TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

borubar

New member
...Podsumowujac tv:
nie nagrywa
neta brak
Dlatego wziolem dekoder N i mam nagrywanie i internet.
A wydajac te 7 tysi mialem pewnosc ze bedzie O.K

Dziwne.
Nagrywa - po formacie nośnika
Net jest - w dodatku zmotany (najtańsze rozwiązanie ok.50zł - kabel 50cm do AP CLIENT pod stolikiem i dalej po WIFI)
Proponuję sprawdzić ustawienia sieci - generalnie zawsze są problemy (kompy też) przy konfiguracji AUTO. Najlepiej przypisać IP i resztę ustawień z ręki. To rozwiązanie załatwia też częste problemy z DLNA (sharing).
Ja wydałem 6499 i mam OK - może przepłaciłeś i dlatego nie działa ? ;)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

saper_1981

New member
Dziwne.
Nagrywa - po formacie nośnika
Net jest - w dodatku zmotany (najtańsze rozwiązanie ok.50zł - kabel 50cm do AP CLIENT pod stolikiem i dalej po WIFI)
Proponuję sprawdzić ustawienia sieci - generalnie zawsze są problemy (kompy też) przy konfiguracji AUTO. Najlepiej przypisać IP i resztę ustawień z ręki. To rozwiązanie załatwia też częste problemy z DLNA (sharing).
Ja wydałem 6499 i mam OK - może przepłaciłeś i dlatego nie działa ? ;)
Pozdrawiam.


TV mam od maja , wiec nie sadze ze przeplacilem :razz:

Net na poczatku dzialal , pozniej po aktualizacji sie spieprzyl bo ciagle jest brak pracy w sieci

Ale klepne z reki ten IP itp

pzdr
 

Andrew150

New member
Witam.
U mnie net działa bez zarzutu - mam TV podłączony zwykłym kablem ethernetowym z routera - nie wiem po co wydawać 200 PLN na adapter WI-FI skoro kabelek kosztuje 10 PLN i łączność pewniejsza.
Fakt, że nie wgrałem najnowszego softu, bo nie mam zamiaru ponownie ustawiać i opisywać wszystkich kanałów analogowych. Ktoś pisał, że można to zgrać na pena (te ustawienia) przed aktualizacją softu, ale nie napisał jak.
Czy może ktoś dokładniej opisać jak zgrać ustawienia i później je importować?
Z góry wielkie dzięki.

Jeszcze jedno pytanie:
jako, że musiałem podłączyć PS3 bezpośrednio kablem HDMI do telewizora żeby mieć 3D (mój apli Onkyo 607 obsługuje tylko HDMI 1.3) straciłem dźwięk w formacie HD, bo mam PS3 podłączoną do ampli po optyku, a ten podaje tylko zwykły DD i DTS...
Zastanawiam się więc nad kupnem odtwarzacza Blu-Ray, ale musiałby być taki żeby osobno przez jedno HDMI podawał obraz 3D do TV i osobno przez drugie HDMI dźwięk HD do ampli.
Czy są w ogóle takie odtwarzacze z dwoma wyjściami HDMI, czy ma ktoś inny pomysł na mój problem? (oprócz bzdurnych porad typu: "wymień ampli")
Pozdrawiam i dzięki za konstruktywne odpowiedzi.
 

slimak

New member
Bez reklam
Fakt, że nie wgrałem najnowszego softu, bo nie mam zamiaru ponownie ustawiać i opisywać wszystkich kanałów analogowych. Ktoś pisał, że można to zgrać na pena (te ustawienia) przed aktualizacją softu, ale nie napisał jak.
Czy może ktoś dokładniej opisać jak zgrać ustawienia i później je importować?
Z góry wielkie dzięki.

Instrukcja obsługi str 15.
 
Ostatnia edycja:

akante

New member
Samsung c 8000

A wiec tak moze mi ktos wytlumaczyc jak zamienic obraz 2d na 3d w ustawieniach zmieniam 2d-3d i nic tylko sie troche przyciemnia obraz w okularach teraz druga sprawa internet mam internet na komputerze wifi do telewizora jest mozliwosc sciagania neta z kompa na tv
 

kojot

New member
ja przed świętami dałem 5300 ale to wiadome im póżniej kupujesz tym mniej płacisz, teraz muszę nad nim posiedziec żeby go ustawić, ogólnie jestem zadowolony na razie odbiera z kablówki upc ze zwykłego kabla wiec obraz jest przeciętny ale myślałem że będzie gorzej.
 

Poker7

New member
Piszecie ze wam nagrywa
Przeciez wiadomo ze nagrywa jak sie podlaczy sygnal bezposrednio z anteny
A nie z n lub kablowki
Chyba malo kto kupuje taki tv zeby ogladac tv z anteny nawet po sygnal cyfrowy 4 kanaly?
 

Andrew150

New member
Instrukcja obsługi str 15.

Wszystko fajnie - próbowałem to zrobić zgodnie z instrukcją już wcześniej, ale przy próbie eksportowania listy kanałów na twardy dysk podłączony do USB wyskakuje komunikat o braku podłączonego urządzenia USB, pomimo tego, że przed chwilą oglądałem z niego spokojnie jakiś film...

Mam jeszcze jedno pytanie: czy przy odtwarzaniu plików mkv można jakoś wybierać ścieżki audio i napisów, które są wmuxowane w ten plik jako alternatywne? U mnie się to na razie nie udaje - muszę mieć zawsze osobny plik srt z napisami. Na kompie np. przy odtwarzaniu takiego pliku KM-playerem napisy się automatycznie wyświetlają bez osobnego pliku...
 

slimak

New member
Bez reklam
próbie eksportowania listy kanałów na twardy dysk podłączony do USB wyskakuje komunikat o braku podłączonego urządzenia USB

Konkretny problem, dokładniejsza odpowiedź.

HDD trzeba odłączyć, bo jest pewnie w NTSF i próba zapisu na HDD będzie skutkowała właśnie takim komunikatem. Do TV musi być podłączona pamięć sformatowana w FAT32. Najlepiej popróbować z czytnikiem i różnymi kartami SD, w tym czasie HDD należy odłączyć. Jeżeli na pamięci USB masz już jedną listę kanałów, druga się nie zapisze.
 
Ostatnia edycja:

Andrew150

New member
Konkretny problem, dokładniejsza odpowiedź.

HDD trzeba odłączyć, bo jest pewnie w NTSF i próba zapisu na HDD będzie skutkowała właśnie takim komunikatem. Do TV musi być podłączona pamięć sformatowana w FAT32. Najlepiej popróbować z czytnikiem i różnymi kartami SD, w tym czasie HDD należy odłączyć. Jeżeli na pamięci USB masz już jedną listę kanałów, druga się nie zapisze.

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję z inną pamięcią, ale trzeba przyznać, że soft nie jest jeszcze dopracowany, bo powinien wyskoczyć komunikat o nieprawidłowo sformatowanym urządzeniu USB, a nie o jego braku, ewentualnie zaproponować właściwe formatowanie...
Pozdro
 

smolinski73

New member
Witam mam pytanie.Mieszkam w GB kupilem C8000 i chcialbym ogladac iple. Niestety mi nie znajduje w app store. Czy ktos moze mi pomoc.Z gory dziekuje
 

ryba229

New member
Witam wszystkich mam pytanie odnosnie uchwytu a mianowicie skoro odleglosc od sciany to jedyne 14,5mm to czy nie ma problemu z podlaczeniem np. Hdmi? Chodzi mi o taki zwykly ze sztywna koncowka ktorej nie da sie zagiac dla lepszego montazu. Chcialbym jeszcze zapytac czy ktos wieszal ten tv na zamienniku z Allegro? Mozna smialo go brac? Jesli nie to prosze o jakis inny sprawdzony uchwyt oprocz tego dedykowaneo. Pozdrawiam
 

Smołek

New member
@ryba229
ja mam co prawda na oryginalnym mocowaniu z neo24 więc co do zamiennika nie pomogę.
Co do kabla: telewizor w miejscu wejść/wyjść (np antena, rj45) jest jeszcze cieńszy więc nie ma problemu z kablami, poza tym w zestawie są specjalne konektory do sieci, anteny i innych.
Złącza hdmi są po lewej stronie tv w miejscu gdzie tv zaczyna się zwężać więc też nie ma problemu z puszczeniem normalnych nie łamanych grubych kabli hdmi (po tym przewężeniu można je spokojnie puścić tak by ich nie było widać i by nie przeszkadzały)
 

ryba229

New member
@ryba229
ja mam co prawda na oryginalnym mocowaniu z neo24 więc co do zamiennika nie pomogę.
Co do kabla: telewizor w miejscu wejść/wyjść (np antena, rj45) jest jeszcze cieńszy więc nie ma problemu z kablami, poza tym w zestawie są specjalne konektory do sieci, anteny i innych.
Złącza hdmi są po lewej stronie tv w miejscu gdzie tv zaczyna się zwężać więc też nie ma problemu z puszczeniem normalnych nie łamanych grubych kabli hdmi (po tym przewężeniu można je spokojnie puścić tak by ich nie było widać i by nie przeszkadzały)


A czy ten z Allegro za 199zł można traktować jako oryginalny ?

Uchwyt SLIM LCD LED 15mm wzór WMN1000B 400x400 (1391405725) - Aukcje internetowe Allegro

Zastanawiam się nad zwykłym z możliwością regulacji ale przy tym tv chyba tylko uchwyt ultra slim ma sens. Chciałbym jeszcze zapytać co polecacie poustawiać w tym TV przy pierwszym uruchomieniu oprócz aktualizacji firmware?
 

Smołek

New member
oryginał kosztuje tyle samo, a w tym który linkujesz nie masz podpórki oddalającej dół tv od ściany która jest bardzo praktyczna przy podłączaniu kabli
UCHWYT SAMSUNG WMN1000B DO LED SKLEP NEO24.PL

co do ustawień to musisz przekopać ten wątek trochę do tyłu, kilka stron wstecz były podane całkiem niezłe ustawienia
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
oryginał kosztuje tyle samo, a w tym który linkujesz nie masz podpórki oddalającej dół tv od ściany która jest bardzo praktyczna przy podłączaniu kabli
UCHWYT SAMSUNG WMN1000B DO LED SKLEP NEO24.PL

co do ustawień to musisz przekopać ten wątek trochę do tyłu, kilka stron wstecz były podane całkiem niezłe ustawienia

Dzieki za pomoc :) Szkoda tylko z okres dostawy to 3-9 dni bo chcialem w piatek wszystko porobic ;)
 

sfw

New member
A czy ten z Allegro za 199zł można traktować jako oryginalny ?

Uchwyt SLIM LCD LED 15mm wzór WMN1000B 400x400 (1391405725) - Aukcje internetowe Allegro

Zastanawiam się nad zwykłym z możliwością regulacji ale przy tym tv chyba tylko uchwyt ultra slim ma sens. Chciałbym jeszcze zapytać co polecacie poustawiać w tym TV przy pierwszym uruchomieniu oprócz aktualizacji firmware?

Ultra slim? A myślałeś może o prawidłowej wentylacji za telewizorem, ja też myślałem o ultra slim, nawet już kupiłem ten nie oryginalny i na moje szczęście okazało się, że śruby które są w zestawie (niby do Samsunga 8) są zbyt długie i mogłem go oddać. Teraz przymierzam się do takiego który da mi przynajmniej 8 cm miejsca od ściany, żeby zachować normalny obieg powietrza, po drugie obejżałem sobie dokładnie oryginalny Ultra Slim Samsunga i jedna informacja na pudełku wzbudziła moje zainteresowanie ... nie odpowiadają w przypadku spadnięcia TV z tego wieszaka, czyli ... trafisz na ferelną linkę i po zawodach!. Zdecydowałem się na tradycyjny Vesa 400/400 lekko odchylany.

pzdr
 

Smołek

New member
Ultra slim? A myślałeś może o prawidłowej wentylacji za telewizorem, ja też myślałem o ultra slim, nawet już kupiłem ten nie oryginalny i na moje szczęście okazało się, że śruby które są w zestawie (niby do Samsunga 8) są zbyt długie i mogłem go oddać. Teraz przymierzam się do takiego który da mi przynajmniej 8 cm miejsca od ściany, żeby zachować normalny obieg powietrza,

u mnie 36' na górze obudowy po 4h pracy... nie wydaje mi się by tv miał jakiekolwiek problemy z cyrkulacją

nie odpowiadają w przypadku spadnięcia TV z tego wieszaka
:hihi:
to jest jasne że nie będą odpowiadać, tak samo jak w prawie każdej instrukcji jest napisane że montażem powinien się zajmować wykwalifikowany monter..
zapomniałeś dodać że w opisie linki jest informacja o udźwigu maksymalnym 200kg...
 

noskal

New member
Witaj kolego, ponieważ mam takie uchwyty dwa (oryginalne SAMSUNGA), na jednym wisi mój UE46C8000 druki dziewiczy nie otwierany jak chcesz mogę Ci tanio odsprzedać taki uchwyt (mam dwa bo jeden kupiłem osobna zanim kupiłem telewizor a drugi dostałem w promocji z TV). Pozdrawiam Krzysztof
 
Do góry