TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

weksla

New member
Bez reklam
Kiedys załączali listę zmian, od kilku numerków juz niestety nie. Zdaje się że to tylko kolejny numer i nic poza tym.
 

bodzio1m

New member
A może dodali działanie myszki i klawiatury? sprawdzał ktoś?
Inne firmy (LG, Sony, Panasonic itp.) też tak olewają użytkowników trochę starszych sprzętów czy jest lepiej u nich?
 

dziku

New member
Dziwna, sprawa. Miałem 1025 i postanowiłem zainstalować 1027. Ku mojemu zdziwieniu widzę nagle, że mam 1015. Czy to możliwe, że Tv sam zrobił sobie downgrade ? Teraz nie mogę online ani przez USB uaktualnić firmware? Formatowałem pena na FAT oraz FAT32 ale bez skutku.
 

Chris_M

New member
Może zapytam tych którzy zaktualizowali nasze tv do ostatniej wersji, o możliwość regulacji parametrów obrazu w SMART HUBie. W poprzedniej 1025.1 było tak: 1. Wybieram SMART HUB, wszystkie opcje regulacji obrazu aktywne. 2. Wybieram np. przeglądarkę internetową, brak regulacji obrazu, obraz ustawiony wg mnie z kontrastem i podświetleniem na full, że aż oczy wypala. 3. Wybieram dowolną aplikację, znów obraz ustawiony na full bez możliwości regulacji.
[...]
Czy ostatnia wersja softu też ma takie beznadziejne możliwości regulacji obrazu w SMART HUBie?
Zrobiłem update z wersji 1021 na 1027 i pluję sobie w brodę.
Występują chyba wszystkie te objawy, które podajesz, najbardziej dokuczliwa jest jaskrawość obrazu w przeglądarce.
W niektórych aplikacjach można otworzyć Menu, ale funkcja regulacji obrazu jest tam nieaktywna.
 

Chris_M

New member
Mam pytanie:
Czy komuś się udało założyć na Youtube konto przy pomocy SMART HUBa?
Po wybraniu opcji "Mój youtube" wyświetla się instrukcja:

1. Wejdź na: youtube.com/activate,
2. Wpisz kod: xxxxxxxx
Resztę my zrobimy.


Gdy w aplikacji Youtube poleciłem szukać youtube.com/activate, to mi wyświetliło listę filmów ze słowem "activate" w tytule.
Gdy (stosując różne tricki) wpisałem ten adres do przeglądarki internetowej, to przekierowało mnie na standardową stronę logowania do systemu Google, gdzie nie było żadnego miejsca na wpisywania podanego przez HUBa kodu, tylko należało wpisać swój adres email.
Czy komuś udało się w ten sposób konto założyć?

A przy okazji inne pytanie:
Czy jest jakiś sposób na wpisanie do pola adresu w przeglądarce znaku "/" (slash) przy pomocy pilota?
Bo jeśli nie, to tego całego HUBa można rozbić o kant d..y!
 

mrs

New member
Bo aby dostać kod musisz być zalogowany do swojego konta na YT (ewentualnie na google jak masz połączone) inaczej nie dostaniesz kodu bo na jakie konto niby masz się zalogować. Nie próbowałem przez przeglądarkę w smartHub, zrobiłem to za pomocą telefonu.
 

Chris_M

New member
Bo aby dostać kod musisz być zalogowany do swojego konta na YT (ewentualnie na google jak masz połączone) inaczej nie dostaniesz kodu
Rzecz w tym, że ten kod już wyświetla mi się (przy każdej próbie inny), w miejscu gdzie ja wpisałem te ixy, a Samsung zapewnia, że "Resztę my zrobimy".
 
Ostatnia edycja:

mrs

New member
OK, sorki, trochę namieszałem
Kod Ci się wyświetla. Wchodzisz na stronę YT, logujesz się jeśli nie jesteś zalogowany, następnie wchodzisz na youtube.com/activate i tam wpisujesz kod i klikasz dalej lub cokolwiek innego tam będzie do zatwierdzenia tego kodu. Po tym telewizor rzeczywiście resztę robi sam.
Powodzenia
 

Chris_M

New member
Kod Ci się wyświetla. Wchodzisz na stronę YT, logujesz się jeśli nie jesteś zalogowany, następnie wchodzisz na youtube.com/activate i tam wpisujesz kod i klikasz dalej lub cokolwiek innego tam będzie do zatwierdzenia tego kodu.
Dzięki, udało się.
Po wpisaniu i zatwierdzeniu kodu na ekranie komputera, na ekranie telewizora pojawił się napis, że zostałem zalogowany do YT.
Mam jeszcze pytanie, jak mogę fakt zalogowania się do YT wykorzystać?
Bo liczyłem na to, że po zalogowaniu pojawią mi się jakieś nowe opcje w rodzaju np. możliwości zapisania ulubionych stron lub ulubionych kryteriów wyszukiwania, ale nic takiego nie mogę znaleźć :(
Wprawdzie przy pierwszym przewijania menu YT na ułamek sekundy na ekranie pojawia się napis "Ulubione", ale natychmiast znika i nie mogę znaleźć żadnej możliwości aby go przywrócić i wybrać.
Gdy wybiorę "Moje Youtube", to mam tylko opcje: wylogowania , autoryzacji urządzenia mobilnego i włączenia jakiegoś "lepszego YT", ale tam nie ma nic z tych rzeczy, których szukam.
Czy u Was jest tak samo?

I jeszcze następne pytanie:
Gdy w trakcie wyświetlania filmu z YT nacisnę przycisk ENTER, to na ekranie wyświetla się belka z przyciskami. Skrajnie prawy przycisk ma oznaczenie "CC" i po jego kliknięciu te literki zmieniają kolor na czerwony.
Jaką rolę spełnia ten przycisk?
 

mrs

New member
Jak wejdziesz na mój youtube to bez klikania w prawo już jesteś w ulubionych. wystarczy kliknąć enter.

CC na niektórych materiałach włącza napisy.
 

Chris_M

New member
Jak wejdziesz na mój youtube to bez klikania w prawo już jesteś w ulubionych. wystarczy kliknąć enter.
To u mnie po kliknięciu ENTER od razu pojawia się pytanie, czy na pewno chcę się wylogować.
Mam firmware 1027.
Zastanawiam się, czy YT jest zawarte w tym firmware, czy też jest to odrębna aplikacja, którą można osobno aktualizować?
 

mrs

New member
Jeśli jest aktualizacja YT to po wejściu w YT ze smartHuba powinieneś dostać info o aktualizacji YT.

Mój soft to 2005 (es8000)
 

Chris_M

New member
I tak już będzie ..bo sprzęt robi się leciwy ..już mamy modele "F" , więc nie ma.. co się dziwić :!:
Czym innym jest sprzęt "leciwy", a czym innym sp***lony!
Samsung w reklamach chwalił się tym Smart Hubem, tym, że umożliwia on dostęp do internetu oraz YT, a okazuje się, że w rzeczywistości to tylko atrapa dostępu!
Ciekawe, czy chociaż dopracują te błędy w serii F, bo czytając opinie użytkowników widać, że nawet w serii ES Samsung nie potrafił poprawnie rozwiązać obsługi myszki i klawiatury!
 

Chris_M

New member
Mam jeszcze pytanie, jak mogę fakt zalogowania się do YT wykorzystać?
Bo liczyłem na to, że po zalogowaniu pojawią mi się jakieś nowe opcje w rodzaju np. możliwości zapisania ulubionych stron lub ulubionych kryteriów wyszukiwania, ale nic takiego nie mogę znaleźć :(
Wprawdzie przy pierwszym przewijania menu YT na ułamek sekundy na ekranie pojawia się napis "Ulubione", ale natychmiast znika i nie mogę znaleźć żadnej możliwości aby go przywrócić i wybrać.
Gdy wybiorę "Moje Youtube", to mam tylko opcje: wylogowania , autoryzacji urządzenia mobilnego i włączenia jakiegoś "lepszego YT", ale tam nie ma nic z tych rzeczy, których szukam.
Czy u Was jest tak samo?
Sprawa się wyjaśniła.
Trzeba przy pomocy komputera zalogować się na swoje konto, to samo którego użyliśmy do autoryzacji swojego telewizora na YT i tam w oknie odtwarzania danego filmu kliknąć "Dodaj do", następnie podać nazwę Playlisty, w której chcemy ten film umieścić.
Po uruchomieniu aplikacji Youtube na telewizorze, w menu "Moje Youtube" zobaczymy swoje Ulubione oraz wszystkie Playlisty, które utworzyliśmy, a w nich wybrane przez nas filmy.
Jeśli chcemy mieć możliwość dowolnego wybierania filmów do odtwarzania, to najlepiej jest stworzyć osobną Playlistę dla każdego filmu.
Jest to wszystko trochę zrobione wbrew zdrowemu rozsądkowi oraz na zasadzie sięgania lewą ręką do prawej kieszeni, ale wreszcie da się z YT jakoś korzystać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry