mylę. poza tym i tak jakiś dysk muszę wykombinować, bo na moim lapku już miejsca mi brakuje:/
 

Chris_M

New member
Sorry że podbijam post ale chciałbym wrzucić zdjęcie i pokazać Wam jak wygląda clouding.
Masz zbyt mocno ustawione podświetlenie matrycy.
Ściągnij sobie obrazy testowe i na nich ustaw sobie jasność i podświetlanie.
U siebie w praktyce tylko te dwa parametry musiałem wyregulować w stosunku do ustawień domyślnych.
 

weksla

New member
Bez reklam
Jak widać poniżej efekt cloudingu u mnie praktycznie nie występuje.

img9927u.jpg


img9929q.jpg
 

konio68

New member
Dokładnie . Ustaw podświetlanie na 9-11 i będzie git.
Masz zdecydowanie za mocno podświetlanie ustawione.
Ustaw sobie
podświetlanie : 9
Głębia czerni : -2
czerń : ciemniejsza
Motion plus na : wyrażny
Obraz na standardowy / lub film ( jak kto lubi
To na początek.
Albo poczytaj na forum i poszukaj konfiguracji innych użytkowników.
 

color1

New member
właśnie nad tym modelem się zastanawiałem. ale to że nie czyta napisów to nie zależy przez przypadek od TV, albo jak w moim przypadku zestawu kina domowego? przecież dysk jest tylko magazynem, z którego są czytane pliki - może się mylę. poza tym i tak jakiś dysk muszę wykombinować, bo na moim lapku już miejsca mi brakuje:/

To wina tego NAS-a, znany problem poruszony na forum Zyxel-a
Próbowałem strumieniować pośrednio na Bluray-a Philipsa co też obsługuje DLNA i też niestety nie wyświetla napisów. Jedyna przewaga mojego B-R nad TV Samsunga to taka, że odczytuje zaszyte napisy w mkv (przydałoby się aby Samsung nad tym popracował) oraz prawidłowo identyfikuje wersje językowe (multitrack) natomiast przycina niektóre filmy, czego na podłączonym hdd bezpośrednio do TV nie zauważyłem. No i jakby gorzej w Philipsie działają dekodery obrazu przy podaniu via USB (albo mi się wydaje).
 

marionerio

New member
Masz zbyt mocno ustawione podświetlenie matrycy.
Ściągnij sobie obrazy testowe i na nich ustaw sobie jasność i podświetlanie.
U siebie w praktyce tylko te dwa parametry musiałem wyregulować w stosunku do ustawień domyślnych.

Ściągnąłem już wcześniej i niestety też nie pomogło.Coś nie tak z tym telewizorem.
 

konio68

New member
Na ile masz ustawione podświetlanie ?.
Druga sprawa to taka że dla każdego żródła sygnału masz oddzielne ustawienia.
Czyli jak np dla HDMI 1 ustawisz swoje to dla HDMI 2 będą dalej domyslne , tak samo dla tunera sat itd.
Tak samo dla filmów oglądanych za pomocą Smarta - tam też trzeba swoje ustawienia obrazu ustawić.
Jest to o tyle dobre że dla każdego źródła możesz inne parametry ustawić.
Na tym zdjeciu jednak ewidentnie widać że podświetlanie jest za mocne , ja nawet na domyślnym 15 tak mocno nie miałem .
 

weksla

New member
Bez reklam
U mnie tez cloudnig był zauważalny jednak jak widzicie wyeliminowałem go praktycznie do zera. Później podam moje parametry bo nie mam teraz możliwości sprawdzenia. Jeśli chodzi o maskownice do kabli to już mam, jednak nie zakładam bo będzie inna szafka i zmieni się długość maskownicy dlatego póki co nie docinam.
Nie martw się jak przyniosłem swój tv ze sklepu to tez był tak tragicznie zestrojony i cloudnig było widać tak jak u Ciebie albo i bardziej.
 

marionerio

New member
U mnie tez cloudnig był zauważalny jednak jak widzicie wyeliminowałem go praktycznie do zera. Później podam moje parametry bo nie mam teraz możliwości sprawdzenia. Jeśli chodzi o maskownice do kabli to już mam, jednak nie zakładam bo będzie inna szafka i zmieni się długość maskownicy dlatego póki co nie docinam.
Nie martw się jak przyniosłem swój tv ze sklepu to tez był tak tragicznie zestrojony i cloudnig było widać tak jak u Ciebie albo i bardziej.
Ok, to czekam na pomoc. Dzieki
 

marionerio

New member
Na ile masz ustawione podświetlanie ?.
Druga sprawa to taka że dla każdego żródła sygnału masz oddzielne ustawienia.
Czyli jak np dla HDMI 1 ustawisz swoje to dla HDMI 2 będą dalej domyslne , tak samo dla tunera sat itd.
Tak samo dla filmów oglądanych za pomocą Smarta - tam też trzeba swoje ustawienia obrazu ustawić.
Jest to o tyle dobre że dla każdego źródła możesz inne parametry ustawić.
Na tym zdjeciu jednak ewidentnie widać że podświetlanie jest za mocne , ja nawet na domyślnym 15 tak mocno nie miałem .
Podświetlenie mam na 9
 

weksla

New member
Bez reklam
Orientujecie się może czy w widgecie YOUTUBE w Samsung Apps można zmieniać rozdzielczość filmiku, bo u mnie wyświetla się zawsze w makabrycznej jakości, a to chyba mija się z celem jeśli jest możliwość oglądania w HD. Z góry dzięki za pomoc
 

rarytascom

New member
Panowie zacina mi się iplex, łącze 25mb upc,router dlink dir655 n, test łącza z telewizora 4mb,test z pc 15-20mb,szybkość połączenia tv do rotera odczytana w routerze to 72mb.więc gdzie jest zonk,czy wifi w tv jest tak wolny, czy telewizor do podłączenia używa serwerów samsunga i prędkośćta drastycznie spada, czy problem jest w kompatybilności routera i tv.
 
Do góry