TV HD w polskiej TK Multimedia

Wieslav

New member
"... posiadam dekoder z nagrywarka. ostatnio notorycznie podczas ogladania tv wyskawkiwal czarny ekran z niebieskim komunikatem o niezgodnosci HDCP. ..."

Sprawdź jaki sygnał masz na tunerze/dekoderze. Wg mnie powinien być nastawiony na sygnał CVBS .
Jeśli miałem ustawiony na lepszy sygnał - to miałem podobne komunikaty.
Druga sprawa to nagrywarkę połączyłem u siebie z tunerem przez złącze SCARD i wtedy nie mam tych problemów.
POZDRAWIAM
 

Fruciak

New member
Sprawdź jaki sygnał masz na tunerze/dekoderze. Wg mnie powinien być nastawiony na sygnał CVBS .
Jeśli miałem ustawiony na lepszy sygnał - to miałem podobne komunikaty.
Druga sprawa to nagrywarkę połączyłem u siebie z tunerem przez złącze SCARD i wtedy nie mam tych problemów.
POZDRAWIAM

Wieslav: przecież jak korzysta z HDMI to jakie CVBS ?! Będzie miał obraz nie wyraźny.. i oczy bolą.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolega Fruciak ma rację. Jak HDMI to nie CVBS.

Wieslav
Czegoś nie rozumiem, masz podłączone po HDMI i ustawione CVBS? Przecież to jest jakość masakra, nie oglądasz kanałów nadawanych w HD? Po jak masz tak ustawione to się nie da....
No chyba, że przełączasz tylko do nagrywania, ale wtedy prościej jest podłączyć po euro i przełączyć rozdzielczość w tunerze.
Pisałeś wcześniej, że jakość kanałów w HD w MM jest u Ciebie słaba. No jeżeli masz tak ustawiony tuner DTV to się nie dziwię...., chyba, że doszło tutaj do nieporozumienia!? (aby oglądać kanały w HD w tunerze musi być ustawiona rozdzielczość 1080i lub 720p i połączenie po HDMI ewentualnie component)
 

Wieslav

New member
” … Kolega Fruciak ma rację. Jak HDMI to nie CVBS.
Wieslav
Czegoś nie rozumiem, masz podłączone po HDMI i ustawione CVBS? Przecież to jest jakość masakra, nie oglądasz kanałów nadawanych w HD? Po jak masz tak ustawione to się nie da....
No chyba, że przełączasz tylko do nagrywania, ale wtedy prościej jest podłączyć po euro i przełączyć rozdzielczość w tunerze. …”
Ja mam stary tuner z MM, który jest podłączony do zewnętrznej nagrywarki PANASANIC DMR EH67 po HDMI i SCARD/EURO. Jeśli chcę nagrywać jakiś program np.: po SCARD/EURO nie ma problemu, natomiast jeśli chcę nagrywać program np. HD po HDMI to muszę przestawić sygnał na CVBS ponieważ tylko po tym sygnale HDMI nie zablokuje sygnału ( jeśli jest sygnał 720p lub 1080 – to HDMI go blokuje ) .
Co innego kiedy chcę oglądać program po HDMI, wtedy przełączam na sygnał 1080 i jest znaczna różnica pomiędzy sygnałem SVBS. Sam kiedyś miałem problem z nagrywaniem i odbieraniem dobrego sygnału 1080 i ktoś mnie poinformował w tym temacie. Wszystko co piszę wynika z mojego doświadczenia i przetestowałem to wielokrotnie.
POZDRAWIAM.
 

thommy18

New member
Stary tuner to znaczy jaki dokładnie model ? Jeżeli MMP-5800C to przynajmniej w moim przypadku mam wersję softu 55 (pobrała się jakoś niedawno) i tam właśnie częściej pojawia się ten komunikat o HDCP. Nie sądzę jednak aby sam kabel miał tu jakieś znaczenie. U mnie ten komunikat pojawia się tylko chwilowo gdy np. przełączam źródła w tv tzn. przechodzą przykładowo z Playstation 3 na oglądanie TV. Właśnie wersja 55 softu jest najnowsza nie sądzę też aby MM wydała jakąś nową. Jeżeli uniemożliwia to oglądanie TV to proszę składać reklamacje do skutku, ale nie u serwisantów czy monterów bo najczęściej to w ogóle jakaś trzecia firma tylko bezpośrednio pisemnie do Gdyni. Co do sugestii o wymianie kabli to ja mam najtańsze kable z hipermarketu i nie ma problemów.
 

Wieslav

New member
Ja mam model MMP-5800C i wszystko co powyżej pisałem dotyczy tego modelu.
P.S. Jeśli sygnał nastawię na 720p lub 1080 to programu nie mogę nagrać!!
Natomiast to ustawieniu sygnału na CVBS to każdy program na zewnętrzną nagrywarkę
nagram!!
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wieslav
Wszystko się zgadza! Gdy ustawisz rozdzielczość 720p, lub 1080i to nie nagrasz takiego sygnału na zwnętrzną nagrywarkę ( pięknie by było gdyby była taka możliwość). Można nagrywać tylko sygnał SD.
Sprawdź czy nie lepiej nagra Ci się materiał SD po połączerniu scart.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Ja mam stary tuner z MM, który jest podłączony do zewnętrznej nagrywarki PANASANIC DMR EH67 po HDMI i SCARD/EURO. Jeśli chcę nagrywać jakiś program np.: po SCARD/EURO nie ma problemu, natomiast jeśli chcę nagrywać program np. HD po HDMI to muszę przestawić sygnał na CVBS ponieważ tylko po tym sygnale HDMI nie zablokuje sygnału ( jeśli jest sygnał 720p lub 1080 – to HDMI go blokuje ) .
Co innego kiedy chcę oglądać program po HDMI, wtedy przełączam na sygnał 1080 i jest znaczna różnica pomiędzy sygnałem SVBS. Sam kiedyś miałem problem z nagrywaniem i odbieraniem dobrego sygnału 1080 i ktoś mnie poinformował w tym temacie. Wszystko co piszę wynika z mojego doświadczenia i przetestowałem to wielokrotnie.
POZDRAWIAM.

Możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób masz podpięty dekoder MM do tej nagrywarki przez HDMI? Przecież ona nie ma wejścia HDMI tylko ma wyjście HDMI? PANASONIC - DMR-EH67

Oba urządzenia masz spięte SCART-em i wszystko się zgadza. Każdy wie, że 1800i/720p nie możliwości żeby wyszło z dekodera po złączu SCART, dlatego na czas nagrywania musisz zmienić na RGB lub CVBS.
 

Wieslav

New member
Sygmał na nagrywarkę idzie przewodem tv z tunera, a później na TV.
Dodatkowo mam podłączoną nagrywarkę przez SCARD/EURO oraz trzema przewodami Component. Sygnał z tunera idzie po HDMI oraz SCARD/EURO.
Jeśli nagraywam jakiś program z tunera MM to muszę ustawić na CVBS
ponieważ sygnał 720p i 1080 jest przez HDMI blokowany.
P.S. myślę, że nie potrzebnie drązymy ten temat. Mnie chodziło aby Zainteresowany sprawdził czy na ustawieniu sygnału CVBS będzie mógł nagrywać program.
Sygnał SD z MM mogę nabrywać bezpośrednio na nagrywarce tez włączania tunera MM. Jak otzymałem swój tuner, to rozwiązanie podpowiedział mi ktoś (myślę, że był z MM) na tym FORUM i cały czas z niego korzystam.
 

thommy18

New member
Oczywiście, że nie można nagrywać sygnału HD jeśli nagrywarka nie ma wejścia HDMI, a jedynie wyjście. Jeśli masz wyjście to znaczy, że możesz obejrzeć na odbiorniku sygnał HD 720 lub 1080 linii. Nagrywać natomiast można tylko sygnał SD (CVBS lub RGB tu już większego znaczenia nie ma bo i tak sygnał w pełni analogowy) ze względu na ograniczenia nagrywarki. Prosty wniosek, więc nie rozumiem co tutaj sprawdzać. Można nagrywać i po CVBS i po RGB, ponieważ oba sygnały są w pełni analogowe, a takie jest w stanie obsłużyć nagrywarka.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Powiedzcie, dlaczego w analogu MM w dalszym ciągu puszcza niektóre programy TVP np. Wiadomości, Teleexpress, Panorama w wersji 4/3 wykastrowanej z 16/9 ?
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
Sygnał z tunera idzie po HDMI oraz SCARD/EURO.
Jeśli nagraywam jakiś program z tunera MM to muszę ustawić na CVBS
ponieważ sygnał 720p i 1080 jest przez HDMI blokowany.

Sygnał z dekodera MM idzie do Twojej nagrywarki tylko i wyłącznie przez EURO. Kabel HDMI z dekodera MM idzie bezpośrednio do Twojego OTV, bo tak jak pisałem nagrywarka, której model podałeś nie posiada wejscia HDMI.
Jeśli w dekoderze MM ustawisz 720p lub 1080i to jakim cudem ma to wyjść z dekodera do Twojej nagrywarki po EURO? Nie jest to możliwe, dlatego jak chcesz coś nagrać z dekodera MM, to musisz ustawić na nim RGB lub CVBS - wszystko jest tak jak być powinno.
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podłączę sie do wątku MM.
Pytania do posiadaczy (choć nie tylko) dekodera ADB 5810CDX:
1. Czy ten dekoder ma wbudowany modem do internetu, czy tak jak w starych dekoderach MM modem jest osobno?
2. Czy dekoder w sieci MM występuje z większymi niż 150GB dyskami?
3. Czy ten dekoder nagrywa programy tylko cyfrowe czy również analogowe z kabla antenowego?
4. Czy warto w niego zainwestować - czy nagrany obraz jest wysokiej jakości bądź to HD bądź SD?
5. Czy instaluje go serwis MM, czy instaluje się samemu?
Pozdrawiam
Romek
 

Fruciak

New member
Podłączę sie do wątku MM.
Pytania do posiadaczy (choć nie tylko) dekodera ADB 5810CDX:
1. Czy ten dekoder ma wbudowany modem do internetu, czy tak jak w starych dekoderach MM modem jest osobno?
2. Czy dekoder w sieci MM występuje z większymi niż 150GB dyskami?
3. Czy ten dekoder nagrywa programy tylko cyfrowe czy również analogowe z kabla antenowego?
4. Czy warto w niego zainwestować - czy nagrany obraz jest wysokiej jakości bądź to HD bądź SD?
5. Czy instaluje go serwis MM, czy instaluje się samemu?
Pozdrawiam
Romek

1. CDX ma wbudowany modem
2. Nie występuje
3. Tylko cyfrowe SD/HD
4. Kontent nagrany jest taki sam jak nadawany
5. Podwykonawca MM
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. CDX ma wbudowany modem
2. Nie występuje
3. Tylko cyfrowe SD/HD
4. Kontent nagrany jest taki sam jak nadawany
5. Podwykonawca MM
Dzięki i jeszcze jedno:
Ile równocześnie można nagrywać programów oglądając inny program DTV i czy istnieje możliwość dokupienia dekodera innej firmy np. Ferguson zamiast ADB 5810CDX, który jest nie do kupienia?
Czy będzie on działał w sieci MM po odpowiedniej akceptacji?
Romek
 

thommy18

New member
Teoretycznie mógłbyś podłączyć inny dekoder niż ten, który dostarcza MM. Problem zaczyna się tu gdzie trzeba autoryzować dekoder w sieci MM i musi on być w tym czasie podłączony do sieci Multimedia. Zarówno dekoder jak i modem (specjalnie dostarczony do celu m.in. autoryzacji) mają swój Mac adres. Musiałbyś więc znaleźć dekoder, który pozwoli na zmianę adresu MAC. Też miałem zamiar zmienić dekoder na inny, bo ten dostarczany przez MM ma wiele niedociągnięć. Nie znalazłem niestety odpowiedniego dekodera. Na dekoder z nagrywarką nigdy bym się nie zdecydował tym bardziej, że ten oferowany w MM to to samo co 5800c tyle tylko, że z włożonym do środka dyskiem twardym.
 
Do góry