TV HD w polskiej TK Multimedia

krzylosiak

New member
Właśnie jestem po rozmowie telefonicznej z BOK i niestety do czerwca 2014 mam podpisaną promocyjną umowę na usługę DTV nie mogę przejść na pakiet NDTV.Na pytanie o ewentualny aneks odpowiedź była krótka-kara za zerwanie "promocyjnej" umowy to ok.700 złociszy.Pytam dalej ......gdzie ta promocja skoro za paczkę internet 12mB plus DTV z pakietem Sport Extra HD płacę ok. 170 zł. miesięcznie.Faktycznie wymieniłem dekoder na PRV płacąc za aktywację i za użytkowanie .To co oni wypisują na swojej stronie to tylko są półprawdy lub za przeproszeniem .....gówno prawdy.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
do czerwca 2014 mam podpisaną promocyjną umowę na usługę DTV nie mogę przejść na pakiet NDTV.
Pytam dalej ......gdzie ta promocja skoro za paczkę internet 12mB plus DTV z pakietem Sport Extra HD płacę ok. 170 zł. miesięcznie.

... chyba możesz przejść na NDTV ... jeśli termin trwania kolejnej umowy "promocyjnej" (i ogólny nowy rachunek do zapłacenia) jest deczko większy niż to, za co płacisz teraz. ;)
Bo jeśli suma ogólna + termin jej zakończenia jest krótszy i niższy niż stara umowa, to firma olewa złapanego już wcześniej klienta.

No i musiałbyś przystać na klauzulę taką (jeśli chodzi o "gratisową" TV analogową) :

"Dostęp do Usługi Radia i Telewizji Kablowej świadczonej w sposób analogowy, w szczególności programy dostarczane w sposób analogowy, nie stanowią elementu Umowy Abonenckiej o świadczenie Usługi Radia i Telewizji Kablowej świadczonej w sposób cyfrowy (Digital TV) i nie są objęte gwarancją ze strony Operatora"
 
Ostatnia edycja:

thommy18

New member
Generalnie rzecz biorąc zrobił się ogromny cyrk z tymi nowymi pakietami. Informacje na ten temat znalazłem na innych forach, od ludzi, którzy próbowali migrować do oferty NDTV. Postanowiłem w tej sprawie złożyć petycję online i kto podziela moje zdanie, czy też ma chęć podpisać się pod utworzoną petycją to zapraszam: Petycja do Multimedia Polska S.A. - Petycjeonline.com
 

krzylosiak

New member
Odwiedziny w lokalnym BOK potwierdziły moje przypuszczenia o chaosie panującym w firmie Multimedia.Miły pan wciskał kit mojej żonie że kanały które pojawiły się na liście dekodera na początku lutego będą dołączone do mojego pakietu(komfort) automatycznie .Na tą chwilę jednak nie ma technicznych możliwości w moim mieście (Chełm).Stek bzdur...przez parę godzin kilka kanałów można było swobodnie odbierać......zapewne tak jak w całej Polsce.Albo klient nie wie o czym mówi,albo potraktował kobietę jak typowego "debila" technicznego i zbył ją swoim gadaniem.W związku z tym zwracam się do ludzi mających coś wspólnego z w/w firmą o kontakt ze mną.Chcę przejść na wyższy pakiet,co za tym idzie zapłacić większe pieniądze.......ale niestety wszystkie możliwości już wyczerpałem(kilka telefonów + wizyta w BOK).Parę razy przez to forum uzyskałem pomoc od pracowników firmy ,stąd moja prośba.
 

mkal1850

New member
Cześć . Korzystam z DTV w Multimedia Polska ( standardowy dekoder)

Od jakiegoś czau następują cykliczne zatkania dźwięku, typowo cyfrowe zakłócenia na ekranie ( obraz poszatkowany na kwadraciki , stop klatki). Dzieje się to z różną częstotliwością w ciągu dnia - i oczywiście taki objaw występuje na wszystkich kanałach.

Zgłosiłem na infolinie usterkę - na drugi dzień wymienili dekoder . Jednak niewiele to zmieniło nadal jest to samo.

Jak sądzicie gdzie leży przyczyna?

Poziom sygnału na poziomie 29 - 32 dB i S/N 37 dB Przy zakłóceniach pojawia się BER na poziomie 2.4-4.8 E-7
 

thommy18

New member
Wygląda na to, że winna jest instalacja a nie dekoder. Sprawdź stan kabla doprowadzającego sygnał do dekodera, być może jest gdzieś przetarty lub uszkodzony. BER nie powinien mieć aż takiego znaczenia dopóki jakość sygnału jest na zielono to nie powinno aż tak haczyć. Nie wiem czy masz gniazdo abonenckie czy "złączki" posprawdzaj dokładnie czy któryś kabel przed dekoderem nie wypiął się bądź nie stracił styku. Jeżeli dekoder był wymieniony i nie przyniosło to poprawy to wina leży gdzieś indziej.
 

masloww

New member
Bez reklam
dalej w ofercie będą duble, które zapychają tylko miejsce;
w pakiecie Minibox jest 5 dubli, w pakiecie Sport Extra HD jest PSE i PSE HD obok siebie; pakiet HBO zawiera 3 programy w obu wersjach;
w pakiecie Superbox są 4 duble z programami z pakietu Minibox w tym 2 przypadki dla czubków: NG i Foxlife w wersji SD są w droższym pakiecie :)
w sumie jest około 20 dubli w miejsce których można byłoby zmieścić 5-6 nowych programów HD albo nie dodając nic polepszyć jakość pozostałych;
myślałem że jak coś się zmieni to może znów się skuszę ale ci pacjenci są niereformowalni; nie potrafią nawet sensownych pakietów stworzyć; są skonstruowane tak aby jak największą kasę zgarnąć, bo żeby sklecić jakąś sensowną ofertę to trzeba mieć wszystkie pakiety;
nawet pakiet HD dalej pozostanie jako dodatkowo płatny luksus w którym są programy zdublowane w innych pakietach;
no ale niestety MM nie zmieniła właścicieli, dalej rządzą twardogłowi dla których sztuka jest sztuka i liczy się tylko ilość wyrwanej kasy
 
Ostatnia edycja:

Kristop

New member
dalej w ofercie będą duble, które zapychają tylko miejsce;
w pakiecie Minibox jest 5 dubli, w pakiecie Sport Extra HD jest PSE i PSE HD obok siebie; pakiet HBO zawiera 3 programy w obu wersjach;
w pakiecie Superbox są 4 duble z programami z pakietu Minibox w tym 2 przypadki dla czubków: NG i Foxlife w wersji SD są w droższym pakiecie :)
w sumie jest około 20 dubli w miejsce których można byłoby zmieścić 5-6 nowych programów HD albo nie dodając nic polepszyć jakość pozostałych;
myślałem że jak coś się zmieni to może znów się skuszę ale ci pacjenci są niereformowalni; nie potrafią nawet sensownych pakietów stworzyć; są skonstruowane tak aby jak największą kasę zgarnąć, bo żeby sklecić jakąś sensowną ofertę to trzeba mieć wszystkie pakiety;
nawet pakiet HD dalej pozostanie jako dodatkowo płatny luksus w którym są programy zdublowane w innych pakietach;
no ale niestety MM nie zmieniła właścicieli, dalej rządzą twardogłowi dla których sztuka jest sztuka i liczy się tylko ilość wyrwanej kasy

Też nad tym ubolewam ale spowodowane jest to tym, że w sporej ilości miejscowości nie mają możliwości technicznych świadczyć wspomnianych kanałów w jakości HD przez co są ich odpowiedniki w jakości SD :/ Zobaczcie w tej ofercie przy ilu kanałach jest ten znaczek, który ma przypis - Program dostępny w wybranych lokalizacjach.

Przykre że muszą przez to cierpieć pozostali :/
 

flisu123

New member
Był dzisiaj przedstawiciel i podpisałem umowe (MaxBox + PVR + 60Mb/s + telefon 100minut)ale analog nie jest gwarantowany. Za ten pakiet 119 zł i umowa na rok.Cena dobra ale tylko z tego względu ze kończył mi się umowa i nie chcieli stracić klienta. Mam pytanie dla posiadaczy internetu 60Mb, jakie parametry pokazuje na Speedtest.net - The Global Broadband Speed Test.
Dziękuje z góry za info.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Był dzisiaj przedstawiciel i podpisałem umowe (MaxBox + PVR + 60Mb/s + telefon 100minut)ale analog nie jest gwarantowany.
Za ten pakiet 119 zł i umowa na rok.

Mam pytanie dla posiadaczy internetu 60Mb

... jeśli po teście przepustowość łącza jest niższa, to mogą być 3 tego przyczyny :

1. Nie wszędzie operator gwarantuje każdą opcję prędkości, którą ma w ofercie (chociaż jednocześnie ochoczo bierze za to kasę od klienta).

2. Karta sieciowa nie gwarantuje tej przepustowości :
karty sieciowe 100 Mbit/s - prędkości do 50 Mb/s
karty sieciowe 1000 Mbit/s - prędkości powyżej 50 Mb/s

Info o tym (akurat ze strony UPC, ale tyczy to wszystkich) :
Wymagania sprzętowe Internetu UPC

3. "Ze względu na właściwości technologii WiFi, parametry transmisji danych za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego mogą być niższe od prędkości osiąganych przy połączeniu kablowym".
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A ofertę dostałeś normalną dla "nowych" klientów (chociaż jesteś "stary"), więc to sukces negocjacyjny, he he.

http://www.multimedia.pl/pozostale_pakiety Pakiet III (na 12 m-cy)
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
Jak zgłaszałem swego czasu problem z prędkością to MM zawsze odsyła pod adres test.mm.pl
Jak mamy od nich internet to te wyniki u nich się zapisują (1 zapis w jakiś tam odstępach czasu) - tak mi powiedział koleś z infolinii technicznej, nawet powiedział jakie miałem wyniki :) Tam po prawej na dole wyświetla się taki identyfikator.

Wszystko co napisał Kleofas to prawda, z WIFI jest coraz większy problem, mieszkam w bloku (betonowa płyta), ilość sieci jaką znajduje mi router jest ogromna, na jednym kanale mam od 5 do 9 sieci! Jeżeli swoją ustawię na taki zapchany kanał, to mam transfer po WIFI około 2Mbps (mam 20Mbps).
Po kablu wynik mam 20Mbps, zdarza się że w godzinach 18-21 spadnie czasami do 12-15 ale na internet narzekać nie mogę.
 

masloww

New member
Bez reklam
Też nad tym ubolewam ale spowodowane jest to tym, że w sporej ilości miejscowości nie mają możliwości technicznych świadczyć wspomnianych kanałów w jakości HD przez co są ich odpowiedniki w jakości SD :/ Zobaczcie w tej ofercie przy ilu kanałach jest ten znaczek, który ma przypis - Program dostępny w wybranych lokalizacjach.
to, że w niektórych miejscowościach nie ma możliwości technicznych to pikuś, kiedyś doczekają się modernizacji;
gorzej że w sieci pojawiły się dekodery SD
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/62f62a34d332e77161226f067c4e7c9e
a w nowej ofercie przewidują podłączanie takich dekoderów
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/7d9dcb5c3e6b5ce2fa8c881f39c80a42
o co tu chodzi, cofają się w rozwoju?
to oznacza że o likwidacji dubli można zapomnieć
no ale skoro sztuka jest sztuka i liczy się ilość kanałów a nie programów to nie ma się co dziwić

chociaż w cenniku gwarantowana jest ilość nie kanałów a programów to marne jest to jednak pocieszenie:
pakiet MiniBox - 50 gwarantowanych programów - reklamują 78 kanałów
pakiet SuperBox - 70 gwarantowanych programów - reklamują 108 kanałów
pakiet MaxBox - 90 gwarantowanych programów - reklamują 127 kanałów
równie dobrze mogliby gwarantować 10, 20 i 30 programów
i tu ciekawostka w pakiecie HBO HD Pack gwarantują 6 programów a są tylko 3 w dwóch wersjach
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Spokojnie z miejscem pod cyfrę. 14.02 UPC wycofuje z analogu kolejne 11 programów (zostanie tylko 35) Gdy tylko oni to uczynią MM też poczyni odpowiednie posunięcia.9 Oby do czerwca.
 
Do góry