TV HD w polskiej TK Multimedia

tolesi

New member
Przecież to są kanały ogólnodostępne za free. Bardziej opłaca się dokupić zwykłą antenę dla tych kilku kanałów HD, niż brać dodatkowy abonament.


Sent from my iPhone using Tapatalk

TVP 2HD jest dostępny naziemnie dla garstki ludzi, większość musi czekać wg planów Emitela do kwietnia 2014roku
 

zxx

New member
Hejka, Do wczoraj maiłem odkodowane TVP 1 i 2 w HD oraz Polsat sport EXtra HD. Od wczoraj niestety czarno. Czy może ktoś potwierdzić, że rzeczywiście wycieli darmowe TVP 1 i 2 w HD z pakietu Komfort?
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Wczoraj tylko nie pamiętam czy na TVP1 HD czy na TVP 2 HD po zmianie na drugi możliwy język dźwięku Polski 5.1 był komentarz radiowy. Dzisiaj w meczu Włochy-Chrowacja na TVP2 HD nie ma, wybierając Polski 5.1 jest komentarz standardowy tylko w DD+ 2.0

Edycja:
Już wszystko jasne.
Program Pierwszy Polskiego Radia transmituje mecze Euro 2012 nadawane o godz. 20:45.

Czyli dzisiaj Irlandia-Hiszpania powinna posiadać komentarz radiowy po zmianie na Polski 5.1
 
Ostatnia edycja:

zxx

New member
Hejka, Do wczoraj maiłem odkodowane TVP 1 i 2 w HD oraz Polsat sport EXtra HD. Od wczoraj niestety czarno. Czy może ktoś potwierdzić, że rzeczywiście wycieli darmowe TVP 1 i 2 w HD z pakietu Komfort?

Nie mogę skumać o co chodzi. Wczoraj do godziny 20,00 było OK. Później znowu czarno.:x Czy może ktoś potwierdzić z Wrocka ten same objawy? Jeżeli nie to będe dzwonił na info.
 

kamilb

Member
Kupiłem tv Samsung UE37D6100 i jeśli chodzi o jakość MM to analog słabizna a z cyfrowych kanałów tylko kanały hd do zaakceptowania. Na szczęście wypowiedziałem umowe i od października biorę cyfrę.

PS. Gdzie zmienić dźwięk na 5.1 ? u mnie w tv dźwięk to albo biore opcje wzmacnianie albo głos kinowy.
 

krzylosiak

New member
Kupiłem tv Samsung UE37D6100 i jeśli chodzi o jakość MM to analog słabizna a z cyfrowych kanałów tylko kanały hd do zaakceptowania. Na szczęście wypowiedziałem umowe i od października biorę cyfrę.

PS. Gdzie zmienić dźwięk na 5.1 ? u mnie w tv dźwięk to albo biore opcje wzmacnianie albo głos kinowy.
W dekoderze ustaw na tak Dolby Digital :)
 

lechoo84

New member
A jednak można powalczyć z MM, w związku z cyrkami dotyczącymi promocji Multimedialni kibicują Polakom i Multimedialni kibicują Polakom w HD po złożeniu reklamacji dziś otrzymałem odpowiedź z Działu Reklamacji, że reklamacja została uznana za zasadną i w związku z tym zgodnie z ofertą jaka przez chwile widniała na stronie internetowej za 45 zł/mc od sierpnia otrzymam analog + cyfrowy komfort + film + kids + sport hd extra + adult:) Jak się chce powalczyć to się da:) Do końca lipca wszystko ww. za 29,99.:)
 

Alundro

New member
Czy da się coś zrobić z TVP 1 i 2 HD kiedy są wyświetlane filmy w 4:3 by nie było pasów pionowych po lewej i prawej stronie? Jakaś beznadzieja z tym jest. Z jednej strony jakość HD a z drugiej pasy.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie niestety materiał SD w proporcjach obrazu 4:3 tak wygląda. Z biegiem czasu powinno być tego coraz mniej...
Co zrobić? Możesz pokombinować z ustawieniami obrazu w TV, lub przełączyć się na SD. Tam będzie obraz rozciągnięty.
Ja mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z posunięcia TVP. Nowe produkcje są realizowane w 16:9. Telewizja Polska mogłaby jeszcze się postarać i nadawać programy studyjne (wiadomości, Jaka to melodia itp.) także w wysokiej rozdzielczości....
 

Alundro

New member
Właśnie leciał Bananowy doktor i w wersji HD były pasy a jak przełączyłem na dekoderze na zwykłą 1 wersja była normalna taka sama jak z analogu. Coś tu chyba TVP skopała. Jeżeli na dekoderze wersja niby cyfrowa jest ok to i HD taka powinna być.
 

oszołom

New member
No to jak to jest z MM?

Cześć.
Mam pytanko co do typu obrazu wyświetlanego w moim TV.
Podłączyłem mojego LGPM504700 HD Ready kablem HDMI-HDMI z dekoderem MM.
Zmieniłem w ustawieniach dekodera jakość sygnału na Full HD, i teraz jak oglądam obojętnie jaki kanał, to mam info że jest 1080i, a przecież to nie prawda bo telewizor może wyświetlać 1080p. Poza tym takie kanały jak np. "4" czy TVN7 są nadawane w zwykłej rozdzielczości.
Więc o co chodzi?, telewizor źle odczytuje podany sygnał?.

Pytanko dodatkowe, czy ktoś poradził sobie z pilotem dekodera MM?, chciałbym przełączać kanały o obsługiwać TV pilotem LG a jak na razie nie jest to możliwe (możliwe tylko z analogu), i muszę używać dwóch jednocześnie a to wkurzająca sprawa.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No wszystko się zgadza. Telewizor pokazuje Ci prawidłowo. Programy nadawane są w 1080i. I MM nie ma nic do tego. Tak sygnał otrzymuje. Nie wiem czy są jakiekolwiek stacje TV nadające 1080p. Być może gdzieś są, ale nie w Polsce.
Jeżeli chcesz uzyskać 1080p to musisz podłączyć odtwarzacz BD, multimedialny, bądź komputer.
Co do kanałów SD to nie bardzo rozumiem o co chodzi. Jest takich sporo, ale masz też kanały nadawane w HD ( o ile kojarzę to w MM jest ich około 20 - musiałbyś dokładnie sprawdzić).

Co do pilota to nie bardzo pomogę. Mój leży głęboko w szufladzie. Używam pilota Logitech i obsługuje wszystkie urządzenia AV tym jednym.
pozdrawiam
 

grzesiczek1

New member
Pasy na dole i górze ekranu -> dekoder multimedia miał, przynajmniej u mnie, ustawiony wyjściowy format obrazu jako 4:3.

Możesz go zmienić znając kod administratora w Menu-> Instalacja(PIN)-> Konfiguracja Dekodera -> Ustawienia Obrazu -> Proporcje Ekranu TV na 16:9
 

laaval

New member
Pasy na dole i górze ekranu -> dekoder multimedia miał, przynajmniej u mnie, ustawiony wyjściowy format obrazu jako 4:3.

Możesz go zmienić znając kod administratora w Menu-> Instalacja(PIN)-> Konfiguracja Dekodera -> Ustawienia Obrazu -> Proporcje Ekranu TV na 16:9

Pobawiłem się tymi ustawieniami i zostanę przy 4:3, przy 16:9 nie wiedzieć czemu obraz nadawany w 4:3 tak był wyświetlany na tv, czyli z bocznymi pasami. Wolę już rozciągnięcie, do którego się już dawno przyzwyczaiłem :)
 
Do góry