TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

Fikander

New member
To nie jest wina najnowszej wersji firmware. Blokada portów HDMI nastąpiła najprawdopodobniej w wyniku odłączenia pendrive'a lub twardego dysku USB przy włączonym telewizorze. Można to zrobić bezpiecznie tylko, gdy telewizor jest wyłączony (w trybie czuwania). Przynajmniej u mnie tak jest (mam 55C8000). Jeżeli porty HDMI już są zablokowane (tzn. telewizor nie wykrywa żadnych urządzeń do nich podłączonych) można go bardzo łatwo "wyleczyć". Wystarczy na kilkanaście sekund odłączyć telewizor od gniazdka z prądem. Po ponownym włączeniu HDMI są odblokowane. Sprawdziłem to u siebie już dwukrotnie.
Wygląda to na ewidentny błąd w firmware (występuje we wszystkich dotychczasowych wersjach). Pisałem nawet w tej sprawie do Samsung Polska, ale odesłali mnie do serwisu, cwaniaczki. Tylko inżynierowie w centrali Samsunga mogą ten błąd naprawić.
 

saper_1981

New member
To nie jest wina najnowszej wersji firmware. Blokada portów HDMI nastąpiła najprawdopodobniej w wyniku odłączenia pendrive'a lub twardego dysku USB przy włączonym telewizorze. Można to zrobić bezpiecznie tylko, gdy telewizor jest wyłączony (w trybie czuwania). Przynajmniej u mnie tak jest (mam 55C8000). Jeżeli porty HDMI już są zablokowane (tzn. telewizor nie wykrywa żadnych urządzeń do nich podłączonych) można go bardzo łatwo "wyleczyć". Wystarczy na kilkanaście sekund odłączyć telewizor od gniazdka z prądem. Po ponownym włączeniu HDMI są odblokowane. Sprawdziłem to u siebie już dwukrotnie.
Wygląda to na ewidentny błąd w firmware (występuje we wszystkich dotychczasowych wersjach). Pisałem nawet w tej sprawie do Samsung Polska, ale odesłali mnie do serwisu, cwaniaczki. Tylko inżynierowie w centrali Samsunga mogą ten błąd naprawić.


Sprawdziłem, i na mojej 40c8000 nic sie nie zmieniło ( hdmi wciarz nieaktywne ). Antynet sie zalacza ale nie wykrywa ani ps3 ani kompa :cry:
 

Kozo

New member
Witam

wkrótce zmieniam TV i chciałbym sie Was poradzić czy warto dopłacić do 40c8000 za to podświetlanie strefowe (bo chyba tym się tylko różni od 40c7000?) ?. Dzieki za pomoc.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam

wkrótce zmieniam TV i chciałbym sie Was poradzić czy warto dopłacić do 40c8000 za to podświetlanie strefowe (bo chyba tym się tylko różni od 40c7000?) ?. Dzieki za pomoc.

Witam wszyscy mowia ze jest roznica i to duza wiec cos w tym musi byc, nie mowiac o tym ze wyglad c 8000 jest ladniejszy niz c 7000. Ale generalnie chodzi jednak o obraz i wszyscy twierdza ze to jest roznica wiec chyba warto dolozyc. Pozdrawiam.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam

wkrótce zmieniam TV i chciałbym sie Was poradzić czy warto dopłacić do 40c8000 za to podświetlanie strefowe (bo chyba tym się tylko różni od 40c7000?) ?. Dzieki za pomoc.

Witam .Warto , bo kupujesz telewizor na kilka lat i jak masz wybór i pieniądze to kup lepszy model , ale najlepiej to podejdź do sklepu i przetestuj oba modele , które Ciebie interesują i dokonaj świadomego wyboru.
Pozdrawiam.:neutral:
 

Kozo

New member
witam po raz drugi, to teraz inne pytanie : (jestem laikiem) mam "cyfrowy polsat" i czy to prawda że moge podpiąć antenę (czaszę) bezpośrednio do TV?
 

benk07

New member
Z tego co się orientuję, to seria C8000 ma ten sam tym mocowania co np. C7000 czy B7000.
Ja mam 55C7000 i kupiłem do niego linkowe mocowanie Samsung WMN 1000B.
Telewizor wygląda na nim rewelacyjnie. Jest przyklejony do ściany jak obraz:D.
 

benk07

New member
Zależy gdzie chcesz kupić. W sieci znajdziesz oferty za ok. 200 zł. W realnych sklepach typu MM pewnie przynajmniej dwa razy tyle.
 

wszechmogONcy

New member
Jak się ma na tv na parę tys. to 200-300zł nie fortuna hehe. No nic trzeba szukać i zamawiać TV i wieszaczek :)
P.S. Używał ktoś c8000 jak monitora PC ? Bo głównie do tego będzie mi służył.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Trochę nie na temat. Tak dla wiadomości dla zainteresowanych. W Saturnie w Złotych Tarasach jest wystawiony model Sama 55C9000. Cena to "jedyne" 24999 zł.
A w MM na ul. Ostrobramskiej w Warszawie jest wystawiony powiedzmy jego konkurent LG Infinia 55LX9500, kosztujący 15999 zł.
 
Do góry