TV HD w polskiej TK Multimedia

Star1

New member
Sygnał cyfrowy !!

Żadna TV z kanałami premium tanio nie wychodzi.

Dalej mam zagwozdkę co mam brać czy Cyfrę+ czy multimedię. Gdyby chodziło tylko o mnie to chyba bym wziął jednak Multimedię, bo oglądam głównie sport (a na MM mam NSport HD i Polsat Sport HD więcej niż na Cyfrze). Jednak, żona ogląda i standardowe kanały, a te na MM są głównie jako SD i je by oglądała.

No i nie wiem :)

Ja też mam zagwostkę czy dalej przedłużyć umowę na sygnał cyfrowy,bo mi się właśnie kończy umowa,a za rok już będzie musiał być w kablu sygnał cyfrowy.Ciekawe co wtedy będzie oferowała MM,jeżeli w analogu będzie sygnał cyfrowy,to co będzie z dekoderów cyfrowych ???.Będą dwa sygnały cyfrowe ???.Może już ktoś wie jak to będzie z sygnałem cyfrowym ???.Pozdrawiam.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Ja też mam zagwostkę czy dalej przedłużyć umowę na sygnał cyfrowy,bo mi się właśnie kończy umowa,a za rok już będzie musiał być w kablu sygnał cyfrowy.Ciekawe co wtedy będzie oferowała MM,jeżeli w analogu będzie sygnał cyfrowy,to co będzie z dekoderów cyfrowych ???.Będą dwa sygnały cyfrowe ???.Może już ktoś wie jak to będzie z sygnałem cyfrowym ???.Pozdrawiam.

Operatorzy kablowi nie musza wylaczac sygnalu analogowego. Sygnal analogowy ktory idzie z nadajnikow naziemnych musi byc wylaczony. Czesc kanalow, ktore teraz kablowki biora z nadajnikow naziemnych czyli np. TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TV4 (nie pamietam co tam jeszcze jest) beda musieli zmienic sposob ich odbioru - nic wiecej.

Kablowki jednak i tak pojda w kierunku wycofywania sie z sygnalu w kablu, bo:
- beda mieli kontrole nad iloscia podlaczonych TV (1 STB = 1TV)
- moga upchac nawet do 8 kanalow na jednej czestotliwosci
- dodatki w postaci EPG, GUIDE, VOD
- oszczednosci w postaci zdalnej windykacji czy tez aktywacji (nie musi jechac serwisant i odcinac na skrzynce sygnalu, to samo jak ktos zwieksza lub zmniejsza pakiet - wszystko robia zdalnie)

Na koncie w EBOK Multimedia wysyla ulotki i informuja, ze po 31 lipca 2013r. analogowa TV nadal bedzie dostepna u nich. Pytanie ile zostanie kanalow do tego czasu. Oferta analogowa nie jest juz praktycznie rozwijana, stoi w miejscu od x czasu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem analog tak czy tak zostanie. Bardzo wielu abonentów (pewnie większość) ma podstawowe kanały i więcej nie chce. Także straciliby dużo abonentów po likwidacji.
Natomiast oferta programowa jaka będzie w analogu to inna inszość....Ale tak jak napisałem wielu abonamentom wystarczy TVP1, TVP2, Polsat, TVN i kanał lokalny. Dla wielu z nich opłata 25zł za TV to już dużo a np. 50zł to już kosmos, wystarczy iść do BOK popatrzeć i posłuchać...To tylko nam HD maniakom wydaje się, że jest inaczej. Rzeczywistość jest inna. Jak kiedyś w rozmowie z panią w BOK chciałem zrezygnować z ich usług argumentując to słabą jakością i marną ofertą programową to usłyszałem, że tysiącom innych abonentów to nie przeszkadza i wszystko jest OK". I ta miła pani wcale nie ściemniała, tak po prostu jest. Ludziom wcale ( oprócz garstki HD maniaków) na jakości nie zależy, jak obraz śnieży, albo jest "pikseloza" to uważają, że tak ma być! Przerabiałem to w swoim bloku...
 

kubus76k

New member
Moim skromnym zdaniem analog tak czy tak zostanie. Bardzo wielu abonentów (pewnie większość) ma podstawowe kanały i więcej nie chce. Także straciliby dużo abonentów po likwidacji.
Natomiast oferta programowa jaka będzie w analogu to inna inszość....Ale tak jak napisałem wielu abonamentom wystarczy TVP1, TVP2, Polsat, TVN i kanał lokalny. Dla wielu z nich opłata 25zł za TV to już dużo a np. 50zł to już kosmos, wystarczy iść do BOK popatrzeć i posłuchać...To tylko nam HD maniakom wydaje się, że jest inaczej. Rzeczywistość jest inna. Jak kiedyś w rozmowie z panią w BOK chciałem zrezygnować z ich usług argumentując to słabą jakością i marną ofertą programową to usłyszałem, że tysiącom innych abonentów to nie przeszkadza i wszystko jest OK". I ta miła pani wcale nie ściemniała, tak po prostu jest. Ludziom wcale ( oprócz garstki HD maniaków) na jakości nie zależy, jak obraz śnieży, albo jest "pikseloza" to uważają, że tak ma być! Przerabiałem to w swoim bloku...

Analog zostanie z 3 prostych przyczyn: z takiej jak pisze powyżej przedmówca, z takiej że są jeszcze starsi ludzie którzy na słowo dekoder prawie zawału dostają, oraz tacy którzy mają tv w 3 pokojach i tak chcą mieć (analog jest łatwo rozgałęzić) Tak więc nie ma interesu do wyłączania analogu w 100% Pewnie coś tam wyłaczą aby zwolnić trochę miejsca w paśmie ;)
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem analog tak czy tak zostanie. Bardzo wielu abonentów (pewnie większość) ma podstawowe kanały i więcej nie chce. Także straciliby dużo abonentów po likwidacji.
Natomiast oferta programowa jaka będzie w analogu to inna inszość....Ale tak jak napisałem wielu abonamentom wystarczy TVP1, TVP2, Polsat, TVN i kanał lokalny. Dla wielu z nich opłata 25zł za TV to już dużo a np. 50zł to już kosmos, wystarczy iść do BOK popatrzeć i posłuchać...To tylko nam HD maniakom wydaje się, że jest inaczej. Rzeczywistość jest inna. Jak kiedyś w rozmowie z panią w BOK chciałem zrezygnować z ich usług argumentując to słabą jakością i marną ofertą programową to usłyszałem, że tysiącom innych abonentów to nie przeszkadza i wszystko jest OK". I ta miła pani wcale nie ściemniała, tak po prostu jest. Ludziom wcale ( oprócz garstki HD maniaków) na jakości nie zależy, jak obraz śnieży, albo jest "pikseloza" to uważają, że tak ma być! Przerabiałem to w swoim bloku...

Zgadzam sie z Toba w 100%. Juz kiedys tez o tym pisalem.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem analog tak czy tak zostanie. Bardzo wielu abonentów (pewnie większość) ma podstawowe kanały i więcej nie chce. Także straciliby dużo abonentów po likwidacji.
Natomiast oferta programowa jaka będzie w analogu to inna inszość....Ale tak jak napisałem wielu abonamentom wystarczy TVP1, TVP2, Polsat, TVN i kanał lokalny. Dla wielu z nich opłata 25zł za TV to już dużo a np. 50 zł to już kosmos


WIKIPEDIA : Naziemna telewizja cyfrowa w Polsce

MUX-1 : (TVP1, TVP2, TVP Info, Polo TV, Eska TV, ATM Rozrywka TV (aktualnie plansza testowa), TTV)

MUX-2 (8 kanałów) : Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN 7, TV 4, TV 6, TV Puls, TV Puls 2 (robocza nazwa Puls Kids)


MUX-3 (kanały TVP) : TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia

... docelowo będzie około 18 kanałów naziemnej TV cyfrowej za friko (na 3 multipleksach).

Mam nadzieję, że MULTIMEDIA POLSKA S.A. w końcu dostanie po tyłku za branie kasy za analogowy sygnał TV kablowej w pakietach PODSTAWOWYM (tylko 4 kanały : TVP1, TVP2, TVP Info, TV Polonia) oraz RODZINNYM (około 30 kanałów).
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
Tak jak napisal marciniozo, starsze osoby boja sie jak ognia dekodera, na kupno TV z tunerem DVB-T ich nie stac, wiec pozostana przy analogowej kablowce. Dodam ze nie ma kanalu TV Trwam, wiec miliony osob :) dalej beda placic za analog w kablowkach :)
Jakis % na pewno zdecyduje sie na DVB-T tego jestem pewien. Dla mnie kablowki juz dzisiaj moga wylaczyc sygnal analogowy, jesli ma to polepszyc DTV lub sprawic ze bedzie wiecej kanalow HD to jestem ZA!
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
starsze osoby boja sie jak ognia dekodera, na kupno TV z tunerem DVB-T ich nie stac, wiec pozostana przy analogowej kablowce.

Nie muszą kupować nowego TV.
Najtańszy tuner DVB-T MPEG-4 kosztuje około 120 zł, np. WIWA HD-80/HD-90.
I tunery będą coraz tańsze, bo na pewno nie droższe.
TV TRWAM nie dostała koncesji, bo widocznie POLO TV (stacja nadająca disco polo) bardziej się nadawała na "misję krzewienia wiary i kultury". :D
 
Ostatnia edycja:

kubus76k

New member
Nie muszą kupować nowego TV.
Najtańszy tuner DVB-T MPEG-4 kosztuje około 120 zł, np. WIWA HD-80/HD-90.
I tunery będą coraz tańsze, bo na pewno nie droższe.
TV TRWAM nie dostała koncesji, bo widocznie POLO TV (stacja nadająca disco polo) bardziej się nadawała na "misję krzewienia wiary i kultury". :D

Masz rację że nie muszą kupować nowego OTV ale powiedz starszej osobie słowa: sygnał cyfrowy, dekoder lub EPG to kropidłem Cię potraktuje :)
 

laaval

New member
Ja podziwiam MM. Podziwiam za ten jeden wielki burdel. Konia z rzedem dla tego, kto sie potrafi polapac w ich ofercie :) Zero klarownosci, dzwonisz na infolinie - masz oferte, ide do BOK dostaje calkowicie inna oferte. No czeski film. Ale ad rem. W ubieglym roku bliski bylem odejscia, ale dostalem bardzo dobra oferte z biura utrzymania klienta (swoja droga tam dostalem jeszcze inna oferte niz na infolinii i BOK), ale sie troche wkopalem, bo dostalem taka promocje, ze tv byla na 24 miesiace, a net na 12. Teraz dzwonie na infolinie, zeby dowiedziec sie co i jak - baba stwierdzila, ze zadnej oferty dla mnie nie ma i wyskoczyla z cena bodajze 76zl za 20 mb/s. No kurde jaja jakies? Polazlem do BOK proszac babke o oferte taka, zeby mnie utrzymac jako klienta MM i okazalo sie, ze nie ma zadnego problemu. Za 100 (pomniejszona o 2zl za efaktury) dostalem paczke tv (cyfrowy komfort czy jakos tak to sie nazywa) +net (20 mb/s). Wniosek jest taki. Pod zadnym pozorem nie dzwonic na infolinie, bo warunki jakie tam mozna otrzymac to jeden wielki dramat i naciaganie klientow.

Denerwujace jest to, ze czlowiek musi sam lazic, kombinowac, zeby cos uzyskac. W takim UPC jest zupelnie inaczej. Sam tam kiedys bylem, teraz mam tam tesciow i o nic nie trzeba prosic. Umowa jest jaka jest i warunki sa stale w calym czasie jej trwania, bez zadnych 12/24 miesiecznych okresow, a przewaznie po jakims czasie ktos dzwoni z UPC i mozna sobie poprawic te warunki. A sama oferta jest przejzysta do bolu. Za rok powaznie sie bede zastanawial czy zostac w MM czy tez przeniesc sie do UPC :)
 

bourbon

New member
Bez reklam
Co do DVB-T to nie jest tak "hop siup".
Kupiłem sobie odpowiedni dekoder do odbioru tv cyfrowej naziemnej i za cholere nie mogę na nim nic złapać. Próbowałem na antenie pokojowej ze wzmacniaczem (niby do dvb-t) ale nic nie złapało, próbowałem także na starej antenie dachowej (analog na niej śnieżny, ale coś tam jednak wyłapuje), ale i na niej nic cyfrowego nie znalazłem. A szkoda, bo bardzo chciałem porównać jakość z Multimedią.
 

krzyjak

New member
Polazlem do BOK proszac babke o oferte taka, zeby mnie utrzymac jako klienta MM i okazalo sie, ze nie ma zadnego problemu. Za 100 (pomniejszona o 2zl za efaktury) dostalem paczke tv (cyfrowy komfort czy jakos tak to sie nazywa) +net (20 mb/s). :)

Napisz coś więcej: miasto, czy musiałeś wypowiedzieć umowę, na ile umowa: 12/24?

Jest to istotne gdyż teoretycznie oferta na pakiet jest dla nowych klientów, ograniczona terytorialnie i umowa jest na 2 lata.

Też jestem przed takimi decyzjami i ... nie wiem co zrobić. :sad:
 

laaval

New member
Napisz coś więcej: miasto, czy musiałeś wypowiedzieć umowę, na ile umowa: 12/24?

Jest to istotne gdyż teoretycznie oferta na pakiet jest dla nowych klientów, ograniczona terytorialnie i umowa jest na 2 lata.

Też jestem przed takimi decyzjami i ... nie wiem co zrobić. :sad:

Tym razem nie musialem wypowiadac umowy. Konczy mi sie za miesiac internet (pamietajac o okresie wypowiedzenia poszedlem teraz), a tv jeszcze mam przez rok. Wpadlem do BOK i powiedzialem, zeby mnie babka przekonala do pozostania w MM z netem (konkurencja w Lublinie, gdzie mieszkam, akurat jest - MM, UPC i cos lokalnego). Okazalo sie, ze mozna w takiej sytuacji (tv na 24 mies., internet 12 miesiecy) zrobic aneks do calosci i teraz mam na 12 miesiecy tv+internet. Sek w tym, ze takowa promocja jest ograniczona terytorialnie do chyba 4 miast - Gdyni, Wrocka, Lublina i czegos jeszcze. Pewnie inne miasta maja swoje promocje (jak juz pisalem burdel w ofercie jest straszny) - ta moja ma STOP w tytule (ta ktora dostalem po rezygnacji w ubieglym roku tez miala STOP w tytule - pewnie oznacza zatrzymanie klienta :)

Nie wiem co bym zrobil na Twoim miejscu. Ja mialem w zanadrzu oferte UPC i nic mnie nie trzymalo w MM, poza lenistwem i oferta cenowa :)
 

jigaman

New member
Co do DVB-T to nie jest tak "hop siup".
Kupiłem sobie odpowiedni dekoder do odbioru tv cyfrowej naziemnej i za cholere nie mogę na nim nic złapać. Próbowałem na antenie pokojowej ze wzmacniaczem (niby do dvb-t) ale nic nie złapało, próbowałem także na starej antenie dachowej (analog na niej śnieżny, ale coś tam jednak wyłapuje), ale i na niej nic cyfrowego nie znalazłem. A szkoda, bo bardzo chciałem porównać jakość z Multimedią.

Nie jest hop siup ale tez nie jest jakas katorga, podstawowa kwestia to znalezc najblizszy nadajnik i dopasowac antene do warunków jakie są w okolicy. Ja w Szczecinie nie widze masztu (okno mam na zupelnie inny kierunek), a zbieram sygnal odbity od bloku obok anteną siatkową ze wzmacniaczem (moc sygnału 93% - oczywisice z dosyc czesto pojawiajacymi sie zakłuceniami spowodowanymi wzmacnieniem śmieciowego sygnalu, ale tylko na muxie gdzie jest słaby sygnał czyli TVP). Polecam postudiować Emitel • Strona główna forum i wszystko sie wyklaruje, chociaz jak to czesto bywa "im dalej w las tym wiecej drzew" :) powodzenia

ps antena pokojowa to na tą chwile sie nie nadaje - chyba ze jestes bardzo blisko nadajnika.
wystaw ją za okno - nakieruj na masz i na 90% masz sygnał http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie&woj=dolnoslaskie tutaj masz liste najblizszych nadajników w dolnoslaskim.
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Wpadlem do BOK i powiedzialem, zeby mnie babka przekonala do pozostania w MM z netem (konkurencja w Lublinie, gdzie mieszkam, akurat jest - MM, UPC i cos lokalnego). Okazalo sie, ze mozna w takiej sytuacji (tv na 24 mies., internet 12 miesiecy) zrobic aneks do calosci i teraz mam na 12 miesiecy tv+internet. Sek w tym, ze takowa promocja jest ograniczona terytorialnie do chyba 4 miast - Gdyni, Wrocka, Lublina i czegos jeszcze. Pewnie inne miasta maja swoje promocje (jak juz pisalem burdel w ofercie jest straszny) - ta moja ma STOP w tytule (ta ktora dostalem po rezygnacji w ubieglym roku tez miala STOP w tytule - pewnie oznacza zatrzymanie klienta

Witam krajana. ;)
Potwierdzam ... umowy ze słowem STOP w tytule są "na utrzymanie klienta" i MULTIMEDIA je chowa i wyjmuje zza pazuchy dopiero wtedy gdy zagrozisz im odejściem do konkurencji.
Normą jest to, że punkt MULTIMEDIA w Leclercu na ul. Zana daje g... owinięte w papierek (żadnych ofert STOP dla starych klientów - tylko normalny bieżący cennik, czyli to samo co na WWW).
Dzwoniąc na Infolinię jest różnie (czasem ujawniają ofertę STOP, a czasem nie).
A w BOK na ul. Jana Sawy też jest różnie (w zależności od tego jak jesteś "asertywny" w stosunku do pani z którą rozmawiasz). :D

Przypominam, że MULTIMEDIA od zeszłego roku (chcąc jeszcze bardziej zatrzymywać klientów TELEWIZJI i robić z nich idiotów) zmieniła okres wypowiedzenia z 30 aż na 90 dni na usługę TV.
Uważajcie na to i zmieniajcie swoje pakiety TV lub rezygnujcie z usługi TV wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

laaval

New member
Kleofas11

Pani w BOK-u była na tyle uprzejma, że na odchodne przypomniała mi o tym okresie wypowiedzenia :) Trafiłem na naprawdę w porządku babkę :)

Do tej z leclerca nawet nie podchodziłem, bo zdaję sobie sprawę, że ona ma sprzedawać najdrożej jak się da, a nie utrzymywać klienta.

Na infolinię już dzwonić nie będę. Nie raz i nie dwa tam dzwoniłem i za każdym razem potraktowano mnie nie jak starego klienta. UPC jakoś robi to trochę inaczej :/
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Kleofas11

Pani w BOK-u była na tyle uprzejma, że na odchodne przypomniała mi o tym okresie wypowiedzenia :) Trafiłem na naprawdę w porządku babkę :)

Do tej z leclerca nawet nie podchodziłem, bo zdaję sobie sprawę, że ona ma sprzedawać najdrożej jak się da, a nie utrzymywać klienta.

Na infolinię już dzwonić nie będę. Nie raz i nie dwa tam dzwoniłem i za każdym razem potraktowano mnie nie jak starego klienta. UPC jakoś robi to trochę inaczej :/

To nie jest tak do konca. W BOK tez jest losowo, zalezy na kogo trafisz. Marciniozo pisal, ze np. jemu dali jakas promocje na internet a koledze czy znajomemu juz nie chcieli. Na infolinii jak sie trafi na osobe, ktora ma promocje w jednym palcu i umiejetnie sie pogada, mozna dostac bardzo czesto to co w BOK. Wszystko na zasadzie negocjacji :) Z doswiadczenia wiem ze sa promocje dostepne tylko w BOK ale sa tez takie, ktore ma tylko infolinia.
 

progfan

New member
Mam multimende od września i od 3 tygodni obraz mruga,wyskakuje błąd HDCP.Czym to jest spowodowane?Wcześniej ten problem nie wystepował
 

laaval

New member
To nie jest tak do konca. W BOK tez jest losowo, zalezy na kogo trafisz. Marciniozo pisal, ze np. jemu dali jakas promocje na internet a koledze czy znajomemu juz nie chcieli. Na infolinii jak sie trafi na osobe, ktora ma promocje w jednym palcu i umiejetnie sie pogada, mozna dostac bardzo czesto to co w BOK. Wszystko na zasadzie negocjacji :) Z doswiadczenia wiem ze sa promocje dostepne tylko w BOK ale sa tez takie, ktore ma tylko infolinia.

Najlepsze promocje mają ludzie z dzialu utrzymania klienta. Takiej promocji jak dostałem w tamtym roku po uprzedniej rezygnacji w zyciu bym nie dostal (na infolinii byl tragizm, troche lepiej w BOK, a najlepiej od czlowieka, ktory mnie przekonal do zostania w MM-ten juz sam do mnie zadzwonil).

Jakby jednak nie patrzec to bardzo meczaca sytuacja, zeby uprawiac taka dziecinade i kombinowac jak kon pod gore, zeby dostac to co sie chce. W MM z pewnoscia klient to nie nasz pan. Mam przyklad naoczny z UPC, ze tam potrafia jakos inaczej pewne sprawy zalatwic. Za rok sie bede martwil
 
Do góry