TV HD w polskiej TK Multimedia

xolzok

New member
Bez reklam
W Łodzi to akurat MM z Toyą podzieliły się wpływami. Część miasta objęła wchodząca u nas MM zabierając część abonentów Toyi. Sam do czasu miałem Toye a potem moje osiedle zajęła MM.
 
N

neox

Guest
Tez jestem ciekaw jak to z tym Komfortem + DTV jest, podejrzewam ze moga to zalatwic w taki sposob: sygnal DTV leci na czestotliwosciach, ktorych nie sa w stanie wyciac na tapie - tak zebys nie odbieral analogu wcale a dzialala DTV. MM pod wzgledem wielkosci do TPSA to huhuhu jak Everest do Gubałowki ;)
 
N

neox

Guest
sobik07 napisał:
A co mnie interesuje Lodz ;] Pisze o swoim miescie, bo wiem, co sie tutaj dzieje, a skad mam wiedziec, co jest w Lodzi. Zreszta, widocznie Toya odegrala sie tam za Kalisz i wcale lodzianom nie wspolczuje z tego powodu ;]

O czym tu w ogole piszesz, mieszkasz w miescie gdzie mozesz miec uslugi od TPSA (rowniez TV, wiem bo znajomy ma), NETI, MM, N, C+, PC..... do wyboru do koloru, w czym ty masz problem? Sam mialem jakis czas internet z TPSA.

Tak przy okazji to chcialem sie pozegnac :D Zycze wszystkim jak najlepszego odbioru sygnalu cyfrowego niezaleznie od jakiego operatora. Pozdrawiam serdeczenie :)
Z mojej strony mozecie liczyc ze w tym temacie juz sie nie bede udzielal, zapewne dla kilku userow to nawet lepiej - ich rowniez pozdrawiam ;) Zniecheciliscie mnie do firmy MM, byc moze sam przejde na N-ke :) ale nie ze wzgledu na kiepksi sygnal hehehe :)
 
Ostatnia edycja:

xolzok

New member
Bez reklam
Tak przy okazji. Byłem dzisiaj w BOK MM i pierwszy raz zobaczyłem u nich jak na LCD wygląda sygnał SD (leciał TVN24 zamiast NGC HD). Z 7 metrów to jeszcze jakoś wyglądało ale jak podszedłem bliżej to załamka normalnie. Pomijam już fakt, że obraz nie był właściwie ustawiony i obraz wychodził trochę poza obszar widzialny. U mnie na CRT to w porównaniu z tym żyleta jest :D
Neox ma rację, że DTV warto jedynie wziąć dla kanałów HD. Jeżeli kogoś nie stać lub jest mu po prostu za drogo na wykupienie pakietów z HD to nie ma co się w to pchać (no chyba, że będzie oglądał na CRT jak ja :D).
 

masloww

New member
Bez reklam
xolzok napisał:
Tak przy okazji. Byłem dzisiaj w BOK MM i pierwszy raz zobaczyłem u nich jak na LCD wygląda sygnał SD (leciał TVN24 zamiast NGC HD). Z 7 metrów to jeszcze jakoś wyglądało ale jak podszedłem bliżej to załamka normalnie.
wybrali TVN24 bo jest on ze wszystkich SD najlepszej jakości, trzeba było poprosić o przełączenie na Polsat Sport lub 4funTV, tam dopiero są kwiatki; ciekawe czy by się zgodzili?
 

sobik07

New member
neox napisał:
O czym tu w ogole piszesz, mieszkasz w miescie gdzie mozesz miec uslugi od TPSA (rowniez TV, wiem bo znajomy ma), NETI, MM, N, C+, PC..... do wyboru do koloru, w czym ty masz problem? Sam mialem jakis czas internet z TPSA.

Problem jest w tym, ze wolalbym korzystac z uslug tv kablowych, a tutaj wyboru niestety nie mam. A zeby zamowic N czy inna satelitarna, dobrze by bylo uwolnic sie od MM, bo sorki, ale nie stac mnie na oplacanie kilku sieci naraz. A z tym uwolnieniem tez jest problem, chociaz pod wzgledem formalnoprawnym powinna byc teraz ku temu okazja (zm. oferty progr., itd.). Na razie pozostalo mi czekac na odpowiedz od rzecznika konsumentow.
 

Graco_32

New member
Witam Mam pytanko do kolegów - jak podłączyć dekoder do nagrywarki dvd aby przy połączeniu go z tv przez hdmi można było nagrywać? Teraz jak ustawię wyjście na hdmi 1080i to nie wysyła sygnału przez euro. Jak to obejść?
 

masloww

New member
Bez reklam
przez euro nie przechodzi cyfrowy sygnał wysokiej rozdzielczości, euro to złącze analogowe;
niestety w tym urządzonku nie można ustawić osobnego sygnału dla hdmi i euro;
tak z ciekawości zobaczyłem jak jest w Motorolii:
"UWAGA! Niezależnie od ustawień wysokiej rozdzielczości, obraz w rozdzielczości standardowej będzie zawsze osiągalny na złączu SCART"
nasz dekoderek adb to jedna wielka porażka
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
Dziś otrzymuję rachuneczek z MM ...........instalacja usługi RTV kwota 50zł.
hmmmmmm myślę sobie miło być za 1 zł . Coś nie tak - więc dzwonię.
Otóż policzyli mi za puszczenie sygnału analogowego(nie jak myślałem cyfrówki ) w gniazdko internetowe które było założone 5 lat temu :(
Aktywowałem sobie w nim sygnał TV analogowej za dodatkową opłata 5zł miesięcznie.
Cennik jest cennik ale jak bym tego gniazda nie miał musieli by mi je pociągnąć i jaka by była kwota aktywacji pytam panią? A ona co? 50 zł ...... więc mówię paniusi proszę potwierdzić DEBILNE? chwila ciszy więc sobie odpowiadam DEBILNE PROSZĘ PANA ;) płatne do 1 września - żona zarobi na ulotkach w końcu to był jej pomysł ;)
 

casanova07

New member
A ja mam taki problem, że wyskakuje mi:
Błąd, modem docsis nie nawiązał połaczenia i co mam zrobić?
Bo odłaczeniu z prądu dekodera lub po zmianię wejścia hdmi.
Wcześniej działał normalnie (raz miałem taką sytuację, to kombinowałem, rozłaczałem i jakoś poszło) teraz na amen nie może sie połączyć
 

casanova07

New member
To po co płacić jak nie korzystasz?
Mi się chyba załadował po jakiś 30-40 próbach uruchomienia - porażka, za kilkanaście minut wyskoczyło mi na wszystkich kanałach "brak uprawnien do ogladania tego kanału"

Rano się uruchamiał też mega długo, jeszcze co innego sie wyświetlało, ale w końcu sie uruchomił.

Tak doszedłem do wniosku, że jego to nie wolno wogóle odłączać z prądu, musi być cały czas na chodzie.
 

mil999

New member
DTV dali mi w promocji z internetem. Razem za to płacę 45zł a po roku mogę zrezygnować z DTV. Gdyby dało się to oddać to bym oddał ale podpisałem cyrograf i teraz nie mam wyjścia. Gdyby była możliwość sprawdzenia tego przed podpisaniem umowy to na pewno bym się nie zgodził.
 

masloww

New member
Bez reklam
casanova07
czemu zamiast się męczyć nie zadzwonisz na infolinie? technicy siedzą do 22:00 albo i dłużej;
pewnie coś skopane masz, przyślą serwis i zrobią
 

casanova07

New member
jeszcze poczekam kilka dni zobaczę jak będzie dalej.
Zawsze mogą mi kazać zapłacić, bo żem coś sam odłączał, bo coś tam itd.
Poczekam na rozwój wydarzeń do końca tygodnia. JA w odstawkę na pewno nie pójdę, bo mam mocno przypakowany pakiet.
 

szulolo

New member
mil999 napisał:
DTV dali mi w promocji z internetem. Razem za to płacę 45zł a po roku mogę zrezygnować z DTV. Gdyby dało się to oddać to bym oddał ale podpisałem cyrograf i teraz nie mam wyjścia. Gdyby była możliwość sprawdzenia tego przed podpisaniem umowy to na pewno bym się nie zgodził.

to zależy jaką masz umowe... jeżeli w umowie nie masz gwarancji utrzymania ceny za dtv na stałym poziome przez cały okres promocyjny, to teraz masz okazje wypowiedzieć dtv z powodu podwyzki opłaty za dostęp do programów (od 1.10 z 5pln do 10pln) i nie grożą Ci żadne konsekwencje finansowe, nawet jeżeli mm będzie cie przkonywała że jest inaczej. Jeżeli jednak masz gwarancje utrzymania ceny na stałym poziome mimo podwyżki to nie możesz wypowiedzieć umowy, bo dla ciebie cena się nie zmieniła...
 

donio

New member
casanova07 napisał:
A ja mam taki problem, że wyskakuje mi:
Błąd, modem docsis nie nawiązał połaczenia i co mam zrobić?
Bo odłaczeniu z prądu dekodera lub po zmianię wejścia hdmi.
Wcześniej działał normalnie (raz miałem taką sytuację, to kombinowałem, rozłaczałem i jakoś poszło) teraz na amen nie może sie połączyć

W takiej sytuacji poruszaj gniazdem które się znajduje z lewej strony. To jest to miejsce gdzie wchodzi sygnał multimedi do dekodera. Poruszaj lekko w górę, w dół i wtedy zobacz czy się połączy.

pozdrawiam
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

ja już dziś bd miał około 18 podlączoną N-ke i bd miał święty spokój z MM ;] jutro zdam relacje czy warto było N ;]
 

franeek

New member
U mnie również po wyłączeniu z prądu problem z tunerem - jak rownież problem z zalogowaniem się modemu internetowego.
Przyzwyczaiłem się :( ale powiedziałem sobie koniec . Daję im roczek jak się to nie zmieni - trzeba będzie się rozstać :p:p:p:p:p
 

miciu10

Member
pattro napisał:
ja już dziś bd miał około 18 podlączoną N-ke i bd miał święty spokój z MM ;] jutro zdam relacje czy warto było N ;]
Nie warto poczekać do 1.09? Większość promocji w N jest tak skonstruowana, że miesiąc aktywacji (do końca) jest za darmo. wlicza się też do darmowego okresu HBO, FilmBoxów i Cinemaxów.
 
Do góry