TV LCD 50-55" do 3500pln

Manes78

New member
Witam,

Jako że moja plazma Panasa zaczyna mieć "wypalone" loga niektórych stacji TV :) postanowiłem przenieść ją do mojego pokoju "mini siłki" w celu oglądania nań tylko filmów w czasie ćwiczeń natomiast do salonu chciałbym wrzucić w jej miejsce TV pozbawiony problemu wypalania się logosów na ekranie bo głównie TV będę na nim oglądał i czasem filmy z telewizji.
Szukam czegoś niedrogiego (bo wlasnie wykosztuję się za chwilę na ampa i kolumny stojące przy nim), bez bajerów choć kusi UHD.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor:
5x3,5m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora:
2-nieco ponad 2m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem:
zwykle 1-2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu:
raczej na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć:
wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju:
okna są z boku TV w odległości ok 2m ale pokój jest niezbyt jasny

7.Jaki masz obecnie telewizor:
Plazmowy Panasonic TX-P50G30

8.Co chcemy aby telewizor posiadał:
UHD mile widziane bo TV pewnie nie będę zmieniał przez kolejne 6-8 lat

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora:
kablówka lokalna (Telkab)

10.Jakie urządzenia:
wzmacniacz audio, konsola do gier, stary laptop w roli dost. do netu

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor:
ok 2-4 godzin

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą:
raczej matową lub półmat

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej:
wiadomości, filmy

14.Czy zamierzasz serfować po internecie:
nie, mam swojego starego laptopa na szafce pod TV i zamierzam podłączyć go do TV

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie:
być może po zakupie konsoli, ok 2 godzin dziennie

16.Preferencje co do marki:
Panasonic ale nie mam uprzedzeń (jedynie do Benq)

17.Preferencje co do wielkości:
50-55"

18.Co Cię denerwuje w telewizorach:
konieczność przełączania sie miedzy trybem "pro lub THX" wieczorem i włączania "dynamiczny" w dzien by było coś widać na błyszczącym ekranie

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień:
trochę do południa weekendami a tak to wieczory

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup:
około 3500zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne:
nie zależy mi na 3D

=========================
Moje wstępne typy:
2700pln: PANASONIC TX50CXW684 UHD 50"
3650pln: PANASONIC TX-55CX670 UHD 50"
3300pln: SHARP LC-55CUF8462ES UHD WiFi 55"
2500pln: PHILIPS 50PUH6400 UHD 50"

Ten Sharp jest kuszący ale nie wiem czy warto. Do Panasa mam jako takie zaufanie, zadowolony jestem z plazmy do dziś (filmy!). Z drugiej strony nie wiem dlaczego taka duza roznica w cenie miedzy tymi dwoma Panasami? A ten Philips? Fajna cena, może byłby dla mnie ok?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele Panasonica masz Stare, nie produkowane, ze słabym podświetleniem i z matrycą 50Hz. A plazma Twoja miała 100 Hz i świetne podświetlenie.
Pozostałe modle Sharpa i Philipsa też są 50 Hz.
W klasie cenowej z extra modeli 4K z matrycą natywną 100 Hz masz :
- TCL 58S7806
- TCL 55S7906

Modele fullHd z matrycą 100 Hz ;
- Philips 55PFT6510
- Sony 55w755
- LG 55LF652

Z bardzo dobrych masz jeszcze :
- Philips 55PUS7100
- Sharp 55XUF8772



-
 

Manes78

New member
Ten TCL 58S7806 wygląda BARDZO atrakcyjnie cenowo. 58", UHD, cienkie ramki.. Tyle że marka taka, ten tego - nie wiadomo jaki serwis, gwarancja itd. No i też żaden prestiż powiesić nikomu nieznane TCL na ścianie w salonie. Mówisz że jeśli chodzi o jakość obrazu jest b.dobrze? Nie sypią się te TV?

Z fullhd podoba mi się ten soniacz KDL-55W755C bo ten Philips ma szare ramki, pasowałby do reszty mojego sprzętu jak.. jak.. No nie pasowałby.
Te pozostałe UHD są poza zasięgiem finansowym aktualnie.

Dzięki za porady. TCL kusi ale w ogóle o tej marcie nie słyszałem. Kupując np Panasa czy Sony ma się pewność co do pewnego poziomu jakości, poniżej którego te firmy nie schodzą. W przypadku "noname" to trochę loteria. Chyba że mógłbyś przybliżyć tę markę? Ludzie kupują i chwalą?
 

Manes78

New member
Pomyślę o tym modelu TCL 58" UHD. Ciekawe czy mają go gdzieś do obejrzenia w okolicach Warszawy, to bym podskoczył i pobawił się nim przez moment. Zawsze to wspieranie polskiego przemysłu ;)
 

Manes78

New member
Taniej i wygodniej? W jakim sensie? No chyba jednak wygodniej przejechać się do sklepu bo tam sprzęt już rozłożony i nie trzeba kupować żeby sprawdzić.
A jak zamowię przez net to przyjdzie, trzeba rozpakować, podłączyć. I jeśli nie spełni oczekiwań to znowu.. nazad.. trzeba spakować, potem odsylanie (na swój koszt przecież poza tym sprzedający moze powiedzieć że rozpakowany to uzywany i nie przyjmie zwrotu). Poza tym w sklepie można obejrzeć kilka tiwików.
A do domu kilku nie zamówię..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ile masz km do sklepu ?
Ile kosztuje Twoja godzina pracy ?

Jak zsumujesz - podczas gdy możesz odpoczywać , to się okaże że dużo, dużo taniej jest zamówić do domu.
Oczywiżcie każdy robi co uważa.
 

Manes78

New member
No to zależy. Ja mam weekendy dla siebie, więc w sobotę mogę pojechać obejrzeć. Znam siebie i wiem że jak rozłożę TV, podepnę to pewnie nie będzie mi się już chciało zwracać no chyba że byłby ewidentnie wadliwy. TV 55" to nie np powerbank z allegro, troszkę większy jest.

Ale prawdą jest to co mówisz - ja większość rzeczy kupuję w necie, wygodniej i oszczędza się czas.
 

Manes78

New member
A jakiś model Sony podobny do tego co wymieniles ale bez tego całego Android Smart? Tego nie potrzebuję, mam starszego laptopa, którego podepnę do TV. Może jest jakiś Soniacz o podobnych parametraach ale bez "smart"? Android też nie jest stabilny, wiesza się jak sygnalizują recenzenci.
 

Manes78

New member
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-55cxm710?&

Ten jeszcze ciekawie wygląda. Podobno ma matrycę 100Hz. Jest UHD i wcenie tego Sony. Co wybrać? Tego Sony FHD z Androidem czy Panasa UHS z Firefox OS? Tego Soniacza mogę mieć za 3650.

Byłem oglądać tiviki w Saturnie. Gość mi zaoferował ekspozycyjny egzemplarz. Na moje pytanie czy mógłbym sprawdzić teraz ilość godzin przepracowanych przez ekran (wchodząc do menu serwisowego) przy sprzedawcy - powiedział że nie można bo straci się gwarancję na ekran i nie może tego zrobić ani on ani ja w sklepie. Serio?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele Sony mają dalej Android z tym, że ten, co będzie miał update do serii 6,0. Wkrótce wszystkie choroby dziecięce - powinny zniknąć. A możliwości Androida są gigantyczne !.

Nie do końca prawda.
Wejść w menu możesz ale mieliśmy przypadek, że ciekawość innych była tak duza ze wchodzili w inne elementy i uszkodzili telewizor. No i na własne ryzyko. Bo się nie da powiedzieć nie zaglądałem. Bo wszystkie czynności ingerencji własnej zostawiają ślad.

Na nowego Panasonica, Sony, Samsunga kasy nie wystarczy.
 

Manes78

New member
Ech, no nie do konca Cię zrozumiałem. Czyli że ten Sony W755 będzie miał update do Androida 6? Czy się nie załapie na aktualizację?

Wg pracownika Saturna już samo wejscie do menu serwisowego unieważnia gwarancję. I na tej podstawie odmówił sprawdzenia w sklepie "przebiegu" TV. Ale mniejsza z tym i tak nie kupię bo dali mi 500zł rabatu na ekspozycyjny podczas gdy w innej sieci w tej cenie jest nieużywany egzemplarz (mowię o tym Panasie).

Czyli nie polecasz tego Panasonica? Sony W755 z Andkiem jest wg Ciebie lepszym wyborem mimo że nie ma UHD? Bo cena podobna, jakieś 150zł róznicy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tego co podali tylko modele tegoroczne - czyli w755 nie podlega.
Wybrałbym Sony. Jak chcesz Panasonica to polecam tegoroczny DX750 !
 
Do góry