TV HD w polskiej TK Multimedia

Benzon1983

New member
Przedłużenie umowy

Witam,
Korzystam z usługi DTV Komfort płacąc miesięcznie 55zl. W lipcu kończy mi się umowa więc złożyłem wypowiedzenie (mając doświadczenie sprzed dwóch lat). Wczoraj zadzwonił do mnie konsultant i zaproponował ten sam pakiet jak mam teraz za 49.90zl Jak myślicie podpisać umowę czy czekać na jakąś inna ofertę?
 

markos17

New member
Witam,
Korzystam z usługi DTV Komfort płacąc miesięcznie 55zl. W lipcu kończy mi się umowa więc złożyłem wypowiedzenie (mając doświadczenie sprzed dwóch lat). Wczoraj zadzwonił do mnie konsultant i zaproponował ten sam pakiet jak mam teraz za 49.90zl Jak myślicie podpisać umowę czy czekać na jakąś inna ofertę?

jeśli masz możliwość podejścia do biura, to spróbuj. ja rozmawiałem z kilkoma konsultantami i później poszedłem do biura w Gdyni. okazało się, że zaproponowali mi tam lepszą ofertę. spisałem numer promocji i później chciałem ją przedłużyć przez telefon. babeczka powiedziała, że nie może tego zrobić bo oni mają inne oferty niż w biurze, czasem gorsze (chyba zawsze), czasem lepsze.
aktualnie płacę 9dyszek za analog+dtv+nagrywarka+6mbit - umowa na wszystko 2lata.


ps. orientujecie się, czy jest jeszcze aktualna promocja z tym nowym pakietem SPORT(15zł na rok i 2miechy za free)?
 

Snakeee

New member
Bez reklam
hmm u was już też działa regulacja dźwięku po HDMI z pilota od MM ? ;]

Pisałem o tym jakiś czas temu, wygląda że oprogramowanie puścili na inne miasta.

W Kaliszu testują nową wersje oprogramowania.
W dekoderach z wbudowanym modemem działa sterowanie dźwiękiem po HDMI, wg. mnie jest lepszy obraz, jakby to mleko zmniejszyli. Kompresja obrazu to zupełnie inna bajka i tutaj żaden soft nic nie zmieni - jakość kanałów SD wszystko po staremu.
Dzwoniłem dzisiaj na partyline do pomocy technicznej. O to co się dowiedziałem.
Testują w Kaliszu dla dekoderów z wbudowanym modemem oraz dla PVR. Jeśli nie będą mieli zgłoszeń zaczną go puszczać na kolejne miasta. Z ciekawości ale w sumie w imieniu kumpla zapytałem co ze sterowaniem dźwiękiem po HDMI w dekoderach, które mają oddzielny modem? Powiedzieli mi, że te dekodery już dostały nowy soft ale w tych dekoderach regulacja po HDMI niestety nie działa. Firma ADB nie jest w stanie tego na razie zmienić.
 

zenon20

New member
Dziś przedłużyłem umowę na DTV Komfort na 2 lata niestety nie ma rocznych umów(Umowa Stop DTV) za 30zł to tego dobrałem pakiet HD za 15zł i film za 10zł z tym że z pakietów dodatkowych mogę zrezygnowac w każdej chwili nawet po miesiącu nadal został mi analog przez rok za 28zł z tym że zapytałem czy po roku aby utrzymac jeszcze jeden rok DTV nie będę musiał za analog bulic 60zł to mam zagwarantowane że po roku nadal będę mógł zkorzystac z promocji czyli nadal za 28zł jak myślicie dobra oferta? Razem analog+DTV Komfort+Film+HD=83zł z pakietów dodatkowych mogę zrezygnowac w każdej chwili.
 

fuksq3

New member
pakiet HD jak coś to za 19 zł abyś mógł zrezygnować w każdej chwili, jak za 15 zł to masz lojalkę na 12 mcy.
Pozdro!
 

zenon20

New member
pakiet HD jak coś to za 19 zł abyś mógł zrezygnować w każdej chwili, jak za 15 zł to masz lojalkę na 12 mcy.
Pozdro!

Oto chodzi że gościa zapytałem i odpowiedział że z pakietów tematycznych mogę zrezygnowac w każdej chwili co ciekawe w aneksie do umowy napisane jest Usługi dodatkowe do włączenia(pakiet Film już mam) do dotychczasowej umowy Pakiet HD promocji BRAK.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z uwagi na to, że mogę już odbierać MUX1 i MUX2 w DVB-T podłączyłem antenę do TV (star sfatygowana antena szerokopasmowa TV to plazma 50") i zestroiłem kanały. Jest ich 15 i ładnie odbierają. Myślę sobie no przecież tak powinno być. Skoro to sygnał cyfrowy to porównałem go z sygnałem DTV z MM.
Po odpaleniu dekodera kablówki i porównaniu kanałów usiadłem i.......zapłakałem:(
Jakość kanałów cyfrowych SD z MM to mleko, brak ostrości i pikseloza....Tak to wygląda.
Trzeba będzie gruntownie to wszystko przemyśleć. Gdyby nie córka to już bym z kablówki zrezygnował ( to znaczy nie przedłużał umowy). Tak muszę wykombinować jakieś sensowne rozwiązanie bo jakość jaką oferuje w DTV MM to po prostu porażka!
 
Ostatnia edycja:

blackcry

New member
Dziś przedłużyłem umowę na DTV Komfort na 2 lata .... Razem analog+DTV Komfort+Film+HD=83zł z pakietów dodatkowych mogę zrezygnowac w każdej chwili.

Ja właśnie wczoraj wybrałem N-kę za 79 zł na 12 m-cy. Jest teraz promocja, jak Polacy strzelą gola na EURO to miesiąc gratis (max 5 mcy za 5 goli) po okresie umowy. Jest szansa, że będzie ze 2 miechy ;) za darmo. W tym 27 kanałów HD i nagrywarka z 1 tera.
Wydaje mi się, że w takiej jakości i takiej ilości programów HD nigdzie indziej w takiej cenie nie ma. MM w kwestii jakości TV Cyfrowej to jednak jest w tyle za konkurencją.
 

masloww

New member
Bez reklam
...Po odpaleniu dekodera kablówki i porównaniu kanałów usiadłem i.......zapłakałem:(
Jakość kanałów cyfrowych SD z MM to mleko, brak ostrości i pikseloza....Tak to wygląda.
Trzeba będzie gruntownie to wszystko przemyśleć. Gdyby nie córka to już bym z kablówki zrezygnował ( to znaczy nie przedłużał umowy). Tak muszę wykombinować jakieś sensowne rozwiązanie bo jakość jaką oferuje w DTV MM to po prostu porażka!
niestety nie ma przesłanek aby w najbliższym czasie coś się zmieniło na plus;
właściciele MM od dłuższego czasu skupiają się na maksymalizacji zysku i sprzedaniu interesu a nie na inwestycjach w rozwój;
potencjalni kupcy-konkurenci to widzą i nie chcą przepłacać za przestarzały sprzęt; dobra infrastruktura jest tylko w Warszawie, Gdyni i Kaliszu; w pozostałych miejscowościach jest stary złom
http://www.pb.pl/2603679,25200,wlasciciele-multimediow-chca-3-mld-zl

przydałby się tym żydkom zimny prysznic w postaci masowych ucieczek do DVB-T, może wtedy zrozumieliby że trzeba postawić na jakość
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No mam taką nadzieję, że coś się "ruszy" w kwestii jakości, ale jak powiada przysłowie - nadzieja matką głupich!
A DVB-T po mału już powoduje odpływ klientów i to nie tylko w MM. Wielu moich znajomych użytkujących zestawy sat też przymierza się do rezygnacji. Zaraz ktoś napisze, że DVB-T jest kiepskie, że nie ma tam kanałów tematycznych...To prawda, ale dla bardzo wielu osób telewizja to tylko dodatek i podstawowe kanały im w zupełności wystarczą. W moim regionie jest już dostępnych 15, w tym TVP1,2, Polstat, TVN, lokalna a to już wielu ludziom wystarczy....
Teraz trzeba czekać na ruchy operatorów, jeżeli takie w ogóle nasapią.....
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
DVB-T po mału już powoduje odpływ klientów i to nie tylko w MM.

Pomału, pomału ... kropla drąży skałę. ;) Odpływ klientów daje im już po żebrach.

Z ostatnim rachunkiem dostałem od "Multimedia" (kolejny już raz zresztą) propagandową ulotkę informacyjną pt. :
" O co chodzi z tą naziemną cyfryzacją ? "
W ulotce tej DVB-T jest obrzydzane, a pyszna "Multimedia" wychwalana pod niebiosa.

Fragmenty ulotki, czyli o wyższości kablówki nad DVB-T :


"Wybierając telewizję cyfrową Multimedia otrzymuje się dostęp do usług VOD (wypożyczalni filmów) oraz innych funkcji interaktywnych (jak chociażby możliwość wygrywania w quizach na kanale aMazing)" :D

"Praktycznie większość kanałów nadawanych w NTC jest już dziś w ofercie Multimedia.
Także dla abonentów telewizji kablowej oferta NTC jest propozycją nie wnoszącą wiele nowego" :D

Bez komentarza.
 

thommy18

New member
Nie sposób się nie zgodzić z częścią wywodów firmy w tej ulotce. Tyle tylko, że akurat VOD nie jest w tym przypadku żadnym atutem, bo o ile oferta filmów jest może i spora to jakość tych filmów pozostawia wiele do życzenia. Teraz boom jest większy na pakiet Sport Extra HD, na dekoderze opracowali nawet specjalną planszę, która informuje o tym pakiecie (bodajże kanał 59). Fakt faktem NTC na dzień dzisiejszy to mizerna oferta w porównaniu do kablówek przynajmniej w mojej lokalizacji dostępny w pełni tylko jeden MUX.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
UPC: Mniej abonentów TV. 800 tys. użytkowników Internetu - UPC, Aster | media2.pl

Konkurencja też dostaje po dupsku. Komentarze o UPC na media2 są praktycznie tak samo krytyczne jak tutaj :)
Jeśli w DVB-T nie będzie konkretnych kanałów tematycznych (a wszyscy wiemy że National Geographic, Discovery, BBC nie będzie) nie spodziewam się masowego odpływu klientów z kablówek czy platform cyfrowych. Oni i tak swoje zarobią.
czesiu.m w temacie "BYLEjakość techniczna platform satelitarnych" bardzo dobrze opisuje sytuacje w Polsce. Jakość w sensie merytorycznym jak i jakościowym kanałów TVP jest żenująca. W DVB-T upychają kanały jak mogą, obudźcie się, żyjemy w Polsce, liczy się ilość nie jakość. Nikt nie będzie się starał poprawić jakości dla 100 klientów, skoro 1000 bierze to w ciemno i dla nich to wystarcza.

Świeży post czesia:
No cóż, jak już nie raz i nie dwa razy mieliśmy okazję się przekonać AXN SD to najgorszy kanał pod względem jakości. I zdaje mi się, że również zgadzamy się, że poziomem technicznym nie odbiega od arabskich kanałów dla masturbujących się przed telewizorami nastolatków. Żeby nie być gołosłownym, wczorajsze średnie bitrate kego kanału(ścieku?) to żenujące 1911 kb/s przy obscenicznie niskiej rozdzielczości 544x576 linii.

Bez komentarza.
 

blackcry

New member
Porównanie N z MM

Dzisiaj zamontowałem N-kę. Mam porównanie na tym samym Tv i tych samych ustawieniach. Powiem tyle - w końcu obraz mnie nie w kur.. wia i oglądam z przyjemnością, a nagrywarka i timeshift to miłe dodatki nie mówiąc innych usługach. Radio, tvn-player, youtube świetnej jakości (youtube z Tv Sharpa AquosNetu jest dużo gorszy). Różnica między VOD dyskusyjna, ponieważ w ofercie Nki wydaje się, że jest mniej, ale filmy wyglądają na nowsze.

Wracając do meritum porównania: obraz się wyostrzył zarówno na programach HD i SD, nie ma mleka i pikselozy w dynamicznych scenach, po prostu poezja :-D.
TurboDekoder 1Tera bardzo responsywny: EPG, listy oraz menu bardzo szybko działają - nie ma mułowatości MM. Jest jednak jeden minus :(: brak prawdziwej definiowanej listy użytkownika. Można sobie kanały wrzucić na swoją listę jednak numer kanału nie odpowiada pozycji na liście!!! :evil: Pozostaje taki jaki był pierwotny, czyli jak TVP1 HD (program numer 10) damy sobie na 1 miejsce na liście to wciskając 1 pojawi się TVN HD bo taki jest przypisany pierwotnie! Byłem nieźle zdziwiony :shock: tak idiotyczną "listą użytkownika". Widać oszczędzają sobie problemów z obsługą klientów, jak coś się zmienia w ofercie programowej.

Podsumowując, u mnie nie ma Vectry, która ma lepszą jakość obrazu, dlatego zdecydowałem się na SAT i wybór akurat padł na Nkę. Moim zdaniem warto zainwestować w antenę sat i MM podziękować za :hihi: jakość DTV :razz:
 

spider1978

New member
Bez reklam
Fruciak już tak nie chwal bo nadal przy DVB-T to jak dzień do nocy:p zresztą porównywałem przykładowo kanały telewizji publicznej TVP1 TVP2 TVP Info w przekazie sat dla Cyfry+ i w DVB-T i lepiej to wygląda w DVB-T więc nawet nie chce porównywać jak to wygląda w DTV MM.
Może ktoś zna jakieś szczegóły odnośnie MUX4 (Mobilna TV)? Praktycznie zero szczegółów na ten temat po za tym że testują i że ma tam być 8 kanałów TV i 12 radiowych.
 

ss1973

New member
Potwierdzam ,jakość z DVB-T( w Łodzi na antence od mini wieży ,kawałek drutu ) lepsza niż sygnał z DTV.Myślałem ze mój PHILIPS nędznie skaluje sygnał ale widzę że nie jestem odosobniony w tej kwestii.Nawet jakość programów HD pozostawia wiele do życzenia.
PS.Jest sterownie dźwiękiem z dekodera.
 
Do góry