TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kol.Saper_1981 zacznij od kabla HDMI,pozniej kabel antenowy(musi byc dobrze ekranowany)Najwazniejsze konwerter na wiosne(mialem takie przypadki-"szumiał")Na HD musi byc"zyleta"Co do ustawien kalibracyjnych oczywiscie jest to b.wazne.Podstawowe ustawienia jak jasnosc,kontrast,nasycenie itd ustawiasz pod siebie.Ale balans bieli(kolory)juz musza byc + - tak jak wynika z przyrzadow.Tabele kalibracji podawane w sieci przez fachowcow, robione sa prawie po ciemku(tak sie robi kalibracje)zeby"zgrac" kolory.Wylacza sie w tedy wszystkie"ulepszacze"Dlatego z reguly te nastawy maja za nisko ustawione np..jasnosc..itd.Te podstawowe parametry ustawiamy do naszych warunkow.Aby do wiosny kol.Saper_1981.pozdr.
 

saper_1981

New member
Witam,kol.Saper_1981 zacznij od kabla HDMI,pozniej kabel antenowy(musi byc dobrze ekranowany)Najwazniejsze konwerter na wiosne(mialem takie przypadki-"szumiał")Na HD musi byc"zyleta"Co do ustawien kalibracyjnych oczywiscie jest to b.wazne.Podstawowe ustawienia jak jasnosc,kontrast,nasycenie itd ustawiasz pod siebie.Ale balans bieli(kolory)juz musza byc + - tak jak wynika z przyrzadow.Tabele kalibracji podawane w sieci przez fachowcow, robione sa prawie po ciemku(tak sie robi kalibracje)zeby"zgrac" kolory.Wylacza sie w tedy wszystkie"ulepszacze"Dlatego z reguly te nastawy maja za nisko ustawione np..jasnosc..itd.Te podstawowe parametry ustawiamy do naszych warunkow.Aby do wiosny kol.Saper_1981.pozdr.

Witam,
nie znam sie na kablach antenowych, moj instalator mial kabel ze soba ( brak opisu ze satelitarny ). Wiec nie wiem czy jest dobry. Generalnie w drugim pokoju mam kabel z opisem Satelita ktory jest poprowadzony od kablówki , a ma szumy jak zalaczam komputer. Jezeli chodzi o kabel HDMI to podlaczajac go do PS3 - obraz jest bez szumów :p Moze ktos z was zna dobry kabel antenowy, zawsze moge kupic i sprawdzic.
pzdr
 

pestek

New member
...popros o schematy kalibracyjne kolegi RHJG czy Sk_utera i zobaczysz magie Samsunga...
A czy ja mógłbym kolegów o nie prosić? To pomoże na tą "teatralność obrazu" (wcześniej nie wiedziałem co to znaczyi :) )? Na razie sygnał analogowy może to dlatego? Na cyfrowy i hd czekam.
Jest gdzieś temat co trzeba zrobić żeby TV włączony do sieci LAN (skrętką) widział filmy z komputerów w sieci?
 

makis

New member
A czy ja mógłbym kolegów o nie prosić? To pomoże na tą "teatralność obrazu" (wcześniej nie wiedziałem co to znaczyi :) )? Na razie sygnał analogowy może to dlatego? Na cyfrowy i hd czekam.
Jest gdzieś temat co trzeba zrobić żeby TV włączony do sieci LAN (skrętką) widział filmy z komputerów w sieci?

Sprawdz te ustawienia :


Zaawansowane ustawienia podmenu:

ton Black: Off
Dynamiczny kontrast: Niski
Gamma: 0
Wzorce zaawansowane: OFF
Tylko tryb RGB: OFF
Przestrzeń kolorów : Originalna
Balans bieli: 25
Odcień skóry : 0
Uwydatnianie krawędzi :ON
Uwydatnianie krawędzi : ON
LED Motion Plus: Normalny /lub OFF/


Opcje obrazu:


Tonacja kolorystyczna: ciepły 1
Rozmiar: 16:9
Digital Noise Filter: Auto
Filtr szumów MPEG: Auto
HDMI poziom czerni: Niski
Tryb Film: Off [nieaktywne]
Auto motion plus: : - Ustawienia użytkownika:
Redukcja rozmycia: 10 /Blur/
Redukcja skoków : 0 /Judder/
Smart LED: Standard
Auto Ochrony Czas: 2 godziny
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
witam,
Co to jest screenshare? bo w DLNA mam taka opcje a nie wiem co to jest, czy to oznacza przesylanie pulpitu po przez DLNA?
 

anikin

New member
Witam

zamierzam zakupić w poniedziałek to cudo o którym wszyscy piszą przez ostatnie 54 strony :) czyli dokładnie 46 c8000 za cenę około 6500 bo chyba taka teraz wszędzie jest , moje pytanie jest takie : jakie rzeczy mam dokupić do tv bo się na tym kompletnie nie znam.

wiem że wieszak i prawdo podobnie ten - SAMSUNG WMN1000B do LED

wiem że WIFI adapter , ale nie wiem który i jaka cena była by ceną ok ?

i czy coś jeszcze jest mi potrzebne by tv działał tak jak trzeba znaczy żebym mógł korzystać ze wszystkich jego dobrodziejstw ? wiem że wszyscy znawcy wspominają tu o kalibracji , można taką usługę gdzieś zamówić ? jestem z warszawy. i jaki jest koszt takiej usługi ?

serdecznie dziękuje za pomoc
Michał
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,daj znac jak kupisz,kalibracje wysle Ci w prezencie do tego TV.Dostosujesz ją do wlasnych upodoban,tylko najpierw zapoznaj sie z menu swojego TV.pozdr.
 

NickSon

Member
Ja jakoś tego tv nie moge przetrawić :)

Ostrzegam wszystkich kupujących że jest to tv który trzeba oglądać na wprost i musi być na wysokości oczu każde inne odchylenia powoduje zmianę barw obraz staje się brzydki wyprany najbardziej cierpią kolory czerowony/złóty efekt najlepiej widoczny na twarzach. Oczywiście w sklepach nam puszczają łączki i kolorowe kulki i tego aż tak nie widać :). Sprawcą tego jest matryca VA jest ona bardziej (przez słabe kąty) predysponowana do monitorów komputerowych a nie rodzinnego telewizora. Jesteś Singlem i ogladasz tv góra w 2 osoby to dasz radę. postaw na wporst telewizora kanape 2 osobową i nic więcej ;) Chcesz oglądać telewizje z kanapy czy fotela? a może przyszpanować telewizorem przed rodziną? może być wstyd i lipa :p
Byłem przyzwyczajony że pod słowem słabe kąty ukryty jest problem utraty czerni w Samsungu zobaczyłem że pod kątem traci się przyjemność oglądania. Gdzieś w zachodniej opini ktoś napisał odchylisz się o kilka stopni i mamy GAME OVER.
Przetrawiłbym beznadziejny pilot słaby dźwięk i nierówne podswietlenie ale kątów nie mogę:)
Myślę że moje zdanie mówiące o wadach tego tv będzie cenne dla wielu stojących przed zakupem pozwoli to jeszcze lepiej sprawdzić telewizor przed zakupem i uchroni przed rozczarowaniem po nim..

Aha z góry dziękuję za rady kup sobie plazme :)
 

duziczek

New member
Hmm od roku śledzę wszystkie fora opinie testy aż do chwili kiedy zakupiłem ten naprawdę super tv 55 c 8000 i sam się przekonałem . I to co piszesz to jest wielką bzdurą!!!! Wybacz ale chyba to na czym oglądałeś to zupełnie inny tv !!!!
 

Poker7

New member
Drodzy forumowicze zastanawim sie czy warto kupic jakis ( firmowy ) kabel hdmi Mam UPC z nagrywarka podłączone kablem z pudelka wlasnie od tego dekodera Zmienic na niby lepszy czy nie? Jak jest u was jest roznica?
 

artwroclaw

New member
Właśnie oglądam w N-Tv Galę bokserską w 3D, jedno określenie - rewelacja !

ja próbowałem, ale mi się nie udało. chciałem uruchomić 3D, ale jedyny dostępny tryb to "2D->3D" - nie mogę przełączyć na "side by side" czy jakikolwiek inny tryb. czy ktoś wie dlaczego moge mieć taki problem? czy wplyw ma na to jakość sygnału z dekodera "n"? (46%).
 

rob777

New member
U mnie jakość sygnału ponad 90% i to samo, czyli brak zescalenia obrazów side by side i tylko możliwość konwersji z 2D do 3D. Zna ktoś rozwiązanie, czy to lipa jakaś ze strony n-ki? A może jest tu wymagany kabel hdmi 1.4 żeby telewizor rozpoznał sygnał 3D?
 
Do góry