TV ktory ladnie swieci do 5000

alien00

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czas na zmiane tv mam nadzieje ze doracicie cos dobrego :

Warunki w mieszkaniu:
1. odległość od ekranu? - okolo 3m,
2. jak słońce świeci w pokoju? -okno z boku tv
3. Jak duży jest pokój? - 3x6
4. Preferowana technologia - LED
5. jaki masz obecnie telewizor? -LCD starego samsunga a756 32cale
6. jakie programy najczęściej oglądasz? : filmy, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: pół na pół
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? - chyba jednak ostry ale tez nie za mocny
10. matryca błyszcząca czy matowa? -raczej bez znaczenia
11. preferowana wielkość telewizora? 40''
12. preferowana marka? kiedys samsung teraz ma byc plynny piekny obraz
13. czego nie lubisz w telewizorach? -
14. jakie urządzenia będą podłączone?laptop - filmy HD,xbox360
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50/50
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost 70%, jak najdzie ludzi to też po boku
17. czy ważne jest wifi ? przydalo by sie z racji tego ze router stoi na nizszym pietrze
18. czy będziesz korzystać z widgetów? jeszcze nie wiem
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie koniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? mogą być
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? może ale nie musi
23. ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi xbox360, kino domowe kabel optyczny
26. Jaki masz sygnał: Nka
27. ile programów HD? Nka
28. ma stać czy wisieć? narazie stac
29.Rozdzielczość: full hd
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: jakosc
32.Ile osób ogląda: jednocześnie 2.
33.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5, w weekendy dłużej
34.Jaka klasa cenowa: max 5500
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jutro będę wiedzieć co z serią Philipsa 9707. Tu zapowiada się hit jakościowy. Ale wydaje mi się że trzeba jeszcze ze dwa miesiące na zakup. Skoro zakup na dniach to muszę zapytać jeszcze o wielkość .
Bo do Twoich potrzeb znakomicie nadaje się 46". Dlaczego wybór padł na 40" ?
 

alien00

Klub HDTV.com.pl
VIP
z racji tego ze od tv dzieli mnie 3m gdy bedzie wisial przy postawieniu go narazie na szafce bedzie ciutke mniejsza odleglosc teraz mam 32 stojacy na szafie i jest naprawde maly nie wiem czy czasem 46 nie bedzie za duzy poniewaz gdy ide spac odleglosc od tv znacznie sie zmniejszy nawet do 2m 2,5m dlatego tez pozostalem przy 40calach ale decyzja dopiero zapadnie 46cali rowniez zostanie rozwazona skoro mowisz ze najlepiej by pasowal.
 
Ostatnia edycja:

alien00

Klub HDTV.com.pl
VIP
kiki odswiezam temat jak tam sytuacja z tym philipsem nowym co ma wyjsc warto czekac na niego czy jest cos godnego juz teraz ??
 

magMagik

New member
Witam,

Dołączę się do wątku. Jak to zazwyczaj bywa po lekturze forów i testów problem z wyborem tego "właściwego" telewizora staje się coraz trudniejszy ;). Jeśli chodzi o kryteria wyboru, to będę mało oryginalny ale najważniejszy jest obraz a na drugim miejscu stawiam wygląd tv. Wszelkie dodatki „multimedialne” lub ich brak nie są dla mnie żadnymi wyznacznikami, jeśli będą - to miło, jeśli nie - to trudno. Na chwilę obecną w obszarze zainteresowań znajdują się: Toshiba 42YL863, Panasonic TX-L42ET50E, Sony KDL-40HX750, Sharp 40LE830 i Philips 40PFL5507, inne propozycję mile widziane ;) Rozbieżność cenowa jest dosyć spora ale każdy z tych telewizorów był chwalony a bezpośredniego porównania niestety nie ma, nie miałem również okazji porównać ich ze sobą. Zakupu muszę dokonać przed EURO ;)

1. Odległość od ekranu: ok 2,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: do południa, telewizor stoi prawie prostopadle do okna (pod lekkim skosem)
3. Jak duży jest pokój: 21 m2
4. Preferowana technologia: LED LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor: LCD Philips 32PFL5xxx
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, sport, przyrodnicze, bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: większość czasu wieczorami (70%) ale również w ciągu dnia (30%)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: raczej bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: dowolna, może być błyszcząca ale z dobrą powłoka antyrefleksyjną
11. Preferowana wielkość telewizora: 40-42
12. Preferowana marka: obojętne, przy czym nie jestem przekonany do LG i Samsunga
13. Czego nie lubisz w telewizorach: niewyraźnego i bladego obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder UPC, PS3, DVD, dysk USB,
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% telewizja, 30 % DVD, 20% PS3
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i delikatnie z boku
17. Czy ważne jest wifi: niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jeśli już będą to tak ale ich obecność nie jest warunkiem koniecznym
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: sporadycznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: niekoniecznie
22. Ma mieć 3D: Tak
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: PS3 HDMI , dekoder UPC HDMI, DVD HDMI, dysk twardy USB
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy UPC
27. Ile programów HD: kilka
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: FullHD
30. Dvb-t: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Żywe kolory, ostry obraz, dobre odwzorowanie barw, płynność, jakość dźwięku, bardzo dobre skalowanie obrazu SD
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-4 godziny
33. Sugerowana cena: około 5 tys. zł.
 

magMagik

New member
Niestety okazało się, że mój faworyt Toshiba 42YL863 zupełnie nie odpowiada mi wizualnie :( do stylistyki Sony też nie do końca jestem przekonany.
Najbardziej skłaniam się ku Panasonicowi L42ET50E lub L42ET5E. Nie wiem tylko czy poza różnicami
ET5E:
- 3d pasywne,
- typ panelu: 300 Hz skanowanie tylnego podświetlenia
ET50E:
- 3d aktywne
- typ panelu: 800 Hz skanowanie tylnego podświetlenia
- nagrywanie na USB HDD
różnią się czym jeszcze i czy warto inwestować w ten droższy model.
Korci mnie model L42DT50 przy czym tutaj dużym minusem jest cena
 

magMagik

New member
Dzięki za sugestię.
40/42 cale i tak są efektem znacznego kompromisu :) więc niestety 46 nie wchodzi w rachubę.
Wszystkie z podanych modeli rozważałem (w mniejszym rozmiarze) ale problem polega na wyborze tego najbardziej optymalnego :)
Chyba zdecyduje się na Panasonica tylko wciąż nie wiem czy warto dopłacać do modelu ET50E czy pozostać przy ET5E ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
One mają tak małe ramki ze nie widać w ogóle że są 46", ale kompromis to kompromis. Przy 42" sięgałbym po 42E5
 

magMagik

New member
Wśród wielu opisów natrafiłem niestety na informację że obraz SD na ET5 nie jest najlepszy :( Nie wiem na ile w tym prawdy ale na pewno nie ułatwiło mi to podjęcia decyzji. Po dalszych poszukiwaniach coraz bardziej skłaniam się ku LG LM670. Co sądzicie o takim wyborze, czy jednak panas będzie lepszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest prawda.
Panasonic od lat bardzo dobrze ( żeby nie powiedzieć najlepiej) skaluje SD.

022_P1370353.JPG

Nawet TVP Kultura, daje "kulturalny" obraz.

001_P1370360.JPG

I kąty boczne - super.
Ja widać nawy słaby bitrate mu nie jest groźny.
 
Do góry