TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

boncio1

New member
@makis dobre pytanie, ale chyba do serwisu Samsunga.
No chyba, że ktoś już miał taką sytuację. Też chętnie się dowiem, bo u mnie zdarza się czasem zanik napięcia na 1-2s.
 

makis

New member
Z pomocą SPYDER 3TV na wejściu HD, mam takie ustawienia dla 55C8000, może będą przydatne jako porównanie:

Podświetlenie: 12
Contrast: 94
Jasność: 40
Ostrość: 50
Kolor: 51
Tint: Odcień: Z51/C49
----------------------------------------------------------

Rozwiązania ekologiczne podmenu:

Oszczędność energii: Off
Eco Sensor: OFF
No Signal Power Off:


Zaawansowane ustawienia podmenu:

ton Black: Off
Dynamiczny kontrast: Niski
Gamma: 0
Wzorce zaawansowane: OFF
Tylko tryb RGB: OFF
Przestrzeń kolorów : Originalna
Balans bieli: 25
Odcień skóry : 0
Uwydatnianie krawędzi :ON
Uwydatnianie krawędzi : ON
LED Motion Plus: Normalny /lub OFF/


Opcje obrazu:


Tonacja kolorystyczna: ciepły 1
Rozmiar: 16:9
Digital Noise Filter: Auto
Filtr szumów MPEG: Auto
HDMI poziom czerni: Niski
Tryb Film: Off [nieaktywne]
Auto motion plus: : - Ustawienia użytkownika:
Redukcja rozmycia: 10 /Blur/
Redukcja skoków : 0 /Judder/
Smart LED: Standard
Auto Ochrony Czas: 2 godziny
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
Z pomocą SPYDER 3TV na wejściu HD, mam takie ustawienia dla 55C8000, może będą przydatne jako porównanie:

Podświetlenie: 12
Contrast: 94
Jasność: 40
Ostrość: 50
Kolor: 51
Tint: Odcień: Z51/C49
----------------------------------------------------------

Rozwiązania ekologiczne podmenu:

Oszczędność energii: Off
Eco Sensor: OFF
No Signal Power Off:


Zaawansowane ustawienia podmenu:

ton Black: Off
Dynamiczny kontrast: Niski
Gamma: 0
Wzorce zaawansowane: OFF
Tylko tryb RGB: OFF
Przestrzeń kolorów : Originalna
Balans bieli: 25
Odcień skóry : 0
Uwydatnianie krawędzi :ON
Uwydatnianie krawędzi : ON
LED Motion Plus: Normalny /lub OFF/


Opcje obrazu:


Tonacja kolorystyczna: ciepły 1
Rozmiar: 16:9
Digital Noise Filter: Auto
Filtr szumów MPEG: Auto
HDMI poziom czerni: Niski
Tryb Film: Off [nieaktywne]
Auto motion plus: : - Ustawienia użytkownika:
Redukcja rozmycia: 10 /Blur/
Redukcja skoków : 0 /Judder/
Smart LED: Standard
Auto Ochrony Czas: 2 godziny

Dzieki sprawdze te ustawienia, ale:
Eco Sensor: OFF
to warto wlaczyc, bo jak sie zgasi swiatlo najlepiej obnizyc podswietlenie, a ta opcja robi to automatycznie
 

makis

New member
Dzieki sprawdze te ustawienia, ale:
Eco Sensor: OFF
to warto wlaczyc, bo jak sie zgasi swiatlo najlepiej obnizyc podswietlenie, a ta opcja robi to automatycznie

Z Eco Sensorem jest jeden problem, a mianowicie zmienia wartość podświetlenia.Spyder 3TV jego kolorymetr mierzy i podaje wartości dla stałego podświetlenia,np.przy wartości podświetlenia 12 podaje dla przykładu jasność na 40,jeżeli zmienimy podświetlenie na 10 to pomiar pokazuje że jasność należy ustawić np. na 45, ta zależność odnosi się do pozostałych parametrów.Więc podane parametry mierzone przez kolorymetr są przypisane do stałej wartości podświetlenia.Gdy Eco Sensor zmienia wartość podświetlenia to cała kalibracja nie ma sensu,bo TV i tak pracuje na błednych ustawieniach.Wyniki z pomiaru odpowiadają jednej wartości podświetlenia.Wartość podświetlenia jest dowolna ,ale pomiary wykonujemy na niej jako na elemencie stałym,i nie można póżniej zmieniać bo ustawienia które poda nam kolorymetr są do niej przypisane.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
Z Eco Sensorem jest jeden problem, a mianowicie zmienia wartość podświetlenia.Spyder 3TV jego kolorymetr mierzy i podaje wartości dla stałego podświetlenia,np.przy wartości podświetlenia 12 podaje dla przykładu jasność na 40,jeżeli zmienimy podświetlenie na 10 to pomiar pokazuje że jasność należy ustawić np. na 45, ta zależność odnosi się do pozostałych parametrów.Więc podane parametry mierzone przez kolorymetr są przypisane do stałej wartości podświetlenia.Gdy Eco Sensor zmienia wartość podświetlenia to cała kalibracja nie ma sensu,bo TV i tak pracuje na błednych ustawieniach.Wyniki z pomiaru odpowiadają jednej wartości podświetlenia.Wartość podświetlenia jest dowolna ,ale pomiary wykonujemy na niej jako na elemencie stałym,i nie można póżniej zmieniać bo ustawienia które poda nam kolorymetr są do niej przypisane.Pozdrawiam

dzieki za wyjasnienie, nie znam sie, az tak dobrze na kalibracji i dlatego o tym wspomnialem, a tak wgl jak dziala ten caly spyder? on pokazuje obraz i ty probujesz go tak ustawic, az program wyswietlni, ze wszystko jest ok czy poprostu masz plansze i robisz ustawienia pod sieibie
 

makis

New member
dzieki za wyjasnienie, nie znam sie, az tak dobrze na kalibracji i dlatego o tym wspomnialem, a tak wgl jak dziala ten caly spyder? on pokazuje obraz i ty probujesz go tak ustawic, az program wyswietlni, ze wszystko jest ok czy poprostu masz plansze i robisz ustawienia pod sieibie


Wieszasz kolorymetr na srodku ekranu /najlepiej jak pokój jest zaciemniony ,wtedy nie ma odblasków/i podłączasz go do USB np.laptopa w którym jest wgrane oprogramowanie.Musi być jeszcze odtwarzacz DVD który serwuje nam odpowiednie plansze pomiarowe, program prowadzi nas jak za rekę mówiąc która plansza pomiarowa ma być w danej chwili i dokonujemy pomiarów za pomocą kolorymetru,i podaje gotowe ustawienia parametrów TV,fajna zabawa i dość prosta.Jak się ma już wprawę to wystarczy 30min..oprogramowanie zaleca pomiary ustawień co 6m-cy.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
To okurat wiem bo widac po mocowaniach :p

Tak tylko wrzucilem , bo nie kazdy kupuje oryginaly :D

Ja osobiscie bym nie powiesil mego C8000 na nim...

pzdr

Ja tez sie balem brac podrobe i dlatego szukalem szukalem i znalazlem tanio oryginala, w sklepie neo24 jak chcialem brac to wtedy chcieli 250, wiedze, ze juz zjechali, ale czy to napewno to oryginal to nie wiem
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
zalezy kiedy zostal wyprodukowany, teraz wysprzedaja te stare modele, mi trafil sie z czerwca, wiec okularow nie dostalem....

Czy ktos mial juz u siebie serwis, bo ja wlasnie zglosilem i chca po niego przyjechac i wziasc na serwis, myslalem, ze w domu beda go robic, jak u was bylo?
 

pestek

New member
Czy ktos mial juz u siebie serwis, bo ja wlasnie zglosilem i chca po niego przyjechac i wziasc na serwis, myslalem, ze w domu beda go robic, jak u was bylo?
I to w ramach tego serwisu ekspresowego Samsung Ekspres Serwis ??? Rejestrowałeś produkt na ich stronie? Zaproponowali Ci TV zastępczy? A może odwiozą tego samego dnia?
No jestem ciekaw jak się sprawdzi ta ich usluga do TV wysokiej klasy...
 
Do góry