TV HD w polskiej TK Multimedia

Snakeee

New member
Bez reklam
Zapewne tak jest.

Ja poki co mam dosyc TV w ogolnym pojeciu, po tej srogiej zimie i gapieniu sie czasami po kilka h dziennie w ekran mam dosc. Teraz to chyba tylko MŚ w noge dopiero mnie przyciagna.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Teraz to chyba tylko MŚ w noge dopiero mnie przyciagna.
Tylko szkoda, że te MŚ będą jedynie na TVP, wiadomo w jakiej jakości - letterbox +pixeloza...

U mnie żadnych "gratisowych" HD nie ma (pewnie dlatego, że pakiet HD mam wykupiony).
Mogliby np. dla posiadaczy Basicu, włączyć chociaż na jeden dzień (może świąteczny?) TVN HD, żeby człowiek miał możliwość zobaczenia jak to wygląda, a raczej, co go omija...
 
Ostatnia edycja:

golab52

New member
analog a cyfra

potwierdzam w gdyni własnie mam 5 kanałów HD plus "2" i tv5 i puls w 525i jakosc jak z analoga....

Panowie mam pytanie :
Jak zakupie pakiet cyfrowy z dekoderem pakiet komfort do jednego pokoju to czy w drógim bede miał sygnał analogowy ?? do normalnego tv ?? a bede placil rozumiem tylko za pakiet cyfrowy komfort ??
 

spider1978

New member
Bez reklam
moga robic promocje mnie przy takiej cenie 19 zyla raczej nie przekonaja:) chyba ze zrobia promocje na pakiet hd i bedzie kosztowal z 10 zeta:D bo ogolnie mija sie to z celem skoro mam komfort+sport i zyskal bym tak naprawde tylko ap hd i mtvn hd a 19 placic za 2 programy to mija sie z celem:)
 

gojar

Member
A ja mam dodatkowo jeszcze odblokowane na wszystkich kanałach na pięknym czerwonym pasku "BŁĄD E01 - Problem techniczny: brak sygnału" Nie wiem tylko czy to jest w HD bo nie pokazuje znaczka :)
 

jmahorow

New member
Mam cały czas kłopot z ustawieniem proporcji dek do tv. TV mam samsung b651 ustawiony na 16:9. Dekoder tez 16:9 i powiększenie.(tak ktoś sugerował na forum). Na większości kanałów i tak musialem opcjami zmenić na rozciągniecie bo logo kanałów bylo poza ekranem. Ale przy tych ustawieniach sa zle proporcje. Czy jest jakieś realne rozwiązanie tego problemu?

p.s. W wawie dalej oprogramowanie z 25.10.2009 w wersji 10 :(
 

Snakeee

New member
Bez reklam
W menu dekodera w ustawieniach obrazu ustaw 16:9 i rozciagniecie obrazu a nie powiekszenie.
Kanaly 4:3 zostana rozciagniete po bokach i beda na calym ekranie, kanaly ktore nadawane sa w 16:9 beda wyswietlane poprawnie.
Na infolinii dowiedzialem sie, ze nowy soft jest dostepny w kilku miastach, w nocy z pon. na wtorek puszczaja na reszte miast. Gdyby ktos pytal to wypytalem konsultanta jaki numer pojawi sie w moim dekoderze (mam z oddzielnym modemem) bedzie numer 41, gdybym mial z wbudowanym modemem bedzie numer 13.
 

jmahorow

New member
Takie ustawienia też testowałem. Przy nich niektóre były źle wyświetlane np. polsat, który powinien być powiększony nie rozciągniety.
Czy konsul. mówił coś o zmianach ?
 

masloww

New member
Bez reklam
co Ty chcesz zrobić z obrazu 4:3 format 16:9 bez rozciągniętych gęb i bez znikającego loga?
takich rzeczy to nawet w Erze się nie da zrobić
jedynie programy nadawane w formacie 4:3 LB można powiększyć do 16:9 bez powyższych wad
 

Snakeee

New member
Bez reklam
:blagam:
Takie ustawienia też testowałem. Przy nich niektóre były źle wyświetlane np. polsat, który powinien być powiększony nie rozciągniety.
Czy konsul. mówił coś o zmianach ?

Jak byly zle wyswietlane? Mam takie ustawienie i wszystko jest poprawnie.
Musisz zrozumiec co to znaczy pełne 16:9 tzw. anamorficzne (przykladowo TVN24 ale czesc materialu tez zdarza im sie puscic w 4:3 widac nagrane byly dawno i nie bawili sie w zadne zmiany, wtedy wchodza pasy po bokach mimo ze obraz ma byc rozciagniety dlatego ze on jest w 16:9 i nie ma co rozciagac a tylko sam material jest w 4:3) a co to znaczy 16:9 letterbox (TVP 1 i TVP2 swoje kanaly puszcza w 4:3 ale seriale ma nagrywane w 16:9 wiec doklejaja pasy u gory i u dolu tzw. letterbox), ktore bardzo czesto puszczaja nadawacy. Przy letterbox powyzsze ustawienia sprawia, ze bedziesz mial pasy u gory i dolu ale jest to wyswietlanie poprawne - chcac ich uniknac musisz obraz powiekszyc.
Poczytaj przykladowo tutaj: Media2.pl - Forum dyskusyjne / Format 16:9 w Polskich stacjach telewizyjnych.
W tej chwili na TVN (SD) leci Dzien dobry TVN i ma 16:9 letterbox pasy u dolu i u gory wrzucone przez nadawce. Na TVN (HD) leci juz 16:9 anamorficzne - bez zadnego rozciagania, powiekszania jesli masz wybrany format 16:9 w dekoderze bedziesz mial obraz na pelnym ekranie.
Proponuje wybrac domyslnie rozciagniecie, gdyz kanaly ktore sa w 16:9 anamorficzne nie beda ruszane, rozciagniecie zadziala na kanalach 4:3, ktore bez uzycia tej opcji bylyby z pasami po bokach.

Jeszcze jedno, wybor w ustawieniach obrazu 16:9 oznacza tylko tyle dla dekodera, ze podlaczony jest TV 16:9 to jest tylko informacja dla dekodera ze obraz bedzie puszczal na TV 16:9.
Wybierz w menu dekodera, instalacja, konfiguracja dekodera, ustawienia obrazu, proporcje ekranu TV - 16:9. Zmiana formatu obrazu - wybierz Bez zmian. Zatwierdz zmiany.
Przelacz na TVN24 - obraz bedzie na calym ekranie, no bo idzie w 16:9. Przelacz na TVP2, obraz bedziesz mial z pasami po bokach (w tej chwili, pozniej jak puszcza cos w letterbox-ie to beda pasy u gory i dolu). Czyli poprawnie, bo tak wlasnie wyglada obraz 4:3 puszczony na TV panoramicznym bez zadnej zmiany.
Zmien sobie ustawienia w dekoderze na 4:3, rowniez wybierz Bez zmiany.
Teraz kanaly nadawane w 4:3 beda na calym ekranie, dekoder ma informacje ze podlaczony jest do TV 4:3 (mimo ze faktycznie jest to TV panoramiczny), przelacz teraz na TVN24 albo NG HD lub inny ktory nadaje w pelnym 16:9 i zobaczysz ze bedziesz mial pasy na gorze i dole - bo tak wlasnie wyglada obraz 16:9 na TV 4:3. Przelacz na TVP1 (leca skoki) tez beda pasy na gorze i dole ale dekoder nawet ich nie rozciagnie jesli mu to ustawisz, bo to jest 16:9 letterbox a dekoder ma info ze dziala z TV 4:3.

To jest troche zagmatwane ale jesli by tak nagle wszyscy przeszli na pelne 16:9 to ponad polowa polakow z TV 4:3 afere zrobilaby 1000x wieksza niz bylo to jak TVN24 zmienial format.

O jakich zmianach mial mowic konsultant?
 
Ostatnia edycja:
Do góry