TV LCD do 3500zł

Która z niżej wynienionych firm produkuje najlepsze TV LCD


  • Total voters
    0

nacho66

Member
Witam

Dołącze się do wątku z pytaniem o zakup TV LCD.

Telewizor będzie służył w 99,9% do oglądania kablówki i filmów z DVD tudzież Divx'a. Ten 0.01% mógłbym dać na podlączenie laptopa albo konsoli, choć póki co kupna żadnych xboxów i podobnych nie planuje a i ciężko mi sobie wyobrazić potrzebę podlączania lapa :)

- kablówka NTL (Irlandia) cyfrowa, ale nie HD (aczkolwiek jest możliwość zakupienia dekodera HD co raczej bym uczynił po zakupie TV).
- odległość oglądania 2 - 2,5 metra
- póki nagrywarki, nośniki i filmy BR nie bedą w rozsądnych cenach, nie planuje zakupu Blue-raya ani podlączania dodatkowego sprzętu celem oglądania np .mkv
- do tego będzie jakiś zestaw kina - związku ścisłego z TV to nie ma, ale jak ktoś ma ochotę, na poradę w tej kwestii nie będę narzekał :)

Co radzicie... przy zakupie elektroniki zawsze planowałem 'na zapas', dlatego korci mnie Full HD.,.. ale zastanawiam się czy to ma sens skoro kablówka jest w max 720p i nie mam ani konsoli (i konsoli raczej mieć nie będe bo stary blaszakowiec jestem) ani blue-raya. Może lepiej zainwestować w 100Hz

Co do wielkości... korci 40 cali, ale przy obecnym TV 22'' i monitorze do peceta 19'', tv 37-calowy pewnie wystarczy (tymbardziej, ze odleglosc nigdy nie przekroczy 3 metrow - nawet nie jestem pewien czy pokoj ma az taka szerokosc :) ) a i przyoszczedzic mozna... Poza tym, nie liczy się rozmiar tylko jakość ;)
 
Ostatnia edycja:

nacho66

Member
skylla1 napisał:
W tym wypadku warto pomysleć o panasonicu 37LX85. Rewelacyjny stosunek jakości i mozliwosci do ceny.
Ok... nie mówie, że nie (choć po krótki researchu, ciężko dostępny na wyspach)... a może coś w ciut niższym przedziale cenowym? Między 2000 a 3000 pln powiedzmy.... docelowo chciałbym się zmieścić razem z kinem w 750 funtach (ok 850 euro) (nie moge nie wykorzystać takiego stosunku euro do funta :) )
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
W Polsce ten 37lx85 jest dostępny od 2300 zł.
Nic o zbliżonych możliwościach w tej cenie nie kupisz, może więc poszukaj lepiej? W GB ma on chyba symbol LXD...
 

yogson

New member
Witam,

Planuje zakup TV LCD. Odległość od telewizora to 2,5-3 m, nie mam preferowanej marki zależy mi tylko na dobrej jakości i bezawaryjności. Okna będą znajdować sie za telewizorem oraz wychodzą na południową strone, jednak nie jest to większy problem bo mam żaluzje. W tym momencie podłączony jest kablówka astera, ale planuje którąś platform cyfrowych (pewnie n albo polsat cyfrowy). Zależy mi na 3 gniazdach HDMI do : telewizji, konsoli PS3 , i DVD. Przed telewizorem siedzi od 2 do 4 osob, na wprost lub lekko z boku. TV będzie stało na szafce. W tym momencie mam Starego panasonica 21 cali CRT kupionego jeszcze za dolce w pewexie :p Najczęściej ogląda sie u mnie Sport i Filmy, o różnych porach dnia. Zależy mi na znośnym obrazie przy kanałach typu TVP lub TVN, jak juz pisałem na 3 HDMI, Full HD. Co do ceny to fajnie by było zamknać sie w 3 tys przy rozmiarze 32-37 cali(to chyba dobry rozmiar dla mnie) jak zaproponujecie coś droższego ale koniecznego to trzeba będzie rozważyć. I jeszcze jedno pytanie czy 100 Hz jest konieczne do oglądania dynamicznych scen albo sportu?

Z góry wielkie dzięki, i pozdrawiam
 

drego

New member
nacho66 napisał:
wracaja do tematu.... co sadzicie o samsungu LE40A656?

Dobre noty zbiera
No niby dobre, ale z tego co czytałem to on ma tylko MPEG-2, więc telewizji cyfrowej nie odbierzesz.. czy jak to w końcu jest ...?

Edit: Może od razu się podepnę do tematu, mianowicie: sam właśnie szukam dobrego LCD 3000-3500zl i się zastanawiałem nad tym Samsungiem LE40A656, ale dalej nie moge rozkminic tego mpeg-2/4 :/ Moze jakies inne propozycje? Dodam, ze odleglosc od TV to jakies 3m, no i szukam jakichś 40".
 
Ostatnia edycja:

WIEKO

New member
Witam

TV LCD lub Plazma.

Telewizor będzie służył do grania na Xbox360 oraz PS3 i filmy na BR. Choc znajac siebie bede wiecej ogladal filmow na BR niz gral.

dległość 2 - 2,5 metra

Zalezy mi na Full HD.
Cena troche ponad 3k zl.
 

nacho66

Member
drego napisał:
No niby dobre, ale z tego co czytałem to on ma tylko MPEG-2, więc telewizji cyfrowej nie odbierzesz.. czy jak to w końcu jest ...?

Edit: Może od razu się podepnę do tematu, mianowicie: sam właśnie szukam dobrego LCD 3000-3500zl i się zastanawiałem nad tym Samsungiem LE40A656, ale dalej nie moge rozkminic tego mpeg-2/4 :/ Moze jakies inne propozycje? Dodam, ze odleglosc od TV to jakies 3m, no i szukam jakichś 40".
Dzis dokladniej przyjrzalem sie temu Samsungowi pod katem ekranu. Niepokojaca jest troche ilosc odblaskow na ekranie ( "crystal clear" - czy jak on sie tam nazywa). Nie jest oczywiscie tak, ze nic nie widac, ale w porownaniu do konkurencyjnych telewizorow (z 'matowa' powierzchnia) wypada ciut gorzej. Ciezko powiedziec jakby to bylo u mnie w mieszkaniu - jedno jest natomiast pewne - bede uzywal telewizora nie tylko po ciemku ale rowniez za dnia i przy odslonietych zaluzjach. Mam laptopa ASUS'a, wlasnie z podobnym typem ekranu, i odbija inne zrodla swiatla jak cholera.

Zdecydowalem sie, ze nabede 40 cali i jednak full hd (podlacze peceta celem grania i ogladania mkv). W przedziale cenowym 900-1000 euro mam zatem do wyboru

- owego Samsunga LE40A656
- Sony 40W4000 (piekna rzecz, tyle, ze ponoc 50hz - jaki moze miec to wplyw na wyswietlanie sygnalu idacego z peceta?)
- Phillips 42pfl7403 (full hd, 100hz, matowy ekran, kontrast 30000:1.. o dwa cale wieksze praktycznie w tej samej cenie)

macie sugestie?

dla przypomnienia:
- odleglosc ogladania 2-3m
- brak blue-raya i konsoli, ale zamiar podlaczenia peceta
- kablowka - hmm.. jest jaka jest... niestety nie oferuja HD poki co wiec jest to najmniej istotny chyba element decyzyjny
 

jaro15

New member
Co wybrać lcd czy plasma ???

Na początku pragnę się przywitać ponieważ to mój pierwszy post,a więc witam wszystkich i zarazem proszę o poradę.Chciałbym kupić telewizor- cale.

Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 4,5x3,5
jaki sygnał ? sd + cyfra +
jaka odległość od ekranu ? 2,5 do 3,5m
jakie urządzenia do podłączenia? dvd + tuner cyfry+
jaka klasa cenowa? 3500 max 4000(ale najlepiej do 3500)
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? bez znaczenia
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? pokój od zachodu,po południu i wieczorem jest jasno
ile osób zasiada przed telewizorem? 2 do 4
Jaki masz ulubiony program? brak,lubię oglądać sport,bajki i filmy
jaki masz telewizor? thomson scenium 32WB842 s
Ma stać czy wisieć? jeszcze nie wiem
Co Cię wkurza w telewizorach rozmazania obiektów w ruchu.

Zastanawiałem sie nad :sony 40w4000, panasonic th42pv80 lub th42pz85.

Proszę o poradę co wybrać.Może wybrać inny model który bedzie lepszy.Z góry dziekuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałeś dobry telewizor - więc byle czego nie zaakceptujesz:
Panasonic 42 G 10
JVC 42 R 10
Toshiba 42 RV 555
Sharp 42 DH 77
 

Ryszard48

Member
Witam to ja przedstawię swoje wymagania


Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 4,5x3,5
jaki sygnał ? SD kablówka STREAM
jaka odległość od ekranu ? 2,5 do 3,5m
jakie urządzenia do podłączenia? dvd + w przyszłości tuner cyfrowy z kablówki
jaka klasa cenowa? 3000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? wieczorem oglądam tylko
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? brak,lubię oglądać sport,bajki i filmy
jaki masz telewizor? 27" Universum 100 Hz Bild in Bild PIP,PAT PAP
Ma stać czy wisieć? jeszcze nie wiem
Co Cię wkurza w telewizorach rozmazania obiektów w ruchu.

Jaki kupić
Samsung LE 37B650
PHILIPS 37PFL5604
PANASONIC TX-L32S10
Może inny model...........

Interesuje mnie aby był dobry obraz nie wiem czy 8 czy 10 bitowy jest lepszy ,podoba mi się USB w LCD aby oglądać filmy (bajer):-D,regulacja ustawienia dźwięku na poszczególnych kanałach
Czuły pilot żeby nie trzeba było szukać sygnału ,oraz żeby przełączalnie kanałów nie trwało wiecznie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry