TV HD w polskiej TK Multimedia

Kristop

New member
to, że w niektórych miejscowościach nie ma możliwości technicznych to pikuś, kiedyś doczekają się modernizacji;
gorzej że w sieci pojawiły się dekodery SD
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/62f62a34d332e77161226f067c4e7c9e
a w nowej ofercie przewidują podłączanie takich dekoderów
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/7d9dcb5c3e6b5ce2fa8c881f39c80a42
o co tu chodzi, cofają się w rozwoju?
to oznacza że o likwidacji dubli można zapomnieć
no ale skoro sztuka jest sztuka i liczy się ilość kanałów a nie programów to nie ma się co dziwić

Twoja teoria jest błędna, dekodery SD dotyczą tylko i wyłącznie przejętej sieci Stream (być może jeszcze Diana), tam poprzedni operator oferował takie dekodery i sporo ludzi je posiada. Stworzyli po prostu jeden cennik dla wszystkich.
 

masloww

New member
Bez reklam
Twoja teoria jest błędna, dekodery SD dotyczą tylko i wyłącznie przejętej sieci Stream (być może jeszcze Diana), tam poprzedni operator oferował takie dekodery i sporo ludzi je posiada. Stworzyli po prostu jeden cennik dla wszystkich.
tylko dlaczego tych dekoderów nie wycofują a nawet wprowadzają możliwość ich podłączenia?
w dziwny sposób podchodzą do modernizacji tamtych sieci;
Spokojnie z miejscem pod cyfrę. 14.02 UPC wycofuje z analogu kolejne 11 programów (zostanie tylko 35) Gdy tylko oni to uczynią MM też poczyni odpowiednie posunięcia.9 Oby do czerwca.
a gdzie tam porównywać MM do UPC
wg ostatnich danych w UPC miało 715 tys abonentów tv cyfrowej i 592 tys analogowej
w MM wszyscy abonenci mają analog (oprócz tych z IPTV) - około 800 tys a 250 tys spośród nich ma cyfrówkę;
MM dopiero teraz zaczęli sprzedawać tv cyfrową bez analogu, w UPC tak było od samego początku;
w MM jeszcze do niedawna były trzy letnie umowy na analog z cyfrówką, więc można się domyśleć kiedy będą wycofywać się z analogu w takim tempie jak UPC
 

Kristop

New member
tylko dlaczego tych dekoderów nie wycofują a nawet wprowadzają możliwość ich podłączenia?
w dziwny sposób podchodzą do modernizacji tamtych sieci;

To skomplikowany proces z racji tego, że Stream miał sygnał cyfrowy bez kanału zwrotnego, inny system kodowania. Nie są w stanie od razu wymienić wszystkim dekoderów, na pierwszy ogień poszła Częstochowa, pisali o tym.
 

Kenaz

New member
Witam
Jestem zainteresowany oferta MM a mianowicie pakietem superbox. Wsrod moich znajomych brakuje tych, ktorzy posiadaja tę badz poprzednia oferte Tv cyfrowej z mm... Czy jakość kanałow HD jest zadowalajaca? I co rownie wazne, jak wyglada sytuacja z SD? Czy w przypadku tych w slabszej rozdzielczosci mozna mowic o podobnej jakosci jak w N? Moj Tv to panas 42UT50 i z tego wzgledu ze nie siedze bardzo daleko od niego, nie chcialbym przeklinac jakosci ich obrazu..
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Witam
Jestem zainteresowany oferta MM a mianowicie pakietem superbox. Moj Tv to panas 42UT50 i z tego wzgledu ze nie siedze bardzo daleko od niego, nie chcialbym przeklinac jakosci ich obrazu..

Wszystko zależy od miejsca, w którym mieszkasz. W W-wie jest już bardzo dobrze w innych miejscach musisz pytać.
 

flisu123

New member
Jeśli chodzi o HD to jest OK a w przypadku SD to do N dużo brakuje.Za stabilność usług można MM pochwalić.Może kiedy analog zacznie znikać z kabla to pewnie zmniejszą kompresje i wtedy bedzie można powiedzieć że jest bardzo dobrze,tak jak jest teraz w kablówce JAMBOX (kto ma lub miał to pewnie przyzna mi rację).
 

Kenaz

New member
Analog raczej predko nie zniknie. Niestety jeszcze..nie moge wklejac linkow, ale na stronie MM jest informacja, ze sygnał analogowy nie zostanie wylaczony u operatorow kablowych.
Moze wezme na probe, podobno jest 10 dni na odejscie od umowy..
Dzieki za odpowiedzi.
 

flisu123

New member
Uważaj na te 10 dni bo może byc tak że podpiszesz umowę i technicy przyjdą za 10 dni,możesz nie zdążyć wycofać jeśli nie spodoba się jakość.
 

szy_a

New member
W piątek zadzwonił Pan z obsługi - zaproponował cały pakiet (bez telefonu).
Co ciekawe zaproponował dołączenie n-sport i to juz na 14.02.2013 za dopłatą 6 zł w m-cu bierzącym. Jak do dzisiaj oczywiście nie mam dołączonego n-sport. Zastanawiam się na ile wiedział co proponuje, czy to czasami nie była pomyłka.

Co do internetu - u nas wymieniono modem przy zamówionej od 01.03.2013 prędkości 30Mb/s na CISCO
 

thommy18

New member
Z tego co mi wiadomo w MM aktualnie nie ma dostępnej stacji Nsport ani w analogu ani w DTV. Choć jeśli proponowali to od 14.02 to został jeszcze 1 dzień, bo dziś mamy 13. W tej chwili modemy CISCO to raczej standard ja mam ten modem od początku korzystania z ich usług.
 

krzylosiak

New member
Czy udało się komuś uzyskać dostęp do nowych pakietów mimo trwającej jeszcze umowy na DTV?Moja dzisiejsza wizyta w BOK zakończyła się nie powodzeniem,niestety pan nie mógł ze mną podpisać żadnego aneksu gdyż jak on to stwierdził nie ma żadnych wytycznych jak ma to uczynić.Amen
 

krzyjak

New member
Czy udało się komuś uzyskać dostęp do nowych pakietów mimo trwającej jeszcze umowy na DTV?Moja dzisiejsza wizyta w BOK zakończyła się nie powodzeniem,niestety pan nie mógł ze mną podpisać żadnego aneksu gdyż jak on to stwierdził nie ma żadnych wytycznych jak ma to uczynić.Amen

Ja też otrzymałem odpowiedź, że trzeba czekać do końca aktualnej umowy.
 

Bartek_PLRZ

New member
Powiem tak: na Multimedię trzeba mieć sposób :) Otóż końcem stycznia zakończyła się moja umowa, którą wcześniej z trzymiesięcznym wyprzedzeniem wypowiedziałem. W lutym okazało się jednak, że telewizja kablowa będzie mi potrzebna i znajdujące się w MM pakiety i z moich planów o bezpłatnej naziemnej telewizji zrobiło się wielkie gó*** ;). Dlatego też kilka dni temu wykonałem telefon na infolinię w celu wznowienia współpracy i skorzystania z oferty MaxBox - która naprawdę mnie satysfakcjonuje. Okazał się (tak twierdziła konsultantka), że nie mogę podpisać umowy, gdyż ciąży na mnie trzymiesięczny okres karencji za nie przedłużenie poprzedniej umowy. Pomyślałem: trudno, jakoś przeżyję. Jednak fakt, że raczej nie daję za wygraną wykorzystałem plan "B", który rok temu w przypadku zmiany umowy na internet i zwiększenia jego prędkości sprawdził się w 100% (Przypadek podobny - na infolinii nie przewidywali dla mnie żadnej oferty). Otóż zdobyłem się na sposób i wysłałem do nich maila, aby przygotowali dla mnie ofertę związaną z tym MegaBoksem. Po dniu dostałem zwrotną wiadomość, że skontaktują się ze mną telefonicznie. I tak się stało, zadzwoniła pani która przedstawiła mi ofertę na jakiej mi zależało i naprawdę nawet nie wspominała o jakiś karencjach. W szybki i miły sposób podpisałem umowę. Jedynym mankamentem był czas, kiedy tą kablówkę mieli mi założyć - dopiero w połowie marca. I tutaj znowu w jakiś sposób udało mi się ich przechytrzyć, a dobrze się złożyło bo jeszcze nie zdążyłem zdać starego sprzętu. Tak wybrałem się do BOK w Rzeszowie, by to uczynić ale oczywiście przy okazji miałem sprawę do załatwienia - przyspieszenie montażu. Pani kierownik wyjawiła mi "sekret", że opóźnienia wynikają z okablowania jednego z osiedli w Rzeszowie, stąd tak długi czas na montaż. A, że na dniach pojawiła się promocja na C+, wyszedłem z pokerową zagrywką i poprosiłem panią, aby mi dodała ten pakiet do mojeje TV i od razu zaznaczyłem, że zalezy mi bardzo na wcześniejszym montażu DTV. Powiedziała, że oddzwoni ale nie obiecuje. W międzyczasie żaliłem się, że technicy wyłączając mi analog ( co wprawiło ją w zdziwienie) pozbawili dostępu do TV. Dzisiaj, czyli nazajutrz od mojej wizyty w BOK zadzwoniła ta miła i piękna (naprawdę) pani i poinformowała mnie, że w czwartek (jutro) o godzinie 11:00 zjawią się monterzy i zainstalują ich telewizję :)
Kończąc mą opowieść można wysnuć wnioski, że takich cyrków jak w MM nie ma chyba nigdzie i zawsze znajdzie się sposób, aby wyjść na swoje. Więc jeśli nie udaje Wam się czegoś wskórać w jednym miejscu, atakujcie kolejne fronty - zapewniam wasza akcja zakończy się powodzeniem.
Z pola bitwy Bartek_PLRZ
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
zawsze znajdzie się sposób, aby wyjść na swoje.

... na swoje przede wszystkim wychodzą zawsze oni, bo złapali cię na kolejną umowę terminową, a człowiek się cieszy gdy ugrał coś lepszego niż oferta dla "starego klienta", którego już się dyma bez pardonu.

Pakiety ť Pozostałe pakiety - Multimedia Polska S.A.
Internet 60 Mb/s + MaxBox (z PVR) + Telefon 60 minut = 119 zł (umowa tylko na 12 miesięcy).

Oferta dla "nowych", chociaż i "starzy" (na wypowiedzeniu) czasem ją złapią, jeśli trafią na normalniejszego pracownika BOK czy Infolinii.
 
Ostatnia edycja:

Bartek_PLRZ

New member
... na swoje przede wszystkim wychodzą zawsze oni, bo złapali cię na kolejną umowę terminową, a człowiek się cieszy gdy ugrał coś lepszego niż oferta dla "starego klienta", którego już się dyma bez pardonu.

Pakiety ť Pozostałe pakiety - Multimedia Polska S.A.
Internet 60 Mb/s + MaxBox (z PVR) + Telefon 60 minut = 119 zł (umowa tylko na 12 miesięcy).

Oferta dla "nowych", chociaż i "starzy" (na wypowiedzeniu) czasem ją złapią, jeśli trafią na normalniejszego pracownika BOK czy Infolinii.

Akurat, jak dla mnie jest to satysfakcjonująca oferta. Nie złapali mnie na nic, bo dobrowolnie zgodziłem się na warunki - nie zaoferowali mi nic gorszego niżbym mógł otrzymać - więc daruj sobie. Pisząc moją historię, chciałem ukazać, że choć oni mówią "nie", zawsze znajdzie się jakiś sposób, żeby przeciągnąć szalę na swoją stronę. A Ty już wypadasz, że mnie nabili w butelkę...
 

Kristop

New member
Nsport został wycofany (wszyscy o tym wiemy) i nie ma żadnej informacji o tym aby miał wrócić w najbliższym czasie.
Trzeba czekać do startu platformy nc+, która jak chodzą plotki przygotowuje nowy pakiet programów dla operatorów kablowych.
 

szy_a

New member
W piątek zadzwonił Pan z obsługi - zaproponował cały pakiet (bez telefonu).
Co ciekawe zaproponował dołączenie n-sport i to juz na 14.02.2013 za dopłatą 6 zł w m-cu bierzącym. Jak do dzisiaj oczywiście nie mam dołączonego n-sport. Zastanawiam się na ile wiedział co proponuje, czy to czasami nie była pomyłka.

Uwaga! To była pomyłka. Pan niestety nie znał do końca oferty.
Już powoli mam dość tego kitu, który nam wciskają dzwoniący - np oferta internetu 30 Mb/s za 70 zł. Co ciekawe na stronie Multimedia taki internet jest dużo tańszy.
Efekt - powoli uciekam od nich - stopniowo przechodząc do n
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się, też otrzymałem telefon z propozycją internetu 30Mb za 70zł. W lokalnym BOK ten sam internet za 49zł... (ja w październiku podpisałem umowę na 20Mb za 45zł...)

Przy okazji kiedy wreszcie przestaną mieszać w MM z tymi ofertami??? Pewnie nigdy:grin:
Dodali nowe kanały, które są dostępnie w NTC i są one dostępne tylko dla nowych abonentów. A ci co dopiero podpisali umowy to co? Dzieci gorszego Boga?!
 

przemo73

New member
Bez reklam
@marciniozo
święte słowa! także dopiero co podpisałem nową umowę (bardzo korzystną), ale jestem zły na nich, że mimo np. teletoon+ na liście nie moge go odbierać. Podobnie z TVP Info.
 
Do góry