TV HD w polskiej TK Multimedia

masloww

New member
Bez reklam
ja w sobotę próbowałem obejrzeć film na Kino Polska i dalej tragedia z makroblokami była

p.s.
do poprawy jakości obrazu potrzeba pewnie też nowego softu;
w grudniu zeszłego roku to właśnie po wprowadzeniu nowego softu pojawiło się mleko na kanałach
 
Ostatnia edycja:

maciekalisz

New member
Jak macie stopklatki to infolinia - zapewne siec trzeba regulowac - u mnie jest ok nic nie stopklatkuje. Wiec nie jest to wina szkieletu tylko pojedyńczych odcinków sieci. Wzywać technika.
 

xolzok

New member
Bez reklam
maciekalisz napisał:
Jak macie stopklatki to infolinia - zapewne siec trzeba regulowac - u mnie jest ok nic nie stopklatkuje. Wiec nie jest to wina szkieletu tylko pojedyńczych odcinków sieci. Wzywać technika.

Rano zgłosiłem i czekam na opinię techniczną.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Lokalni administratorzy przekazali do pomocy technicznej, że jest konieczność regulacji sygnału w bloku co poprawi sygnał DTV i internetowy. W piątek przyjdzie technik i będzie regulował.
 

masloww

New member
Bez reklam
kowal131 napisał:
Nie wiem jak Wy, ale ja zauważam poprawę jakości niektórych kanałów DTV.

Wczoraj oglądałem trochę NHL na ESPN America i jakość była dobra.
Było widać gdzie jest krążek, co wcześniej nie było zbyt łatwe do zauważenia.

TV PULS, TVN Turbo też wyglądają teraz moim zdaniem lepiej.
właśnie patrzę na ESPN America no i u mnie nie ma poprawy, grają właśnie w football i dalej biegają z obłokami; od jakiegoś czasu nadają w 16:9, może stąd te odczucie poprawy; na ESPN America jak i Classic wystarczy się popatrzeć na loga stacji w czasie ruchu kamery, jak te loga w obłokach fruwają; na Polsacie Sport siatkarze w dalszym ciągu podskakują w skafandrach kosmicznych; na TV Puls Flinstonowie biegają rozmazani

aż się znów wqrw...., jak można przez tyle lat ludzi w ciula robić i nabierać na super cyfrową jakość
 
Ostatnia edycja:

bourbon

New member
Bez reklam
U mnie to najładniej wygląda kanał z bajkami Mini, zwłaszcza jak nadaje w proporcjach 16:9, jakość prawie HD - ale tutaj to pewnie decyduje prostota kształtów i mało skomplikowane odcienie kolorów.

Ale zobaczcie TUTAJ, co dają nowego w MM - ależ to się będzie wieszało... :grin:
 

masloww

New member
Bez reklam
bajki ładnie wyglądają bo na nich większość czasu obraz-tło jest nieruchome, postacie tylko się ruszają; tak było i na Flinstonach, ale jak zaczęli biec i tło zaczęło się przesuwać to wieka chmura się robiła; w dzisiejszym odcinku wchodzili do wehikułu czasu i kręcili się wkoło, wtedy na ekranie jedna wielka plama była; na MiniMini mało skomplikowane bajki lecą, ruchu tam niewiele


dekodery 5810C, te z wbudowanym modemem też są przystosowane do montażu dysku; pewnie jakby zamontować w nich dysk i wgrać odpowiedni soft to ruszyły by
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

bourbon napisał:
U mnie to najładniej wygląda kanał z bajkami Mini, zwłaszcza jak nadaje w proporcjach 16:9, jakość prawie HD - ale tutaj to pewnie decyduje prostota kształtów i mało skomplikowane odcienie kolorów.

Ale zobaczcie TUTAJ, co dają nowego w MM - ależ to się będzie wieszało... :grin:

pytanie ;D będzie działać na tych co mamy obecnie :p ? i tak wgl będzie nowy soft zapewne :] i może w końcu choć trochę się zmieni wygląd menu :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
pattro napisał:
pytanie ;D będzie działać na tych co mamy obecnie :p ?
Ty chyba masz góra 10 lat, twoje pytania i problemy są na poziomie tego wieku;
czytać potrafisz "Na dysku dekodera z nagrywarką PVR zmieści się ponad 180 godzin Twoich nagrań!
"
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

masloww napisał:
Ty chyba masz góra 10 lat, twoje pytania i problemy są na poziomie tego wieku

pytam po prostu :p bo może być nagrywanie na serwerach online ;] i nie musi być dysk :)
a i ten dekoder będzie miał wbudowany modem już ? bo nie wiem jak wy bo ja mam dekoder i obok modem taki jak do neta ;] bo DTV brałem od razu po stracie w Gorzowie Wlkp :)
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
pattro napisał:
pytam po prostu :p bo może być nagrywanie na serwerach online ;] i nie musi być dysk :)
a i ten dekoder będzie miał wbudowany modem już ? bo nie wiem jak wy bo ja mam dekoder i obok modem taki jak do neta ;] bo DTV brałem od razu po stracie w Gorzowie Wlkp :)
Modem beda mialy wbudowany.

Przyjrzalem sie tej ulotce i wszystko wiadomo juz, na dole napisali, ze w miejsce Polsat Sport HD stworzony zostanie pakiet SPORT:Eurosport HD, NSPORT HD i Sportklub+, czyli w analogu zamiast Polsat Sport i PS Extra wejdzie Eurosport i NSport w wersji SD. Jedyna niewiadoma to co z pakietem HD? Tutaj dalej obstawiam ze wejdzie tam Animal Planet HD.
FoxLife jest w DTV ale on wejdzie do analogu zapewne zamiast Polsat 2 (ktory to dla mnie byl syfem totalnym). Mogliby juz sobie dac spokoj z tym analogiem.

dsc00551.jpg
 
Ostatnia edycja:

maciekalisz

New member
masloww napisał:
dekodery 5810C, te z wbudowanym modemem też są przystosowane do montażu dysku; pewnie jakby zamontować w nich dysk i wgrać odpowiedni soft to ruszyły by

Nie sa przystosowane - nie ma na płycie wejść sata i zasilania. Płyta jest przystosowana do wlutowania dodatkowych elementów.
 

TOMGDY

New member
Według mnie wczoraj wieczorem wszystkie kanały SD były "dobrej" jakości. Obwódki logotypów zniknęły, "skafandry kosmiczne" na polsat sport też. Ogólnie siła sygnały spadła o jakieś 8 pkt do poziomu 25-27. Stosunek sygnału do szumu S/N z poziomu 40-41 dB poleciał na poziom 35-38 dB. Pasek jakości był krótszy o jakieś 3-4 cm ale zauważyłem, że na najgorszych kanałach SD jak 4funTV, kinoPolska i tym podobnych pasek jakości był zdecydowanie krótszy pokrywał jakieś 2/3 może 3/4 długości. Wskaźnik BER cały czas pokazuje różne wartości.

Dziś muszą już coś mieszać bo poprawę widać może tylko na niektórych kanałach.

Ogólnie moje wnioski wyciągnąłem po stosunkowo krótkich oględzinach, więc trzeba je jeszcze potwierdzić na dłuższej próbce materiału.

Pozdrawiam z Gdyni
 

xolzok

New member
Bez reklam
Wczoraj wieczorem zauważyłem, że niektóre kanały w DTV mają silniejszy sygnał (27). Reszta kanałów na poziomie 20-21 (spadającym do 16-18 ).
Od niedzieli pojawiły się u mnie zakłócenia w analaogu na TVP1 a na TVN Style wczoraj jakby mi kto nasycenie kolorów ustawił na max.
 

andy13

New member
Kolejny absurdalny regulamin w MM

Dzisiaj znalazłem informację o wprowadzeniu dekoderów z HDD. Przedzwoniłem do MM, aby dowiedzieć się o warunki.
Koszt aktywacji 99PLN i miesięczna opłata za dostęp 20PLN (mam wrażenie, że to trochę za dużo).
Niestety pani z MM odpowiedziała, że nie mogę zamówić takiej usługi, bo posiadam pakiet Komfort w promocji (za 10PLN).
Na pytanie, czy to oznacza, że nie chcą ode mnie dodatkowych pieniędzy, usłyszałem, że regulamin nie uwzględnia udostępniania dekodera z HDD dla posiadaczy pakietu Komfort w promocji :). Kolejny absurd. Wygląda jakby ktoś w tej firmie działał na jej szkodę, albo kolejne próby naciągania i faktycznie dostęp dp PVR kosztuje nie 20PLN ,a 20+14PLN (różnica za KOMFORT w promocji i poza promocją).

Przez moment myślałem , że coś w MM się zmieniło, ale to było tylko wrażenie.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

andy13 napisał:
Dzisiaj znalazłem informację o wprowadzeniu dekoderów z HDD. Przedzwoniłem do MM, aby dowiedzieć się o warunki.
Koszt aktywacji 99PLN i miesięczna opłata za dostęp 20PLN (mam wrażenie, że to trochę za dużo).
Niestety pani z MM odpowiedziała, że nie mogę zamówić takiej usługi, bo posiadam pakiet Komfort w promocji (za 10PLN).
Na pytanie, czy to oznacza, że nie chcą ode mnie dodatkowych pieniędzy, usłyszałem, że regulamin nie uwzględnia udostępniania dekodera z HDD dla posiadaczy pakietu Komfort w promocji :). Kolejny absurd. Wygląda jakby ktoś w tej firmie działał na jej szkodę, albo kolejne próby naciągania i faktycznie dostęp dp PVR kosztuje nie 20PLN ,a 20+14PLN (różnica za KOMFORT w promocji i poza promocją).

Przez moment myślałem , że coś w MM się zmieniło, ale to było tylko wrażenie.

mówiłem że tak bd :( dziś idę do BOK to będę wszystko wiedział wieczorkiem dam znać ;]
 

andy13

New member
Dekoder z HDD ciąg dalszy historii :)

Nauczony doświadczeniem, że każdy z konsultantów MM operuję innym regulaminem, oferuje różne ceny, różne promocje itd pozwoliłem sobie jeszcze raz wykonać telefon do MM z tym samym pytaniem.
Efekt - pani nie protestowała, ze posiadam pakiet Komfort w promocji (sama zauważyła że płacę 10zł).
Podane przez nią ceny - 99zł za aktywację (dla posiadaczy pakietu Komfort) (dla posiadaczy pakietu Basic wspominała o 200zł opłaty aktywacyjnej).
Jeżeli chodzi o miesięczną opłatę za dostęp do PVR, to z wcześniejszych 20zł zrobiło się 10zł. Geberalnie stwierdziła, że poza aktywacją będę płacił o 10zl więcej i to już ma jakiś sens. Obiecała oddzwonić w ciągu 30min, bo musi wypełnić formularze do aktywacji usługi.
Po kilku minutach Pani oddzwoniła z informacją, iż przełożony poinformował ją, że fizycznie, w żadnej lokalizacji dekoderów z HDD MM jeszcze nie udostępnia i jest szansa, że będą w styczniu, ale dalej potwierdzała, że podane ceny są aktualne.

Wniosek w MM wszystko bez zmian :). Nie wiem tylko, czy to jest do końca śmieszne. Czuję powiew żałości.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
No nie maja jeszcze tych dekoderow, znajomy technik mowil ze caly czas trwaja testy i czekaja na ostateczny soft od ADB. Nie podpisuja jeszcze umow.
 

dark99

New member
andy13 napisał:
Dzisiaj znalazłem informację o wprowadzeniu dekoderów z HDD. Przedzwoniłem do MM, aby dowiedzieć się o warunki.
Koszt aktywacji 99PLN i miesięczna opłata za dostęp 20PLN (mam wrażenie, że to trochę za dużo).
Niestety pani z MM odpowiedziała, że nie mogę zamówić takiej usługi, bo posiadam pakiet Komfort w promocji (za 10PLN).
Na pytanie, czy to oznacza, że nie chcą ode mnie dodatkowych pieniędzy, usłyszałem, że regulamin nie uwzględnia udostępniania dekodera z HDD dla posiadaczy pakietu Komfort w promocji :). Kolejny absurd. Wygląda jakby ktoś w tej firmie działał na jej szkodę, albo kolejne próby naciągania i faktycznie dostęp dp PVR kosztuje nie 20PLN ,a 20+14PLN (różnica za KOMFORT w promocji i poza promocją).

Przez moment myślałem , że coś w MM się zmieniło, ale to było tylko wrażenie.
Zawsze ta sama histioria. Promocja rzecz święta- nawet jak jest niekorzystna dla firmy. Ja miałem to samo chcąc przejść z Cyfrowego Basic na Komfort. Nia było możliwiości, gdyż Basic wzięty w promocji. teraz widać znów to samo. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że mądrze zrobiłem wymawiając umowę w Multimedii. Za kilka miesięcy zapewne pojawią się nowe kanały HD, a że wszystkie umowy w Multimedii podpisywane są w promocji ,często na 2 lata kolejna grupa abonentów nie będzie miała do nich dostępu. Multimedia to totalna porażka.
 
Do góry