Tv Lcd 32"

Trivet

New member
Witam wszystkich serdecznie.

Chcę kupić tv LCD 32". Do dyspozycji mam 3000zł. Potrzebuję aby tv nadawał się do oglądania zwykłej telewizji, telewizji HD oraz do podłączenia pod komputer (oglądanie filmów + gry) ewentualnie jakieś dvd. Zastanawiam się nad samsungiem LE32A756 (chciałbym aby tv miał fullHD gdyż przydaje się przy podłączeniu pod komputer i ogólnie może w przyszłości się przydać). Samsung ten jest z serii 7, czy ktoś by mi mógł powiedzieć czy warto dopłacać i brać tv o podobnych parametrach z tym, że z wyższej serii? Czy te serie aż tak bardzo się różnią? A może lepiej wziąć LE32MM87B?

Zastanawiałem się także nad tv lcd Sony o bardzo podobnych parametrach oraz zblizonej cenie. Czy Sony robi lepsze TV?

Mój ojciec kupił sobie rok temu samsunga 37" FullHD i jest z niego bardzo zadowolony dlatego też, jestem skierowany na tą marke. Oczywiście jeżeli uważacie, że jakaś inna marka by była dla mnie lepsze to piszcie :)

Dodam jeszcze, że w zależności od dnia oglądam tv o różnych godzinach, zarówno w dzień jak i w nocy.

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)

Pozdrawiam.
 

Trivet

New member
Dziękuje bardzo za szybkie odpowiedzi :)

Rozumiem, że ten Sharp ma FullHD oraz 100Hz? Taki bajer :)

Jeszcze raz thx i pozdrawiam!
 

skylla1

Member
Bez reklam
Ten sharp nie jest zły ale ma:
- koszmarnie wolne przełaczanie kanałów (jak wszystkie Sharpy) - do sprawdzenia w każdym markecie
- słabe kąty, tzn dobra rzeczywiście czerń szybko blednie, gdy kąt jest większy niż 45 stopni.
Poza tym gdy mozna mieć bdb tv 32'' za 2000, po co płacić 3?
To tak do przemyslenia...
 

skylla1

Member
Bez reklam
A za co konkretnie warto dopłacić 50% ceny? Bo ja naprawdę go trochę poogladałem i pomęczyłem i doprawdy z2 m niczym się od dobrych modeli za 2000 nie rózni a przy panasonicach na IPS wypada słabo, gdy się patrzy pod kątem (panas ma tez lepsze formatowanie jak na dzień dzisieujszy). No i te kanały - klikam raz - nic, klikam drugi - przeskakuje o 2 kanały :). 3sek na zmianę to przesada, zwłaszcza, że znów Panas robi to w ciągu sekundy.
 

Trivet

New member
W takim razie udam się najpierw do sklepu i zbadam sytuacje :)

Mam jeszcze 2 sprawy...

1.Czy z tym przełączaniem kanałów jest taki sam problem (3sek) nawet przy dekoderze tv cyfrowej? (tam chyba jest oddzielny pilot?)

2.Słyszałem, że długość przewodu łączącego TV z komputerem ma wpływ na jakość przekazu. Ktoś na forum pisał że przy zastosowaniu długiego przewodu HDMI tracił na rozdzielczości - nie mógł osiągnąć Full HD. Czy to możliwe?
Ja osobiście będę podłączał TV za pomocą zwykłego kabla takiego jak od monitora z tym, że w karcie graficznej (GEF 9800GT) mam wyjścia DVI-I więc zastosuję przejściówkę (tak mam zrobione przy monitorze i wszystko działa).
Niedawno sprawdzałem jak wygląda sprawa z podłączaniem mojego komputera pod tv LCD 37" Full HD samsunga właśnie w taki sposób jak opisałem wyżej i było wszystko super - rozdzielczość Full HD. Z tym, że stosowałem zwykły, standardowy, krótki przewód od monitora. Do Telewizora który zakupię będę potrzebował kabla o długości ok. 4m, czy ryzykuję spadkiem rozdzielczości?
Mam także wyjście HDMI w grafice więc ewentualnie mogę kupić kabel HDMI.
 
Ostatnia edycja:

marbab

New member
Czy zmiana kanalow w sharpie to rzeczywiscie taka tragedia?? O ile dluzej to trwa niz w przecietnych lcdkach?
 
Do góry