Tv+kino domowe pomoc 7 tys zl

Tvmania

New member
Bez reklam
Witam wszystkich wybrałem już mniej więcej tv mam 3 na oku:
Sony xd9305 65
Samsung ks8000 65
Panasonic dx750 65
Z tych 3 najbardziej mi odpowiada sony ale jeszcze będę je porownywal ma być do grania na ps4 super oglądania filmów 3d i 4k.Super czerń, podświetlenie, dobre kolory, dużo bedzie oglądania sportu piłki nożnej.
Co do kina zamówiłem już mebelki rtv do nowego mieszkania w bloku kino domowe będzie w salonie o 20m2.Pochwale się nowymi mebelki na zdjęciu jak to wygląda i jakie mi doradzacie kino w kolorze białym czy czarnym. Na kino mogę przeznaczyć 7tys zł potrzebuje mega profesjonalnej pomocy. Juz pisałem ponad rok temu że zakupie tv i kino ale życiowe sprawy soe pozmienialy więc mnie zrozumcie.
Więc tak jaki:?
Amplituner
Blu Ray
Głośniki
Sub
Najlepiej w jakim zestawieniu 5.1 czy 7.1czy inne. Jaka jakość dźwięku bo nie czaje trochę tej technologi w przyszłości będę chciał oglądać filmy uhd blu ray. Wykorzystanie kina domowego 30%muzyka,filmy 40%,i ps4 reszta proszę o wasza pomoc
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Oto moje meble rtv
 

Attachments

  • aranz 3.jpg
    aranz 3.jpg
    116,9 KB · Wyś: 160

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Fajna aranżacja .
Ale chcesz wydać 7 tyś na telewizor i na kino ?
A sam tv Sony który opisałeś 65XD9305 kosztuje 12.500 zł .

Więc podaj proszę przedział cenowy na telewizor i na kino oddzielnie.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Tak 7 tys na same kino domowe co mi Kiki polecisz za te 7 tys? Więc tak:
Amplituner?
Kolumny
Sub
Blu Ray
I jeszcze jak czegoś nie wymieniłem to dopisz.
TV na raty bo jest naprawdę mega drogi przy naszych zarobkach chyba ze jeszcze ten panasonic dx750 lub samsung ks8000?
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Narazie Kiki jest remont mieszkania 51m2 i salon w którym bedzie kino ma 20m2 i nie mam żadnych wprowadzonych kabli. Pierwszy raz słyszę że mogą być zestawy kina domowego bezprzewodowe. Możesz mi napisać coś więcej o takim kinie i jaka jest różnica jakości dzwieku między przewodowym a bezprzewodowym?
 
Narazie Kiki jest remont mieszkania 51m2 i salon w którym bedzie kino ma 20m2 i nie mam żadnych wprowadzonych kabli. Pierwszy raz słyszę że mogą być zestawy kina domowego bezprzewodowe. Możesz mi napisać coś więcej o takim kinie i jaka jest różnica jakości dzwieku między przewodowym a bezprzewodowym?

Wydaje mi się iż kolega miał na myśli czy już wiesz gdzie chcesz ustawić kolumny i ilość ich i czy perzwody poprowadziłeś/położyłeś w ścianach czy w suficie.
Jeśli zaś o amplituner KD chodzi to cena między 3tyś a4 tyś zł nowe, wiadomo używki tańsze w systemie 7.1 to też (5.1.2), kolumny to też szeroki przedział i tu już jedynie kwestia finansowa wchodzi w grę. Przewody trzeba doliczyć, nie jakieś wynalazki typu cca-ofc tylko CU-99,9999%
Twoje Sony PS4 doskonale się nadaje do filmów 2D jak i 3D więc odtwarzacz Tobie odpada.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Witam baligdynia powiem Ci tak szczerze mega się nie znam mam na sprzęt 7 tys zł metraż bedzoe salon 20m2 zdjęcie dodałem na 1 str jak będa wyglądać mebelki rtv napewno wole sprzęt jak najlepszy do tej kwoty nie wiem czy 5.1 czy 7.1 musicie mi pomóc ogólnie mam remont mieszkania bo kupiłem po starszych ludziach mieszkanie więc robotnicy mi robią chce mieć elegancko wszyatko zrobione proszę o jakąś pomoc.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Amplitunery jakie znalazłem to takie :
ONKYO TX-RZ710-3500
YAMAHA RX-A850-3700
DENON AVR-X2300W-3200
MARANTZ SR5010-3450
ONKYO TX-NR747-3200
Chciałbym najlepiej wydać max na ampli 3500zl bo mam 7 tys na cały sprzęt ale widzę że będę musiał dołożyć bo jeszcze odtwarzacz blu Ray, głośniki 5.1,sub muszę zakupić.
 
Amplitunery jakie znalazłem to takie :
ONKYO TX-RZ710-3500
YAMAHA RX-A850-3700
DENON AVR-X2300W-3200
MARANTZ SR5010-3450
ONKYO TX-NR747-3200
Chciałbym najlepiej wydać max na ampli 3500zl bo mam 7 tys na cały sprzęt ale widzę że będę musiał dołożyć bo jeszcze odtwarzacz blu Ray, głośniki 5.1,sub muszę zakupić.
Widzisz ja mam Denona3200, kolumny to Zensor w systemie 7.1 subwofer tez Dali i caly zestaw znacznie przekracza 10tys zl. Nie wiem jak inni ale ja bym zaproponowal na poczatek zestaw 5.0 lub 5.1 Amp Onkio 656 lub 646 lub okolo 2800 w euro jest i kolumny Audio Pro Avanto kolor bialy fortepian lub czarny jest, taki zestaw okolo 3000zl suba wiekszego niz 10" nie musisz miec do 20m2 Rel T5 bialy jest i Dali E9f. Z czasem mozesz rozbudowac system o dodatkowe dwa glosniki. Ale na poczatku zobacz jak to gra bez suba. Takie jest moje zdanie. Osobiscie mam Denon Avr-x3200w Dali Zensor7, Dali vokal, Dali Zensor1 i sub Dali e12f i przeslicznie gra ale do 7tys to slabo cos znalesc chyba ze uzywane.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lobos

New member
Bez reklam
Dali Zensor 5.1 + jakieś dobry amplituner.
Fajny zestaw do filmów i muzyki.
Jeśli jesteś zainteresowany to możemy się dogadać ;-)
 
Dali Zensor 5.1 + jakieś dobry amplituner.
Fajny zestaw do filmów i muzyki.
Jeśli jesteś zainteresowany to możemy się dogadać ;-)
Tvmania
Pogadaj z lobos bo widze, że może coś z tego będzie. Ja kolumny Dali Zensor polecam bo sam mam. Denon+Dali=ładny i czysty dzwięk.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Tvmania

New member
Bez reklam
A jak by tak wziąć ze sklepu sprzęt i wpłacić 7 tys i reszta na raty to ile musiałbym dołożyć?
I wtedy jaki byście mi zaproponowali sprzęt cały biały?
 
Nadadzą się, ale ja bym zostawił 7.1 tak jak jest i dokupił typowo sufitowe do zabudowy.
Choćby coś takiego... https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/GLOSNIKI/SUFITOWE/PHANTOM_H-50

Też właśnie nad nimi myślałem, tylko chyba błąd w opisie jest, bo H50 są chyba 6ohm a tam w opisie jest 8ohm. No i gdybym zostawił (7.1) to żeby podpiąć dodatkową parę to chyba bym musiał dodatkowy wzmacniacz dokupić i przez pre-out podłączyć żeby system (9.2) uzyskać albo sprzedać mojego Denona bo on jest 7.2 i zakupić coś z 9.2. Tak se myślę, że na dzień dzisiejszy poszukam jakiś uchwytów pod sufit co by Zensorki pasowały :)
 
A jak by tak wziąć ze sklepu sprzęt i wpłacić 7 tys i reszta na raty to ile musiałbym dołożyć?
I wtedy jaki byście mi zaproponowali sprzęt cały biały?

Ja Tobie nie doradzę co na raty. 20m2 hmmmm..... Gdybym miał dla siebie do takiego pokoju kupować to bym zastanowił się nad zestawem Dali Zensor5/Dali Vokal/Dali Zensor1 czyli zestaw (5.0) a do tego ewentualnie subwoofer Dali E9F plus Denon AVR-X2200W lub AVR-X2300W lub Onkio TX-NR 646 lub 656 ale to jest tylko moje zdanie, Sonus Faber też fajne są, Monitor Audio Silver też są białe.
To tylko od Ciebie zależy ile chcesz mieć kolumn w pokoju, jakie czy duże czy małe, czy na podstawkach czy w suficie. Amplituner 7.1 optymalne rozwiązanie lub 5.2.1 to jest opcja z z dwoma sufitowymi (podwieszonymi) głośnikami.
Generalnie nie jesteś tu pierwszą osobą która zadaje takie pytanie tu na forum, przeszukaj je i poszukaj podobnych tematów, znajdziesz dużo info o sprzętach kina domowego itp.
 
Do góry