TV HD w polskiej TK Multimedia

Kleofas11

Active member
Bez reklam
To jest patent na pozbycie się uciążliwej kablówki - Finanse - WP.PL

"Co zrobić, by wcześniej rozstać się ze swoim operatorem ?
Mamy prawo odstąpić od umowy, gdy operator dokonuje zmian w cenniku, regulaminie lub ofercie programowej.
Gdy zostanie wycofany nawet jeden dotychczas dostępny program, możemy bez konsekwencji zrezygnować z kablówki.
Zachowujemy to prawo, nawet gdy dany kanał po prostu przestanie być emitowany.
Jedynie gdy modyfikacja wynika ze zmian w prawie (np. wzrost stawki VAT), nie możemy wypowiedzieć takiej umowy bez odszkodowania dla operatora"
 
Ostatnia edycja:

Alundro

New member
Nie wiem czy MM już nie zależy na klientach ale dzisiaj złożyłem wymówienie w BOK ze wszystkich usług i pracownik nawet słowem nie zapytał się jakie są powody i czy zaproponować usługi może w jakimś pakiecie.
 

tolesi

New member
Nie wiem czy MM już nie zależy na klientach ale dzisiaj złożyłem wymówienie w BOK ze wszystkich usług i pracownik nawet słowem nie zapytał się jakie są powody i czy zaproponować usługi może w jakimś pakiecie.
Zadzwonia do ciebie z centrali , nie zgadzaj się od razu na to co zaproponują , (jeśli chcesz nadal być u nich) negocjuj.
 

Alundro

New member
Wiem wiem. Mówię tylko że zawsze z tego co pisaliście dostawialiście ofertę w BOK. Jak sądzicie chciałbym zostawić TV ( wiadomo trzeba analog) + internet min 6 mb/s + chcę zrezygnować z telefonu ale w zamian chciałbym wziąć ta niby cyfrową chyba głównie tylko po to by dostać jakąś atrakcyjniejszą ofertę w paczce. Da radę bez telefonu ?
 

Frakkor

New member
Mulimedia i co dalej?

witam
Prześledziłem dyskusję na tym forum, bo sam jestem na rozdrożu. Mam w planach zakup nowego telewizora, a mam do tej pory tylko analog. Z wpisów wyłania się bardzo nieciekawa perspektywa, nie dość że złodzieje, to jeszcze jakość nędzna. Pojawiła się u nas firma Margo SAT i okablowała cały blok, Zrobiła to pół roku temu i do dzisiaj cisza. na ich stronie też bez rewelacji, doradźcie coś bardzo proszę.
Pozdrawiam Wszystkich aktywnych forumowiczów, bo na tym forum jestem po raz pierwszy.:blagam:
 

Alundro

New member
Mam takie pytanko- czy gdybym teraz podpisał umowę na niby cyfrową TV mogą mi wcisnąć stary dekoder do którego był dodawany modem oddzielnie czy dają już tylko ADB 3830CD ? Chyba że wprowadzą w tym miesiącu zapowiedziane kiedyś dekodery.
 

Alundro

New member
W piątek złożyłem rezygnację ze wszystkich usług MM i właśnie dostałem nową propozycję poprzez infolinię. Mam telefon max pakiet + analog TV + internet 6 mb/s ( za 200 zł ). Teraz Pani zaproponowało mi to wszystko tylko z internet 12 mb bez niby cyfrowej TV za 195 zł ( 5 zł obniżki ręce opadają ). Pozostaje tylko odwiedzić znowu BOK. Na pytanie czy są już dostępne nowe dekodery które miały być od kwietnia usłyszałem że chyba są ale czy w Łodzi to nie wiadomo.
 

czesiek85

New member
multimedia to dno, dno, dno - nie dość że usługi niskiej jakości, nie dość że drogo, nie dość że za HD trzeba słono płacić, to jeszcze mają totalny burdel, a Panie w BOK popełniają kardynalne błędy - jak chcecie to podam przykłady...na dodatek u mnie na osiedlu wprowadzili monopol, zadna inna TV kablowa nie może się tam podłączyć....na szczęście planuje przeprowadzkę w miejsce gdzie będe miał większy wybór a umowa konczy mi się w czerwcu ....NIE POLECAM !!!!.

jedyny plus tej kablówki to w miarę stabilny internet - ale tu też mnie oszukali....
 

Alundro

New member
Kristop i to mnie właśnie martwi że nie ma. Jeżeli zgodziłbym się podpisać umowę a wiadomo, że trzeba na 24 miesiące to nie chciałbym uziemić się na ten czas ze starym dekoderem. Miałem kiedyś model z modemem oddzielnie, czy mogą mi go teraz też wcisnąć czy dają te nieco nowsze ?
 

thommy18

New member
Dekoder MMP-5800C jest starym dekoderem i właśnie z oddzielnym modemem. Nowych dekoderów nie dają, nie prowadzą też wymian dekoderów chociaż ADB to już naprawdę jest przeżytek. Największym jego mankamentem jest prądożerność i oczywiście dodatkowy modem, którym trzeba łączyć się w celu autoryzacji po włączeniu dekodera do prądu. Jeśli się pozostawi dekoder na noc to wyświetlając zegarek na czuwaniu pobiera 25W prądu non stop. Multimedia nie jest niczym fajnym, chociaż sam jej używam, bo nie mam innego wyboru. Nie polecam też kontaktów jakichkolwiek z BOK telefonicznie, mało, że jest tam bałagan to pracują tam niekompetentni ludzie. Sam miałem problem ze zgłoszeniem reklamacji, która ponoć była niezasadna (została rozpatrzona w trakcie rozmowy tel ?).
 

Kristop

New member
Kristop i to mnie właśnie martwi że nie ma. Jeżeli zgodziłbym się podpisać umowę a wiadomo, że trzeba na 24 miesiące to nie chciałbym uziemić się na ten czas ze starym dekoderem. Miałem kiedyś model z modemem oddzielnie, czy mogą mi go teraz też wcisnąć czy dają te nieco nowsze ?

W obrocie są dekodery z oddzielnym modemem, wbudowanym, PVR oraz ten ostatni czarny dekoder - także ma wbudowany modem ale jest znacznie mniejszy od pozostałych. Niestety nie ma możliwości wyboru jaki się chce dekoder, operator ma obowiązek dostarczyć sprawny sprzęt. Tylko w przypadku kiedy weźmie się dekoder PVR wiadomo, że dostanie się ten konkretny model, bo innych nie mają z HDD.
Gdzie i jakie montowane są dekodery nie da się ustalić. Od jakiegoś czasu Multimedia otrzymuje już tylko te czarne dekodery oraz PVR. Do czasu aż te stare dekodery same się nie zużyją, będą zapewne w obrocie. Z moich informacji wynika jednak, że nowi klienci ostatnio bardzo często otrzymują te czarne dekodery lub też z wbudowanym modemem. Firmy które wykonują montaże nie zajmują się wymianą uszkodzonych dekoderów, to robi serwis technicznych i to oni mają na stanie w większości przypadków starsze aczkolwiek sprawne dekodery. Firmy dokonują dziennie po kilkadziesiąt aktywacji w danym mieście, jak pisałem firma MM otrzymuje w tej chwili już tylko te czarne dekodery i PVR od ADB, które przekazują do firm podwykonawczych, więc szansa że dostanie się właśnie taki dekoder jest duża ale na 100% pewności mieć nie można :)
Jakby do mnie przyszedł montować z tym oddzielnym modemem to bym z nim po ludzku zagadał :)
 

Alundro

New member
Czyli lepiej poczekać z podpisaniem umowy na cyfrową przynajmniej do maja kiedy to już lepiej wdrożą się te nowe czarne dekodery.
 

Bucek

Banned
multimedia to dno, dno, dno - nie dość że usługi niskiej jakości, nie dość że drogo, nie dość że za HD trzeba słono płacić, to jeszcze mają totalny burdel, a Panie w BOK popełniają kardynalne błędy - jak chcecie to podam przykłady...na dodatek u mnie na osiedlu wprowadzili monopol, zadna inna TV kablowa nie może się tam podłączyć....na szczęście planuje przeprowadzkę w miejsce gdzie będe miał większy wybór a umowa konczy mi się w czerwcu ....NIE POLECAM !!!!.

jedyny plus tej kablówki to w miarę stabilny internet - ale tu też mnie oszukali....

w obecnym systemie prawnym nie jest to mozliwe gdyz starcza deklaracja choc jednej osoby posiadajacej tytul prawny do lokalu znajdujaceg osiew zasobie osiedla/spoldzielni/wspolnoty zeby alternatywny operator bez problemu mogl wejsc na kazdy budynek wielorodzinny ....

KAŻDY !!!!!!!!!!!!!

pisze ci to z perspektywy osoby, ktora niedawno wprowadzila do wlasnej wspolnoty alternatywnego operatora ... nawet bez sadu sie obylo ....
 

lukasz13

New member
w obecnym systemie prawnym nie jest to mozliwe gdyz starcza deklaracja choc jednej osoby posiadajacej tytul prawny do lokalu znajdujaceg osiew zasobie osiedla/spoldzielni/wspolnoty zeby alternatywny operator bez problemu mogl wejsc na kazdy budynek wielorodzinny ....

KAŻDY !!!!!!!!!!!!!

pisze ci to z perspektywy osoby, ktora niedawno wprowadzila do wlasnej wspolnoty alternatywnego operatora ... nawet bez sadu sie obylo ....
Bucek (sorry że na TY) czy mógłbyś napisać coś więcej o wprowadzeniu alternatywnego operatora na blok? ja mam taką sytuacje że jestem właścicielem mieszkania w bloku w którym jest wspólnota mieszkaniowa, mamy tylko multimedia ale jet opcja na vektre. Możesz napisać jaka była droga w twoim przypadku i może jakie paragrafy na to pozwalają? Nie bardzo chce mi sie zbierać podpisy (37 mieszkań) jak by sie dało że wystarczy moja wola to było by super.
p.s. multimedie wymówiłem jakiś miesiąc temu narazie zero odzewu z ich strony, jak nie wejdzie vektra to zostanie mi tylko tależ
 

Frauka

New member
Bez reklam
jedyny plus tej kablówki to w miarę stabilny internet - ale tu też mnie oszukali....

Kiedyś był stabilny. Napisałam właśnie drugą reklamację. Mam łącze 12mb a popołudniu i wieczorem mam 2-3mb. Technik stwierdził wysycenie łącza czyli upchali nogami tylu frajerów ilu się da.

Kilka miesięcy wcześniej mogłam ściągać max 200KB/s na plik. Robili ze mnie głupka na infolinii ( pożarłam się z nimi tak, że w normalnych okolicznościach doszłoby do rękoczynów), kazali ściągac kilka plików w tym samym momencie, że się niby transfer sumuje bla bla bla. Wyśmiałam ich tylko. Okazało się, że padł im router brzegowy.

Najgorsze ze jedyną alternatywą jest neozdrada i może max 10mb. Do tego 29zł za utrzymanie linii. :(
 

makson

New member
Kiedyś był stabilny. Napisałam właśnie drugą reklamację. Mam łącze 12mb a popołudniu i wieczorem mam 2-3mb. Technik stwierdził wysycenie łącza czyli upchali nogami tylu frajerów ilu się da.

A jakiego masz CIR koleżanko? bo gwarantowany transfer to raczej jest tylko w usługach łaczy biznesowych, a nie w mieszkaniowych - gdzie wszyscy operatorzy oferują transfer "do" danej wartości. To tak jak na ulicy w godzinach szczytu po mieście nie da się by wszyscy jeździli z prędkością 90km/h - a rano czy wieczorkiem jak najbardziej to możliwe, drogi na to pozwalają.

Inny przykład to energia elektryczna w gniazdku, to że masz w domu 230V to nie znaczy że możesz że swojego gniazdka zasilić pół miasta. Musisz wykupić sobie właściwe możliwości techniczne i ich gwarancję i wtedy możesz je egzekwować.

Przeczytaj sobie zresztą w Centrum Informacji Konsumenckiej wykładnię w UKE w sprawie przepływności łącza abonenckiego.

(ja u swojego operatora mam 2Mbits.. - a widzę je raz w tygodniu - jak dobrze pójdzie. generalnie maksymalnie osiągam maks 200-300kbits.. :()
 
Do góry