TV HDMI/Component czy zwykły?

fipii

Member
Witam
Jestem tu od niedawna ale podoba mi sie to forum, chciałem prosic o rade. Zepsuł mi sie telewizor (kilkunastoletni thomson 21"), w tym momencie mam Daewoo 29" który jest tymczasowo w moim pokoju bo musze go niebawem odnieść do brata.
Chce zakupic jakis tv (chyba wolałbym taki o proporcjach 16:9, gdyż głównie ogladam DVD), ale nie bardzo wiem jaki.
Posiadam odtwarzacz DVD Philips 5960 z HDMI oraz kino domowe Samsung które posiada wyjście Compostitive (3 chinche, to sie chyba własnie tak nazywa).
Nie wiem czy decydować sie na tv crt z wejsciem HDMI, czy normalny zwykły panoramiczny teklewizor. Czy jakość filmów przez wejscie HDMI bedzie lepsza? Teoretycznie chciałbym równiez podłaczyc komputer, ale nei wiem czy jest sens podłaczania do tv CRT?
Czasami równiez chciałbym poogladać normalnej tv, mam kablówke UPC ale niebawem zamierzam kupić Cyfre.
Co byście mi zaproponowali? Nie jestem wielkim HDManiakiem, widziałem w sklepie Discovery HD, wywarło na mnie ogromne wrażenie, ale domyslam sie że nie jest ono dostepne cenowo dla mnie.
Apropo ceny, to chcialbym wydac na to około 1500 zł (+-300 zł)
 
Do góry