TV LCD 4K - 3 500 zł, dylemat

emer

Member
Bez reklam
telefony z androidem, kompy/tablety z androidem, a teraz TV z androidem .... a po hu mi android w TV, skoro w wymienionych już jest ?
TV to przede wszystkim TV i słuzy do odtwarzania video i audio (ale to juz mniej wazne - mozna podpiąć cos audio celem polepszenia jakosci audio telewizora).
A jak ktoś juz tak baaaardzo potrzebuje tego androiiiiiida, to dongiel z androidem i niech sie bawi ...
IMHO - telewizor to PRZEDE WSZYSTKIM odtwarzanie video i powinien to robić jak najlepiej + dążyć do tego aby dobrze odtwarzał wszelakie formaty video i ze wszystkich źródeł (HD/SSD. USB, LAN, NAS).
A nie, żeby był problem przy okazji androida z oprogramowaniem telewizora i zwiększał cenę telewizora :)
Generalnie rzecz biorąc - stara się na siłę robic coś uniwersalnego, do wszystkiego i wszystkomającego, a efekt jest taki, że w TV jest zła jakość video, niestabilne oprogramowanie, coś podstawowego nie działa, ale jest androoooooid (tylko czekać jak jeszcze TV kawe bedzie robił).
Podobna sytuacja z telefonami - niedopracowane aplikacje telefonowania, kontaktów, smsowania, ale feeeejsbuk jest i inne pierdołowate gadgety.
 

janusz

New member
Bez reklam
Właśnie wyszło w twoim wpisie że tak naprawdę android tv nie posiada aplikacji tych które są przydatne i trzeba kombinować (instalować z nieznanych źródeł ....

Jeżeli twoim zdaniem to kłopot to się nie dogadamy. Może po prostu nie korzystałeś zbyt często. Ja nie widzę w tym żadnego problemu i nie muszę pobierać z nieznanych źródeł. Wystarczy wejść na google play (tylko nie z aplikacji a z wyszukiwarki np. Chrome które super działa na TCL) i zainstalować.
Moim zdanie TV bez androida to atrapa, dziś twierdzenie "TV to przede wszystkim TV i słuzy do odtwarzania video i audio" brzmi wręcz obciachowo. Czasy się zmieniają i warto korzystać z nowych technologii.
 

niedzia1990

New member
Do tv mam okolo 3m tv chce kupic do okolo 3tys. zł
Zastanawiam sie nad:
TX-50EX700E i UE50MU6172 i UE49MU6452
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
Czasy się zmieniaja - masz racje, a wszystko co jest wszystkomające to jest tak po prawdzie do d**y .
Widziałeś np sprzęt audiofilski wszystkomający? Tuner, wzmacniacz przedwzmacniacz, głośniki i wszystko w jednym ? NIE MA.
A może pokażesz smaaaartfon wszystkomający i działający cudownie, bezproblemowo, a aparat taki cudowny, ze lustrzanki niepotrzebne ? NIE MA.
Masz właśnie poglądy wyjątkowo not trendy ...
TV z androiiiidem ... no wiesz, jak nie masz kompa z Windows czy jakiego innego z androiiiidem, czy smartfooona z androidem, to musisz mieć w domu TV z androiiidem ... rozuuumiem janusz :D
A ja, obciachowiec, mam TV z androidem (i nie korzystam z androida, bo mi niepotrzebne), 2x lapek z windowsem (osobiste, bo każdy inny w domu ma swego lapka), odtwarzacz sieciowy (flac) na muze podłączony do dysku sieciowego i wiadomo zestawu audio, TV z dostępem do dysku sieciowego (a kompletowany domowy NAS) i - jak potrzeba - do zestawu audio, dekoder na linuxie. A wiesz, androiiiida Oreeeeo mam w smarfooonie :D
Więc wytłumacz mi, dlaczego potrzebny mi androoooid w TV, żebym nie był obciachowy ... wytłumacz mi hyhy jaaaanusz :D
 

janusz

New member
Bez reklam
Mam praktycznie wszystko tak jak u Ciebie (w zasadzie kopia urządzeń), jeżeli chodzi o sprzęt. Mimo to zdecydowanie wolę korzystać z androida w TV. Oglądanie zdjęć z konta gogle (wyświetlanie w rozdzielczości 4K od ręki), czy koncertów z dysku NAS i urządzeń sieciowych bez podłączania urządzeń zewnętrznych na androidzie jest proste. Widać to indywidualne podejście.
Natomiast co "wszystkomających" to nie mogę się zgodzić, gdyż android w TCL działa lepiej niż w oddzielnych urządzeniach (nawet pilot głosowy sprawdza się świetnie). Przynajmniej takie są moje doświadczenia.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Boisz się TCL-a? To dziś trzeci producent na świecie. Kupiłem kilka tygodni temu u Kikiego U55P6046 za 2700 z kalibracją i pilotem głosowym. Telewizor rewelacja, w porównaniu z cenami w MM to LG czy Samsung do 3,5 tys. nie mają szans. 10 lat temu (możesz znaleźć moje posty z tamtego czasu) jak kupowałem Samsunga to wszyscy uważali to za tandetną markę, teraz czas na TCL, Xiaomi itp.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz 3 metry to wybierać powinieneś minimum 55"
- Philips 55PUS6401 za 2899 zł z kalibracją.
- TCL 55P60 za 2650 zł z kalibracją i z pilotem głosowym gratis
- Hitachi 55HZT66 za 245o zł z kalibracją
- THomson 55UC 64 za 2650 zł z kalibracją i z pilotem głosowym
- TCL 55S7906 za 2499 zł z kalibracją
I w Promocji jeszcze 55C70 za 3099 zł z całym pakietem
 

klonxxx

Banned
Jeżeli twoim zdaniem to kłopot to się nie dogadamy. Może po prostu nie korzystałeś zbyt często. Ja nie widzę w tym żadnego problemu i nie muszę pobierać z nieznanych źródeł. Wystarczy wejść na google play (tylko nie z aplikacji a z wyszukiwarki np. Chrome które super działa na TCL) i zainstalować.
Moim zdanie TV bez androida to atrapa, dziś twierdzenie "TV to przede wszystkim TV i słuzy do odtwarzania video i audio" brzmi wręcz obciachowo. Czasy się zmieniają i warto korzystać z nowych technologii.

Obciachem jest zachwycanie się androidem, a jak przychodzi do podania konkretów (czyli przewagi nad innymi smartami,oraz tych wspaniałych dedykowanych aplikacji na których nie ma na innych systemach ) to pustka ....
Moim zdanie powtarza się w kółko tylko jak to jest wspaniały android, a nie poparte jest to niczym,żadnym mocnym argumentem.To jest po prostu śmieszne chwali się coś nie wiadomo za co.
A czytając watki o TCL-u i Philipsie można wyłapać tyle wad i problemów z tym systemem że można zapisać kilka stron.

To do czego jeszcze można wykorzystać TV w domu korzystając z androida , oprócz odtwarzania obrazu , dźwięku ,gier .Do pisania w wordzie,excelu ?
Może podaj jakie to inne zastosowanie i nowe technologie ma taki P60 ,o których zastosowaniu nie słyszałem .

Korzystam z androida od kiedy wyszła Motorola Milestone (około 2012-2013) robiłem różne rooty, wgrywałem custom packi i umiem korzystać na poziomie ,który dla mnie jest wystarczający.
Jak już napisałem nie widzę żadnej przewagi TV z androidem a wręcz przeciwnie uważam że w modelach z najniższej półki cenowej szybko ujawnią się jego wady czyli potrzeba mocnych podzespołów (wraz z kolejnymi aktualizacjami obsługa stanie się coraz bardziej męcząca).

Co do wyboru TV 4K do 3500 to wolałbym dołożyć gdybym mógł do Panasa 58 EX700 obecnie około 3999 (pewnie w jutro będzie można kupić gdzieś taniej ) bo największe wrażenie robi rozmiar.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 60P60 - ma 60" i kosztuje 3299 zł
I ma :
- Androida
- Kodi 17
- MxPlayera
- Gry
- Streamowane stacje telewizyjne z całego świat
- Obudowa aluminium szczotkowanago jak w modelach Vip a nie Plastik
 

zajecc

Member
Trochę ucichło w temacie ale wyklarowałem to z czego mam dokonać wyboru:

Panasonic TX-58EX703E - 3 800 zł
Sony KD-55XD8005 - 3 200 zł (swoją drogą XD7005 kosztuje 200 zł mniej, gdzie różnica?)
Panasonic TX-50eX703e - 3 000 zł

Panie, Panie - który telewizor brać ? 8 cali za 800 zł drożej wychodzi na jeden cal 100 zł, to jesst w ogóle warte świeczki ? Pośredni byłby 55 ale nie widzę Panasonica w rozmiarze 55 cali który byłby odpowiednikiem serii ex (tylko cx seria)
 

destructor

New member
Bez reklam
Bezapelacyjnie Panasonic 58 cali. Nie bierz 50. Wczoraj spędziłem cały dzień przed 58 cali i jest git jeśli chodzi o rozmiar. Obraz jest ostry, nie ma czegoś takiego że nie widać szczegółów jak to można poczytać tu i tam. Np. na swetrze widać każdy szew (wczoraj film na TVN oglądałem Labirynt), labirynty narysowane na ścianach - widać każdą cienką linię.
 

zajecc

Member
Ciężko namierzyć mi 58tx700 ale za to Panasonic TX-58EX703E jet do łyknięcia za 3 890 zł

podpowiedzcie mi czy warto interesować się profesjonalna kalibracją ? gdzie kupić ? oraz czy do Panasonica istnieje coś jak magic pilot ? irytują mnie te klasyczne pilociki stąd to pytanie
 

destructor

New member
Bez reklam
Panasem mozesz sterowac ze smartfona, mozesz podlaczyc klawiaturę bluetooth, mysz. 703e to jest to samo co 700,jedynie ma dodatkowe gniazdo, cena ta sama. W euro obecnie promocja oraz pierwsza rata gratis, w saturnie tez cos jest
 

zajecc

Member
cholera, przepraszam Was za zamieszczanie, pojechałem do euro po tego pana i trafiłem na znajomego który tam jest sprzedawcą, podpowiedział mi Sony 55XE7005 w tym budżecie, matryca też VA, jaśniejsza matryca, lepszy SMART, recenzje w necie też nie mówią źle o tym soniaku, miał ktoś z nim do czynienia ? nie mam pojęcia już czy Sony 55XE7005 czy Panasonic TX-50EX703E/Panasonic TX-58EX703E
 

strazakp

Banned
cholera, przepraszam Was za zamieszczanie, pojechałem do euro po tego pana i trafiłem na znajomego który tam jest sprzedawcą, podpowiedział mi Sony 55XE7005 w tym budżecie, matryca też VA, jaśniejsza matryca, lepszy SMART, recenzje w necie też nie mówią źle o tym soniaku, miał ktoś z nim do czynienia ? nie mam pojęcia już czy Sony 55XE7005 czy Panasonic TX-50EX703E/Panasonic TX-58EX703E
Hehehe 😁 Kolega kolegą ale prowizja musi być za sprzedaż ;-)
Ja jak szukałem tv to promotorzy/sprzedawcy od razu ciągnęli do Sony lub Samsung! I tak było dosłownie w każdym sklepie w którym byłem a byłem we wszystkich sieciowkach w Gdańsku i to po kilka razy :) Nikt nie zaproponował mi innego niż te które wymieniłem.
Dopiero tylko raz jak zainteresowałem się Panasonic i facet widział że wiem już coś o technologi (naczytałem się sporo) to przyznał mi że to bdb telewizory a to że stoją w sklepach na uboczu i nie są eksponowane na wejściu to nic innego jak słaby !arketing marki w Polsce.

Tak więc rób co uważasz ale ten Sony o którym napisałeś to jeden z najsłabszych modeli tej marki a i Android TV pozostawia trochę do życzenia.
Powodzenia w wyborze :)
 

emer

Member
Bez reklam
No nie jest dokładnie tak ... owszem, mają jakieś preferencje TV (czytaj: co chcą sprzedać/wcisnąć klientowi) do których ciągną i namawiają klienta, ale gdy widzą, że klient jest dość mocno ukierunkowany, to przyzna Ci rację i będzie zachwalał to co chcesz. Nadrzędny cel = SPRZEDAĆ.
Więc z tym "przyznawaniem racji" klientowi może być różnie :smile:
Nie wspomnę, że wiedza o technologiach w TV niektórych sprzedawców jest niezwyyyykle uboga, więc słuchanie ich wywodów może być i z tego powodu bezcelowe.

BTW - jeżeli juz Sony, to nie rozumiem, dlaczego wszyscy namawiają na 7005 a nie 7096, który ma lepszy upłynniacz (jedyna różnica) i jest praktycznie w tej samej cenie.
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
Hehehe 😁 Kolega kolegą ale prowizja musi być za sprzedaż ;-)
Ja jak szukałem tv to promotorzy/sprzedawcy od razu ciągnęli do Sony lub Samsung! I tak było dosłownie w każdym sklepie w którym byłem a byłem we wszystkich sieciowkach w Gdańsku i to po kilka razy :) Nikt nie zaproponował mi innego niż te które wymieniłem.
Dopiero tylko raz jak zainteresowałem się Panasonic i facet widział że wiem już coś o technologi (naczytałem się sporo) to przyznał mi że to bdb telewizory a to że stoją w sklepach na uboczu i nie są eksponowane na wejściu to nic innego jak słaby !arketing marki w Polsce.

Tak więc rób co uważasz ale ten Sony o którym napisałeś to jeden z najsłabszych modeli tej marki a i Android TV pozostawia trochę do życzenia.
Powodzenia w wyborze :)


Bierz Soniacza, wystarczy, że spojrzysz na historię wpisów kolegi strazakp i zobaczysz, że nadaje na wszystkie marki poza Panasonic i pisze jakie to biedny Panasonic w rogach powystawiany i to i tamto. Marketing w czystej formie, codziennie Chłopak namawia na Panasonica, na pewno bezinteresownie ;]
 
Do góry