TV HD w polskiej TK Multimedia

lukashik

New member
Nie wiem jak wy, ale ja już zrezygnowałem z usług tej tzw. "firmy".

Nawet w tej ulotce kłamią, bo:

MŚ 2010?TVP ma prawa free to air, więc wszystkie mecze będą na kanałach ogólnodostępnych.

źródło:http://en.wikipedia.org/wiki/2010_FIFA_World_Cup_broadcasting_rights

Wszystkie mecze LM są tylko w N gdzie mogą transmitować 8 meczów live, a N-ka to tylko LM i sama publicystyka.Czasami puszczą jakieś żagle czy Tour de Suisse...

Sporty zimowe są na Eurosporcie w tej samej ilości co na TVP Sport (identyczne prawa z EBU).Super, że wraca Eurosport, ale sytuacja ta sama co w styczniu 2008.Zamiast dokładać kanały to oni po prostu je podmieniają

Oferta Sportklub+ to jakieś nieporozumienie:
- poker (grać można jak najbardziej ale by to oglądać?)
- darty
-liga belgijska w kopanej (większość z poślizgiem)
- koszykówka i futbol amerykański (uniwersyteckie) - wygląda na to, że live to nie jest.
- I liga angielska jest jedynym plusem, ale czy to lepszy kanał niż Polsat Sport???!

Kolarstwo, tenis - ok, ale poprzednio twierdzili, że kolarstwo czy mecze Radwańskiej nie są atrakcyjne dla polskiego kibica i dlatego wycofują Eurosport.Sami sobie przeczą?
A propo tenisa, tracimy męskie rozgrywki, a dostajemy żeńskie gdzie siostry(bracia?) Williams będą wszystko wygrywać jeszcze przez wiele lat.


Już o tym, że tracimy siatkówkę nie wspomnę.



@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Multimedia myślą, że mogą żonglować kanałami, a ludzie zawsze przy nich zostaną - niedoczekanie.
 
Ostatnia edycja:

xolzok

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
Czy u Was też tak internet muli? U mnie masakra....
Ja w porywach mam 3,5 Mb/s a czasami nie przekraczam 1,5 Mb/s (tylko z samego rana blisko 8Mb/s). Ponoć jest to spowodowane słabym jakościowo sygnałem (chyba po zmianach modulacji w DTV). W piątek ma przyjść technik i poprawiać. Jeżeli będą jeszcze problemy mam dzwonić do pomocy technicznej z reklamacją.

PS. do niedawna internet był najlepszą jakościowo usługą w MM.
 

lukashik

New member
Marzy mi się by jakaś kablówka zrobiła pakiet:

Nsport
Nsport HD
Canal+ Sport
Canal+ Sport 2
C+ Sport HD
Polsat Sport
PSE
PS HD
Polsat Futbol
Eurosport
Eurosport 2
ES HD
ESPN Europe

Czy to możliwe w najbliższej przyszłości?
 

Snakeee

New member
Bez reklam
lukashik napisał:
Marzy mi się by jakaś kablówka zrobiła pakiet:

Nsport
Nsport HD
Canal+ Sport
Canal+ Sport 2
C+ Sport HD
Polsat Sport
PSE
PS HD
Polsat Futbol
Eurosport
Eurosport 2
ES HD
ESPN Europe

Czy to możliwe w najbliższej przyszłości?
Odpowiem krotko: Nie:D
 

maciekalisz

New member
xolzok napisał:
Ja w porywach mam 3,5 Mb/s a czasami nie przekraczam 1,5 Mb/s (tylko z samego rana blisko 8Mb/s). Ponoć jest to spowodowane słabym jakościowo sygnałem (chyba po zmianach modulacji w DTV). W piątek ma przyjść technik i poprawiać. Jeżeli będą jeszcze problemy mam dzwonić do pomocy technicznej z reklamacją.

PS. do niedawna internet był najlepszą jakościowo usługą w MM.


Zmiana modulacji w DTV nie ma nic wspólnego z internetem - net juz od dawna dziala na modulacji QAM 256 - a teraz dtv poprostu wskoczyla z QAM 64 na 256. Prędzej parametry - teraz cały czas sieć MM jest dopieszczana przez techników pod kontem parametrów i czesto sie zdarza ze jak jeden segment sieci sie wyreguluje to kawalek dalej sie zmienia parametry i trzeba wracac do poprzedniego mijesca znów regulować. Ale to już taki urok sieci HFC. Tak to wygląda pod kątem technicznym - jak wszystko poreguluja to sie uspokoi napewno.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
maciekalisz napisał:
Panowie czy na dtv nie odbiera wam lepiej moze TVP 1 i TVP 2 - chodzi o jakość - jakoś ładniej to zaczeło chyba wygląda albo mam opomamy :) ?

Hmmm dzisiaj sie przyjrzalem dokladniej i porownalem z analogiem, akurat na TVP2 jest pytanie na sniadanie, no wyglada lepiej w DTV, az nie wierze w to co pisze, kanaly SD zaczynaja wygladac lepiej :)
Czyli co zaczeli cos zmieniac? Zwiekszyli bitrate narazie na tych kanalach?
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

byłem wczoraj w BOK w Gorzowie i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy :

1. Na moje pytanie o kanały Polsatowskie otrzymałem taką odp " na dzień dzisiejszy nie osiągnęliśmy porozumienia z Polsatem i wszystko wskazuje na to że z dniem pierwszego stycznia znikną kanały tematyczne Polsatu "
2. Na moje pytanie co w zamian ? " W analogu pojawi się Fox Life w miejsce Polsatu 2, w miejsce Polsatu Sport pojawi się EuroSport SD a po Polsacie Sport Extra zostanie pusta plansza, natomiast w DTV w miejsce Polsatu Sport pojawi się EuroSport SD w miejsce Polsatu Sport HD pojawi się NSport HD a w miejsce Polsatu Sport Extra Pojawi się Sportklub +, oraz jako nowość do oferty dołączy NSport SD oraz EuroSport HD "
3. A czy te kanały będą dostępne w całej Polsce ? " najprawdopodobniej tak "
4. A jak wygląda sprawa z dekoderami nowymi ? ' Obecnie nie są jeszcze dostępne, gdyż są w fazie testów. Ale cennik już znamy, koszt aktywacji dekodera to 99 zł jeżeli posiada się pakiet Komfort, 199 zł jeżeli posiada się pakiet Basic, Basic +. Miesięczna opłata to 10 zł pakiet komfort, 20 zł pakiet Basic i Basic +. "
5. Dlaczego mam płacić 200 zł ? Jak ja chciał bym mieć pakiet komfort ale nie jest dostępny w Gorzowie ? " taki mamy regulamin "
6. Kiedy pojawi się w Gorzowie pakiet komfort, oraz te nowe 5 kanałów do pakietu Basic ? " w pierwszej połowie nowego roku, gdyż nie mamy możliwości dodanie obecnie tych kanałów do Gorzowa "
7. A co z kanałami takimi jak Sportklub, EuroSport 2 SD I HD oraz Canal + Sport 2 ? " obecnie nie wiemy nic na ten temat "


tak mniej więcej wyglądał moja rozmowa na temat DTV w BOK w Gorzowie, cała MM nie ma nowych dekoderów ale cennik już jest :D co mnie wkurzyło, to że na pytanie czy nowe kanały które zastąpią Polsatowskie kanały pojawią się w całej Polsce dostałem odp " najprawdopodobniej tak " !. Najprawdopodobniej ?! czyli co zniknie Polsat i dajmy na to nowe kanały nie będą dostępne w całej Polsce, i będzie jak zawsze ta sama śpiewka " nie mamy możliwości obecnie na dołączenie tych kanałów ". Taką odp dostałem wczoraj na pytanie o pakiecie komfort, dostałem też taką odp na pytanie czemu nie nowych kanałów ( te co w kwietniu dodali ) w Gorzowie w kwietniu jak dzwoniłem, ta wymówka robi się nudna przez rok nic się nie ruszyło w Gorzowie w MM ! :evil: 28 grudnia zadzwoni do mnie MM wtedy daje odp czy zostaje czy nie .... mam naprawdę wielkiego rebusa ...
 

masloww

New member
Bez reklam
pattro napisał:
2. Na moje pytanie co w zamian ? " W analogu pojawi się Fox Life w miejsce Polsatu 2, w miejsce Polsatu Sport pojawi się EuroSport SD a po Polsacie Sport Extra zostanie pusta plansza, natomiast w DTV w miejsce Polsatu Sport pojawi się EuroSport SD w miejsce Polsatu Sport HD pojawi się NSport HD a w miejsce Polsatu Sport Extra Pojawi się Sportklub +, oraz jako nowość do oferty dołączy NSport SD oraz EuroSport HD "
znaczy że w analogu kanał Polsat Sport Extra (który leci na paśmie S) zostanie przeznaczony na DTV; nSport SD będzie w DTV w Basic-u czy w Komforcie?
sam pakiet Komfort analogowy przestaje się opłacać, w stosunku do pakietu Rodzinnego dodatkowych kanałów pozostanie niewiele;

odnośnie Gorzowa to dziwna sprawa, zwłaszcza że wokół Gorzowa jest pełno miejscowości gdzie MM dociera, pewnie tam są te same kłopoty
http://www.multimedia.pl/profil
 

kamilb

Member
lukashik napisał:
Marzy mi się by jakaś kablówka zrobiła pakiet:

Nsport
Nsport HD
Canal+ Sport
Canal+ Sport 2
C+ Sport HD
Polsat Sport
PSE
PS HD
Polsat Futbol
Eurosport
Eurosport 2
ES HD
ESPN Europe

Czy to możliwe w najbliższej przyszłości?

Dodałbym jeszcze TVP Sport.

Również jestem zdania że to nierealne w obecnej chwili. A nawet gdyby to ceny byłyby z kosmosu..
 

bourbon

New member
Bez reklam
Eurosport HD ok, ale zamiast tej całej reszty przypuszczalnych nowych (zastępczych) kanałów sportowych, wolałbym już zdecydowanie bardziej TVP HD.
 

masloww

New member
Bez reklam
po części to TVP HD też jest sportowym kanałem; wszystkie mecze polaków, MŚ w kopanej, pływaniu, lekkiej i wielu innych, no i Olimpiady!
też bardzo żałuję że go nima, zwłaszcza że należy on do jednych z najtańszych kanałów HD
 

pattro

New member
Bez reklam
Snakeee napisał:
Przykro to mowic ale Gorzow to chyba jakas czarna plama na mapie MM:rolleyes:

masz rację w 100 % ;]

masloww napisał:
znaczy że w analogu kanał Polsat Sport Extra (który leci na paśmie S) zostanie przeznaczony na DTV; nSport SD będzie w DTV w Basic-u czy w Komforcie?
sam pakiet Komfort analogowy przestaje się opłacać, w stosunku do pakietu Rodzinnego dodatkowych kanałów pozostanie niewiele;

zgadzam się za analog nie powinniśmy płacić i powinni usuwać kanały powoli, a co do NSport SD to będzie on raczej w Basicu ale nie jestem pewny, oczywiście w komforcie też bd :)

co do TVP HD ponoć ma być na MŚ 2010 tylko że bd tak jak był na olimpiadę tylko przez czas MŚ :( a powiem wam że mam TVP HD w N i naprawdę to jest dobry kanał ;]
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
pattro masz jakies nieaktualne informacje hehehe

Dzwonilem dzisiaj na partyline, w analogu zamiast:
Polsat 2 -> Fox Life
Polsat Sport -> Eurosport
Polsat Sport Extra - nSport

DTV:

Pakiet HD: MTV HD, Luxe TV HD, Discovery HD, zamiast Polsat Sport HD -> Eurosport HD lub nSport HD (jeszcze nie wiedza). Cena 19zl

Nowy pakiet SPORT: Eurosport HD, nSport HD, Sportklub - cena 7zł

Troche dziwnie, bo teraz Discovery HD bedzie w Komforcie cyfrowym i w tym pakiecie HD - a nSport HD w pakiecie SPORT i prawd. w pakiecie HD - powiedzieli ze tak bedzie, chociaz jeszcze ustalaja szczegoly.
 

dasej

New member
Witam.

Uważam że sprawa jest prosta. Operatorzy chcą podnieść zyski eliminując programy za które Polsat chce określone opłaty. Negocjacje na temat obniżki opłat dla dużych operatorów wyglądają kiepsko. Wiec zabierą programy które są drogie w opłatach na rzecz tańszych ( gorszych ).

hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=450488

Pytanie co zrobią operatorzy tacy jak POLSAT, TVN czy TVP jeżeli abonenci tak jak Niemcy będą sztywno trzymali się swego i nie podpisywali umów na HD. W niemczech nadal nadaje się w analogu przez satelitę. Społeczeństwo jest na tyle świadome że nie daje się nabijać w butelkę.

Opłaty licencyjne za transmisje sportowe i filmy są znaczne, kto kupi reklamę w programie który ma małą oglądalność.
Gdyby społeczeństwo postępowało konsekwentnie i trzymało się tylko SD z czasem zaczętoby nas traktować poważnie i dbać o jakość obrazu dostarczanego drogą satelitarną.
Przepustowość kanału SD 9,5 mbps daje jakość zbliżoną do DVD. A prowdziwe FullHD wymaga więcej, mimo że jest nadawane w mpeg4 z kodekiem H264.

Lepiej zrobić społeczeństwu wodę z muzgu i zarobić jeszcze więcej. Słyszałem kiedyś od jedego z konserwatorów dużej ogólnopolskiej kablówki co na szkoleniu usłyszeli od właściciela firmy. "Nieważne co abonent ogląda ważne by płacił".

Pozdrawiam
 

cygan

Member
W 2010 roku telewizja Polsat chce wprowadzić transmisje gal sportowych w systemie PPV.
Od stycznia wciągam Polsat Cyfrowy i trochę mnie martwi to PPV, bo skuszę sie nie raz na walki bokserskie. Z tego co wiem za wydarzenie bedzie ok.10zł. Na początku może tylko 5 zł.
Idzie Europa pełną gębą :)


 
Do góry