TV HD w polskiej TK Multimedia

semezy

New member
xolzok napisał:
No dokładnie. Ja też się na to nabrałem. To dotyczy IPTV nie DTV.
Z tego co pamiętam IPTV nie umożliwia odbioru kanałów HD, także chyba raczej tyczy się to DTV. Nie mam teraz jak sprawdzić bo strona MM nie bangla.
 

xolzok

New member
Bez reklam
semezy napisał:
Z tego co pamiętam IPTV nie umożliwia odbioru kanałów HD, także chyba raczej tyczy się to DTV. Nie mam teraz jak sprawdzić bo strona MM nie bangla.

Bo ulotka dotyczyła przede wszystkim DTV a tylko małym drukiem była dodatkowa informacja o zmianie w ofercie IPTV.
 

semezy

New member
xolzok napisał:
Bo ulotka dotyczyła przede wszystkim DTV a tylko małym drukiem była dodatkowa informacja o zmianie w ofercie IPTV.
Gdzie ta mała czcionka ??? Obejrzałem koperte i wszystkie kwity jeszcze trzy razy i nic takiego nie wypatrzyłem.
Piszecie że w ofercie MM dla IPTV jest Cyfrowy Komfort, a na kopercie napisali "Cyfrowy Komfort Nowy pakiet w ofercie Multimedia". Jak nowy to nie stary i dalej mnie się wydaje że IPTV nie ma możliwości odbierania kanałów HD, a tym nowym pakiecie jest TVN HD, Discovery HD i NGC HD. IPTV z tego co pamiętam działa na łączach telefonicznych w technologii ADSL, a w tej technologii kanał HD mogli by puścić jeden i nic po za nim, bo by się łącze zatkało, a gdzie jeszcze 3 kanały HD i ponad 40 SD.
Także reasumując wygląda że będziemy musieli teraz płacić za pakiety Komfort, Cyfrowy i Analogowy żeby mieć cyfrowy, czyli stówka za oba może być za mało :-(
EDIT. Strona MM u mnie dalej nie bangla coby sprawdzić aktualne pakiety. A jak u Was, może ktoś sprawdzić ???
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
bourbon napisał:
Mnie tez nie działa. Może jakiś niezadowolony klient dtv robi ze stroną porządek...
u mnie strona działa, a na niej żadnych zmian w pakietach;
patrząc na instrukcję IPTV nie widać w tych dekoderkach wyjścia HDMI

semezy napisał:
... i dalej mnie się wydaje że IPTV nie ma możliwości odbierania kanałów HD, a tym nowym pakiecie jest TVN HD, Discovery HD i NGC HD. IPTV z tego co pamiętam działa na łączach telefonicznych w technologii ADSL, a w tej technologii kanał HD mogli by puścić jeden i nic po za nim, bo by się łącze zatkało, a gdzie jeszcze 3 kanały HD i ponad 40 SD.
zdaje się, że w technologii IPTV do odbiorcy końcowego dochodzi tylko jeden wybrany kanał;
Dialog ma sieć na kabelkach miedzianych o przepustowości końcowej 8,6 Mb/s z rezerwacją 2 Mb/s na internet i oferuje telewizję HD – 4 programy i 76 SD; fakt że są one nędznej jakości o dużej kompresji ale jak ktoś się uprze to można
 
Ostatnia edycja:

xolzok

New member
Bez reklam
Może po prostu zmienią nazwę z Basic na Komfort co by potencjalni klienci myśleli, że będą mieli to samo co w analogu.
 

LukhasW

New member
Witam!

Czy ktoś z forumowiczów widział to: www . multimedia . pl / 5c9dc89158ece2c8e5244f26c7b33344
Interesująca jest reklama po prawej :D:D:D

Niestety nie mam wystarczającej ilości wypowiedzi :( i trzeba wywalić spacje z adresu
 

semezy

New member
LukhasW napisał:
Witam!

Czy ktoś z forumowiczów widział to: www . multimedia . pl / 5c9dc89158ece2c8e5244f26c7b33344
Interesująca jest reklama po prawej :D:D:D

Niestety nie mam wystarczającej ilości wypowiedzi :( i trzeba wywalić spacje z adresu
Jeżeli chodzi Ci o TVP HD to było na Olimpiade w Pekinie, a po olimpiadzie wyłączyli i podobno nie planują na razie ponownego włączenia.
 

cypis1

New member
cyfrowy dyskomfort :(
żeby ich pokręciło!
mecz Ligi Mistrzów oglądałem na analogu, bo w "jakości cyfrowej" obraz był może nieco mniej zaszumiony, ale za to posiadał mniej detali :shock: Po prostu szlag mnie trafia i zastanawiam się, jak wymigać się z tej bajki, a potem wymusić w spółdzielni zgodę na talerz "n" (bo Aster czy UPC u nas nie uświadczysz - MM ma w kablu monopol). U nas info o podwyżkach z powodu kryzysu światowego ;) było już kilka miesięcy temu i wtedy skorzystałem z okazji wypowiedzenia starej umowy i wdepnąłem w g...o zwane DTV - obecnie musiałbym płacić jakąś cholerną karę, żeby zerwać umowę. Po prostu jestem wściekły, jak pomyślę za co im płacę!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nic Ciebie to pewnie nie pocieszy, ale nie tylko Ty jesteś wściekły....:D:D:D

Na kanałach testowych w DTV na trzech jest telegazeta, w ulotkach reklamują, że będzie TVP HD a w BOK twierdzą, że żadnych zmian nie przewidują.... Faktycznie mają nas za idiotów!

Co do strony MM tam nie ma żadnych informacji, informacja o ofercie programowej stara...
 

miciu10

Member
cypis1 napisał:
a potem wymusić w spółdzielni zgodę na talerz "n"
Poproś pisemnie spółdzielnie o wskazanie miejsca (a nie o zgodę), w którym możesz założyć antenę - nie mają prawa Ci odmówić. W necie jest opisanych kilka podobnych przypadków.
cypis1 napisał:
(bo Aster czy UPC u nas nie uświadczysz - MM ma w kablu monopol). U nas info o podwyżkach z powodu kryzysu światowego ;) było już kilka miesięcy temu i wtedy skorzystałem z okazji wypowiedzenia starej umowy i wdepnąłem w g...o zwane DTV - obecnie musiałbym płacić jakąś cholerną karę, żeby zerwać umowę. Po prostu jestem wściekły, jak pomyślę za co im płacę!
To jaki w tej chwili jest u Ciebie abonament za DTV? Nie obejmue Cię aktualna podwyżka?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Cennik za usługi MM zależy od lokalnych warunków.
U mnie po wejściu na rynek konkurencji / po dwuletniej 'walce"/ MM obniżyła ceny!
Pełen pakiet analog - 25zł, DTV - 19zł, mało tego w promocji mam 14zł!, net 6MB- 39zł.

Oczywiście nie są to ceny dla wszystkich! Obejmują one osiedla, gdzie już zaczęła działać konkurencja...

Co do podwyżki to napisali, że obowiązują ceny w zawartej umowie promocyjnej...
 

miciu10

Member
marciniozo napisał:
Cennik za usługi MM zależy od lokalnych warunków.
U mnie po wejściu na rynek konkurencji / po dwuletniej 'walce"/ MM obniżyła ceny!
Pełen pakiet analog - 25zł, DTV - 19zł, mało tego w promocji mam 14zł!, net 6MB- 39zł.

Oczywiście nie są to ceny dla wszystkich! Obejmują one osiedla, gdzie już zaczęła działać konkurencja...

Co do podwyżki to napisali, że obowiązują ceny w zawartej umowie promocyjnej...
Znam te numery - na osiedlu nieopodal za tyle co płacę za net (1MB) mogę mieć tel+net (6MB)+analog
 

k0val

New member
marciniozo napisał:
Cennik za usługi MM zależy od lokalnych warunków.
U mnie po wejściu na rynek konkurencji / po dwuletniej 'walce"/ MM obniżyła ceny!
Pełen pakiet analog - 25zł, DTV - 19zł, mało tego w promocji mam 14zł!, net 6MB- 39zł.

Oczywiście nie są to ceny dla wszystkich! Obejmują one osiedla, gdzie już zaczęła działać konkurencja...

Co do podwyżki to napisali, że obowiązują ceny w zawartej umowie promocyjnej...
najpierw łapią złotą kurę a potem czekają na złote jajka
 

masloww

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
...
Co do podwyżki to napisali, że obowiązują ceny w zawartej umowie promocyjnej...
bo ceny w promocjach dotyczą pakietów Basic i innych, dostęp do DTV nie podlega promocji;
bynajmniej ja tak mam, 20% liczą mi od 14zł
 
Do góry