TV LCD 46-47 cali do 3000zl

streetfighter69

New member
Witam,

Mam obecnie plazme Samsunga PS50A558, ale chce kupic drugi telewizor do drugiego mieszkania. Biore pod uwage tylko i wylacznie LCD, a to z racji tego, ze TV ma sluzyc jako medialne centrum rozrywki. Beda na nim wyswietlane stale elementy przez dluzszy czas (gry, internet, spotify). Mam plazme i wiem, ze zle znosi takie rzeczy, wiec pomimo swietnej jakosci obrazu nie biore tej technologii pod uwage.

TV ma miec nastepujace zastosowania:

- ogladanie TV cyfrowej, SD i HD (40%)
- ogladanie filmow (glownie BD-rip) z PC oraz filmow Blu-ray (30%)
- jako dodatkowy monitor PC do zastosowan medialnych (20%)
- jako ekran konsoli do gier (PS3, Xbox) (10%)

Warunki do ogladania:

- pokoj srednio nasloneczniony, zazwyczaj przymkniete zaluzje
- TV powieszony na scianie miedzy witrynkami segmentu (swiatlo nie pada prosto na ekran)
- odleglosc ok. 2.5-3m
- ogladanie raczej na wprost lub pod niewielkim katem, ale zalezy mi aby wieksze katy rowniez byly przyzwoite

TV musi byc Full HD. HD Ready 760p odpada chociazby ze wzgledu na brak natywnej rozdzielczosci 1920x1080 dla PC.

TV musi posiadac co najmniej 2 gniazda HDMI, ale im wiecej tym lepiej. Mam amplituner bez HDMI, wiec istotne jest aby TV mialo tych wyjsc jak najwiecej.

100Hz niekoniecznie, w tej cenie raczej nie ma na to szans.

Wielkosc matrycy 46-47 cali, mniejszej nie biore pod uwage. Czesto 50 cali, ktore posiadam, wydaje mi sie za male (np. przy filmach gdzie polowe ekranu zajmuja czarne pasy) wiec 40-42 cale to dla mnie malenstwo!

Zalezy mi rowniez na jak najlepszym skalowaniu SD.

Biore w tej chwili pod uwage nastepujace modele:

Philips 47PFL5604
Samsung 46C550
Sony KDL-46EX402
LG 47LD450 (tylko 2xHDMI wiec jakosc obrazu musialaby byc lepsza niz powyzsze)
LG 47LH3000

i dodatkowo jeden LED w cenie nieznacznie przekraczajacej zakladany budzdet:
SHARP LC46LE600 (chociaz nie ma chyba najlepszych opinii)

Prosze szanownych forumowiczow o pomoc w wyborze. Oczywiscie wezme pod uwage inne propozycje, spelniajace kryteria wymagan i ceny.
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Myślę, że Philips będzie odpowiedni(dobra matryca, dużo kolorów), choć obawiam się o jakość obrazu SD. Sharpa odradzam ze względu na różową biel. Może uda się znaleźć Tobie Sharpa 46DH77E lub Toshibę 46XV635(oba 100Hz), obraz i dźwięk rewelacja. Jeśli Sony lub Samsung, to przed kupnem radzę sprawdzić dźwięk(Szczególnie na Sonym EX402). Philips stosuje chyba matryce LG, ale jakością obrazu i tak przebija tego producenta(choć jak pisałem będzie ziarnistość;/)
 

streetfighter69

New member
Mam swiadomosc, ze budzet jest troszke skromny, ale nie chce go powiekszac o ponad 500zl, wiec Toshiba raczej odpada.

Raczej jestem nastawiony na Philipsa, wiec prosilbym o jakies obszerniejsze info o tym TV. Dane techniczne oczywiscie znam, wiec zalezy mi na ocenie praktycznej. To co mnie interesuje najbardziej to jakosc czerni w warunkach domowych, jakosc skalowania SD, obraz z plyt BD, ewentualne artefakty obrazu (jesli jakies wystepuja), itp. Dzwiek ponoc w Philipsach jest dobry, ale to mnie i tak nie kreci bo od tego mam kino.

Prosze o praktyczne spostrzezenia i uwagi na temat uzytkowania tego TV.
 

Tulio24

New member
Ja też waham się nad tymi dwoma modelami:
Philips 47PFL5604
Samsung 46C550
Który z nich to bardziej opłacalny wybór? Docelowo TV podłączony byłby do Cyfry lub Nki ale to za jakiś czas. Póki co do standardowej anteny w bloku i kompa.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Mam swiadomosc, ze budzet jest troszke skromny, ale nie chce go powiekszac o ponad 500zl, wiec Toshiba raczej odpada.

Raczej jestem nastawiony na Philipsa, wiec prosilbym o jakies obszerniejsze info o tym TV. Dane techniczne oczywiscie znam, wiec zalezy mi na ocenie praktycznej. To co mnie interesuje najbardziej to jakosc czerni w warunkach domowych, jakosc skalowania SD, obraz z plyt BD, ewentualne artefakty obrazu (jesli jakies wystepuja), itp. Dzwiek ponoc w Philipsach jest dobry, ale to mnie i tak nie kreci bo od tego mam kino.

Prosze o praktyczne spostrzezenia i uwagi na temat uzytkowania tego TV.

Widac ze jestes zdecydowany, wiec po co cie przekonywac?
Pojdz do jakiegos sklepu, podepnij odpowiedni sygnal i wszystko bedziesz wiedzial.
 

streetfighter69

New member
Widac ze jestes zdecydowany, wiec po co cie przekonywac?
Pojdz do jakiegos sklepu, podepnij odpowiedni sygnal i wszystko bedziesz wiedzial.

A powiedz mi, w jaki sposob mam sobie w sklepie zasymulowac warunki takie jak w domu? W sklepie jest skrajnie inne swiatlo, 100 telewizorow w rzedzie, sygnal niewiadomego pochodzenia z rozdzielcza, materialy demo, ktorych w domu nie bede ogladal... Jak mam to obiektywnie ocenic w sklepie???

Nie prosze, aby ktos mnie przekonywal, tylko aby podzielil sie swoimi odczuciami z uzytkowania tego TV. Nie chce rad w stylu "Kupuj" albo "Nie kupuj". Zalezy mi na opiniach uzytkownikow, ewentualnie testerow sprzetu.

Kiki, testowales moze tego Philipsa? Mozesz cos szerzej powiedziec o nim?
 

kapsell

New member
Bez reklam
A powiedz mi, w jaki sposob mam sobie w sklepie zasymulowac warunki takie jak w domu? W sklepie jest skrajnie inne swiatlo, 100 telewizorow w rzedzie, sygnal niewiadomego pochodzenia z rozdzielcza, materialy demo, ktorych w domu nie bede ogladal... Jak mam to obiektywnie ocenic w sklepie???
QUOTE]

1. chodz do dobrych sklepow tam sa pomieszczenia do tego celu.
2. Sorry - ale jak kupisz bo tak ci ktos doradzil - to gratuluje.
3. w sklepie mowisz zeby podpieli odtwarzacz dvd, sd, czy br i w czym problem? lepsze to niz kupowanie "bo ktos cos dobrego powiedzial o ty"
4. tylko twoje oczy powiedza ci prawde
 

destructor

New member
Bez reklam
3. otóż nie w każdym sklepie jest miła obsługa, powiedziałbym że w większości możesz zapomnieć o włączeniu czegoś co byś chciał. Jedynie w mixelectronix nie miałem z tym problemów. W euro mogłem zapomnieć - krótko nie już, w MM gość się obrócił na pięcie coś odburkując i poszedł w p..., w avansie - za dużo roboty bo tv trzeba przenosić. Polska.
 

streetfighter69

New member
3. otóż nie w każdym sklepie jest miła obsługa, powiedziałbym że w większości możesz zapomnieć o włączeniu czegoś co byś chciał. Jedynie w mixelectronix nie miałem z tym problemów. W euro mogłem zapomnieć - krótko nie już, w MM gość się obrócił na pięcie coś odburkując i poszedł w p..., w avansie - za dużo roboty bo tv trzeba przenosić. Polska.

Nie Polska, tylko sieciowki. Tak jest wszedzie. Jestem chwilowo w Oslo i jest to samo w sklepach sieciowych. Maja taki obrot, ze maja w dupie klienta. Poza tym male sklepy prowadza najczesciej ich wlasciciele (czesto pasjonaci sprzetowi), dla ktorych sprzedaz wiaze sie z osobistym interesem, zas dla subiekta z marketu klient to zazwyczaj tylko upierdliwy dodatek, utrudniajacy opieprzanie sie w robocie. Oczywiscie sa wyjatki, ale potwierdzaja tylko regule. Innym problemem jest niekompetencja sprzedawcow marketowych lub tzw. team-orders, nakazujace wypychanie towarow zalegajacych na polkach.
Moim zdaniem w sieciowkach nie mozna liczyc na fachowa i rzetelna obsluge, bo nikt nie ma tam ani czasu ani ochoty na "cackanie sie" z namolnym, wydziwiajacym klientem. Tam liczy sie tempo: TV dziala, obraz jest, no to do kasy zaplacic, z kwitkiem po odbior w magazynie i z bani. To jest kupowanie w sieciowkach.

Racja jest, ze powinno sie takie rzeczy zalatwiac w dobrych sklepach. Problemem jest tylko to, ze tam sa z reguly inne ceny. Placi sie za elitarny charakter sklepu, fachowe doradzctwo i mozliwosc dokladnego sprawdzenia sprzetu przed zakupem. Ktos powie, ze mozna tam zobaczyc, a kupic pozniej o 500zl taniej na Allegro. Tak, mozna, ale mnie byloby glupio isc do takiego sklepu, prosic o porady, prezentacje i zawracac glowe przez dwie albo trzy godziny, a pozniej stwierdzic, ze musze to przemyslec, pojechac do domu i kupic w necie. To troche nie fair wg mnie.
Bardzo chetnie dokonalbym zakupu np. tego Philipsa, o ktorym mysle, w porzadnym sklepie Audio Video, gdyby ten sklep zaoferowal mi go w cenie ponizej 3000zl - tak jak w necie (liczac juz z przesylka). Tyle ze to sie raczej nie zdarza.
 

razorjack

New member
jak testowałem TV (mediamarkt, saturn, euro), to przyszedłem ze swoimi filmami fullhd na USB i mi zapuścili.
niestety krótko to twało (z 20-30sek przy TV dali popatrzeć), ale więcej niż nic :)
 

streetfighter69

New member
jak testowałem TV (mediamarkt, saturn, euro), to przyszedłem ze swoimi filmami fullhd na USB i mi zapuścili.
niestety krótko to twało (z 20-30sek przy TV dali popatrzeć), ale więcej niż nic :)

No i co Ci to dalo w kwestii oceny jakosci obrazu na TV? :smile: Przeciez w domu ten TV gra zapewne zupelnie inaczej :) Prawda?

Oczywiscie mozna po ogledzinach w sklepie cos tam stwierdzic, ale czytajac opinie innych mozna rowniez uniknac wielu niespodzianek, ktore moga wyjsc na jaw dopiero po zakupie. Na moim przykladzie powiem Ci, ze nigdy nie kupilbym Samsunga PS50A5xx gdybym zobaczyl poziom bandingu, jaki ten TV czesto produkuje. W sklepie tego nie widzialem. Byl tylko piekny obraz z odpowiedniego zrodla.
 

miron65

New member
Ja jestem w trakcie kupowania lg 47ld450.
Chce duzy ekran i wychodze z zalozenia, ze i tak za 2-3 lata bede zmienial na 3d wiec nie ma sie co za bardzo zastanawiac tylko teraz kupowac jak najtanszy, a za zaoszczedzone pieniazki mozna cos ciekawego sobie kupic. Mysle ze wlasnie za 2-3 lata technologia 3d wyprze wszystkie obecne, wiec nie rob sobie mentliku w glowie i kupuj tani bo i tak za niedlugo bedzies zmienial tv.
 

michalmichalmic

New member
Dodaj 300 zł bo za ok. 3300 na allegro sa samsungi 46c650 albo czekaj na bezvat w MM bo wtedy tez wyjdzie za niego ok tej ceny. Ewentualnie podjedz do electroworld bo tam teraz mozna ze sprzedawca negocjowac cene tv. On bedzie sprawdzał w necie po ile sa najtaniej i zaoferuje ci taka sama cene bo tak teraz działaja stacjonarne sklepy electroworld. Ja urwałem 10 proc z ceny ktora była na sklepie ale podstawa jest po ile te tv sa w sklepach intern. i allegro bo on odnosi sie do tego jak uzgadnia z toba cene i jak po tyle jest w sklepie na allegro to on musi zaoferowac tez taka cene a jak nie bedzoe chciał to sam mu powiedz ze wiecej nie dasz niz tyle.

Kurcze doradzam ci jak bratu dosłownie bo brat chce kupic 40 cali i tak samo mu doradziłem a ze na tv sie nie zna to mam nadzieje ze posłucha.

Warto dołozyc do c650 naprawde bo roznica jest bardzo duza i goruje nad konkurencja.
 

destructor

New member
Bez reklam
Ale c650 ma lustrzaną matrycę a autor tematu ma trochę światełka.
Wczoraj oglądałem u znajomego mecz na Panasonicu z matową matrycą i to jest to (bynajmniej dla mnie), nie ma tych męczących refleksów i zasłaniania okien.
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
Ja jestem w trakcie kupowania lg 47ld450.
Chce duzy ekran i wychodze z zalozenia, ze i tak za 2-3 lata bede zmienial na 3d wiec nie ma sie co za bardzo zastanawiac tylko teraz kupowac jak najtanszy, a za zaoszczedzone pieniazki mozna cos ciekawego sobie kupic. Mysle ze wlasnie za 2-3 lata technologia 3d wyprze wszystkie obecne, wiec nie rob sobie mentliku w glowie i kupuj tani bo i tak za niedlugo bedzies zmienial tv.
W ciągu 2-3 lat nie nastapią wielkie zmiany w technologii 3D. Nadal będzie się tego używać głównie do gier (i to nie wszystkich) i filmów BD (znikoma dostępność tytułów), jak również nadal w przeważającej większości 3D-TV będą potrzebne okulary. Ogólnie rzecz biorąc będzie to wciąż nisza, a kupujący - beta testerami....

Prawdziwa rewolucja 3D nastąpi, gdy producenci dopracują technologię 3D bez okularów (bo de facto takie rozwiązanie najprawdopodobniej będzie standardem 3D), jak również ceny spadną do obecnego poziomu zwykłych LCD i będzie dostępnych mnóstwo gier i filmów 3D na Blue-Ray. Do tego upowszechnienie telewizji 3D. Za 2-3 lata? Raczej zapomnij.
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
Ale c650 ma lustrzaną matrycę a autor tematu ma trochę światełka.
Jak szuka matowej to niech pomyśli o Sony EX500. Ten LCD ma identyczną matryce co c650, w tej samej fabryce produkowaną (joint venture Samsunga i Sony dotyczący produkcji matryc S-PVA). Różnice w jakości obrazu determinują tutaj różne poprawiacze (a więc software), które w Samsungu są bardziej agresywne.
 

michalmichalmic

New member
Z tymi matrycami w tv sony to teraz nie wiadomo bo mowi sie ze od sharpa biora wiec trzeba sprawdzic choc sharp mq tez dobre. Oczywiscie moze byc sony ex500 ale jest kolejne pare stowek drozszy od c650. Napisałem o c650 bo za te pieniadze to najwyzsza klasa tv jaka mozna sobie wobrazic za ok 3350zł take 46 cali to naprawde super dobrze wydane pieniadze.
 

Mike25

New member
Z tymi matrycami w tv sony to teraz nie wiadomo bo mowi sie ze od sharpa biora wiec trzeba sprawdzic choc sharp mq tez dobre.
Wszystko wiadomo, Sharp owszem, ale tylko w wersji 60''. Przedstawia się to następująco

32EX500 (S-PVA Samsung-Sony)
37EX500 (AU Optronics)
40EX500 (S-PVA Samsung-Sony)
46EX500 (S-PVA Samsung-Sony)
55EX500 (S-PVA Samsung-Sony)
60EX500 (Sharp X-GEN panel)

Dokładnie takie same matryce S-PVA (joint venture Samsunga i Sony) siedzą w Sony EX500 i Samsungu c650.
 
Ostatnia edycja:
Do góry