TV LCD LED 40-42" - do 3000zl

Antares64

New member
Prośba o radę dot. wyboru TV wg poniższej ankietki:

1. Odległość od ekranu: ~3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: na tył telewizora
3. Jak duży jest pokój: 4,5x4,5 m
4. Preferowana technologia: LCD na LEDach (najlepiej Full LED, ale wiem, że EDGE też sobie radzi, więc...)
5. Jaki masz obecnie telewizor: 21" CRT
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: pop.-nauk., filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie -> wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: mała lampka włączona w narożniku pokoju
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry, ale bez przesady
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia, ale skłaniałbym się do matowej
11. Preferowana wielkość telewizora: 40-42"
12. Preferowana marka: LG, Samsung, Sharp, Toshiba
13. Czego nie lubisz w telewizorach: czarnej błyszczącej obudowy, na której po dwóch dniach widać warstwy kurzu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: DVD, Amplituner 5.1 i od czasu do czasu laptop + być może z czasem jakaś konsola
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% tv, 30-40% dvd/divx itp, 10-20% pc
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost, ale sporadycznie z boku - niestety pod nieco sporym kątem (z sofy prostopadłej do pow. ekranu)..
17. Czy ważne jest wifi: nie ukrywam, że by się przydało (co prawda router póki co stoi blisko TV, więc od biedy można podłączyć skrętką, ale być może z czasem trzeba go będzie przenieść w inne miejsce)
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jak będą, to się czasem zajrzy
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak (przydałaby się obsługa wszelkich możliwych skryptów, pluginów itp...)
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: jak będą, to się czasem zajrzy
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: raczej tak, ale jeśli już naprawdę byłby to problem, to myślę, że dam sobie radę z wmixowaniem ich w obraz...
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: usb - najlepiej z opcją nagrywania (pendrive, ew. HDD ), hdmi (DVD, ampli), scart-ew.może być jakiś adapter (głownie chodzi o podłączenie A/V composite) , PC (VGA+HDMI)
26. Jaki masz sygnał: póki co kablówka (analog) i na prędką przesiadkę na jakąś konkretną platformę HD się nie zanosi, więc obowiązkowo superaśne skalowanko by się przydało...
27. Ile programów HD: -
28. Ma stać czy wisieć: raczej stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: napiszę może na czym mi nie zależy: na jakimś super wypasionym dźwięku, bo do tego mam inne urządzenia... :)... A! zdałaby się możliwość ew. update'u firmware'u, jakby ni stąd ni zowąd producentowi jednak zachciało się, wykryte przez użytkowników błędy software'u, zlikwidować...
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-8h
33.Ile osób ogląda: standardowo 2-3, wyjątkowo 5-6
34.Jaka klasa cenowa? najlepiej 2500-3000 (choć jeśli sprzęt naprawdę będzie spełniał wszelkie moje wymagania, to jestem skłonny te kilka złotych dorzucić)
 

Antares64

New member
Wstępnie do przejrzenia wybrałem sobie:
Sharp 40LE830E
LG 42LW570S (a może LV? jeśli ktoś zwolnił mnie z "przyjemności" wyszukiwania różnic w necie)
Samsung 40D6500 (chyba, że udałoby się gdzieś 6750 okazyjnie wyrwać)

Z Toshibą mam mały dylemacik... Ktoś może coś podpowiedzieć ?


Co eksperci z tego zestawienia by polecili patrząc na wymagania ?

PS.
Zależałoby mi też na obudowie w "nieczarnym" kolorze.
 

Antares64

New member
Z początku "napaliłem" się faktycznie na Sharpika, ale poczytałem też tu i ówdzie, że z tym netem na nim to tak niezupełnie jest różowo.
Jest ktoś w stanie mi przybliżyć w czym tam tkwi główny problem? Flasha z tego co wyczytałem nie ma i prawdopodobnie nie będzie.
Czym konkretnie producent się chwali, a fizycznie okazuje się, że albo to nie działa, albo nie jest obsługiwane, albo w ogóle niedostępne w naszym pięknym kraju?
Na co głównie skarżą się ci, którzy już nabyli ten odbiornik i czy jest możliwość uniknięcia rozczarowania wybierając w podobnej cenie model innego producenta ?

EDIT:
Są jakieś istotne różnice (poza brakiem 3D i delikatnie innym designem) pomiędzy 40LE830, a 40LE630 w postaci np. innej matrycy, innych tunerów itp., które powodują, że jest to zupełnie inny TV?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli w nie czarnym kolorze, ma być bardzo multimedialny - to Samsung 40D 5500 będzie takim rozwiązaniem.
 

Antares64

New member
Coś jeszcze z alternatyw:
jakaś toshiba?
panas 42e30 ?

Pamiętajcie, że 3D raczej zbędne, a sygnał przez raczej dłuższy czas dalej będzie SD...
 

Antares64

New member
Domyślam się, ale... mam zamiar też od czasu do czasu kompa podłączyć czy puścić jakiś film z odtwarzacza - stąd Full HD, a nie HD Ready. POza tym, to chciałbym aby ten TV jednak te ładnych parę lat mi pograł, bym za 2-3 lata nie musiał go wymieniać (obecny CRT 21" Samsunga śmiga bez zająknięcia (odpukać) od ok. 8 lat. i gdyby nie coraz mocniej obcinany przez nadawców programów obraz (w tej chwili to albo widzę część kadru, albo z 21" robią mi 15 dodając pasy na górze i dole) to nawet bym nie myślał o jego wymianie na cokolwiek innego..:)
Problem polega na tym, że producenci chyba wszyscy jak mogli rozbudowując multimedia w swoich produktach automatycznie wyposażają je w durnotkę o szumnej nazwie "3D", za którą praktycznie trzeba dobulić prawie 1/3 ceny odbiornika, a bez której część konsumentów, ze mną na czele, by się obyła...
 

don111

Banned
ale full hd też na niewiele się zda przy 42' i odległości 3m do ekranu, obraz będzie podobny jak na tv hd ready...
na Twoim miejscu, jeśli chcesz mieć tv na lata, dołożyłbym do Panasonic 46G30 lub lepiej - do 50G30, tym bardziej że jak na tv o takiej jakości obrazu, to jest w po prostu śmiesznej cenie... do tego masz 5 lat gwarancji
 

Antares64

New member
Rozważałem również plazmę, ale ostatecznie zdecydowałem, że jednak odpuszczę sobie tą technologię mimo iż posiada niewątpliwie sporo plusów. Pokój mam latem dosyć mocno nasłoneczniony i nie do końca jestem przekonany czy "światło" plazmy będzie wystarczająco silne by przebić się wśród promieni słonecznych bijących zza TV...
50" w ogóle nie wchodzi w rachubę, bo zasłoniłby mi połowę ściany okiennej (pewnie wyeliminowałoby to częściowo problem ze światłem zew., ale chyba nie o to chodzi by zrobić z mieszkania ciemną norę ?!).

PS.
No i może nieco mniej istotna rzecz, ale jednak: 200W plazmy a ok.100W LEDa, przy ok. 8-10h dziennie swoje też robi (zwłaszcza po ew. przesiadce z 60W obecnego CRTka) ...

PS2.
hmm...no policzyłem sobie i w sumie wyjdzie różnicy pewnie jakieś 15-20zł miesięcznie, więc bez bez tragedii. Wydawało mi się, że będzie więcej, a to tylko kilka "browarków"...

Jak naprawdę już nic ciekawego w LEDach nie znajdę, to wrócę faktycznie do przeglądania plazm, ale póki co czekam dalej na jakieś ciekawe propozycje - co z Toshibą, Panasem, może jakiś Philips, Soniak ?
 

angler-73

New member
Najlepiej powiedziec wybierz plazme!Też tak myślałem zanim nie poczytałem dzial plazm i tu nastepne problemy np.g30 piszą że buczy i to bardzo ludziom przeszkadza,gt30 mało opisany temat dużo sie nie dowiedziałem i masz babo placek w ledach a to sharp kalibracja masakra,samsung białe plamy itd...
 

Antares64

New member
Poprzyglądałem się dzisiaj obrazowi Panaska 42e30 i w porównaniu do stojącej obok Toshiby i Sharpa, to jego kolorki jakieś takie mi się dziwne wydawały - czerwień mocno blada, w białym dominowała żółć, a czarny, przy wyświetlaniu jasnych napisów na środku ekranu, robił się szary, podczas gdy sharp (630-tka), toshiba (chyba TL838) i phil (6606) dosyć ładnie sobie z tym kontrastem dawały radę ... Pewnie to tylko kwestia ustawień, ale nie miałem możliwości za wiele pogrzebać w sklepie (jedynie tyle ile szło z klawiszy - kontrast/jasność/kolor) i tu pytanko się pojawia: czy faktycznie wystarczy to podciągnąć bardziej zaawansowanymi ustawieniami, czy po prostu ten model już tak ma?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A gdzie oglądałeś te telewizory w domu czy w sklepie?
Bo to są zupełnie inne warunki do oglądania , jak zenit i nadir.
 

Antares64

New member
Niestety w sklepie i dlatego też pytam, bo zdaję sobie sprawę, że zdarza się "podrasowywanie" egzemplarzy, które zalegają na półce...
 

Antares64

New member
No to teraz troszkę z zupełnie innej beczki, bo wizytacje kolejnych salonów RTV muszą przecież czymś skutkować: jak na tle powyższych propozycji wyglądają philipsy: 40pfl6606, 40pfl6636, 42pfl6805 i 42pfl7665 ? Jak sobie dają radę z SD, z odtwarzaniem mediów, netem, itp. Czym mogą się pochwalić w porównaniu do wymienianych wyżej Sharpa, Panasa, Samsunga, a z czym kompletnie sobie nie radzą ?
O tych trzech ostatnich, które designersko (mowa głównie o kolorze:)) mi najbardziej odpowiadają niewiele można znaleźć, więc jeśli ktoś miałby z nimi jakoweś doświadczenia, to prosiłbym o wypowiedź (najlepiej w postaci listy zalet i wad).
 

Antares64

New member
Warunki praktycznie wymienione w pierwszym poscie, jedyne czego teraz na 100% jestem pewien, to ze matryca nie moze byc "lustrzana", bo po malym przemeblowaniu nawet na obecnym CTRku juz mi sie to i owo odbija.
Czarne gladkie plastikowe obudowy tez w gre nie wchodza, a juz na pewno gdy z takiego materialu jest wykonana stopa, na ktorej niestety TV bedzie musial stac, a ja nie mam zamiaru codziennie jej szmatka z kurzu wycierac. Moglbym co prawda, zamowic sobie u babinki na rynku specjalnie haftowana serwetke na stope, ktora by mnie "uwolnila" od sprzatania, ale jakby sie ten biedny TV w takiej "spodniczce" prezentowal? ;)

Wracajac do philipsow:
1. czy 6606, 6626 i 6636 to jest dokladnie to samo tyle, ze w roznych obudowach (a konkretnie kolorach obudow)?
2. czy w zwiazku z tym, ze sa to 40" mozna jedynie podejrzewac, ze ukrywaja sharpowe matryce, czy tez jest to pewnik?
3. czy dobrze zgaduje, ze 6805 i 7665 to modele z 2010r i maja mniej bajerow w postaci np. obslugi mniejszej ilosci kodekow, a jesli tak, to czy takie rzeczy da sie ew. "podciagnac" nowszym firmwarem (pod warunkiem, ze philipsowski support dalej cos dla tych modeli wypuszcza)?

PS.
Kiki - znajdziesz chwile, by odpowiedziec mi na PW? Moze byc tuz po tym, jak w koncu umiescisz obiecany test TL838. ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry