TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

Jareckiw

New member
Witam
Posiadam samsunga 55 d7000
Czy da się w nim ustawić zegarek żeby był wyswietlany podczas oglądania ?
Czy korzysta ktoś z telewizji ''N'' i karty w tym TV ?
Jakie ustawienia są najlepsze do oglądania piłki nożnej w HD ?
Czytałem o różnych kalibracjach do filmów ,ale konkretnie do oglądania sportu jakoś nie widzę,
Gram w fife na PS3,udało mi sie zminimalizować smuzenie,ale pozostalo rwanie obrazu
zazwyczaj podczas rozpoczynania nowej akcji,jak to mozna zlikwidować?
Z góry dzieki
 
Ostatnia edycja:

Jareckiw

New member
A próbowałeś trybu gry?

Co do zegarka to wyświetla się po przyciśnięciu INFO.

Tryb gry próbowałem, ale jakis troche dziwny jest obraz, mi osobiscie nie za bardzo odpowiada,
wyraznie traci na jakosci.Wolałbym sam poustawiać wszystko, pewnie jest taka możliwosc wyeliminowania tego "rwania obrazu" skoro smuzenie znikneło, a tez mialem z tym problem.

Chodziło mi o zegarek, który byłby cały czas wyswietlany gdzies w rogu telewizora tak jak to mialem np.
w poprzednim Sharpie, to duza zaleta.

Czy ma jakies znaczenie w które wejscie HDMI podłacze np dekoder satelitarny, PS3, amplituner ?
Sa 4 wejscia, przy dwóch są jakieś napisy, ma to jakieś znaczenie ?
 
Ostatnia edycja:

dziku

New member
Wieszak do 46D7000

Czy bezpiecznie jest powiesić 46" na ścianie z regipsu? W sumie to TV waży max 14 kg więc podejrzewam, że ściany nie zawali ale ... jest to bezpieczne?
Próbował ktoś?
Jeśli tak to poproszę o jakiś link taki kupić?
 

konio68

New member
Czy bezpiecznie jest powiesić 46" na ścianie z regipsu? W sumie to TV waży max 14 kg więc podejrzewam, że ściany nie zawali ale ... jest to bezpieczne?
Próbował ktoś?
Jeśli tak to poproszę o jakiś link taki kupić?
U mnie na ścianie z regipsu wiszą szafki , które ważą 80 kg więc TV będzie dyndał bez problemu.
Trzeba tylko kupić specjalne kołki rozporowe do płyt gipsowych , które się " składają " zginają po dokręceniu od tylnej części płyty.
Dokładnie na takich :
http://zamocowania.pl/kolki_molly.php
do tego wieszak na linkę i będzie git.
 
Ostatnia edycja:

weksla

New member
Bez reklam
Wracając do poruszonego wątku zegarka, to u mnie niestety się on nie wyświetla przy nacisnięciu INFO. Załóżmy że mam wybrane wyjście HDMI1 (tam mam podłączony dekoder N) i wyświetla mi się tylko zadana rozdzielczość oraz nazwa wyjścia (lewy górny róg) natomiast na prawym dolnym rogu widać ikonke z poborem prądu. To wszystko. Coś jest nie tak że nie wyświetla zegarka?

Druga sprawa dotyczy funkcji sleep, odkąd pamiętam już 20 lat temu była ona w jednym guziku na pilocie, w nowym samsungu niestety trzeba gmerać w menu żeby się takowej doszukać, uważam że jest to minus bo starsze osoby, np moja mam ma już z tym problem.
 

tdx

New member
Bez reklam
hej wystarczy że ustawisz wyłączenie po bezczynności na 2godziny i tv się i tak i tak wyłączy bez potrzeby używania opcji sleep :)
 

Jareckiw

New member
Ponowie pytanie
Macie jakis pomysł na zlikwidowanie rwania obrazu w fifie na PS3,nie mówię o trybie gry,bo w tym trybie nie da sie nic ustawic.
Jakie ustawienia będą odpowiednie do sportu w HD ? - telewizja N
 

przemo73

New member
Bez reklam
Z racji tego, że dzisiaj mam urlop odwiedziłem MM i dłużej poprzyglądałem się TV 55" serii D7000 i D8000. Powiem Wam szczerze, że "siódemka" bardziej mi się podoba. Ta blaszka zastosowana do produkcji ramki w D8000 wygląda jak ramka od lusterka z czasów komunizmu. To oczywiście tylko i wyłącznie moje subiektywne zdanie. Więc ja już wybrałem będzie to na pewno seria D7000. Zastanawiam się jeszcze nad rozmiarem. W grę wchodzi 46" lub 55". Różnica w cenie spora...
A! Właśnie! 55D7000 jest tańszy od 55D8000 o... 1200 pln!!! Piszę tutaj o jednym sklepie MM. Gdzieś indziej być może jest inaczej.
Co innego jednak przykuło moją uwagę. Symbole przy nazwie produktów. I tak:
UE55D8000YSXXH
UE55D7000LSXXH
Czy ktoś może to rozszyfrować?
 

weksla

New member
Bez reklam
TDX spoko z tym sleepem może i mnie przekonałeś, jednak co do zegarka to u mnie sie cholera nie wyświetla i mnie to wkurza też tak masz?
 

tdx

New member
Bez reklam
Po naciśnięciu INFO mam nr nazwę kanału datę i godzinę po lewej na dole licznik energii :)
 

Attachments

  • Zdjęcie0245.jpg
    Zdjęcie0245.jpg
    313,8 KB · Wyś: 90
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
wszystko jest ok Ty masz sygnał zewnętrzny a jak korzystam z dekodera TV więc na analogu powinien być zegar a ze źródeł zewnętrznych już nie :)
 

walus

New member
Z zewnętrznego źródła tak pokazuje jak u Ciebie Weksla. Natomiast pełne info z zegarkiem np. z DVB-T lub DVB-S (wewnetrzne źródło).
 

weksla

New member
Bez reklam
No miałem też takie przypuszczenie że to będzie to:D
Ja niestety nie korzystam z wbudowanego dekodera, więc nic z zegara i daty, ale N-ka nadrabiaD:
Pozdro
 
Do góry