TV HD w polskiej TK Multimedia

xolzok

New member
Bez reklam
Ja dzisiaj podpisałem aneks i zmieniłem 20 Mbps za 76 zł na 30 Mbps za 59 zł na 18 miesięcy z opcją automatycznego przedłużenia o następne 12 miesięcy (mogę nie przedłużać jeżeli zrezygnuję 40 dni przed końcem). Jest to oferta z serii STOP (utrzymaniowa z tego co wiem). W BOK pani mi sama zaproponowała jak chciałem zrezygnować z Mobilnet 1GB, który miałem darmo do oferty 20 Mbps.
Dostałem ponownie do tego Mobilnet 1 GB za ale za 5 zł na 12 miesięcy.
Wraz ze zmianą prędkości będę miał zmieniony modem.
 

grzesiczek1

New member
Podobnie u mnie...:) Wypowiedziałem umowę i dwa dni później dzwoni dział utrzymania z ofertą STOP.

Internet z 20Mbit/s na 60Mbit/s za tą samą kwotę plus zmiana modemu i dekodera na nowszy.

Jestem zadowolony...:)
 

4fiter

New member
witam, kończy mi się umowa na tv komfort jakoś w grudniu. dotychczas miałem internet w innej sieci, teraz przymierzam się do pakietu w MM, coś do 100-120 zł net+tv, i tu mam pytanie do was; w jaki sposób przejść na wyższy abonament żebym zyskał jak najwięcej. wypowiedzieć po prostu umowę na tv? czy może zapytać bezpośrednio o pakiet? Proszę o jakieś porady.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
kończy mi się umowa na tv komfort jakoś w grudniu.
dotychczas miałem internet w innej sieci, teraz przymierzam się do pakietu w MM, coś do 100-120 zł net+tv

Pakiety ť Pozostałe pakiety - Multimedia Polska S.A.

Aktualne pakiety w "Multimedia Polska S.A."
No, ale chyba tylko dla "nowych" abonentów.
Trzeba walczyć, żeby oni łaskawie pozwolili żeby je zamówić.
Ale w tym biznesie nic nie drożeje.
Może być tylko taniej i lepiej raczej.
Nic nie rób na szybko. Masz jeszcze czas na decyzję.
Oni tylko czekają na to, żeby złapać klienta na kolejne 2 lata umowy.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Bylem w BOK. Tak jak napisał kolega Kleofas11 nowe pakiety niedostępne dla "starych" abonentów.
Z uwagi na to, że nie mam usług w jednym pakiecie (TV analog, cyfra i internet w rożnych terminach - tak to wyszło niestety w życiu) chciałem to wszystko jakoś uporządkować i przedłużyć umowę - jeżeli trzeba płacąc więcej oczywiście za dobry cenowo pakiet - teraz płacę około 150zł... Nie ma takiej opcji!
Jednakże gdybym został przy tym co mam to oczywiście wtedy mogę i umowa na dwa lata za pakiet od 01 września. Ale to kiepski byłby dla mnie interes dlatego na początek złożyłem rezygnację z DTV plus pakiety premium.
Zobaczymy co z tego wyniknie. Jeżeli nie będzie odzewu ze strony MM to zrezygnuję także z TV analogowej i internetu - mam na szczęście alternatywę....
 

mkal1850

New member
Witam

Tak się składa , że również jestem klientem-abonentem Multimedia Polska w lokalizacji Kalisz. W najbliższym czasie kończy mi się umowa na TV ( promcja wygasa 31.10.2012) Zacząłem już robić małe podchody ale oferta jaką mi przedstawili tradycyjnie z roku na rok jest coraz mniej korzystna.

Aktualnie korzystam z Internetu 2 Mb/s + DTV Komfort - oczywiście z dodatkowym TV analog - płacę 120 zł miesiecznie w tym za Internet 49 zł
Wkurzające jest to że non stop trzeba płacić za TV analog mimo że dają ci dekoder,

Na początek wysłałem ze strony e-mail z zapytaniem Otto co otrzymałem:
"Proponujemy ofertę umożliwiającą pozostawienie opłat dotyczących Telewizji Cyfrowej na podobnym poziomie jaki aktualnie Pan posiada:
P_2012/415/2(A)/1-2 "STOP DTV Basic lub CK - 12 m-cy"
Przez okres 12 miesięcy
Przez okres kolejnych 12 miesięcy:
Pakiet Cyfrowy Komfort-15zł
Dostęp do DTV-10zł

Na Telewizję Kablową proponujemy 5% zniżki od ceny standardowej przez kolejne 12 miesięcy. Aktulanie cena standardowa za pakiet Komfort wynosi 65,99zł"

Oczywiście cena wzrasta do 135 zł co dla mnie jest nie do przyjęcia

Po drugim e-mailu
"Ze względu na obowiązujące nas procedury obecnie nie jesteśmy w stanie zaproponować innej oferty niż te, które zostały już przedstawione."

Później jeszcze miałem jeden telefon i kazałem Pani zaznaczyć że ten klient zastanawia się nad rezygnacją z usług Multimedia Polska. Wszystko mam miejsce w Kaliszu. Najlepsze jest to że jestem klientem od początku jak istnieją w Kaliszu - a warunki coraz gorsze - jak dla mnie porażka.

Co radzicie?


Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z tego wynika, że MM nie zależy za bardzo na utrzymaniu klientów...Z jednej strony to dziwne bo jak to się mówi świat idzie do przodu a nie samą telewizją człowiek żyje. Jednakże właściciele MM chcą sprzedać firmę i może jest to powód takich działań?

Jak napisem w poprzednim poście gdy bylem w BOK to też odniosłem wrażenie, że nie bardzo zależy firmie na zatrzymaniu "starych" abonentów. Ja na szczęście mam alternatywę i nie będę wcale rozżalony po rozstaniu się z firmą MM, chociaż wcale się do tego aż tak bardzo nie palę i deklarowałem, że mogę płacić więcej za atrakcyjną ofertę...
 

maciek1422

New member
Korzysta ktoś może z usługi multiroom? Zastanawiam się nad tym, bo aż grzech na nowym tv odbierać analogową telewizję... Nic innego nie wchodzi w gre, bo wspólnota mieszkaniowa nie zezwala na anteny satelitarne. Cyfrówkę z MM mam w salonie, ale w drugim pokoju też bym chciał, 20zł to nie majątek, ale dobrze się to sprawdza?
 

mkal1850

New member
Dokładnie jest tak jak piszesz. Odnoszę podobne wrażenie.

Zobacz co dzis mi napisali na moje zapytanie o obniżenie pakietu DTV
"W odpowiedzi na maila z dnia 30 sierpnia 2012 r. informujemy, że jest nam przykro, że nasza oferta nie spotkała się z Pana zainteresowaniem.

Zmiana pakietu na pakiet niższy t.j. pakiet Cyfrowy BASIC jest możliwa.

Na Pana koncie do dnia 31 października 2012 r. obowiązuje promocja na pakiet Cyfrowy Komfort.

Złożenie zamówienia na pakiet BASIC do dnia 25 -go dnia października oznaczać będzie aktywacje tego pakietu od dnia 1 listopada.

Pakiet ten będzie oferowany na warunkach wynikających z Cennika. Na chwilę obecną opłata ta wynosi 14, 13 zł + 15 zł za dostęp do usługi Telewizji Cyfrowej.

W ramach przedstawionej wcześniej promocji, pakiet wyższy, t.j. Cyfrowy komfort oferowany był w kwocie 15 zł + 10 zł za dostęp do usługi Telewizji Cyfrowej DTV.

Nasz konsultant w rozmowie telefonicznej przedstawił Panu możliwość aktywacji prędkości 12 Mb+ w promocji, która związana by była z zamknięciem dotychczasowej promocji i aktywacją nowej promocji na nowy okres.


Totalna porażka.

Spróbuje ich wytrzymać do końca. Chodzi mi głownie o opłaty
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
mkal1850
Ja już przestałem się przejmować. Jak firmie nie zależy... to mi też. Byłem złożyłem rezygnację i poczekam, jak się nie doczekam na żadne konkretne propozycje to zrezygnuje z pozostałych usług i zmienię dostawcę. (byłem się zorientować, na TV oferta w podobnych cenach, internet szybszy i tańszy. Dla przykładu łącze 30/3 Mb/s za 45zł).
 

akofreda

New member
Korzysta ktoś może z usługi multiroom? Zastanawiam się nad tym, bo aż grzech na nowym tv odbierać analogową telewizję... Nic innego nie wchodzi w gre, bo wspólnota mieszkaniowa nie zezwala na anteny satelitarne. Cyfrówkę z MM mam w salonie, ale w drugim pokoju też bym chciał, 20zł to nie majątek, ale dobrze się to sprawdza?

Do sypialni kupiłem 43" PDP Samsunga i też wybrałem ten multirum. Dostałem mały czarny dekoder z fajnym pilotem. Kanały masz te same co na drugim dekoderze. Wg mnie jest ok.
 

laaval

New member
Witam

Tak się składa , że również jestem klientem-abonentem Multimedia Polska w lokalizacji Kalisz. W najbliższym czasie kończy mi się umowa na TV ( promcja wygasa 31.10.2012) Zacząłem już robić małe podchody ale oferta jaką mi przedstawili tradycyjnie z roku na rok jest coraz mniej korzystna.

Aktualnie korzystam z Internetu 2 Mb/s + DTV Komfort - oczywiście z dodatkowym TV analog - płacę 120 zł miesiecznie w tym za Internet 49 zł
Wkurzające jest to że non stop trzeba płacić za TV analog mimo że dają ci dekoder,

Strasznie dużo płacisz. Ja za komfort z analogiem i 20 mb/s place niecale 98zl. Fakt faktem mam konkurencję, która chętnie mnie przejmie. Niedługo znowu zacznie się walka o normalne warunki co mnie najbardziej denerwuje. Mi pomogło złożenie pisemka o rezygnacji. Zadzwonił miły pan (a miałem bardzo podobne warunki - płaciłem prawie 130 zł) i okazało się, że można zaoferować coś ciekawego :)
 

mkal1850

New member
Strasznie dużo płacisz. Ja za komfort z analogiem i 20 mb/s place niecale 98zl. Fakt faktem mam konkurencję, która chętnie mnie przejmie. Niedługo znowu zacznie się walka o normalne warunki co mnie najbardziej denerwuje. Mi pomogło złożenie pisemka o rezygnacji. Zadzwonił miły pan (a miałem bardzo podobne warunki - płaciłem prawie 130 zł) i okazało się, że można zaoferować coś ciekawego :)


Akurat tak się składa , że w moim bloku oprócz Multimedii nikt więcej nie doprowadził sieci ( TP,NETIA,UPC) czyli praktycznie jestem skazany na nich. Ja już w kontakcie telefonicznym poinformowałem sprzedawce telefonicznego co o nich sądzę, i że nosze się z zamiarem rezygnacji z ich usług. Ale jak na razie cisza. Widać ze chcą nałapać klientów na długie umowy ( np Internet 30 Mb/s za 49 zł na 36 miesięcy) I jest rzeczywiście tak jak pisali wszyscy poprzednicy o stałego klienta nie dbają w ogóle. Jeszcze tylko nie byłem w BOK-u w Kaliszu.



A może jest ktoś na forum z Kalisza ?
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dołączę się do wątku z zapytaniem i nie tylko.
Czy korzystając z firmy Multimedia jest sens kupować markowe o dużej ilości Hz telewizory skoro ich firmowe dekodery oferują tylko 50Hz i ani grama więcej (info wyświetlane na ekranie i instrukcja dekodera)?
Czy dobrze rozumiem: jeżeli mam odbiornik TV o wyższej ilości Hz np. 150 Hz to otrzymany na ekranie obraz wygenerowany przez firmowy dekoder też będzie miał tyle, czy tylko 50 Hz bo na to stać dekoder Multimedia? W tym drugim przypadku parametry telewizora nie miałyby znaczenia. A może to idzie w dekoderze odpowiednio ustawić?
Pozdrawiam
Romek
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To nie dekoder, tylko taki jest sygnał.
Natomiast jeżeli TV jak ma 200 czy więcej Hz to ma to poprawić jakość obrazu, kontrast, smużenie itp. (chociaż w wielu przypadkach więcej w tym marketingu...)
Podsumowując warto kupić dobry TV po to aby cieszyć się możliwie jak najlepszym obrazem.
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie dekoder, tylko taki jest sygnał.
Natomiast jeżeli TV jak ma 200 czy więcej Hz to ma to poprawić jakość obrazu, kontrast, smużenie itp. (chociaż w wielu przypadkach więcej w tym marketingu...)
Podsumowując warto kupić dobry TV po to aby cieszyć się możliwie jak najlepszym obrazem.

To dlaczego wyświetla mi się komunikat:
1080i/50Hz
a w instrukcji na stronie 44 pisze
Video:
MPEG-2
SD: 720x576,
HD: 1280x720 (720p) ,
1920x1080 (1080i), 50Hz
MPEG-4 AVC/(H.264)
Formaty: 4:3, 16:9 Pan
& Scan, Letterbox
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wszytko się zgadza i wyświetla prawidłowo. Tuner obsługuje max. sygnał 1080i, przy standardzie PAL jaki obowiązuje w Polsce jest to sygnał o częstotliwości 50Hz. Przy NTSC masz 60Hz. (Chyba żadna stacja TV w Polsce nie nadaje sygnału 1080p).
Wyświetlana informacja to nie jest informacja o odświeżaniu telewizora, tylko o sygnale jaki jest podawany np. 1080i/50Hz.
Podłącz odtwarzacz Blu-Ray, lub (inny multimedialny) i włącz film 1080p/24Hz to taka informacja się wyświetli.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No ale telewizja nie nadaje sygnału 1080p, stacje nadają max. 1080i (przy 50Hz - taki jest standard sygnału PAL). O odtwarzaczu napisałem dla przykładu...i nie w sensie lepszej jakości - to oczywiste, tylko dla zobrazowania źródła innego sygnału.

romek46
Twoje pierwotne pytanie dotyczyło możliwości technicznych tunera DTV od MM i wyświetlanej informacji o 50Hz sygnału. Inna informacja się nie wyświetli bo taki jest standard nadawanego sygnału i MM nic do tego nie ma. Taki sygnał już otrzymują jak wszyscy inni operatorzy.
Częstotliwość sygnału - 50Hz a odświeżanie telewizora to dwie różne sprawy.

Następnie napisałeś :
"a w instrukcji na stronie 44 pisze
Video:
MPEG-2
SD: 720x576,
HD: 1280x720 (720p) ,
1920x1080 (1080i), 50Hz
MPEG-4 AVC/(H.264)
Formaty: 4:3, 16:9 Pan
& Scan, Letterbox"

To są parametry sygnału jaki obsługuje dekoder MM (zresztą jest to praktycznie ten sam dekoder co np. pierwszy w w n-ce). Z informacji tej wynika, że tuner ten obsługuje sygnał od SD do HD 1080i. I wszystko się zgadza.

To, że telewizor ma odświeżanie 100 i więcej Hz (mój ma np.600Hz - choć w praktyce to pewnie i tak jest 100Hz) to inna sprawa. Jeżeli podajesz mu sygnał 1080i 50Hz to takie info się wyświetla. Ot i cała filozofia...
 
Ostatnia edycja:

thommy18

New member
Obecnie praktycznie każda telewizja cyfrowa w Polsce oferuje jedynie HD w 1080i lub 720p, nie ma 1080p nawet w przypadku cyfra+. Częstotliwość jaka wchodzi z dekodera na telewizor załóżmy poprzez kabel HDMI to jest tylko te 50 Hz. Nie wiem czemu piszecie, że TV 100 Hz coś poprawi w jakości ? Telewizor dalej będzie wyświetlał 50 Hz i ustawioną w dekoderze rozdzielczość. Nie ma takiej możliwości aby z sygnału 50 Hz poprzez taki dekoder raptem zrobiło się 100 Hz bo to tak jakby jechać pojazdem, który ma Vmax 100 km/h chcieć jechać 200 km/h, przecież tak się nie da i podobnie jest z telewizją. Inna sprawa, że ten dekoder MMP-5800c to jest przeżytek i dlatego obraz jest taki jaki jest.
 
Do góry