TV HD w polskiej TK Multimedia

pattro

New member
Bez reklam
Re

jes4 napisał:
Mam jeszcze jedno pytanie.Jak wygląda porównanie stopnia kompresji sygnału w dtv multimedia a platformami satelitarnymi np polsat cyfrowy.Czy obraz z satelity będzie znacząco lepszy.

ja się wypowiem na przykładzie N :

Jakoś kanałow SD w N jest bardzo dobra, oczywiście pomijam kanały niekodowane z satelity bo tam jakoś taka średnia, a w N jedynie można pomarudzić nieraz na Sportklub ale to już nie N robi kompresje tylko Sportklub
Kanały HD także w N są bardzo bardzo dobrej jakośći a AnimalPlanet HD i National Geographic Wild HD oraz Nfilm HD i Nfilm2HD to jest poprostu rewelacja aż miło się ogląda.

A w MM to powiem tak oprócz Canal + to wszystko jest marnej jakości widać mgłe na obrazie, często brak zgodności dzwięku z obrazem i częste zacinanie i klatkowanie. Kanały HD w MM także nie są za piękne, są na średnim poziomie ale i tak jest dobrze.

Porównam także inne rzeczy :

N - posiadam NboxRecoder i powiem tak jest dobry bardzo dobrze działa, nie zawiesza się i działa sprawnie nie muli ! Posiadam już 1 miesiąć i zero problemu z odbiorem, nagrywaniem, VOD oraz wszystkimi innymi opcjami ( EPG, Nportal, PVR itp ). Antene mam 80 cm i siła to 94/95 %, podczas burzy i deszczu działa dobrze. Polecam VOD w N bardzo duży wybór filmów i każdy znajdzie coś dla siebie od klasyków do nowości kinowych. Pilot jest bardzo wygodny i dobrze przylega do dłoni. Menu jest bardzo proste w obsłudze, przejrzyste i ładnie wykonane.

MM - posiadam dekoder jak każdy, powiem tak muli muli i jeszcze raz muli, częste problemy z przełaczaniem kanałów i często musze go resetować. Dtv posiadam od początku i jak narazie żadnej poprawy. Pilot jak dla mnie jest bardzo niewygodny i duży. Menu jest dobre i przejrzyste. VOD jak dla mnie nie zaciekawe nie ma dobrych hitów kinowych z obecnego roku, ale nie raz można coś ciekawego znaleść. Dekoder opcji posiada niewiele gdyż tylko VOD i EPG.

Podsumowując :

N :
Plusy
+ VOD
+ dobra jakość kanałów SD
+ rewelacyjna jakość kanałów HD
+ dużo ciekawych opcji
+ wygodny pilot
+ menu
+ dysk 250 GB
+ PVR
+ cena
+ bardzo dobry dekoder
Minusy
- orginalna antena od N ( 60 cm, niech nikt jej nie bierze bo straci na jakości )
- głośna praca dysku podczas nagrywania

MM :
Plusy
+ dosyć dobre VOD
+ menu
+ kanały HD

Minusy
- pilot
- jakość kanałów SD
- mega dużo kabli od dekodera
- dekoder
- mało funkcji dekodera
- cena

Mam nadzieje ze chodż troche pomogłem ;] napisałem prawde i nie kierowałem się tym ze np MM nie lubie a lubie N.
Pozdrawiam ;)
 
Ostatnia edycja:

bourbon

New member
Bez reklam
Niestety, N-ka może mieć i ze sto plusów, ale i tak przewagę będzie miał jej jeden, ale za to olbrzymi minus, czyli brak kanałów Polsatowskich...(nawet jakiś czas temu na tvn24 widziałem reklamę cyfrowego polsatu :smile:).
Gdyby nie to, MM w wersji dtv jak i analogowej, poszłaby u mnie już dawno w cholerę...
 

Wojtaas

New member
marciniozo

Na jak długo trzeba podpisać umowę z MM aby mieć neta 6MB za 39, i czy wysył dalej będzie 256KB bo kończy mi się z nimi umowa w listopadzie i nie wiem czy przedłużać czy przejść do konkurencji.
 

pattro

New member
Bez reklam
bourbon napisał:
Niestety, N-ka może mieć i ze sto plusów, ale i tak przewagę będzie miał jej jeden, ale za to olbrzymi minus, czyli brak kanałów Polsatowskich...(nawet jakiś czas temu na tvn24 widziałem reklamę cyfrowego polsatu :smile:).
Gdyby nie to, MM w wersji dtv jak i analogowej, poszłaby u mnie już dawno w cholerę...

masz racje ale jak np ja nie oglądam polsatu to nie potrzebuje go i powiem ci szczerze przyzwyczajasz się do braku Polsatowskich kanałów ;] ale np ja mam analog jeszcze i DTV w MM ( specjalni dla Canal + ) to jak juz bardzo chcę to moge w DTV oglądać ale powiem ci szczerze oglądałem polsat tylko raz jak był finał siatkarzy ;] i więcej to dla mnie bynajmniej Polsat nie oferuje nic ciekawego ;]
 

bourbon

New member
Bez reklam
W październiku spółka uzupełni portfolio produktowe o przepływnościach 12 i 20 Mb/s, które dostępne będą w większości miejscowości objętych siecią Multimedia Polska - informuje nas Adam Gruberski z biura prasowego sieci.
To jest już jakaś bardziej przyziemna informacja :rolleyes: Ciekaw jestem jaką prędkość wysyłu chcą oferować przy tych 100 Mb/s ?
 

Agrescik

New member
Stalo sie...

Agrescik napisał:
Ja w poniedzialek ide zrezygnowac z DTV bo placilem niepotrzebnie (wylaczony dekoder). Nie orientujecie sie jak sprawuje sie polsat cyfrowy? Dzwonilem do babki na info to poinformowala mnie ze ma sie pojawic dekoder z hdmi z nagrywarka w ich ofercie.
To juz bedzie cos...
Oferta programowa taka sobie ( laczy programy polshitowskie i tvnowskie :) a to zaleta tej platformy. Probuje sie doszukac jeszcze innych...

Pozegnalem sie z syfiastym DTV ktorego nie uzywalem ze wzgledu na jakosc.
I tu powiem jak dziala BOK Multimedi w .... :
Miesiac temu poszedlem do BOK chcac zrezygnowac. Przesympatyczna z wygladu kobieta mowi mi ze nie moge.
Dzwonie na infolinie. MOGE.
Dzis ide: przesympatyczna pani dalej mowi ze nie moge :)
Na moj zirytowany glos ze maja na infolinie zadzwonic pani skapitulowala i przyjela sprzet i wypisala kwita. Ale korcilo mnie jak juz wypisala kwita ze nie powinna wprowadzac klientow w blad bo to zle swiadczy o firmie (emertyki ktore staly i czekaly na obsluge pewnie by wziely sobie to do serca :)
Nie wygladalem na emeryta ktory przestraszy sie tego "ze nie moge rozwiazac umowy bez ponoszenia oplat dodatkowych"
A mnie zastanawia jak to mozliwe ze przy tak slabej ofercie cyfrowej, kobieta w boku jeszcze myslala ze ja zostane przy tym gów... ????
Nawet serca nie miala by mi zaoferowac pakiet cyfrowy komfort. Chyba wie jaki shit sprzedaje...

Notabene. przejrrzalem co chca oferowac w nowym sezonie. Nawet nie wiedza ze jakis pakiet komfort bedzie.
 

Agrescik

New member
A Polshit Cyfrowy?

pattro napisał:
ja się wypowiem na przykładzie N :

[BIG CIACH]
Mam nadzieje ze chodż troche pomogłem ;] napisałem prawde i nie kierowałem się tym ze np MM nie lubie a lubie N.
Pozdrawiam ;)

Dzis przegladalem oferte Polshitu Cyfrowego. Ma sie pojawic wkrtoce dekoder z mozliwoscia nagrywania i HDMI.
Cena 199 + 25zl na miech dodatkowo. Potem twoja wlasnosc.
Troche duzo.
Nastawialem sie na ta wlasnie platforme (ze wzgledu na polshitowskie i tefałenowskie programy.)
A teraz jestem w kropce.
Jakosc tej platformy na tv 42" full hd bedzie ok?
Moze ktos sie wypowiedziec?
Ogolnie chyba najlepsza oferte ma N-ka ale ja jej nie chce ze wzgledu na brak polshitu...
Co doradzicie?
 

krzyjak

New member
xolzok napisał:
Pakiet Komfort DTV właśnie pokazał się w cenniku.

Tylko szkoda, że póki co nie ma listy programów oraz informacji jak się ma Basic do Komfortu.

Brakuje też info o lokalizacjach - bo wiadomo, że nie we wszystkich będzie od października.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wojtaas napisał:
marciniozo

Na jak długo trzeba podpisać umowę z MM aby mieć neta 6MB za 39, i czy wysył dalej będzie 256KB bo kończy mi się z nimi umowa w listopadzie i nie wiem czy przedłużać czy przejść do konkurencji.
No na dwa lata...., ale ta cena to u mnie tylko dlatego, że weszła na lokalny rynek konkurencja!
Co do uploadu to z tego co się orientuję to ma być 512KB
 

Wojtaas

New member
marciniozo

Ja też jestem z Inowrocławia i dlatego zainteresowało mnie to co pisałeś o tym 6MB za 39 tylko ja byłbym zainteresowany umową na rok, nie wiesz możne jak to wygląda w tym wariancie.
 

Wojtaas

New member
OK dzięki za informacje że w ogóle taka promocja w naszym mieście się pojawiła. W takim razie przejdę się do BOK i zobaczymy jak to wygląda i wtedy porównam czy lepsze MM czy Servnet.

Pozdrawiam.
 
Do góry