TV HD w polskiej TK Multimedia

Blaszak

New member
U mnie wczoraj również brak Luxe.tv HD.

mac2003 napisał:
(...) Jeżeli któryś z forowiczów napisał że u niego kontrast na niektórych programach jest kiepski (zakładając że ma LCD) to ktoś inny który ma ten kanał u innego operatora mając Plazmę która z założenia wyświetla większą głębię koloru no to nie ma o czym mówić. (...)
Z całym szacunkiem ale nie masz do końca racji. Wszyscy wiemy, że kontrast na LCD jest gorszy od tego na Plaźmie i CRTku. Ale... wszystkim nam chodzi, że porównując kontrast z obrazu analogowego do tego z dekodera cyfrowego i odbierając to na TV LCD to dochodzimy do wniosku, że obraz cyfrowy jest strasznie mleczny, brak mu dobrego kontrastu. I według mnie jest to wina operatora, gdyż obraz przy przekazie do klienta końcowego ma źle dobrane parametry.
 

mac2003

New member
Blaszak napisał:
U mnie wczoraj również brak Luxe.tv HD.


Z całym szacunkiem ale nie masz do końca racji. Wszyscy wiemy, że kontrast na LCD jest gorszy od tego na Plaźmie i CRTku. Ale... wszystkim nam chodzi, że porównując kontrast z obrazu analogowego do tego z dekodera cyfrowego i odbierając to na TV LCD to dochodzimy do wniosku, że obraz cyfrowy jest strasznie mleczny, brak mu dobrego kontrastu. I według mnie jest to wina operatora, gdyż obraz przy przekazie do klienta końcowego ma źle dobrane parametry.

Wszystko ok, ale to że obraz jest mleczny czy nie to nie kwestia oprogramowania stb. Jest to temat kompresji a dokładnie kodeka. Prawdopodobnie MMP używa MPEG-4 a N-ka MPEG-2 stąd ta różnica. Jeżeli chodzi o wszystkie tematy o których piszecie to znam je bardzo dobrze bo mam cyfrówkę z MMP od początku kiedy ją wprowadzili.
Mam do was jedno pytanko czy filmy VOD grają się u was dobrze? jak z jakością, czy jest tam audio DD 5.1?
Widziałem w opisach filmów tekst (Dźwięk przestrzenny)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mac2003 VOD w teorii to piękna sprawa, ale w wydaniu MM to już tak pięknie nie jest a oto powody :

1. Jakość od średniej do kiepskiej.

2. Dźwięk przestrzenny w ich wykonaniu to DD 2.0 surround - ja przynajmniej nie spotkałem tam filmu z dźwiękiem DD 5.1. Jeżeli ktoś z forumowiczów taki napotkał to proszę o sprostowanie.

3. Ceny byłyby niezłe za faktyczne nowości. A tam mamy dwa czy trzy faktycznie nowe filmy. Dlatego uważam, że cena 8-9zł to za dużo, gdyż za 5-8 mogę mieć z wypożyczalni film DVD z bardzo dobrej jakości obrazem i dźwiękiem DD5.1, lub DTS; albo za 10-15 zł film na Blu-Ray - tutaj o jakości pisać nie muszę. Przykład film Gladiator / bardzo dobry, ale co z tego / w MM cena 8zł, w wypożyczalni jako "stary" 4zł.

4. Filmy promocyjne za 0zł to chyba jakiś żart. Pomijam tu MM off, ale cała reszta w jakości kiepskiego VHS. O samej treści filmów nie ma co wspominać. W ten sposób MM usługi VOD nie wypromuje...


A tak ogólne to nie chodzi o to abyśmy my abonenci, którzy płacą niemałe pieniądze się kłócili czy spierali o szczegóły techniczne. Prawda jest taka, że TV cyfrowa przerosła możliwości tej firmy. Takie są fakty. A co do MPEG 4 to jest on bardzo wydajny i oferuje bardzo dobrą jakość...
I uprzedzam tu pytanie, że skoro mi źle to mogę zrezygnować z usług MM. Oczywiście jak tylko skończy mi się umowa. Jednakże cały czas mam nadzieję, że nastąpi poprawa....

Co do nowych kanałów u mnie - 0.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

xolzok

New member
Bez reklam
Nadająca od ponad roku śląska Telewizja Silesia w najbliższym czasie powiększy zasięg o kolejnych widzów. Stacja wkrótce dołączy do oferty sieci Multimedia Polska.
Od kilku dni w telewizji kablowej Multimedia Polska trwają testy TV Silesia . Stacja wkrótce dołączy oficjalnie do programowej oferty operatora, ale już teraz w wybranych lokalizacjach sieci możliwe jest odbieranie kanału przy pomocy cyfrowych dekoderów.

Przypomnijmy, że w kwietniu oferta Multimedia Polska zostanie powiększona także o nowy muzyczny kanał Nat Geo Music.

info: Media2.pl
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Każdy nowy kanał cieszy. Zwłaszcza jak jest w dobrej jakości. Z tym tylko, że TV Silesia to kanał regionalny. Z pewnością wartościowy, ale...

No cóż MM dalej jest "głucha" i nie interesuje Firmy głos abonentów....

Pożyjemy zobaczymy, u mnie nadal żadnych nowych kanałów testowych...
 

mac2003

New member
marciniozo napisał:
Mac2003 VOD w teorii to piękna sprawa, ale w wydaniu MM to już tak pięknie nie jest a oto powody :

1. Jakość od średniej do kiepskiej.

2. Dźwięk przestrzenny w ich wykonaniu to DD 2.0 surround - ja przynajmniej nie spotkałem tam filmu z dźwiękiem DD 5.1. Jeżeli ktoś z forumowiczów taki napotkał to proszę o sprostowanie.

3. Ceny byłyby niezłe za faktyczne nowości. A tam mamy dwa czy trzy faktycznie nowe filmy. Dlatego uważam, że cena 8-9zł to za dużo, gdyż za 5-8 mogę mieć z wypożyczalni film DVD z bardzo dobrej jakości obrazem i dźwiękiem DD5.1, lub DTS; albo za 10-15 zł film na Blu-Ray - tutaj o jakości pisać nie muszę. Przykład film Gladiator / bardzo dobry, ale co z tego / w MM cena 8zł, w wypożyczalni jako "stary" 4zł.

4. Filmy promocyjne za 0zł to chyba jakiś żart. Pomijam tu MM off, ale cała reszta w jakości kiepskiego VHS. O samej treści filmów nie ma co wspominać. W ten sposób MM usługi VOD nie wypromuje...


A tak ogólne to nie chodzi o to abyśmy my abonenci, którzy płacą niemałe pieniądze się kłócili czy spierali o szczegóły techniczne. Prawda jest taka, że TV cyfrowa przerosła możliwości tej firmy. Takie są fakty. A co do MPEG 4 to jest on bardzo wydajny i oferuje bardzo dobrą jakość...
I uprzedzam tu pytanie, że skoro mi źle to mogę zrezygnować z usług MM. Oczywiście jak tylko skończy mi się umowa. Jednakże cały czas mam nadzieję, że nastąpi poprawa....

Co do nowych kanałów u mnie - 0.

Pozdrawiam

Dzięki za info o VOD dzisiaj spróbuję coś wypożyczyć...
Wracając do kompresji MPEG-2 MPEG-4 z doświadczenia wiem że MPEG-4 poz tym że potrafi skompresować content o około 30-40 % bardziej niż MPEG2 to wcale nie jest lepszym kodekiem stąd mój przykład N-ki.
Jeżeli chodzi o kompresję to jeżeli bardziej skompresujesz to głównie co można zauważyć to kwadraty na video przy szybkich przejściach/zmianach obrazu bądź przy mocnej kompresji mocne cięcia się i pikseloza obrazu.
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mac2003 sprawa oczywista, że duża kompresja nie idzie w parze z jakością. Ale z drugiej strony telewizja zmierza raczej w kierunku MPEG4....
 

DarekGdynia

New member
marciniozo napisał:
Każdy nowy kanał cieszy. Zwłaszcza jak jest w dobrej jakości. Z tym tylko, że TV Silesia to kanał regionalny. Z pewnością wartościowy, ale...

No cóż MM dalej jest "głucha" i nie interesuje Firmy głos abonentów....

Pożyjemy zobaczymy, u mnie nadal żadnych nowych kanałów testowych...

W kwestii nowych kanałów do święte słowa. Co do Silesi to tak jak wcześniej wspominałem, u mnie dostępna jest od kilku dni włącznie z 4 czy 5 kanałami zarezerwowanymi jako test...
Caałkiem mozliwe że już na początku kwietnia dowiemy się co kryje się pod tymi testami i jakie będą to kanały.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Zdecydowanie od Silesii wolałbym TVP Info, łącznie z pasmami regionalnymi przypisanymi do lokalizacji, oczywiście na dtv.
 
Ostatnia edycja:

DarekGdynia

New member
Nie, nie domyślam się i nawet nie chce :) lepiej niech popracują nad jakością całej usługi a nie zaczynaja "zapychac" puste kanały czym się da...

W kwestii kanału Luxe TV to właśnie mam znowu. Nie wiem czemu nie był dostępny przez ostatnie dni u mnie!

W temacie zacięc i braku synchronu na wielu kanałach to jutro mam umówionego technika więc zobaczmy co mądre głowy wymyśla !
 

bourbon

New member
Bez reklam
Polsat Sport HD zaczął pokazywać puchar Ekstraklasy piłki nożnej: o 15:30 powtórka wczorajszego Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów, a o 18:00 na żywo Polonia Warszawa - Arka Gdynia.
Jutro o 18:00 również mecz na żywo, link do programu.
W końcu jakieś zmiany ze strony Polsatu :rolleyes:
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

Dzis wkoncu do gorzowa dotarl pakiet HD i... wielkie zdziwienie nie mam go wykupionego a wszystkie kanaly smigaja az milo :) czy to jakas promocja czy tylko na wyprobowanie pakietu :)?
 

bourbon

New member
Bez reklam
W sumie to byłoby miło gdyby powtórzyli taki prezencik jak na święta bożego narodzenia - wszystkie pakiety odkodowane (oczywiście po za c+ i hbo) :)

Ps. Czy mając dekoder podłączony przez hdmi, również nie możecie sterować głosem z pilota dekodera ?
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

i kolejne zdziwienie :eek: okolo 20:30 kolejno na kanałach 739 - 740 - 741 - 742 743 - 744 pojwiły sie nowe kanaly o tytule Test :) z tego co sie domyslilem < bo narazie brak dziweku i obrazu > to te kanały to :

739 - Test1 ( Tvp Sport )
740 - Test2 ( --------- )
741 - Test3 ( Tvn Style )
742 - Test4 ( C+Sport2 )
743 - Test5 ( --------- )
744 - Test6 ( Tvn7)

Kanały jeszcze są ( nie wiadomo czy bd jutro pojutrze ) narazie brak dziweku i obrazu ale doszedlem po programie tv :) ale oczywiscie moglem sie pomyli i moze byc to inny kanal :) jezeli kanaly znikna to poinformuje was :) :eek:k:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Bourbon co do sterowania głosem - nie nie można.
Co do kanałów u mnie nic nowego, nawet Luxe HD zniknął....
 

mac2003

New member
Odkodowanie Canal+ Sport i Canal+ Sport HD

Witam
Nie wiem czy wiecie ale MMP w niedzielę (29-03) odkoduje kanały Canal+ Sport i Canal+ Sport HD na czas trwania meczu + studio Lech Poznań:Wisła Kraków. Co prawda Canal+ odsprzedał prawa transmisji do TVP ale dla tych którzy nie mają tej paczki proponuję obejrzeć profesjonalny komentarz i mega obraz na Canal+ HD.
miłego oglądania... ;)
Pozdrawiam
 
Do góry