Tv LCD czy mają zasilanie anten?

doprze

New member
Witam

przekopałem internet, spędziłem z google ostatnie parę godzin, a dalej nie mam odpowiedzi.
Czy nowe tv lcd, led (zwał jak zwał) mają zasilanie anteny?

Zastanawiam się jaką kupić antenę pokojową, z zasilaniem czy bez. Czy tv lcd/led mają na wyjściu antenowym zasilanie 5v?

Mam taki tv Philips 42PFH6309, a chce kupić tą antenę WIWA AN200 ANTENA DVB-T.
Czy będzie to ze sobą optymalnie działało? Odległość do nadajnika jakieś 4km.

Z góry dzięki za odpowiedzi
Przemek
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie są mi znane takie telewizory. W zależności od rodzaju anteny i odległości od nadajnika potrzebujesz wzmacniacza (z zasilaniem) lub nie. Musisz popróbować. Najwyżej dołożysz wzmocnienie. Generalnie nie przepadam za antenami pokojowymi, ale tylko 4 km brzmią obiecująco.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak, antena dostaje prąd bezpośrednio z kabla antenowego, zasilacz w większości przypadków nie jest potrzebny.
 

doprze

New member
wczoraj podłączyłem pożyczoną antenę z zasilaczem. Po podłączeniu do prądu anteny - tv znalazł wszystkie kanały.
 

piłsudski

New member
Tak, antena dostaje prąd bezpośrednio z kabla antenowego, zasilacz w większości przypadków nie jest potrzebny.

Jest potrzebny, w ścisłej zależności od odległości od, mocy nadajnika oraz od typu zainstalowanej anteny.

Jeszcze jakiś czas temu, przy sygnale analogowym, stosowano tzw. anteny żeberkowe o szerokim kącie promieniowania, w którym był potrzebny przedwzmacniacz z płytką, oraz wzmacniacz końcowy, antenowy przy wejściu antenowym odbiornika.

Do tej pory wiele się zmieniło. Ogólnie rzecz biorąc tendencja do zmian polega na wymianie modułu wzmacniającego na symetryzator antenowy aby wyrównać rezystancję anteny do rezystancji na wejściu antenowym odbiornika. W przypadku anteny kierunkowej i dość dobrym sygnale wzmacniacza nie stosujemy.

Temat rzeka, bardzo urozmaicona opowiastkami ludzi, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia a chwalą się swoimi osiągnięciami :) Dość często przyznam na wesoło.

Jeśli chcecie fachowej porady, zapraszam na priv, podam nr tel. pomogę ogarnąć temat od strony technicznej. Samo wzmocnienie już dobrego sygnału może spowodować przesterowanie.

Ze słonecznym pozdrowieniem :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zależy od wielkości poboru prądu ,w zdecydowane większości przypadków nie potrzeba osobnego zasilania .Podobna sytuacja występuje w tunerach satelitarnych nie tylko w przypadku wzmacniaczy, ale choćby i monoblocków gdzie DiSEqC musi być zasiany ,podobnie jak w przypadku dysku twardego podłączonego do gniazda USB
 
Ostatnia edycja:

piłsudski

New member
OT: Widziałeś jak na Skypie dzwonił Putin? Ty mówisz jak Macierewicz. Prawa nie wystarczy znać, trzeba też umieć z niego korzystać. Chociaż w Polsce prawo jest dla biednych, a sprawiedliwość dla bogatych, więc mogłoby być w tym wypadku ciężko :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mnie to zwisa co sobie na awatarze umieścisz każdy ma swój rozum i kieruje się własnym rozsądkiem ,ale znam osobiście przypadek kiedy osoba skopiowała sobie zdjęcie z innej aukcji na Allegro i umieściła na swojej .Z tego co pamiętam skończyło się procesem - 500zł + zwrot kosztów procesu i zastępstwa procesowego .Taniej by chyba było fotografa do domu sprowadzić .Niestety dość głupie to jest, ale prawdziwe
 

piłsudski

New member
Tak się składa, że kolega z roboty mi zmienił tego avatara. Dość późno się kapnąłem :) Ale pozdrawiam i wybaczam wszelkie nadgorliwe troski.
 
Do góry