TV i Monitor w jednym ~40 cali - do 3000 zł

Sasi

New member
Witam,

ze względu na mały pokój i potrzebę dużej przestrzeni roboczej(jestem programistą = dużo okienek na raz :D) rozglądam się za monitoro-telewizorem. :) I tutaj jest moje pytanie, co lepiej wziąć telewizor, czy monitor? Jak na razie znalazłem dwie opcje monitorów:

Philips BDM4037UW
Iiyama prolite-x4071uhsu-b1

Gdzie bardziej przekonuje mnie ten pierwszy, lecz szkoda że jest bez pilota i nie jest to tv z androidem :)

Będzie on używany do pracy(programowania i tylko trochę projektowania www), gier i filmów, BARDZO fajnie jakby miał Android TV z Google Cast, rozmiar ok 40 cali, zależy mi żeby obraz mógł być wyświetlany bez skalowania podczas pracy, czyli pixel:pixel siedząc przy takiej standardowej biurkowej odległości. Ponadto zależy mi na dobrej czerni, przyzwoicie odzwierciedlonych kolorach, kąty widzenia nie muszą być super, ale żeby obraz był taki sam jak siedzę na środku kanapy i zboku, a tv będzie patrzeć na środek 2 metrowej kanapy :)

Co sądzicie o powyższych opcjach, czy może jeszcze inny monitor, albo telewizor?
 

Bluncik85

New member
Na Tv nie uzyskasz takiego kontrastu barw kolorów jak na monitorze. Ostrość lepsza na monitorze. Imput lag lepszy na monitorze. Jezeli więcej będziesz grał niz ogladal tv to bralbym monitor. Zamowilem tv samsunga w tym samym przedziale cenowym do 3 tys i monitor iiyamy zostal na stałe. Moje odczucia z gier i pracy graficznej przeniosly szale zwyciestwa na monitor.
 

Sasi

New member
@kiki
Myślę że podział na funkcje wyglądał by mniej więcej tak:
55% - praca
30% - filmy, seriale, yt
25% - gry

@Bluncik85
Dzięki za odp, a jakie ta Iiyama ma przewagi nad tym Philipsem? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że różnice są na poziomie które podał Bluncik85.
Jeśli faktycznie większość do pracy to brałbym też monitor.
Ale musisz pamiętać też , że płynność do filmów jest znacznie lepsza w telewizorach. Więc w każdym z przypadków musisz iść na kompromis.
Kasy jest na tyle, że kupisz i dobry telewizor z funkcją monitora i dobru monitor z funkcją telewizora.

Możesz spokojnie sprawdzić obydwa monitory i telewizor LCD 43PUS6501 - 4K i 100Hz Philipsa za 2550, zł.
 

omot

Member
Do kodzenia to ja bym brał cos zakrzywiego, zeby łatwiej orgarnąć to i owo.
(No i dobre okulary ....)

Jak softwareowo powdzielisz tv 4h 43 na 4 czesci to masz monitory po 21i troszke cala.
Wiec moze 48 . Wowczas masz 4 monitory po 24 cale.
 

Sasi

New member
Jak softwareowo powdzielisz tv 4h 43 na 4 czesci to masz monitory po 21i troszke cala.
Wiec moze 48 . Wowczas masz 4 monitory po 24 cale.

To moze odrazu 60"? ^^ Nie, myślę że 40 to max, teraz kwestia który monitor 40" będzie najlepszym wyborem do takich zastosowań i w tej cenie ;)
 

tabula.rasa

New member
Co do tego Philipsa, to gdzieś ostatnio czytałem, że podobno ta podstawka/stopka u niego jest mega niepraktyczna i niestabilna. Czy tak jest faktycznie to nie wiem. I słyszałem już nie raz opinie, że zakrzywiony ekran to w sumie wyłącznie gadżet. Ale nie chcę też wzbudzać jakiś uprzedzeń, każdemu może pasować co innego. Mimo wszystko wziąłbym chyba tą iiyamę (o ile dobrze widzę to ona ma pilota: https://iiyama-sklep.pl/312-monitor...ucer-gwarancja-zero-pixeli-4948570114344.html).
 
Do góry