TV HD w polskiej TK Multimedia

maciekalisz

New member
1. Dekoder może byc zewnętrzny tylko szyfrowanych tvn, cplus i hbo mozesz nie nageac.
2. Usb nie dziala, nie da sie.
3. 3d dziala ale tylko vod i nadawane programy w tv tryb sidebyside.
4. Mozesz isc na maxbox i cplus.
 

Kristop

New member
Witam, ja mam takie pytanka:
1. Czy dekoder PVR MM jest "jedyny w swoim rodzaju" i musi być dzierżawiony od MM, czy jest możliwość zakupienia swojego i podłączenia swojego (płacąc haracz 10zł przez kilka lat to sie uzbiera..)
2. czy dekoder MM umożliwia odtwarzanie własnych plików po przez podłączenie urządzeń zewn. (pendrive, dysk itp)
3. i w końcu, czy jest możliwośc odtwarzania za jego pośrednictwem własnych filmów 3D na monitorze 3D??

Ad.1
Dekoder od MM musi być, żebyś w ogóle odbierał kanały cyfrowe. Możesz mieć zwykły STB bez PVR-a i podłączyć pod niego swoją nagrywarkę no ale mało kto kupuje nagrywarki z wejściem HDMI, więc nici z nagrania materiału w jakości HD. Zostaje podłączenie nagrywarki przez SCART-a i do tego na czas nagrywania zmienianie trybu wyświetlania w dekoderze z 720p/1080i na RGB.

Ad.2
Nie

Ad.3
Nie.
Dekoder jest w stanie puścić obraz w 3D (side by side) ale działa to tylko na kanałach, które aktualnie puszczają coś w 3D lub filmach z VOD.
 

casanova07

New member
Można przechodzić (migrować) z DTV do NDTV gdzie sa pakiety MiniBox, SuperBox i MaxBox. Mi obecna umowa DTV konczy się dopiero w grudniu 2013 roku, wcześniej w lutym niebylo takiej możliwości migracji no a teraz tak bo od maja kto z MM podpisuje umowę na tv cyfrowa chodzi o nowych klientów i tych co przedluzaja to ma już NDTV, analog jest gratis i nie jest gwarantowana naprawa analogu. Mi zaproponowano w promocji MiniBox na 2 lata w cenie 39 zl. SuperBox na 2 lata w cenie 49 zl, MaxBox na 2 lata w cenie 59 zl. Kary umownej niebede placil. Umowa jest typu tzw. STOP DTV cos tam, cos tam. Wybralem MaxBox. SuperBox od MaxBox rozni się tym ze w SuperBox jest 108 programów a w MaxBox 126 programów. Roznia się jeszcze tym ze w Maxbox sa dodatkowo pakiety: "Filmy i Seriale" (AXN Crime, AXN SciFi, Universal Channel, Sundance Channel HD, Novela TV, Polsat Film); "Dzieci" (JimJam, Duck TV, CBeebies, Da Vinci Learning, Nick Jr.); "Sport Extra HD" (TVP Sport, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport HD, Eurosport HD, Fightbox HD, Fight Klub). Jeslibys wzial pakiet SuperBox i chciał do niego wziasc dodatkowo pakiety :Filmy i Seriale" i "Sport Extra HD" to wyszloby Ci drożej. Oplaca się wziasc pakiet MaxBox jeśli ktoś chce mieć te pakiety. Wychodzi wtedy taniej. Lista programów DTV jak i NDTV jest na stronie MM w zakładce przydatne dokumenty.

Wszystko się zgadza, aczkolwiek nie dodałeś, że do tej kwoty 39/49/59zł trzeba doliczyć 10zł/m-c (opłata za dekoder HD), czyli ceny są standardowe jak na stronie, bo już się rozmarzyłem, że może coś da się ugryźć ;)

No to mi przedstawiono obecną ofertę na takich cenach z tymże na 12 m-cy ;) + bodaj HBO za darmo na 2 m-ce "STOP Digital TV z HBO HD Pack" - najkorzystniejsza oferta z kilku analizowanych.

Można przejść w dowolnym momencie na nową umowę (bez kar) pod warunkiem, że w nowej ofercie będziesz płacił tyle samo lub więcej (oczywiście okres umowy liczony od nowa).

Na Rzeszów w czerwcu weszła oferta na multiroom - 9zł/m-c (29zł aktywacja) - miła niespodzianka
Tu moje lekkie rozczarowanie, gdyż liczyłem, że ten dodatkowy dekoder łączy się bezprzewodowo z głównym, a tu trzeba ciągnąć kabel od rozdzielacza przez całe mieszkanie :/

Odnośnie C+ to Pani tylko rzuciła temat, że można poczekać jeszcze (bo dopiero za 1,5 miesiąca kończy mi się umowa na C+), bo ma być przygotowywany nowy pakiet C+, ale nie może nic obiecać (negocjacje trwaja, a oni w biurze dowiadują się i tak jako ostatni) czy za miesiąc będzie.

No i na potwierdznie, że obecny klient jest gorzej traktowany - PAKIETY (III bardzo fajny, i właśnie się zastanawiałem nad nim) są tylko dla nowych!
czyli nowi w tej samej cenie mają internet 60 (zamiast 30) i PVR.

Odnośnie promocji na Internet, -20% jeśli u innego dostawcy płacisz mniej, to jest też tylko dla tych co przechodzą do MM, oraz nie liczą się osiedlowi usługodawcy i itp.

to tyle, z tego mi się przypomniało ;)
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Można przejść w dowolnym momencie na nową umowę (bez kar) pod warunkiem, że w nowej ofercie będziesz płacił tyle samo lub więcej (oczywiście okres umowy liczony od nowa).

No i na potwierdznie, że obecny klient jest gorzej traktowany - PAKIETY (III bardzo fajny, i właśnie się zastanawiałem nad nim) są tylko dla nowych!
czyli nowi w tej samej cenie mają internet 60 (zamiast 30) i PVR.

1. Multimedii powinno oczywiście zależeć na każdym, kto chce zawrzeć nową umowę, bo i tak będzie zmuszony płacić tyle samo lub więcej.

2. Jeśli chodzi o te pakiety dla nowych :
Pakiety ť Bogate pakiety oszczędności - Multimedia Polska S.A.

... to najlepiej starać się żeby umowy na wszystkie usługi kończyły się tego samego dnia ... wtedy bez bólu składa się wypowiedzenie, a oni dzwonią z numeru (24) 357 50 35 ("specjalna Infolinia dla klientów, którzy złożyli wypowiedzenia" - proponuje im się "wyjątkowe, indywidualne oferty promocyjne").

Wtedy jest szansa, że przy kolejnej umowie zostanie się potraktowanym jako "nowy klient" (w przypadku paczki usług) ... no chyba, że Multimedia naprawdę chce stracić kolejne PLN-y ze swej kabzy. :D
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj około godz.14 przeskanowałem (mieszkam w Szczecinie) TV na okoliczność dvb-t i znalazło mi wszystkie kanaly z multipleksów, wszystkie odbierały prawidłowo. Pozmieniałem sobie kolejność kanałów i zadowolony poszedłem do miasta. Po powrocie ok. godz. 19 już żaden kanał nie działał. Pozostały wpisy kanałów i napis "brak sygnału". Analog działał normalnie. Wykonałem telefon do MM Pomoc a tam kompletnie niezorientowany jegomość poinformował mnie, że oni o niczym nie wiedzą, że ktoś się musiał pod moją instalacje podłączyć, że powinienem się skontaktować z serwisem Panasonic itp. banialuki jednym słowem kompletna nieznajomość tematu.
Może na forum ktoś wie więcej o co chodzi?
Pozdrawiam
 

maciekalisz

New member
Robią cały czas testy - docelowo wszędzie będzie włączone. Już cześć miast ma. Pozostaje czekać. Problemem jest odseparowanie tamtych częstotliwości (DVB-T) od tych analogowych w sieci- jak włączają i zauważa zakłócenia to wyłączają. Dalej szukają problemów i kolejny test - nie jest to niestety takie łatwe - przy takiej ilości usług upchanych w jeden kabel trzeba to poprawnie rozplanować i włączyć. zapewne nie chcielibyście miec dvb-t w kablu a tu nagle net zaczyna zamulać bo zakłóca to np częstotliwość upsteam modemu kablowego. itp itd.
 

masloww

New member
Bez reklam
we Wrocku jest kablówka która wszystkie programy cyfrowe udostępnia w kablu w systemie DVB-T;
Telewizja Kablowa ETB-System
Telewizja Kablowa AZART - Wrocław
super sprawa, nie potrzeba żadnego dodatkowego tunera jeśli ma się w swoim odbiorniku tv wbudowany tuner DVB-T z MPEG-4; jeśli tv ma możliwość nagrywania to jest od razu nagrywarka;
walczę razem z kablówką o wejście do mojego bloku, po drugiej stronie stoi niechętny zarząd spółdzielni i MM, która zrobiła przyłącza kabli (które nie są jej własnością) w swoich skrzynkach i nie chce ich udostępnić;
p.s.
w kablówce owej nie ma żadnych promocji, cena jest jednakowa dla wszystkich, umowa jest bezterminowa z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia; żal że tak mało jest kablówek z takim podejściem
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To nie wina kablówek lecz naszej mentalności. Gdy w 2000 roku zostałem handlowcem jednej z kablówek w W-wie to piractwo sięgało ok 15%. Były bloki, w których ponad połowa podłączeń była na lewo. Obecnie dekodery cyfrowe i słaba oferta analogu prawie zlikwidowały ten problem. Małe kablówki osiedlowe są zbyt biedne by kupować dekodery, więc ratują się sygnałem DVB-T (czy aby na pewno nie DVB-C ?)
 

Kristop

New member
we Wrocku jest kablówka która wszystkie programy cyfrowe udostępnia w kablu w systemie DVB-T;
Telewizja Kablowa ETB-System
Telewizja Kablowa AZART - Wrocław
super sprawa, nie potrzeba żadnego dodatkowego tunera jeśli ma się w swoim odbiorniku tv wbudowany tuner DVB-T z MPEG-4; jeśli tv ma możliwość nagrywania to jest od razu nagrywarka;
walczę razem z kablówką o wejście do mojego bloku, po drugiej stronie stoi niechętny zarząd spółdzielni i MM, która zrobiła przyłącza kabli (które nie są jej własnością) w swoich skrzynkach i nie chce ich udostępnić;
p.s.
w kablówce owej nie ma żadnych promocji, cena jest jednakowa dla wszystkich, umowa jest bezterminowa z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia; żal że tak mało jest kablówek z takim podejściem

We Wrocławiu MM puści sygnał DVB-T w swoim kablu od 1.07.2013 - wymóg posiadanie chociaż najniższego pakietu analogowego.
 

Kristop

New member
Czy taki sygnał DVB-T, może być jakoś skompresowany przez MM, czy jakość będzie jak w originale?

Będzie jak w oryginale ale i tak TVP 1 HD czy TVP 2 HD będzie wyglądał gorzej niż w DTV. MM niektóre kanały bierze bezpośrednio po światełku (m.in TVP 1 i TVP 2 w HD), mają o wiele większy bitrate niż ich odpowiedniki z DVB-T.
 

mirolop

New member
Do Casanova07: Jest to promocja 2013/011/1-2 "STOP TV Cyfrowa w MMP_U_24 m-ce_A" i mam napisane tak:
Oferta nr 1 - wariant Promocji nr 2013/011/war.1:
Opłata za dostep do Uslugi z wykorzystaniem dekodera Digital TV HD 10zl
Oplata za abonament pakiet MiniBox 29 zl, SuperBox 39 zl, MaxiBox 49 zl, wiec podajac ceny podalem ceny gdzie oplata za korzystanie z dekodera jest już wliczona, wiec podajac takie a nie inne ceny niechcialem nikogo wprowadzać w blad. U nich na stronie sa to ceny droższe, ale promocja z której ja skorzystałem ceny sa takie jakie przedstawiłem wczesniej
 
Ostatnia edycja:

Alundro

New member
Wczoraj sprawdziłem i w Łodzi też jest dvb-t tylko ktoś może mi powiedzieć dlaczego np na TVP1 HD obraz jest tak nienaturalnie przyspieszony? Porównywałem z 1HD z dekodera ale na pierwszy rzut oka to widać. Pozdrawiam.
 
Do góry