TV LCD 60 “ - sharp 60le752e (?)

olooo1

New member
TV LCD 60 “ - sharp 60le752e (?)
Im więcej czytam tym mniej wiem.

Proszę o pomoc w wyborze TV do 60 “ w kwocie do 5 tys. Jako że będzie służył też do gier ważny jest input-lag ( miał być PANASONIC TX-P55ST60E – ale input - lag wynosi około 60ms) Zastanawiam się nad wyborem jak w tytule : sharp 60le752e lub Panasonic TX-L55ET60E (może warto poczekać 1-2 mc i coś lepszego będzie dostępne w tym przedziale cenowym - w końcu wchodzą modele z 2014).
1.Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor ? 5 x 7 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4,5m lub bliżej
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? rano
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 32 kineskopowy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jakość obrazu na filmach odtwarzanych z USB, jakość obrazu. smart tv- mało ważny
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? obecnie TV naziemna, XBOX, DVD
10.Jakie urządzenia ? XBOX,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-7h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, newsy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, tygodniowo 10-20h
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 50-60"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń, wyblakle kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczor 70% / 30% dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 +/-500 zł o ile warto
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie jest to priorytet
Proszę o pomoc w wyborze modelu Dziekuje z góry
 

RAF1977

Banned
Wątpię żeby coś lepszego w tej cenie się pojawiło w najbliższym czasie.
Jak zauważyłeś za nowe modele drą kasę jak za zboże. Co raczej nie przyczyni się do gwałtownego spadku cen modeli z 2013tego.

Wysłane z mojego GT-I9300
 

Karpaj

New member
Bez reklam
mrugnięcie oka to 200-300ms, nie wiem czy są TV, które mają lag mniejszy niz 50ms.

Zdecydowana większość :>
W tym rozmiarze co prawda mniej, bo często zdarza się powyżej 50ms, ale nie znaczy to oczywiście że nie da się znaleźć tv z niższym lagiem.
 

olooo1

New member
Dziękuje za powyższe sugestie;
Sumując wszystkie opóźnienia (tv + łącze internetowe) robi się widoczna różnica - a nic tak nie denerwuje jak opóźnienie .
Rozumiem że w tym przedziale cenowym do powyższych zastosowań pozostaje sharp 60le752e ( kompromis miedzy jakością obrazu a lagiem). Każde sugestie mile widziane. Pozdrawiam olooo1
 

olooo1

New member
Byłem dzisiaj w MM, ME, Euro RTV AGD - po obejrzeniu zastanawiam się nad 2 propozycjami: Sharp quatron 60LE855 lub Philips 60PFL6008K.
Który będzie lepszy do oglądania TV + XBOX.
Jaki jest input-lag tego Philipsa. Czy są jakieś inne sensowne propozycje 60 calowych tv w przedziale do 6 tys? Może jakieś nowe modele z 2014? ( zastosowanie jak w pierwszym poście)
Z góry dziękuje.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zdecydowanie lepszy Sharp - niższy input lag i czas reakcji matrycy, skalowanie na wyższym poziomie - model z philipsa który mógłbyś porównać to dopiero PFL8 np. 60PFL8708 lub 55PDL8908.
 

olooo1

New member
Byłem dzisiaj jeszcze raz w MM - oglądałem Sharpa Quattrona LE857 - (oglądałem materiały SD, HD z USB) - niby wszystko ładnie ale ta płynność ruchu (chyba chodzi o juddering) przeszkadza. Można to jakoś poprawić? (Jak ustawić by obraz był ostry i płynny) ? - mam nadzieje że jest to kwestia ustawień. proszę o pomoc.
 

olooo1

New member
Już prawie miałem zmówić Sharpa 855, ale byłem dzisiaj w MediaExpert - sprzedawca odradzał modele Quattrona - jako że mają matrycę produkcji chińskiej.
To kto je produkuje?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No proszę Cię...
Nie źle mnie rozśmieszyłeś.
Pan podawca nie ma pojęcia o czy mówi, szkoda bo to źle później świadczy o sprzedawcach.
To są telewizory Quattrona.
To oznacza że tylko Sharp produkuje sam te matryce i jako jedyne na rynku w Europie pochodzą z Japonii.
 

RAF1977

Banned
Tylko modele 652 i 752 50" i mniejsze, mają matrycę z Chin.
60" i wiecej made in Japan.

Czyli coś tam słyszał, ktoś mu powiedział i powtarza głupoty.

Tytułowy model ma matrycę japońską.

Wysłane z mojego GT-I9300
 

olooo1

New member
Dzięki za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie z serii mam nadzieje ze już nie głupich.
Sama waga tv Sharp LC-60LE855E - 33 kg, natomiast LC-60LE752E tylko 24 kg.
Skąd taka różnica w wadze? W instrukcji obsługi znalazłem zapis na stronie nr 2 "Panel LCD zastosowany w tym produkcie jest wykonany ze szkła" - czy to prawda. "
Pozdrawiam olooo1
 

krzychup

New member
Witam

Podepnę się pod temat. Mam kilka pytań:
1. Jak jest różnica pomiędzy LE855 a LE857? Na stronie Sharpa ten pierwszy jest opisany jako nowość a 857 nie. Wydaje mi się, że oba są z tego samego okresu a nowością może być tylko linia UQ. Zgadza się?
2. Jest jakieś zbiorcze zestawienie parametrów wszystkich linii Sharpa? Włączając 855, 752/652 itd?
3. Dotąd bardzo interesował mnie model 652/752 (to samo tyle że z Wifi lub bez) ale posprawdzałem sobie go w MM i zdziwiło mnie że nie dtwarzał filmów z napisami (txt bądź srt) i nie odtwarzał filmików zrobionych przez mój aparat fotograficzny (avi ale pewnie w specyficznym formacie). Czy model 855 ma coś lepiej pod tym względem?

Z góry dzięki za odpowiedź
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Model pojawił się kilka miesięcy później. Więc może funkcjonować z taką naklejką. Model 855 jest dokładnie to samo co LE857 tylko bez DVB-s
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...dystyngowany-przedstawiciel-jeszcze-mnie.html
2.Masz na stronie Sharpa. Od serii Sharp Le 855 w górę są Quattrony.
3.Te filmy które sprawdziłem odtworzył z napisami TXT, SRT nie sprawdzałem ale poprzednie modele czytały wiec ten tez powinien.
Model jest jeszcze (jeszcze bo się kończy) w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum.
 

car310

New member
Sam myślałem o kupnie tego Sharpa LC-60LE855E ale nie w takiej cenie. Może ja będzie za 6k to się zdecyduję.
Ten tv nie ma okularów w zestawie ?
 
Do góry