TV HD w polskiej TK Multimedia

N

neox

Guest
masloww napisał:
jak już kiedyś pisałem:
jak coś jest uniwersalne, do wszystkiego to zazwyczaj jest to do dupy;
nie dość że tych usług jest od groma na jednym kablu to jeszcze chcą aby dekoder był w stylu "tańczy, śpiewa, recytuje, dupy daje i stepuje";
nie ma takiej możliwości aby to wszystko dobrze działało;

No, cos w tym jest:)
 

Aspe

New member
witam, no ja niestety też już nie wytrzymałem dłużej i za miesiąc będę u nowego operatora - Vectry. Teraz za mniejszą kase (ok 110zł) będę miał ponad 120 kanałów, wszystkie cyfrowo. Do tego 8 kanałów w HD (Eurosport też!). No i w paczce C+ oczywiście C+Sport 2
 
Ostatnia edycja:

pepe1

New member
No ja niestety nie moge zmienic operatora bo u mnie nie ma konkurencyjnej kablowki. Podzielili sobie rynek kilka lat temu z UPC i nie chca tego zmienic. Niby wolny rynek a dalej jakies tajne porozumienia. UPC ma o wiele lepsza oferte.
 
N

neox

Guest
masloww napisał:
zdaje się jakiś czas temu neox wspominałeś o wprowadzeniu oprogramowania umożliwiającego nagrywanie; to chyba będzie ponad siły dla naszych dekoderków i programistów z adb;

No takie info do mnie doszlo, nagrywanie w sensie timeshift, wybrane programy nagrywane na serwerze, iles dni w tył. Poki co nie mam na ten temat informacji.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

oni chca chyba sie tam w gdyni spalic xD ? przeciez ja nawet nie wyobrazam sobie MM i nagrywania nie nie :D oni tego nie bd potrafili dobrze zintegorwac z tnacym sie DTV ;D ciesze sie ze to ostatni miesiac w MM i bd sobie w N spokojnie nagrywal ;] a wam naprawde wspolczuje i zycze wytrwalosci z MM ale jak widac duzo juz odchodzi z MM i dobrze robi ;] pozdrawiam ;]
 

k0val

New member
n na dłuższą metę się opłaca ale na początku jest trochę kosztów takich jak antena- 120zł ,montaż - 120zł i jeżeli nie chcemy dodatkowo mieć przymusowo 3 pełnopłatnych pakietów(16 zł jeden) i do tego płacić jeszcze przez pół roku 50 zł do rachunku to trzeba wziąć dekoder recorder za 449zł a nie za 99.
Czyli na start 689 zł.Jednak mając od tego momentu najmniejszy możliwy rachunek w n za 38zł/miesiąc ,to wszystko zwróci nam się w stosunku do dzisiejszych rachunków w MM(analog + cyfra) po około 2 latach.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

k0val troszeczke sprostuje twoja wypowiedz :) bierzesz dekoder za 99 zł ten z nagrywarka i placisz przez 6 miesiecy 40 zł ;] z kosztami montażu masz racje ale to w kazdej telewizji cyfrowej są te koszty ;] ( chodzi o satelitarne tv cyfrowe ). A co do pakietów to musisz wziąść 3 po 16 a pakiet informacyjny masz za darmo i nie płacisz nic ;] a wszystkie pakiety masz przez 4 miesiace i Hbo i Filmbox na 2 miesiace ;] a jak bys chcial zwykly dekoder bez nagrywania to 38 zł ;] ja np biore pakiety wszystkie oprocz bajek i Hbo i Filmboxsa i bd placil 64 zł ;] a jak juz zejdzie ci w polowie umowy te 40 zl to placisz naprawde przyzwoity raczunek ;] nie to co w MM za sam analog normalna cena to 55 zł xD no i jedyny minus ze w N nie ma Canal + ani Polsatu ale za polsatem plakac nie bd :) a lige angielska bd sobie ogladał na kanal fta bo jest pare takich ;] wiec w MM zostaje tylko przy fonie i necie ;] pozdrawiam ;]
 

miciu10

Member
pattro napisał:
wszystkie pakiety masz przez 4 miesiace i Hbo i Filmbox na 2 miesiace ;] a jak bys chcial zwykly dekoder bez nagrywania to 38 zł ;]
Idę w Twoje ślady. Z tego co widzę, to zamawiając przez net masz 6 miesiący + miesiąc aktywacji wszystkie pakiety za 38zł
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

w piątek byłem umowe wypowiedzieć w MM i pani do mnie a może jednak zostaniemy przy telewizji cyfrowej ja mówie nie :D a ona sie pyta dlaczego a ja bo po pierwsze slaba jakos obrazu bardzo slabe kanaly czeste mulenie i wieszanie dokodera ;] a ona tylko sie usmiechnela i nic :D wzielem z czystej ciekawosci ich ulotke i patrze na oferte kanałow i co widze xD Tvn Lingua zaznaczone jako nowośc w MM :mrgreen: ja sie pytam co to ma byc z kłamstwo jak tego kanału nie ma ? :hmm: a pani do mnie on był pare dni ale przestał nadawać już :twisted: myslałem ze nie wyrobie xD
 

bourbon

New member
Bez reklam
Jak to jest, że na tv analogowej, dźwięk, nadawany jest w systemie 5.1, a na tv cyfrowej przez dekoder, jest tylko stereo ? Tak było dzisiaj na "Sopot Hit Festiwal", sprawdzane na kinie domowym.
 
N

neox

Guest
Szykowany jest nowy pakiet z kanalami HD, podobno ilosc ma byc najwieksza w Polsce :)
Pozyjemy zobaczymy.
 

masloww

New member
Bez reklam
pożyjemy zobaczymy co to za kanały będą;
mam obawy że dodadzą TVN HD , Voom HD, Fashion HD i cena wzrośnie do 30zł; wielkim sukcesem będzie dodanie TVP HD; o Eurosportach HD możemy tylko pomarzyć
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Właściciele firmy MM "obrazili" się na Eurosport i możemy o nim zapomnieć....
Co do nowych kanałów HD każdy nowy cieszy.... Inna sprawa to ich wartość merytoryczna, że tak powiem... np. kanał Luxe HD - oko można pocieszyć, ale jest to kanał FTA a w MM w płatnym pakiecie?!?!?

Tak w ogóle to polityka MM zadziwia, pewnie, że nie wszędzie jest konkurencja, ale jest jej jednak coraz więcej - u mnie w klatce jest już skrzynka konkurencji - przed przejściem do nich powstrzymał mnie brak pakietu cyfrowego z kanałami HD /

A w MM nikt nie słucha głosów abonentów, jej właściciele żyją w samouwielbieniu i liczą tylko zyski, oj aby się nie przeliczyli....:D

A tak co do jakości to powiedzcie mi jak to jest bo już przestaję to rozumieć. Nigdy nie byłem i nie jestem fanem formatu divx. Ale ostatnio wpadła mi w ręce płytką no wkładam ją do odtwarzacza i .... bardzo się zdziwiłem. Jakość na prawdę mnie zaskoczyła...
No i tu pytanie, czy nasi nadawcy TV tak bardzo tną bitrate i rozdzielczość, że pierwszy zwykły divx 640x272 bije ich jakość nadawania na głowę????????
Chyba tak bo np. jakość kanału Canal+ SD jest bardzo dobra, czyli jak się chce to można....:D
 

masloww

New member
Bez reklam
na tej prezentacji IPTV, do której link zapodałem, gościu mówi że powszechną praktyką w kablówkach cyfrowych (brak wolnego pasma) i platformach satelitarnych (brak wolnych transponderów) jest rekompresja; sygnał otrzymywany z satelitów dosyłowych jest dobrej jakości;
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
masloww prezentację obejrzałem, pomijając, że gość oczywiście promuje swoją firmę - co zrozumiałe - mówi ciekawe rzeczy. Cięcie sygnału na maksa, żeby tylko upchać ile się da....Jak usłyszałem o 10Mb/s przy sygnale SD... przecież u nas w HD tyle dają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale z tego nasuwa się jeszcze jeden smutny wniosek dla nas....w MM Eurosportu mieć nie będziemy! Bo te dwie firmy według mnie się nigdy nie dogadają ...
I żeby być tu uczciwym jest w tym też wina Eurosportu..., aczkolwiek 2zł to nie majątek!!!
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

ponawiam pytanie :p czy ktos z was kiedy kolwiek w DTV widzial Tvn Lingua :p? bo jak mam w ulotce powino byc :D a jak stwierdzila pani w BOK bylo z 2 tygodnie ale przestalo nadawac xD :mrgreen: czy ktos z was widzial ten kanał w DTV ? :hmm:
 
Do góry