TV HD w polskiej TK Multimedia

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Witam.
Mam pytanie do tych, którzy posiadają telewizory LCD/LED 37 cali (100 Hz) i oglądali na nich analogową kablówkę "Multimedia".

Czy da się bez bólu (jakość programów analogowych oraz męczenie się wzroku) oglądać analogową kablówkę z odległości 1.70 - 2 metry na takim 37-calowym TV ?
Czy może od razu niezbędna będzie inwestycja w cyfrową "Multimedię" ?
 
Ostatnia edycja:

pattro

New member
Bez reklam
Re

Witam.
Mam pytanie do tych, którzy posiadają telewizory LCD/LED 37 cali (100 Hz) i oglądali na nich analogową kablówkę "Multimedia".

Czy da się bez bólu (jakość programów analogowych oraz męczenie się wzroku) oglądać analogową kablówkę z odległości 1.70 - 2 metry na takim 37-calowym TV ?
Czy może od razu niezbędna będzie inwestycja w cyfrową "Multimedię" ?

hmn ale z tego co wiem nie można podpisywać umowy tylko na analog zawsze musi być "cyfrowa" TV :)
 

bleys

New member
Witam.
Mam pytanie do tych, którzy posiadają telewizory LCD/LED 37 cali (100 Hz) i oglądali na nich analogową kablówkę "Multimedia".

Czy da się bez bólu (jakość programów analogowych oraz męczenie się wzroku) oglądać analogową kablówkę z odległości 1.70 - 2 metry na takim 37-calowym TV ?
Czy może od razu niezbędna będzie inwestycja w cyfrową "Multimedię" ?

Ja mam 40 cali po analogu jeszcze na sony w5500, 100hz nie włączam bo nie lubię takiego przyspieszonego tempa, jednak obraz wygląda u mnie lepiej niż u znajomego na (nowszym) modelu 37 calowy LG(nie znam dokładnie oznaczenia) podłączonego do mm w wersji cyfrowej, jednak zakładam, że to kwestia tv. Bo miałem okazje porównać MM analog vs cyfra na starym crt 25 calowym i widać było różnice na plus cyfrowego sygnału.

Jednak mm i tak ma słaba jakość w porównaniu do N'ki. oczywiście niektóre kanały źródłowo mają kiepska jakość.
Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

djpielgrzym

New member
Podłączysz ile będziesz chciał. Ja mam w domu 4 tv, ale tylko jeden TV HD . Dlatego będzie jeden dekoder cyfowej TV, a w pozostałych będzie sygnał SD w pakiecie komfort. Jest na razie jeden program HD National Geografic

Z góry przepraszam jesli ktoś juz podobny post umiescił, ja odpsuje na ten.

Zasada ich działania i dawania dekoderów HD ma całkiem co innego na celu. Otóz głownym powodem, wg kabłowek, jest chęć dania lepszej jakości obrazu. Po częsci mają racje, ale ani tych kanałów nie jest za wiele, ani w super jakosci obrazu dzwięku i wszystkich plusów związanych z cyfrową telewizją np EPG.

Ich celem jest doprowadzenie do tego by każdy tv w domu "opłacał" abonament. Nawet i 8zł + kasa za drugi dekoder. Pomyśl sobie ile procent klientów ma minimum dwa telewizory, 85%? Niech kazdy z tych klientów dopłaci im pare zł...

A teraz kilka faktów.
Tv cyfrowa (w MM) miała całkiem inaczej wyglądać. Otóż w mieście testowym 100tys mieszk. (nie będę wymieniał nazwy) w którym poszło kilkadziesiąt km swiatłowodów w tym takie w których jest po 288 włokien, plan był taki by klient wybierał nie pakiety a programy. Po przeprowadzeniu rozeznania, potrzeb klientów okazało się iż jest to NIEOPŁACALNE! Klienci wybierali po kilkanaście kanałów.

Nie myślcie iż chodzi im o Waszą wygodę i jakość obrazu. Im chodzi TYLKO I WYŁĄCZNIE O KASE!
 

Bucek

Banned
kazda TV, nie wazne czy kablowa czy satelitarna ... to cwaniaczki po jednych pieniadzach :p

czemu dziwic sie nie ma co bo w rzeczywistości polskiej i ogólnoświatowej, gdzie przygłupi konsument woli 10kg zwyczajnej po 12PLN za kilogram zamiast 3-4 kg wędliny droższej a lepszej inne mechanizmy sprzedazy towarów i usług nie mają szans na rynku przetrwać :p

niestety do pierdolonego terroru motłochu przyzwyczaić się musimy ... inaczej pozostaje wyprowadzic się na księżyc lub z niektórych towarów/usług - świadomie zrezygnować ...
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

To była jak zawsze jedna z bajek jakie nie raz na tym forum opowiadał niejaki pattro on zawsze ma wiarygodne żródło.

pozdrawiam środkowym palcem :) nie chcesz nie czytaj :)
i widać ze masz problem z czytaniem bo to nie ja napisałem o Polsacie HD jako pierwszy tylko Snakeee :) ale spoko będę coś wiedział nie będę pisał skoro nie chcecie wiedzieć :) i jak widać nie rozumiesz co to znaczy "nieoficjalnie" :hihi:
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Przeczytajcie wpierw dokładnie co napisałem wcześniej.
Polsat HD będzie ale nie byłem w stanie podać dokładnej daty, przypuszczałem że mogą go dać na początku roku - póki co tak się nie stało. Nie wycofuje się z tego co napisałem, nadal wg moich informacji ten kanał ma być wprowadzony.
 

pattro

New member
Bez reklam
Przeczytajcie wpierw dokładnie co napisałem wcześniej.
Polsat HD będzie ale nie byłem w stanie podać dokładnej daty, przypuszczałem że mogą go dać na początku roku - póki co tak się nie stało. Nie wycofuje się z tego co napisałem, nadal wg moich informacji ten kanał ma być wprowadzony.

no dokładnie, ja to wiem :) ale są takie osoby co nie potrafią czytać dokładnie i jak napisałeś że ma być Polsat HD ale nie wiesz kiedy to niektóre osoby ze ma być już albo miał już być i nie ma...
 

Frauka

New member
Bez reklam
Witam.
Mam pytanie do tych, którzy posiadają telewizory LCD/LED 37 cali (100 Hz) i oglądali na nich analogową kablówkę "Multimedia".

Czy da się bez bólu (jakość programów analogowych oraz męczenie się wzroku) oglądać analogową kablówkę z odległości 1.70 - 2 metry na takim 37-calowym TV ?
Czy może od razu niezbędna będzie inwestycja w cyfrową "Multimedię" ?

Jak miałam jeszcze analog z MM to byłam zdziwiona, że na Samsungu LE40C650 wyglądał dobrze. Potem miałam przez miesiąc cyfrową od nich ( mleko, pikseloza) i teraz N.
Z tych 3 Nka jest najlepsza (właśnie przedłużam umowę).

Na Święta kupiłam mamie Samsunga Led 32 cali i analog z MM na nim to jakaś tragedia. Nie wiem czy to wina instalacji w bloku czy tak im jakość padła ale jak jestem u rodziców to się męczę coś oglądając.
 
Do góry