TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ciesz się, że 12 a nie jak w to bywa w stylu MM 19zł, albo i więcej...
Przy okazji dostałem dzisiaj rachunek, dużo w nim informacji właśnie o podniesieniu cen i magicznym kanale Polsat Sport HD (celowo piszę magicznym, bo niby jest, ale go nie ma, będzie wprowadzany sukcesywnie, ale jak próbuję dowiedzieć się na infolinii kiedy - to niektórzy z pracowników udzielają odpowiedzi, że nie wiedzą kiedy, ale też i czy?!?!? zgroza...)

Czu u Was też jakieś zmiany robią w analogu? Pozmieniali kanały i przy okazji jakby jakość się pogorszyła?
A w DTV wczoraj na kilku kanałach zacięcia....
 
Ostatnia edycja:

Frauka

New member
Bez reklam
Ja mam jeszcze MM do końca miesiąca i dziś wcisnęłam nie ten przycisk na pilocie TV i mi się odpalił ich analog. Takiej pikselozy to nigdy nie mieli.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W Inowrocławiu na kanale 341 zameldował się test 10 - czyli Polsat Sport HD.

Edit
Mam nadzieję, że po czasie testu jakość się poprawi, bo na razie to jest dobre SD.....
Mam zaraz obok na liście kanałów ES HD, jest relacja z zawodów tenisowych w Melbourne - i tutaj widać jakość HD...
 
Ostatnia edycja:

kubus76k

New member
Witam Ponownie,
Wczoraj wieczór miałem dziwną sytuację z moim Boxem...Wiec przy przeglądaniu kanałów zamulił się i nie mogłem nic wykonać na pilocie i panelu, znaczy zwolnił, a potem się zawiesił :( Czy miał ktoś już taką sytuację ? Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy to normalne czy to jakiś przypadek ?
Pozdrawiam @ll
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To normalne! (tzn. nie jest to normalne, ale w dekoderach MM zdarza się). Ja też tak miałem już kilka razy, zresztą nie tylko ja. Musisz odłączyć zasilanie i zrestartować tuner.
 

Kristop

New member
W Inowrocławiu na kanale 341 zameldował się test 10 - czyli Polsat Sport HD.

Edit
Mam nadzieję, że po czasie testu jakość się poprawi, bo na razie to jest dobre SD.....
Mam zaraz obok na liście kanałów ES HD, jest relacja z zawodów tenisowych w Melbourne - i tutaj widać jakość HD...

Poprawi sie jak PS HD zacznie puszczac wszystkie materialy nagrane w HD a nie skalowane do HD.
Poczekaj jak bedzie relacja z siatkowki, to leci w HD, jakies boksy i inne duperele widac ze skaluja do HD.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No mam nadzieję, że tak będzie. Jak poprzednio był PS HD i była relacja z Mistrzostw w piłce nożnej to jakość była bardzo dobra.
 

Domer

New member
Witam Ponownie,
Wczoraj wieczór miałem dziwną sytuację z moim Boxem...Wiec przy przeglądaniu kanałów zamulił się i nie mogłem nic wykonać na pilocie i panelu, znaczy zwolnił, a potem się zawiesił :( Czy miał ktoś już taką sytuację ? Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy to normalne czy to jakiś przypadek ?
Pozdrawiam @ll


Dosc czeste zjawisko :) Tez czesto mam sytuacje, ze po wlaczeniu listy kanalow nie moge zmienic na wybrany kanal ani tez wylaczy listy.
 

bikejoshua

New member
Poprawi się jak PS HD zacznie poszczać wszystkie materiały nagrane w HD a nie skalowane do HD.
Poczekaj jak będzie relacja z siatkówki, to leci w HD, jakieś boksy i inne duperele widać ze skalują do HD.

Nie jestem przekonany co do tej jakości PS HD. Mecz Atom Trefl - Muszynianka nie był skalowanym SD a i tak jakość była nie najlepsza - a w porównaniu z ES HD albo nSport HD wręcz beznadziejna.
 

Fruciak

New member
W Inowrocławiu na kanale 341 zameldował się test 10 - czyli Polsat Sport HD.

Edit
Mam nadzieję, że po czasie testu jakość się poprawi, bo na razie to jest dobre SD.....
Mam zaraz obok na liście kanałów ES HD, jest relacja z zawodów tenisowych w Melbourne - i tutaj widać jakość HD...
Weź pod uwagę aspekt taki że to raczej zależy od nadawcy co puszcza i jak wygląda dany kontent, to że jest dobre SD teraz zgodzę się ponieważ jest skalowane do HD, pewnie że jeżeli nie ma dobrego kontaktu to nie ma co porównywać do ES HD czy też NGC HD..
 

guzik1

New member
Witam wszystkich. Od dziś jestem posiadaczem Pakietu "Cyfrowy Komfort" w MM + internet 12MB. Jeśli do internetu na obecną chwilę nie mogę mieć zastrzeżeń, to o DTV niestety nie mogę mieć tak dobrego zdania. Przykład:
AXN Crime jest dźwięk a brak obrazu
AXN SF Brak dźwięku i obrazu (coś się tnie)
CBeebies jest dźwięk a wizji brak
KidsCo Brak dźwięku i obrazu
I jeszcze parę innych podobnie "działających" kanałów o których nie chce mi się teraz rozpisywać.:((
Czy u Was też tak działa ta tv??
Bo jak tak to ma wyglądać to ja chyba jutro już im podziękuję;(


Waliłbym do nich teraz ale pora nie ta;)

Pozdrawiam
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ja takich cudów nie miałam, poza widoczną, gorszą jakością obrazu w stosunku do platform satelitarnych to TV działała stabilnie. Skoro dopiero Ci podłączyli, może splitter jest padnięty? Jak mi monter dtv podłączył to straciłam internet :grin: a kanały strasznie przycinały. NA drugi dzień poprawił instalację i już było normalnie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
tolesi
Ja wiem, że nie ma kanału TVP1 HD. Ale nka reklamuje się mocno i podaje, że taki kanał posiada właśnie z naciskiem na HD. Jest to nieuczciwe. Był u mnie rozczarowany kolega, który zakupił nkę i był zdziwiony co to za HD....Zresztą wystarczy poczytać na forach o tym tzw. HD. Z pewnością z czasem to się zmieni, ale na razie jest to nie tak.

Przy okazji to powiem, że platformy cyfrowe i operatorzy kablowi przyzwyczaja nas do HD w coraz niższej jakości....HD, które z prawdziwą wysoką rozdzielczością ma niewiele wspólnego.

Fruciak
Oczywiście, że dużo zależy od nadawcy, ale operatorzy ( w naszym przypadku MM) także dorzucają swoje trzy grosze kompresując sygnał. Prosty przykład Canal Plus Sport 2 w SD w MM nie idzie tego oglądać podobnie jak Canal Plus Sport nie w HD także jakość kiepska, gdzie na platformie Canal Plus obraz zdecydowanie lepszy.

Takie mamy niestety czasy, płać abonencie i nie wnikaj, a co to za HD z bitrate 6 Mb/s......
 

Frauka

New member
Bez reklam
Jak napisał Tomasz Berezowski obecne TVP1HD to nie jest to czego i oni się spodziewali. Taki sygnał dostają od TVP światłowodem.
Niemniej jednak uważam, że powinni wydać jakiś komunikat i przeprosić ludzi. Nie byłoby tylu złych emocji. Dobrze, ze ja na Jedynce prawie nic nie oglądam. ;) Wyrosłam z Klanu :p
 

rosiaktotti

New member
Polecam DreamBox +
damn12.jpg

za 79Euro na pół roku i macie wszystkie hd europy :D
ja sie na tym bardzo zastanawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry