TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

cacumen

Member
Bez reklam
W tym przypadku nie masz racji ,próbowałem ci odpowiedzieć na część zadawanych pytań.Najważniejsze aby każdy mógł uszczknąć z naszego forum coś dla siebie.

Rzeczywiście starałeś się ...i tego nie podważam , ale miałem na myśli pytania z poprzedniego
postu , który był źródłem bardziej personalnych dygresji z Twojej strony a pytania dotyczące
możliwości multimedialnego odtwarzacza jw. nadal pominięte a bardzo to proszę.

Moja gorąca prośba dotyczy tylko sprawdzenia tej funkcji w określonym wcześniej
zakresie przynajmniej napisów .txt w synchronizacji , wielkości czcionki i prawidłowości
odczytu jej znaków oraz możliwości pozycjonowania ich na ekranie.
A jeszcze jak ktoś wypowie się po sprawdzeniu o plikach mkv i kodeku x264 moja
ciekawość powinna być w tym temacie- zaspokojona.
 

sfw

New member
Rzeczywiście starałeś się ...i tego nie podważam , ale miałem na myśli pytania z poprzedniego
postu , który był źródłem bardziej personalnych dygresji z Twojej strony a pytania dotyczące
możliwości multimedialnego odtwarzacza jw. nadal pominięte a bardzo to proszę.

Moja gorąca prośba dotyczy tylko sprawdzenia tej funkcji w określonym wcześniej
zakresie przynajmniej napisów .txt w synchronizacji , wielkości czcionki i prawidłowości
odczytu jej znaków oraz możliwości pozycjonowania ich na ekranie.
A jeszcze jak ktoś wypowie się po sprawdzeniu o plikach mkv i kodeku x264 moja
ciekawość powinna być w tym temacie- zaspokojona.

Nie no qrna nie przesadzaj ... kilka z Twoich pytań ma swoje odpowiedzi jak nie we wcześniejszych postach (poszukaj moich) to w instrukcji którą możesz z netu bez problemu ściągnąć. Generalnie powiem tak ... jeśli bierzesz na serio to co napisałeś o swoich wymaganiach to ... nie masz innego wyboru jak Samsung ... ot i wsio. Weź pod uwage jeszcze jedno, kupując taki telewizor ... ma prawo odmówić odtworzenia jakiegoś pliku pomimo zgodności tego ze specyfikacją, ma prawo rozsynchronizować napisy, bo nie zależy to tylko od niego i wiele innych ma ... prawo, bo to najzwyklejszy w świecie komputer podczepiony do trochę większego monitora. Jeśli nie jesteś w stanie zaakceptować tych ułomności to lepiej go nie kupuj, szkoda nerwów.

pzdr
 

makis

New member
Na stronach Samsunga np.Niemcy,Grecja pojawił sie nowy soft 3006.2 z dnia 27-01-2011.Na polskiej stronie "myszy zjadły" zakładkę z firmware.
 

makis

New member
Właśnie wgrałem soft 3006.2 /przez USB/, zainstalował się poprawnie,nie zauważyłem problemów z TV.Może nie ma to znaczenia ale zawsze przed podłączeniem pendriva jak i gdy go wyjmuję zawsze robię to przy wyłączonym TV,ponieważ nie ma funkcji bezpiecznego usuwania sprzętu.Nie miałem jak do tej pory problemów przy instalacji.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Nie no qrna nie przesadzaj ... kilka z Twoich pytań ma swoje odpowiedzi jak nie we wcześniejszych postach (poszukaj moich)
Bardzo przepraszam , ale na te powyżej jeszcze ich nie ma a Twoje wszystkie posty
przeczytałem , jednak moich ostatnich zapytań nie dotyczyły...
A inni napisali więcej szczególnie o PVR a ja czekam tylko na pozostałe kwestie ...na tych , co
chcą i mogą o tym napisać.
to w instrukcji którą możesz z netu bez problemu ściągnąć
Instrukcję mam od kilku miesięcy , ale w niej nie doczytałem się niczego o kodeku X264 a wiem
z innego forum , że podobno mimo braku takiego formatu w specyfikacji "Samsunga" można odtwarzać pliki Real Media , i mimo słabych parametrów jakościowych..dają się obejrzeć.
A o wielkości czcionki i pozycjonowaniu napisów na ekranie też nie ma ani słowa.
A to istotne , bo jak oglądałem film z napisami na plaźmie "Panasonica" , to powyżej 1,5 metra od ekranu nie dało się czytać.
A wybieraniu ścieżek dźwięku w plikach mkv też nic nie można przeczytać w manualu a podobno
, gdy primary audio track jest w języku obcym , to są poważne problemy z odtwarzaniem
polskiej fonii.
A jeżeli mowa o napisach to często niewłaściwa synchronizacja dotyczy klatkowych a czasowe
czyli srt nie sprawiają takich utrudnień.
Czy to prawda ???

.
Generalnie powiem tak ... jeśli bierzesz na serio to co napisałeś o swoich wymaganiach to ... nie masz innego wyboru jak Samsung ...
To przynajmniej konkretnie , ale nie do końca-czy warto dokładać do tego modelu
a nie wystarczy C750 bez LED i głośnika niskotonowego a inne parametry identyczne
w szczególności te , które preferuję najbardziej...różnica w cenie ponad 1000zł !!!

bo to najzwyklejszy w świecie komputer podczepiony do trochę większego monitora
.

I tutaj żałuję , że tak nie jest...bo mój komputer nie ma żadnych problemów z plikami
audio-video , internet w pełnym "blasku" a o innych możliwościach jakie daje OS nie
wspomnę w ogóle , żaden telewizor na razie nie może o tym nawet...pomarzyć.

Podsumowując : Proszę o odniesienie się do moich pytań , tych , którzy MOGĄ , CHCĄ
i potrafią rzeczowo je wyjaśnić.

Pozdrowienia dla wszystkich
 

Smołek

New member
co wnosi nowy soft?

Właśnie wgrałem soft 3006.2 /przez USB/, zainstalował się poprawnie,nie zauważyłem problemów z TV.Może nie ma to znaczenia ale zawsze przed podłączeniem pendriva jak i gdy go wyjmuję zawsze robię to przy wyłączonym TV,ponieważ nie ma funkcji bezpiecznego usuwania sprzętu.Nie miałem jak do tej pory problemów przy instalacji.


bezpieczne usuwanie sprzętu jest po to żeby system przerzucił wszystko z buforów na pendrive czyli by nie utracić danych które jeszcze nie trafiły na pena, w drugą stronę nie ma takiej potrzeby - i dlatego między innymi w tv nie ma takiej opcji...
 

makis

New member
Kolego CACUMEN mam dosyć czytania twoich wypowiedzi, zrobie sobie dłuższą przerwę w przeglądaniu naszego forum,mam nadzieję że jak znowu wejdę na forum to bedziesz zaspokojony i zajmiesz się wałkowaniem swoich tematów w innym dziale forum.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Kolego CACUMEN mam dosyć czytania twoich wypowiedzi, zrobie sobie dłuższą przerwę w przeglądaniu naszego forum,mam nadzieję że jak znowu wejdę na forum to bedziesz zaspokojony i zajmiesz się wałkowaniem swoich tematów w innym dziale forum.

Naturalnie , zgodnie z życzeniem , jak otrzymam odpowiedzi przejdę do bardziej interesujących
Cię tematów licząc na większą empatię i większe wsparcie np. odnośnie funkcji internetowych
w całej gamie możliwości jakie są z tym związane.
A jeżeli i z tym kłopot , to podane przez Ciebie rozwiązanie dedykować należy podobnym
osobom , bo szczerze pisząc ja też tak robię w bezużytecznych dla mnie zagadnieniach i
właściwie wykorzystuję mniej niż jeden procent zasobów forum

I nie dziw się , że tak się dzieje , bo już próbowałem wcześniej w innym miejscu , ale
dopiero tutaj życzliwi starają się dopomóc.

Tutaj sprawdź sam:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/62877-samsung-40c8000.html

Wszystkiego dobrego i mniej wyimaginowanych uprzedzeń.
 

sfw

New member
Bardzo przepraszam , ale na te powyżej jeszcze ich nie ma a Twoje wszystkie posty
przeczytałem , jednak moich ostatnich zapytań nie dotyczyły...

A wybieraniu ścieżek dźwięku w plikach mkv też nic nie można przeczytać w manualu a podobno
, gdy primary audio track jest w języku obcym , to są poważne problemy z odtwarzaniem
polskiej fonii.

I tutaj żałuję , że tak nie jest...bo mój komputer nie ma żadnych problemów z plikami
audio-video , internet w pełnym "blasku" a o innych możliwościach jakie daje OS nie
wspomnę w ogóle , żaden telewizor na razie nie może o tym nawet...pomarzyć.

Podsumowując : Proszę o odniesienie się do moich pytań , tych , którzy MOGĄ , CHCĄ
i potrafią rzeczowo je wyjaśnić.

Pozdrowienia dla wszystkich

No widzisz, problem jest taki, że czytania ze zrozumieniem trzeba się nauczyć, problem wielościeżkowości był juz poruszany i wyjaśniony ... i wiele innych. Co do możliwości kompów i TV masz rację ... po co Ci więc TV skoro takiego który spełni Twoje wymagania NIE MA ... przynajmniej na razie? Kup jak najtańszy i jak największy podłącz kompa i nie zaśmiecaj forum ... no offence of course.
 

bluray

Banned
Czy sam podaje co nowego w nowym FW ?

ps.:
pytania typu : czy znacie model C8xxx wskazują, że pytający nie ma internetu.
Dziwne, nie ?

A dla kolegi "secound Hand";
dziś w MM cena 46C8000 5.990 pln.
Brać bo C8000 zdrożały nieco.
 

seba_27

New member
Witam
co do tego tv - mam pytanko, jak to jest z odtwarzaniem napisów w filmach odpalanych z dysku twardego dołączonego do tv bo mi cos nie chce odpalac pomimo iz są na dysku w odpowiednim formacie.
))))
 

makis

New member
nie radzę robić update'u... podobno znika yahoo i są ogólnie problemy z Internet@TV..
więcej w tym poście http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/63643-c6500-nowy-firmware-3006-2-a.html


Moje niedopatrzenie, pisząc że po wgraniu 3006.2 nie zauważyłem problemów zapomniałem że nie używam internetu w moim TV, i swoja opinię ograniczyłem tylko do obrazu.
Co do zmian w 3006.2 znalazłem taki opis:

Samsung T-VALDEUC-3006.2 - Everyday Digital

Samsung hat für die aktuellen Fernseher der C6000, C7000 und C8000 Serie eine neue Firmware veröffentlicht. Versionsnummer lautet T-VALDEUC-3006.2 und bringt einige interessante Verbesserungen mit sich:

  • Power On error when CAM is inserted (especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
  • Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
  • Add ”Nordic” region in PnP step with T2 Tuner
  • Add Yahoo widget(Internet @TV)
  • ”Digital text” menu is not showed when selecting ”Estonia” as country. (Estonia)
  • Latch up sometimes when entering ”3D Optimisation” with 3D ”on”
  • [PDP TV] Judder with 3D ”smooth” mode (24Hz => 60Hz)
  • Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
  • When watching and turning off/on several times, network setting is failed. (Mac address error)
  • Add the requirement of SkyD (Germany)
  • Add Slovenian
 

boncio1

New member
Czy sam podaje co nowego w nowym FW ?

ps.:
pytania typu : czy znacie model C8xxx wskazują, że pytający nie ma internetu.
Dziwne, nie ?

A dla kolegi "secound Hand";
dziś w MM cena 46C8000 5.990 pln.
Brać bo C8000 zdrożały nieco.

1. Title
2010 model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
UE**C6, 7, 8 Series
3. Description
* T-VALDEUC-3006.2

. Power On error when CAM is inserted
(especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
. Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
. Add ''Nordic'' region in PnP step with T2 Tuner
. Add Yahoo widget(Internet @TV)
. ''Digital text'' menu is not showed when selecting ''Estonia'' as country. (Estonia)
. Latch up sometimes when entering ''3D Optimisation'' with 3D ''on''
. [PDP TV] Judder with 3D ''smooth'' mode (24Hz => 60Hz)
. Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
. When watching and turning off/on several times, network setting is failed.
(Mac address error)
. Add the requirement of SkyD (Germany)
. Add Slovenian


Jedno dotyczy naszego kraju i nagrań.
A jako, że FW jest taki sam dla serii 6, 7 i 8, to można go znaleźć na polskiej stronie Samsunga szukając dla serii 6xxx.

A co do cen, to ja w Łodzi w MM tydzień temu widziałem 40C8000 za 6990 :shock: nie 46... Jeśli 46 jest teraz w cenie 5990 to brać, rzeczywiście.

A tak swoją drogą, to skoro FW jest jeden, to teoretycznie wystarczy wymienić tuner, żeby mieć dodatkowo DVB-T2 lub DVB-S.
 

Maxxxxxx

New member
Jak pamietacie na moim c8000 wystepuje banding(zero cloudingu)I mam pytanie z tym zwiazane,czy wymiana tunera satelitarnego HD na nowy i inwestycja w doby kabel HDMI moze zniwelowac ta przypadlosc
 

Smołek

New member
Moje niedopatrzenie, pisząc że po wgraniu 3006.2 nie zauważyłem problemów zapomniałem że nie używam internetu w moim TV, i swoja opinię ograniczyłem tylko do obrazu.
Co do zmian w 3006.2 znalazłem taki opis:

Samsung T-VALDEUC-3006.2 - Everyday Digital

Samsung hat für die aktuellen Fernseher der C6000, C7000 und C8000 Serie eine neue Firmware veröffentlicht. Versionsnummer lautet T-VALDEUC-3006.2 und bringt einige interessante Verbesserungen mit sich:

  • Power On error when CAM is inserted (especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
  • Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
  • Add ”Nordic” region in PnP step with T2 Tuner
  • Add Yahoo widget(Internet @TV)
  • ”Digital text” menu is not showed when selecting ”Estonia” as country. (Estonia)
  • Latch up sometimes when entering ”3D Optimisation” with 3D ”on”
  • [PDP TV] Judder with 3D ”smooth” mode (24Hz => 60Hz)
  • Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
  • When watching and turning off/on several times, network setting is failed. (Mac address error)
  • Add the requirement of SkyD (Germany)
  • Add Slovenian
taki sam opis był do poprzedniego firmware'u więc zrobili copy&paste do opisu nowego...
pamiętam bo były wtedy pytania na forum o co chodzi z tym specific stream in Poland
 

cacumen

Member
Bez reklam
No widzisz, problem jest taki, że czytania ze zrozumieniem trzeba się nauczyć, problem wielościeżkowości był juz poruszany i wyjaśniony ... i wiele innych.
To prawda , ale ja dopytuję się o konkretne szczegóły a Ty piszesz same ogólniki , o których wiem
już wcześniej z lektury postów.
A sprawa tych ewentualnych niedoróbek jest w serii C nadal aktualna o czym świadczy
wypowiedź:

http://www.hdtv.com.pl/forum/615930-post15.html

Czy jesteś w stanie skomentować rzeczowo i jednoznacznie takie spostrzeżenia.
To najnowsze z wczoraj..czy mam domniemywać , że w omawianym modelu
są te same problemy ???

A jak kompetentnie i na temat można to uczynić -przykład poniżej:

http://www.hdtv.com.pl/forum/614843-post754.html

Do tego niezbędne są jednak dobre chęci i trochę doświadczenia na własnym
egzemplarzu , jeżeli taki się posiada. Nie przeczę , że jestem pedantem
, ale ja oczekuję , że wydając taką ilość pieniędzy na takie urządzenie
to spełni moje wymogi w przeważającej większości.
A dobrze wiem , że do ideału droga ...daleka .
Sam się orientujesz doskonale jak to z tym bywa. W reklamie pokazują
hit a sprawdzasz to ...hit !!!
Ja mam aparat "Samsunga" i jest ZNAKOMITY !!


Co do możliwości kompów i TV masz rację ... po co Ci więc TV skoro takiego który spełni Twoje wymagania NIE MA ... przynajmniej na razie? Kup jak najtańszy i jak największy podłącz kompa i nie zaśmiecaj forum ... no offence of course.
Wielkie dzięki ..nie pomyślałem o tym. Rozwiązanie wprost idealne i z pewnością
optymalne dla mnie . Możesz teraz wspomóc mnie w znalezieniu takiego
sprzętu 40 do max 42 cali w cenie do 3000zł , bo tyle mam przeznaczone
na zakup. Ja sprawdzałem ponad 2 godziny , ale liczę , że Ty lepiej szukasz
niż ja czytam ze zrozumieniem jak napisałeś powyżej.
Jak się zdążyłem zorientować nie mieszkasz tak daleko ode mnie , więc
jak mi dopomożesz postaram się zrekompensować(za Twoją zgodą)
niemiłe doznania wynikające dla Ciebie z mojej obecności na forum.
Są tacy , którzy personalnie przekonali się , że potrafię dotrzymać obietnicy
w podziękowaniu za trud i wsparcie , jakie uzyskałem.

"Please be more helpful than destructive-sorry for my frankness buddy "

Jeżeli nie czujesz się kompetentnym odbiorcą mojego postu pomiń go milczeniem
a jeśli nie umiesz udzielić odpowiedzi zignoruj go.
 

boncio1

New member
Rozwiązanie wprost idealne i z pewnością
optymalne dla mnie . Możesz teraz wspomóc mnie w znalezieniu takiego
sprzętu 40 do max 42 cali w cenie do 3000zł , bo tyle mam przeznaczone
na zakup. Ja sprawdzałem ponad 2 godziny , ale liczę , że Ty lepiej szukasz
niż ja czytam ze zrozumieniem jak napisałeś powyżej.
Jeśli 3kPLN, to maksymalnie 40" C6500 z Samsunga - pierwszy z internetem.
Rozumiem, że pisząc w temacie C8000 kwestię 3D i local dimming pomijasz, a dopytujesz bo pozostałe funkcje PVR i odtwarzacz multimediów mają podobne?
 
Do góry