TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Alundro
Menu-ustawienia-lista kanałów użytkownika - tak można tworzyć swoją listę w "starym" dekoderze jaki ja posiadam i swoją listę mam ustawioną.
 

ogluszek

New member
Dzisiaj stojąc na balkonie oniemiałem:eek:.Na 50 lokali w bloku 20 talerzy na balkonach:eek:.Nigdy na to nie zwracałem uwagi więc zdziwko było duże.W całym mieście rządzi MM od zarania dziejów.Całe dzielnice okablowane,całe osiedla okablowane,całe bloki okablowane,do każdego lokalu doprowadzone kable(nie było talerzy na balkonach) i oferta(cenowa i programowa) taka że ludzie wybierają talerz???Przy tak dużym monopolu nikt nie powinien MM dorównac a tu prosze.Ale nic dziwnego jak chcesz obejrzec chocby jeden kanał nadawany cyfrowo musisz wziąc analog komfort(65zł) + dostęp do oferty programowej DTV(10zł.).Za takie pieniądze to można obejrzec już troche HD na platformach.
 

Wieslav

New member
Ja mam umowę na TV cyfrową z MM do końca czerwca 2012 r. i już ją wymówiłem. Mam talerz satelitarny i złozyłem zamówienie na Dreambox 800 HD SE PVR z dyskiem wewnętrznym 500 Gb. Prawdopodobnbie będę go miał pod koniec maja 2012 r. ponieważ obecnie wyjeżdż do Mielna.
Dreambox 800 HD SE PVR chcę podłączyć do LED Samsung UE46D6750.
Myślę że sygnał z niego bedzie jeszcze lepszy niż z Openbox S10 HD PVR, który jest podłączony do LCD LG 42LY95.
Dodatkowo myślę, że bedzie można oglądać ME w p.nożną w 3D w czerwcu 2012 r.
 
Ostatnia edycja:

spider1978

New member
Bez reklam
Ciekawe co dadzą w zamian Polsat Futbol bo jeśli się nie mylę w maju kończy nadawanie. Według mnie już dawno powinni poinformować nas o tym fakcie
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Ciekawe co dadzą w zamian Polsat Futbol bo jeśli się nie mylę w maju kończy nadawanie. Według mnie już dawno powinni poinformować nas o tym fakcie

Nie muszą.
masloww na forum wklejał zmiany, które MM zrobiła jakiś czas temu.

http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/292cbfe42801584ed77d47c735757045
Na dole w cenniku jest tabela gwarantowanej ilosci kanalow w danym pakiecie, jesli liczba kanalow nie spadnie ponizej tej gwarantowanej to nie jest to zmiana oferty i nie muszą informować.

1) Zmianę w Ofercie Usług Operatora, stanowiącą zmianę warunków Umowy Abonenckiej w rozumieniu art. 60 a ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 r. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm.), będzie stanowić
obniżenie liczby programów telewizyjnych składających się na Pakiet, poniżej liczby programów gwarantowanej przez Operatora.
 

zenon20

New member
Ta cała multimedia jest coraz gorszym syfem wczoraj na Polsacie oglądałem przez jakiś czas program Tylko taniec w odległości około 2,5 metra od tv twarze uczestników i całe sylwetki wyglądały jak jakieś plamy,kleksy rozmazane itp normalnie tak pogorszonej jakosci jeszcze nie widziałem(chyba jeszcze bardziej zcisneli bitrate) jak marnej jakości film na youtube przy takiej jakości obrazie aż chce się płakac.
 

krzylosiak

New member
Ktoś tu pytał o jakość TVP Sport.......właśnie pojawił się u mnie obraz i .......standard MM...dalej chyba nie muszę tłumaczyć ;) ...ale za to TVP HD to prawdziwa poezja dla oka
 

Fruciak

New member
Czasami te wasze wypowiedzi to mnie rozbawiają, to chyba normalne że przy dynamicznych scenach na kanałach SD może pojawić się pogorszony obraz, pikseloza itp. weryfikował ktoś jak to wygląda rzeczywiśćie na innej platformie mając obok MM ? Ja włączam czasami i również nie jest kolorowo jak co niektórzy tutaj opisują że N'ka to rewelacja na SD.
Skoro źródło na satelicie nie jest rewelacyjne więc czego się można spodziewać jakości HD na kanale SD ?
 

masloww

New member
Bez reklam
Czasami te wasze wypowiedzi to mnie rozbawiają, to chyba normalne że przy dynamicznych scenach na kanałach SD może pojawić się pogorszony obraz, pikseloza itp. weryfikował ktoś jak to wygląda rzeczywiśćie na innej platformie mając obok MM ? Ja włączam czasami i również nie jest kolorowo jak co niektórzy tutaj opisują że N'ka to rewelacja na SD.
Skoro źródło na satelicie nie jest rewelacyjne więc czego się można spodziewać jakości HD na kanale SD ?
i znowu liżesz dupę tym obsrańcom;
jeśli źródło jest na satelicie to na osobnym paśmie dosyłowym i raczej nie na HotBird-zie;
w przypadku wielu programów nie ma żadnych problemów aby brać sygnał światłowodem w najlepszej możliwej jakości;
co ciekawe MM jest podpięta do PLIX-a, ale co z tego jak potem re-kompresuje ten sygnał na miazgę
http://www.plix.pl/download/tvx_pl.pdf
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Rano napisałem posta i zniknął, co jest grane?

http://www.hdtv.com.pl/forum/platfo...osc-techniczna-platform-satelitarnych-20.html
Polecam zapoznać się z tym tematem. W Polsce idzie się na ilość nie na jakość! AXN HD średni bitrate 4,800 kb/s, AXN SD w ostatnim czasie spadł poniżej 2000 kb/s to jest żenujące.

Takich jak my, którzy są wymagający co do obrazu, dźwięku jest garstka! Miliony osób nie mają pojęcia co to bitrate, wystarczy im minimalna poprawa obrazu i tyle. Dopóki tak będzie nic się nie zmieni.
 

Fruciak

New member
i znowu liżesz dupę tym obsrańcom;
jeśli źródło jest na satelicie to na osobnym paśmie dosyłowym i raczej nie na HotBird-zie;
w przypadku wielu programów nie ma żadnych problemów aby brać sygnał światłowodem w najlepszej możliwej jakości;
co ciekawe MM jest podpięta do PLIX-a, ale co z tego jak potem re-kompresuje ten sygnał na miazgę
http://www.plix.pl/download/tvx_pl.pdf

To że TVP Sport jest na Astrze 1Kr to co z tego ? Pomierz średni bitrate i zobaczysz czy oni mają takie super źródła.
A to że MM jest podpięta do PLIX-a to skąd wiesz że są połączeni z nadawcami ? hehe połączeni to mogą być jeżeli chodzi o wyjście do internetu.

P.S Jak dyskutujesz na forum to wypada się zachować i wypowiadać należycie.
 

Fruciak

New member
Rano napisałem posta i zniknął, co jest grane?

http://www.hdtv.com.pl/forum/platfo...osc-techniczna-platform-satelitarnych-20.html
Polecam zapoznać się z tym tematem. W Polsce idzie się na ilość nie na jakość! AXN HD średni bitrate 4,800 kb/s, AXN SD w ostatnim czasie spadł poniżej 2000 kb/s to jest żenujące.

Takich jak my, którzy są wymagający co do obrazu, dźwięku jest garstka! Miliony osób nie mają pojęcia co to bitrate, wystarczy im minimalna poprawa obrazu i tyle. Dopóki tak będzie nic się nie zmieni.

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią, że każdy chce mieć jak najlepszą jakość, ale skoro jest kicha schodzi z satelity to jak tutaj się nie dziwić że kablówki mają mieć lepiej.
 

wielkigul

New member
Nie muszą.
masloww na forum wklejał zmiany, które MM zrobiła jakiś czas temu.

http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/292cbfe42801584ed77d47c735757045
Na dole w cenniku jest tabela gwarantowanej ilosci kanalow w danym pakiecie, jesli liczba kanalow nie spadnie ponizej tej gwarantowanej to nie jest to zmiana oferty i nie muszą informować.

1) Zmianę w Ofercie Usług Operatora, stanowiącą zmianę warunków Umowy Abonenckiej w rozumieniu art. 60 a ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 r. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm.), będzie stanowić
obniżenie liczby programów telewizyjnych składających się na Pakiet, poniżej liczby programów gwarantowanej przez Operatora.

Taki zapis jest sprzeczny z prawem. Jak komuś nie pozwolą rozwiązać umowy bez kary ze względu na taki zapis, a ten ktoś się uprze i pójdzie do odpowiednich instytucji, to ów zapis długo sobie nie pobędzie. Najwyraźniej liczą, że abonenci "będą grzeczni".
 

markos17

New member
posiadam dekoder z nagrywarka. ostatnio notorycznie podczas ogladania tv wyskawkiwal czarny ekran z niebieskim komunikatem o niezgodnosci HDCP.
po chwili wracal obraz. zdarzalo sie, ze komunikat wyskakiwal non stop, co skutecznie odbieralo chec ogladania telewizji.
w sobote byl technik z mm i powiedzial, ze problem jest jak najbardziej znany, ale nic nie moze zrobic. powiedzial, ze jezeli bedzie sie to wciaz powtarzalo, to trzeba zglaszac. "jezeli ludzie beda zglaszac, to moze mm w koncu cos z tym zrobi..."


pytam sie, czy nie moga dac np. innego dekodera?
-"nie, tu nie chodzi o sprzet, tylko soft. a poza tym z dyskami mamy tylko takie modele."
mowie, ze place za usluge, z ktorej za bardzo nie moge skorzystac.
-"wie Pan, jak sie Pan uprze i zacznie to rozgrzebywac, to podlacza tuner do swojego telewizora i powiedza, ze dziala. czyli konkulzja bedzie taka, ze ma Pan zly telewizor"
to Powie Pan, czy jest jakikolwiek sposob na poprawnie tego?
-"tak, mozna kupuic na wlasna reke kabel ihdmi, ktory kosztuje prawie 2stowy, albo splitter ktory jest troche tanszy"

mm=porazka

a najgorsze w tym wszystkim jest to, ze nie majac wyjscia (brak innych operatorow na mojej ulicy) w zeszlym tyg. podpisalem z nimi umowe na 2lata.
w sobote patrze, ze na klatce sa ulotki upc... caly weekend zepsuty :>
 
Ostatnia edycja:

Fruciak

New member
posiadam dekoder z nagrywarka. ostatnio notorycznie podczas ogladania tv wyskawkiwal czarny ekran z niebieskim komunikatem o niezgodnosci HDCP.
po chwili wracal obraz. zdarzalo sie, ze komunikat wyskakiwal non stop, co skutecznie odbieralo chec ogladania telewizji.
w sobote byl technik z mm i powiedzial, ze problem jest jak najbardziej znany, ale nic nie moze zrobic. powiedzial, ze jezeli bedzie sie to wciaz powtarzalo, to trzeba zglaszac. "jezeli ludzie beda zglaszac, to moze mm w koncu cos z tym zrobi..."


pytam sie, czy nie moga dac np. innego dekodera?
-"nie, tu nie chodzi o sprzet, tylko soft. a poza tym z dyskami mamy tylko takie modele."
mowie, ze place za usluge, z ktorej za bardzo nie moge skorzystac.
-"wie Pan, jak sie Pan uprze i zacznie to rozgrzebywac, to podlacza tuner do swojego telewizora i powiedza, ze dziala. czyli konkulzja bedzie taka, ze ma Pan zly telewizor"
to Powie Pan, czy jest jakikolwiek sposob na poprawnie tego?
-"tak, mozna kupuic na wlasna reke kabel ihdmi, ktory kosztuje prawie 2stowy, albo splitter ktory jest troche tanszy"

mm=porazka

a najgorsze w tym wszystkim jest to, ze nie majac wyjscia (brak innych operatorow na mojej ulicy) w zeszlym tyg. podpisalem z nimi umowe na 2lata.
w sobote patrze, ze na klatce sa ulotki upc... caly weekend zepsuty :>

Jeżeli problem jest na tyle uciążliwy kup kabel typu Component koszt około 60zł i będziesz miał po sprawie do czasu rozwiązania problemu z softem.

Jaki masz model TV ?
 

Wieslav

New member
Wieslav
Zauważasz różnicę między MM a Sat???

Jakość obrazu z talerza Satelitarny jest znacznie lepsza ( od sygnału z MM ) - zwłaszcza widać to na kanałach nadawanych w HD .
POZDRAWIAM.
P.S. Piszę to na przykładzie np. EUROSPORT HD, nSPORT HD, TVN HD, Discovery HD itp.
 
Ostatnia edycja:

Powerr

New member
No cóż, moja umowa z MM kończy się 31 sierpnia 2012r. Już dwa tygodnie temu zainwestowałem w zestaw TV Satelitarnej i korzystam z platformy N na kartę. Muszę przyznać, że jestem miło zaskoczony jakością obrazu i dźwięku, który jest wręcz nieporównywalny z tym co nam serwuje MM. Docelowo po zakończeniu umowy z MM planuję zakup Cyfrowego Polsatu w usłudze abonamentowej za 69,90 zł wraz z darmową usługą multiroom - tutaj szczegóły tej oferty: Szczegóły Polsat Cyfrowy. Oferta MM ma się nijak do tej oferty. Tak więc po prawie 8 latach mojej bytności w MM postanowiłem skorzystać z platformy satelitarnej, która oferuje mi coś, czego MM nie da mi nawet za 10 lat.
 
Ostatnia edycja:

krzylosiak

New member
Od wczesnych godzin porannych brak TV cyfrowej i internetu( Chełm)...analogowa jest.Czy w innych lokalizacjach też są problemy?
 
Do góry