TV HD w polskiej TK Multimedia

hercu

New member
Witam. Wiecie czym może być spowodowany taki błąd, że na niektórych kanałach nie mam głosu? Obecnie dotyczy to kanału TVN Turbo i nSport HD, wcześniej taki bug występował na TVP2 HD. Zauważyłem też, że czasem podczas aktualizacji oprogramowania dekoder się zawiesza i potrzeba kilka twardych restartów (z odłączeniem od sieci), żeby tv się poprawnie włączył.

Posiadam dekoder Multimedii ADB-5810CD
Wersja sterowników MMP5810_CD_104(r.19277)
Wersja oprogramowania Build 'v3699_5 RELEASE'
Wersja aplikacji 1.20 (2374_1)
 

Kenaz

New member
gather_pl: moze uzywasz spersonalizowanej listy kanałow? Kliknij guzioł "list" ...

Równiez zdarza sie u mnie brak głosu na poszczegolnych kanałach. Zwykle przelaczam na inny i po krotkim czasie fonia powraca...
 

Kristop

New member
Witam. Wiecie czym może być spowodowany taki błąd, że na niektórych kanałach nie mam głosu? Obecnie dotyczy to kanału TVN Turbo i nSport HD, wcześniej taki bug występował na TVP2 HD. Zauważyłem też, że czasem podczas aktualizacji oprogramowania dekoder się zawiesza i potrzeba kilka twardych restartów (z odłączeniem od sieci), żeby tv się poprawnie włączył.


Na części kanałów jest dźwięk 5.1 (m.in na nSport HD i TVN Turbo chociaż to jest Dolby Digital 2.0, LM leci w pełnym 5.1) i zapewne masz go ustawiony. Jeżeli Twój TV nie obsługuje DD lub nie masz kina domowego to nie będziesz miał dźwięku.
Wyłącz DD w ustawieniach dekodera lub będąc na danym kanale gdzie nie masz dźwięku wciśnij OPTIONS i zmień na POLSKI (zamiast POLSKI 5.1)
 
Ostatnia edycja:

hercu

New member
Na części kanałów jest dźwięk 5.1 (m.in na nSport HD i TVN Turbo chociaż to jest Dolby Digital 2.0, LM leci w pełnym 5.1) i zapewne masz go ustawiony. Jeżeli Twój TV nie obsługuje DD lub nie masz kina domowego to nie będziesz miał dźwięku.
Wyłącz DD w ustawieniach dekodera lub będąc na danym kanale gdzie nie masz dźwięku wciśnij OPTIONS i zmień na POLSKI (zamiast POLSKI 5.1)
Dzięki bardzo :)

Czy orientujecie się może, czy są jakieś rozmowy na temat wprowadzenia do MM TV Republiki?
 

markos17

New member
właśnie mija mi rok z dwuletniej umowy (Komfort + net 12mb w Gdyni)
w czerwcu zeszłego roku przed Euro wykupiłem ten specjalny pakiet Sport Extra (umowa roczna). Z tego co kojarzę, dodatkowo dawali tam TVP1/2 HD i TVP Sport do cyfry. Później niby zmienili i TVP1/2 HD znalazło się w standardzie. Jak to teraz wygląda z pakietami sportowymi? Opłaca mi się rezygnować i przechodzić na zwykły pakiet sport?

Druga sprawa, to nowe pakiety SuperBox i MaxBox. Podobno niektórzy przeszli na nie w trakcie trwania starej umowy. Jak to wygląda naprawdę? Czym różnią się te dwa pakiety?
 

thommy18

New member
Zmieniła się wyłącznie wersja sterownika głównego w moim przypadku z MMP_5800C_195 na MMP_5800C_201. Innych zmian brak. Podejrzewam, że to zmiany jedynie w kodzie oprogramowania. Pozostałe składniki bez zmian. Mój dekoder ADB 5800C. Być może akurat szykują się pod paczkę c+, ale jak to mówią nadzieja matką głupich.
 

mirolop

New member
Można przechodzić (migrować) z DTV do NDTV gdzie sa pakiety MiniBox, SuperBox i MaxBox. Mi obecna umowa DTV konczy się dopiero w grudniu 2013 roku, wcześniej w lutym niebylo takiej możliwości migracji no a teraz tak bo od maja kto z MM podpisuje umowę na tv cyfrowa chodzi o nowych klientów i tych co przedluzaja to ma już NDTV, analog jest gratis i nie jest gwarantowana naprawa analogu. Mi zaproponowano w promocji MiniBox na 2 lata w cenie 39 zl. SuperBox na 2 lata w cenie 49 zl, MaxBox na 2 lata w cenie 59 zl. Kary umownej niebede placil. Umowa jest typu tzw. STOP DTV cos tam, cos tam. Wybralem MaxBox. SuperBox od MaxBox rozni się tym ze w SuperBox jest 108 programów a w MaxBox 126 programów. Roznia się jeszcze tym ze w Maxbox sa dodatkowo pakiety: "Filmy i Seriale" (AXN Crime, AXN SciFi, Universal Channel, Sundance Channel HD, Novela TV, Polsat Film); "Dzieci" (JimJam, Duck TV, CBeebies, Da Vinci Learning, Nick Jr.); "Sport Extra HD" (TVP Sport, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport HD, Eurosport HD, Fightbox HD, Fight Klub). Jeslibys wzial pakiet SuperBox i chciał do niego wziasc dodatkowo pakiety :Filmy i Seriale" i "Sport Extra HD" to wyszloby Ci drożej. Oplaca się wziasc pakiet MaxBox jeśli ktoś chce mieć te pakiety. Wychodzi wtedy taniej. Lista programów DTV jak i NDTV jest na stronie MM w zakładce przydatne dokumenty.
 
Ostatnia edycja:

mirolop

New member
Informuje o aktualizacji oprogramowania dekodera ADB 3830CD a mianowicie
Sprzet 1.48.74
Oprogramowanie 27
Pobrano 21.05.2013 23:48:29
Wersja MHP 1.1.2
Wersja sterownikow MMP3830CD_017(20428
Wersja oprogramowania Build 'v3699_4 RELEASE'
Wersja aplikacji 1.20 (2378
Wersja Docsis 10.20.29.17 (1.13) build

Wg mnie aktualizacja nie wniosla nic nowego, nie zauwazylem zmian
 
Ostatnia edycja:

bestman101

New member
Witam

Mam TK Multimedia. Sygnał cyfrowy mam rozdzielony przez TELESTE DSS2.

Od podzielnika idzie kabel do dekodera / drugi kabel idzie do modemu (internet)
Czyli dzieli on sygnał na TV(do dekodera) i modemu (do internetu)


Przez ten podzielnik tracę około 9 punktów siły sygnału na dekoderze (bez podzielnika jest 9 punktów więcej no ale wtedy nie ma jak podłączyć internetu) . U nas jest słaby sygnał i każdy punkt jest na wagę złota (stopklatki, kwadraciki przy szybkim ruchu kamery mówię o odbiorze TV)

Dlatego moje pytanie brzmi czym mogę zastąpić TELESTE DSS2 żeby nie stracić sygnału na dekoderze i żeby internet śmigał ?


z poważaniem
Marek
 

maciekalisz

New member
Niczym - ten rozdzielacz ma -3,5 dB na gniazdo - lepszego już nie znajdziesz. telefon do mm i niech technik na wzmacniaczu sygnał podciągnie i dokona regulacji sieci od wznamcniacza na budynku. W skrócie zgłoś i przyślą Ci technika - nie może być tak abyś miał pikselozę i stopklatki. A tak na marginesie ingerencja w siec we własnym zakresie jest zabroniona regulaminowo :)
 

Kenaz

New member
maciekalisz dobrze pisze. Rowniez posiadam ten rozdzielacz i prawde piszac, uzycie go u mnie mialo znikowy wplyw na sygnał. Ale...podczas instalacji dekodera, badz juz wczesniej modemu do interentu, technik podbil synał w skrzynce. Mozna go stlumic, badz podbic....oni maja spore pole dzialania. I wlasnie telefon do mm rozwiaze problem...
 
Do góry