TV HD w polskiej TK Multimedia

Thomy

New member
Też wam się zdaża że przełączajc na jakiś program czsami jest tylko dźwięk a niema obrazu, dzisiaj mialem tak kilka razy?
obraz pojawia się dopiero jak zmienię program na inny i z powrotem.
 

masloww

New member
Bez reklam
Thomy napisał:
FTTB też korzysta z sieci koncentrycznej doprowadza się światło do węzła optycznego w budynku a dalej koncentrykiem do klientów i tak teraz budują sieci kablowe w Polsce.
W Kaliszu jest tylko kilkadziesiąt takich węzłów a dalej kaskada wzmacniaczy tak samo jak we Wrocławiu.
no i czy nie można tak pisać bez przemądrzania się;

u mnie nie ma zaników obrazu;

za to na ESPN America dzisiaj chyba jest rekord w przesunięciu dźwięku i obrazu; od dłuższego czasu na tym programie było przesunięcie ale dzisiaj wynosi ono ponad minutę!!! raz zgłaszałem, potem dałem spokój bo nie oglądam tego programu, niezbyt interesuje mnie gra w palanta
 

xolzok

New member
Bez reklam
Thomy napisał:
Też wam się zdaża że przełączajc na jakiś program czsami jest tylko dźwięk a niema obrazu, dzisiaj mialem tak kilka razy?
obraz pojawia się dopiero jak zmienię program na inny i z powrotem.

U mnie to samo.
 

masloww

New member
Bez reklam
skoro zaczynasz Thomy z sensem odpowiadać to muszę ciebie wykorzystać;
mam takie pytania:
-czy jest możliwość aby MM mogła czerpać sygnały podstawowych programów telewizyjnych ze światłowodu Emitela?
z wielu opinii w necie można wyczytać że sygnał z DVB-T ma najlepszą jakość, wszystkie n-ki i inne ponoć się chowają, na dodatek tylko w DVB-T program TVN leci w formacie 16:9;
-czy separator galwaniczny może pomóc w poprawie jakości sygnału DTV?
http://www.awpol.pl/go/_info/?id=24
 
N

neox

Guest
masloww napisał:
skoro zaczynasz Thomy z sensem odpowiadać to muszę ciebie wykorzystać;
mam takie pytania:
-czy jest możliwość aby MM mogła czerpać sygnały podstawowych programów telewizyjnych ze światłowodu Emitela?
z wielu opinii w necie można wyczytać że sygnał z DVB-T ma najlepszą jakość, wszystkie n-ki i inne ponoć się chowają, na dodatek tylko w DVB-T program TVN leci w formacie 16:9;
-czy separator galwaniczny może pomóc w poprawie jakości sygnału DTV?
[URL="http://www.awpol.pl/go/_info/?id=24"]http://www.awpol.pl/go/_info/?id=24 [/URL]

Ja bym nie ryzykowal, mam sygnal WZOROWY i tez zdarzaja sie problemy o ktorych wszyscy piszemy. Nic tutaj separator nie pomoze. Ja mialem takie cos ale jak korzystalem z analoga podlaczonego do kompa, pojawily sie mi sie zaklocenia, po wpieciu separatora bylo o wiele lepiej, nawet gdzies go jeszcze mam w szafie :)
"Umożliwia likwidację zakłóceń związanych z nieprawidłowym prowadzeniem masy."
 
N

neox

Guest
dziadzius4 napisał:
witam mam pytanie kolega ma z MM tylko sam internet i gdybym podłączył do netu dekoder czy mniałby jakieś kanały??
Dekoder nie zautoryzuje sie na takim modemie. Dekoder jest parowany z modemem, podlaczajac pod jakikolwiek inny modem nie zadziala.
 
N

neox

Guest
No ale co bezposrednio? Jesli masz dekoder z oddzielnym modemem, to zadziala tylko z tym modemem i koniec. Co chcesz omijac? Bez modemu dekoder w ogole nie zautoryzuje sie w systemie.
 

stanks

New member
Thomy napisał:
Też wam się zdaża że przełączajc na jakiś program czsami jest tylko dźwięk a niema obrazu, dzisiaj mialem tak kilka razy?
obraz pojawia się dopiero jak zmienię program na inny i z powrotem.

potwierdzam, występuje takie zjawisko...
 

Thomy

New member
masloww napisał:
-czy jest możliwość aby MM mogła czerpać sygnały podstawowych programów telewizyjnych ze światłowodu Emitela?
z wielu opinii w necie można wyczytać że sygnał z DVB-T ma najlepszą jakość, wszystkie n-ki i inne ponoć się chowają, na dodatek tylko w DVB-T program TVN leci w formacie 16:9;
-czy separator galwaniczny może pomóc w poprawie jakości sygnału DTV?
[URL="http://www.awpol.pl/go/_info/?id=24"]http://www.awpol.pl/go/_info/?id=24[/URL]


Nie wiem jaką jakość mają programy dostarczane przez Emitel, ale pamiętam jak przez ponad dwa tygodnie była straszna pikseloza na programach TVP (odbiór naziemny analogowy) nadawanych z nadajnika Mikstat gdzie właśnie Emitel dostarcza sygnał światłowodami.
Separator pomaga przy analogu, likwiduje problemy z przydźwiękiem - jeden lub dwa poziome pasy wędrujące po TV, czasami zakłócenia w audio.
 

cypis1

New member
znów byłem dziś u kumpla z kablówką Aster w w-wie i kij z jakością, bo pisałem już o tym (powiedzmy, że z 3 metrów rożnicy na 37" nikt nie zauważy;)), ale niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego u nich nawet dekoder reaguje szybciej? Przełączanie programów DTV odbywa się niemal tak szybko jak w zwykłym telewizorze CRT na antenie dachowej
 

DarekGdynia

New member
Znowu brak synchronizacji

Od kilku dni kanał E! Wogóle nie nadaje się do oglądania u mnie. Jeszcze tak wielkiego rozjazdu pomiędzy fonią a obrazem nie miałem ! Kończy się jeden program a słychać jeszcze z poprzedniego dźwięk:eek:k:
 

bourbon

New member
Bez reklam
Od kilku dni kanał E! Wogóle nie nadaje się do oglądania u mnie. Jeszcze tak wielkiego rozjazdu pomiędzy fonią a obrazem nie miałem ! Kończy się jeden program a słychać jeszcze z poprzedniego dźwięk

Sprawdziłem ten kanał u siebie i żadnych problemów z synchronizacją dźwięku/obrazu nie ma.
 
Do góry