TV LCD 40''

rafaello

New member
Witam,

poproszę o opinię na temat LCD 40" m.in. spośród firm: Samsung, Sony (Sharp, LG). Chodzi mi głównie, aby był dobry odbiór z kablówki (już z odległości 1-1,5 m ...).

Przykładowe modele:

SAMSUNG LE 40M51B
SAMSUNG LE 40M61B
SONY KLV S40A10 BRAVIA
SONY KLV V40A10 BRAVIA

Szukam jednego biorąc pod uwagę jakość/cena

dzięki i pzdr,
 

SFX

New member
Opinia o sklepie

2 dni temu mialem podobny problem...

Sygnal u mnie = zwykla kablowka i DVD...

Prezentacja obejmowala:
Sharp 37"
Samsung 40M61
Sharp LC45GD1
Pioneer 506XDE

Bez zadnych problemow poszedl jedynie Samsung (poza Pioneerem, ale do plazmy mam jakby uprzedzenia)...

Wiec posiadam Samsunga... przy takim sygnale gra niesamowicie... wybor byl trafny, i rowniez taki polecam...... ale

ALE BEZ PREZENTACJI ANI RUSZ... szukaj Kikiego :)
 

Bernesco

New member
Witaj Rafaello,
jako posiadacz 40M61 Samsunga stanowczo odradzam taki ekran do oglądania kabłowki , zwłaszcza z odległosci 1-1,5 :)) Sam mam wiele zastrzeżeń co do jakosci obrazu, przy niektórych programach z cyfry +, bedąc zresztą w odległosci około pieciu metrów od tv . Zmniejszenie tego bezpiecznego dystansu poteguje frustracje zwiazane z kiepskiej jakości sygnałem by cyrfa+
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
[1] Jak można oglądać TV z 5 metrów ?
Ryczą Ci audio na całe pole (zasiane) ok. 4 ha. lub pół bloku.
Dom to imtymność. I przyjemność.

[2] 61M 40" nie ma żadnej konkurencji na rynku. Trochę tego rzucli na rynek ostatnio.
Kupować !!!

UWAGA :
zmiejszamy ostrość na LCD przy analog TV a nawet SAT SD.
Te ekrany są do HD.
Kupujemy 1920 x 1080 czekając na kolejne modele.
Co tam z BenQ ?

Cisza totalna. Dowód, że polscy dealeray są BEZRADNI !

Patrz KIKI Olsztyn.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
SFX - nie wybrał , bo na pokazie był jeszcze kolega i go wcześniej wybrał.
40 M 61 - oczywiście z 1-2 metry gra męcząco . Pokaz y eliminują takie błedy.
Jeśli przy 5 metrach jeszcze smuży tzn ,że masz złe złącza - popraw sposób podłączenia i kable. Wiele osób po tych zabiegach jest bardzo zadowolona
pozdrawiam
 

Bernesco

New member
Janunio, można, w ramach szybkiej istrukcji :jak to mozliwe?, odpowiadam, należy przyjąć pozycję horyzontalną , do wertykalnej kiedy odległość spada do ok 3,80 m muszę zaczekać na ...dożynki :))) A i tak głośno nie jest

Kiki nie pisałem o smużeniu, jako przykład podam transmisje meczow piłkarskich w cyfrze+, te z Premiership ok, ale Liga Polska już niekoniecznie ślicznie.
Pozdrawiam
 

SFX

New member
mkmkmkmkmkmkkm.... w zasadzie kiki juz wyjasnil, choc nie do konca...

Samsung, bo na slabym sygnale lepiej gral od sharpa...
kolege mimo wszystko namowilem, mimo ze nastawiony byl na pioneera 506xde... ale ma cholernie naslonecznione pomieszczenie... poza tym bedzie mial na kogo zwalic wine :) (ja i jego zona optowalismy za sharpem).

A tak wogole to sie w miedzyczasie okazalo ze samsung w razie co ma 100cm szerokosci (obudowa)... wiec w sam raz jak na moja sypialnie - wiec jak sie znudzi w salonie i zmienie sprzet na lepszy sygnal to nastapi w nim tez nowy lcd.

Mimo wszystko caly czas sie bije z myslami, czemu sharp przy moim sygnale gral o epoke gorzej niz sam... ja chce gd1 :cry:
 

rafaello

New member
Dziękuję za informację, podobnie jak w życiu ... jednym odpowiada dany model, a drudzy oponują :)

Już wyjaśniam - dlaczego chodzi mi również o odległość ok. 1,5 m:

Salon, ma co prawda długość ok. 5 metrów, ale osoba, która która siedzi od TV w odlgłości ok. 1,5 m, ma dość słaby wzrok. Chodzi o to, że chciałaby wymienić crt już na lcd ... i stąd moje pytanie :)


pzdr. i czekam na dalsze opinie :)
 

ANDREW

New member
kiki napisał:
witam
SFX - nie wybrał , bo na pokazie był jeszcze kolega i go wcześniej wybrał.
40 M 61 - oczywiście z 1-2 metry gra męcząco . Pokaz y eliminują takie błedy.
Jeśli przy 5 metrach jeszcze smuży tzn ,że masz złe złącza - popraw sposób podłączenia i kable. Wiele osób po tych zabiegach jest bardzo zadowolona
pozdrawiam

mozesz podac mi jako laikowi czy jest mozliwe podłaczenie tv kablowki z lcd (mam TX-32lx500) w jakis inny sposób niz włożenie kabla do wejscia antenowego?
i jak moze to wplynac na poprawe odbioru sygnału.
 

myszek

New member
witam
czy oplaca sie dokladac 2000zl do SAMSUNG LE 40M61B czy lepiej kupic SAMSUNG LE 40M51B. i jak wypada Sony KLV-V40A10E na tle tych dwoch tv?
 

dalli

New member
lcd sony klv-v40a10 bravia ???

myszek napisał:
witam
czy oplaca sie dokladac 2000zl do SAMSUNG LE 40M61B czy lepiej kupic SAMSUNG LE 40M51B. i jak wypada Sony KLV-V40A10E na tle tych dwoch tv?

no właśnie podłączam się do pytania
 

korkodyl

New member
dalli napisał:
myszek napisał:
witam
czy oplaca sie dokladac 2000zl do SAMSUNG LE 40M61B czy lepiej kupic SAMSUNG LE 40M51B. i jak wypada Sony KLV-V40A10E na tle tych dwoch tv?

no właśnie podłączam się do pytania

Warto!
Jak juz wydawac tyle kasy to na najlepsza jakosc
M61 ma nowa matryce
Roznica wedlug mnie jest naprawde duza
Gdybym ja mial wybierac miedzy tymi modelami to nawet bym sie nie zastanawial!
M61 jest KOZACKI i mysle ze wiele osob to potwierdzi
 

ela

New member
SFX

Możesz napisać coś więcej na temat tego Samsunga, twoje spostrzezenia w trakcie użytkowania, czy ten LCD ma błyszczące obramowanie czy matowe ?

Pozdrawiam
 

raffall

New member
dwie plazmy na celowniku-demokratyczne glosowanie

Witam,

a co sądzicie o Loewe Xelos A37?
Waham się miedzy Loewe a Sonym V40.

Głównie chodzi mi o ewentulny serwis Loewe - czy nie ma z tym problemu?

Poza tym dostałem cynk, że niebawem cena Xelosa ma spaść poniżej 10 tys.

pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Xelos jest już poniżej 9999 zł
Te telewizory są na pokazach i stoja obok siebie. 37" Loewe i Sony 40V A 10.
Opinie są różne. Dziś były osoby które optowały i za jednym i za drugim wyborem.
Ale kupili ......plazmę .
Przez ostatnie dni wartość marki Loewe znacznia nabrała na wartości. Telewizory CRT - sa juz na zapisy . Ale rozpoznawalność marki znacznie wzrosła.
Zajdź na pokaz - na prawdę warto
A po HDMI - jakość rewelacyjna - na obu ekranach.
pozdrawiam
 

Lupus

New member
Loewe Xelos, czy Sharp?

korkodyl napisał:
dalli napisał:
myszek napisał:
witam
czy oplaca sie dokladac 2000zl do SAMSUNG LE 40M61B czy lepiej kupic SAMSUNG LE 40M51B. i jak wypada Sony KLV-V40A10E na tle tych dwoch tv?

no właśnie podłączam się do pytania

Warto!
Jak juz wydawac tyle kasy to na najlepsza jakosc
M61 ma nowa matryce
Roznica wedlug mnie jest naprawde duza
Gdybym ja mial wybierac miedzy tymi modelami to nawet bym sie nie zastanawial!
M61 jest KOZACKI i mysle ze wiele osob to potwierdzi

A ja testowalem le40r51, le40m61 na wiele sposobow
i powiem krótko, sa minimalne roznice na korzysc m61 ale
absolutnie NIE są one warte roznicy w cenie wynoszącej prawie 3000
 

ela

New member
A ja mam pytanie , jak na tle tych Sansungów wypada SAMSUNG LE40 M 51 B i czy ma obramowanie błyszczące czy matowe, bo powiem szczerze , że błyszczące wypada wizualnie gorzej bo odbija sie w nim swiatło i działa jak lusterko :?
 
Do góry