TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Neox nic nie wymyślamy, tylko niech MM zacznie nas traktować poważnie!!!

Ten kanał to żadna rewelacja.... MM tworzy pakiety OK" każdy chce zarabiać, ale bez przesady. Płacę w tech chwili MM 175zł.... nie narzekam, ale chcę za tą kasę mieć co oglądać.

W tej chwili bloki na moim osiedlu są okablowywane przez inną konkurencją sieć kablową. I tak pakiet analogowy bodajże 53 programy za 21zł. Oczywiście jest też opcja cyfrowa pakiety w bardzo przystępnych cenach z Eurosportem. Jest też 8 kanałów HD.

No i według mnie hit - internet standard 4MB/1MB - 34zł! Bez żadnych limitów oczywiście w nocy zwiększany do 8MB. Wersja 1Mb-19zł, a np. wersja 20MB - 109zł. Dla przykładu w MM za za 1MB/256Kb płace 59zł.

Ja się nie użalam, sam podpisałem umowę z MM, która ogłaszała się jako super nowoczesna firma, która stale będzie powiększać i polepszać ofertę i co.... i nic firma stanęła w pewnym momencie i np. rok już negocjuje ze Eurosportem...

Także po prostu jak tak dalej będzie to trzeba będzie przejść do konkurencji. Wiem, że w MM nikt za mną płakać nie będzie, ale.... w BOK w moim mieście co dziennie jest masa ludzi, którzy rezygnują z oferty MM....
 
Ostatnia edycja:

bourbon

New member
Bez reklam
A od kiedy to Luxe TV HD jest w Basicu co??? Nie wymyslajcie juz, ten kanal od poczatku wszedl do pakietu HD, to ze byl w niektorych miastach dostepny nie oznaczalo ze juz tak zostanie.
U mnie był odkąd mam dtv (styczeń), aż do wczorajszego popołudnia.
Fajny kanał do chwalenia się możliwościami nowego tv przed znajomymi :p
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
bourbon napisał:
Fajny kanał do chwalenia się możliwościami nowego tv przed znajomymi :p
Dokladnie tak, kanal swietnie nadaje sie do testowania OTV HD:cool:

marciniozo napisał:
W tej chwili bloki na moim osiedlu są okablowywane przez inną konkurencją sieć kablową. I tak pakiet analogowy bodajże 53 programy za 21zł. Oczywiście jest też opcja cyfrowa pakiety w bardzo przystępnych cenach z Eurosportem. Jest też 8 kanałów HD.

No i według mnie hit - internet standard 4MB/1MB - 34zł! Bez żadnych limitów oczywiście w nocy zwiększany do 8MB. Wersja 1Mb-19zł, a np. wersja 20MB - 109zł. Dla przykładu w MM za za 1MB/256Kb płace 59zł.

Także po prostu jak tak dalej będzie to trzeba będzie przejść do konkurencji. Wiem, że w MM nikt za mną płakać nie będzie, ale.... w BOK w moim mieście co dziennie jest masa ludzi, którzy rezygnują z oferty MM....
Taka sama sytuacja u kazdego innego operatora, bylem w salonie Oranzady, 3 przede mna rezygnowalo, bylem w salonie gdzie N-ke i C+ sprzedaja mam tam znajomego, tez rezygnacje....wszedzie rezygnacje.

Poczekaj az ta Twoja nowa firemka nalapie klientow, pozyjemy zobaczymy, zwinie zagle i opchnie worek z 10tys klientow innemu operatorowi za niezla sumke.

Juz pisalem, nie raz, gdybym znalazl na rynku operatora, gdzie moglbym wybrac sobie liste kanalow, ktora chce miec i tylko za nie placic to bralbym to od reki. Nikt nikogo nie trzyma, abonenci wedruja od firmy do firmy, pogadalem chwile ze znajomym i mowi ze nawet nie wiem ilu ludzi w rejonach gdzie weszla MM przeszlo do nich z UPC czy tez Aster. Mniejsi operatorzy predzej czy pozniej i tak zostana wchlonieci przez wiekszych, taka specyfika tego rynku.

Odnosnie Eurosportu to rownie dobrze moglby juz nigdy nie wrocic i tyle. Pamietam jak gadalem ze znajomym w momencie kiedy wylecial Eurosport.... wszyscy plakali, lament zbiorowy, MM padnie, WSZYSCY odejda.... no prosze, wsrod moich znajomych nikt nie odszedl, nawet spora czesc dokupila jeszcze DTV... dziwne. Teraz nawet nikt nie placze za Eurosportem, jak powiedzialem ze jest swiatelko w tunelu to w sumie tylko jedna osoba byla ucieszona, reszta przyjela to bez szału. Bedzie to bedzie, nie to nie.

Dla mnie w DTV brakuje tylko pakietu sportowego, chcialbym miec Nsport (LM w HD) ale nie kupie talerza tylko dlatego bez przesady, fajnie gdyby byl Eurosport, Euro 2 i Euro HD ogladalem na Euro w sumie tylko i wylacznie tenis, reszta co mieli dla mnie to badziewie.
Do tego jakby jeszcze Polsat Sport HD puscil F1 w HD to juz byloby swietnie... no ale coz, wszystkiego miec nie mozna:cool:

Offtop: Koval masz juz K2??? :D
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Neox jak pisałem ja nie narzekam. Świadomie podpisałem umowę z MM.
A ta nowa siec kablowa to żadna moja firemka!!! Ale cieszę się, że MM poczuła oddech konkurencji na swoich plecach. Już sami dzwonią do abonentów i obniżają abonament w zamian za pozostanie w u nich. Czyli jednak można. Wiem, że przysłowie mówi, że dobrze tam gdzie nas nie ma, ale wszystko ma swoje granice.

Jak się cofniesz i poczytasz moje posty to zobaczysz, że wielokrotnie broniłem firmy MM przed innymi niezadowolonymi.
Ale fakt jest faktem jeśli chcesz wiedzieć to chciałem dostać się do BOK aby dokupić kolejny pakiet, ale nie mogę się tam dostać od kilku dni bo tam codziennie jest bardzo wiele osób, nie trzy jak piszesz w Orange, ale kiladzisiąt. Nie mam niestety czasu aby stać kilka godzin w kolejce.

Piszesz, że nikt nie płacze za Eurosportem, no nie wiem wśród moich znajomych bardzo wiele osób narzeka, że nie ma tego kanału. na forum zresztą też.

Wcale mi się nie uśmiecha zmieniać operatora, nie jestem też żadnym pieniaczem, ale po prostu sobie liczę i jeżeli inna firma da mi więcej kanałów za mniej pieniędzy, szybszy internet to po prostu ją wybiorę.

Bądź obiektywny, konkurencja firm jest dobra dla klienta bo wymusza "walkę" o tego właśnie klienta....
Jak Multimedia o mnie "zawalczy" to z pewnością będę dalej je abonentem i dalej będę ją chwalił.
 
N

neox

Guest
Aktywacje pakietu mozna zrobic tel. nigdzie nie musisz ruszac tylka z fotela;)

Mi nie chodzi o to zebys nie narzekal, ze masz bronic MM, mi tez wiele rzeczy sie nie podoba, w moim miescie odkad pamietam jest MM i nigdy nie bylo innego operatora.

Wcale mi się nie uśmiecha zmieniać operatora, nie jestem też żadnym pieniaczem, ale po prostu sobie liczę i jeżeli inna firma da mi więcej kanałów za mniej pieniędzy, szybszy internet to po prostu ją wybiorę.
Rowniez postapilbym tak samo, kilka lat temu zrezygnowalem z internetu na rzecz Telekomuny, wzialem szybsze lacze, po 1.5r. wrocilem do MM, troche taniej i nie potrzebowalem juz szybkiego lacza. Myslisz ze ktos plakal za mna jak zrezygnowalem z inernetu z MM? albo pozniej jak rezygnowalem z TPSA? Pytali tylko dlaczego, no to przedstawilem swoje argumenty... i tyle. Abonencie wedruja i beda wedrowac od operatora do operatora, takie czasy, jeden da promocje na 1 rok z super cena, zgarnie czesc klientow, po roku inny da lepsza promocje tez na rok to wroca znow do niego itd.
Migracja klientow byla, jest i bedzie.

Odkad mozna przenosic numery od operatora do operatora to jest jeden wielki cyrk.... i szczerze przyznam to wolalem jak bylo po staremu, ktos mial numer z jakiejs sieci mozna bylo poznac a teraz... kij wie czy dzwoniac na 05xx dzwonisz na oranzade czy moze na play czy plus czy jeszcze inny operator...jeden wielki burdel, jak ktos ma naliczanie inne w sieci a inne po za siec to mozna ocipiec. Ktos sobie zrobil zapis ze mozna przenosic a nie wie chyba nawet jak to sie technicznie odbywa i jakie sa problemy miedzy operatorami.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do aktywacji to wole jednak iść do BOK. A to dlatego, że tam osobiście można coś więcej wynegocjować / wiem z doświadczenia :D /.

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią a w szczególności z tym, że z tym przechodzeniem numerów to faktycznie niezły bałagan zrobili.

A to, że nikt za mną płakać nie będzie to wiem :( firma ma tysiące abonentów i ja jeden żuczek jestem tylko pyłkiem w machinie.

Ale uwierz mi / i piszę to bez cienia satysfakcji - bo niby z czego tu się cieszyć / naprawdę wiele osób zaczęło rezygnować z MM w moim mieście jak tylko pojawiła się informacja o nowym operatorze kablowym. Chwilę postałem w kolejce bo myślałem, że szybko pójdzie, ale gdzie tam. Ludzie / głównie starsze osoby / kłóciły się z paniami w BOK i trwało to wieki..... dlatego sobie odpuściłem.
No a teraz idę sobie coś w HD obejrzeć tak na polepszenie nastroju....

Pozdrawiam!!!
 

rzepikwp

New member
Witam
Jestem nowym abonentem MM w Warszawie , właśnie skorzystałem z możliwości i uciekłem z Asterki i to nie z powodu zmian w regulaminie jakie zastosowali (to był oficjalny powód dla którego można było zrezygnować), a z powodu na znikającą ofertę tv tego operatora.Pamiętam jak zakładałem sobie Aster i było min. Viasat ,Polsat Sport a obecnie nic z tych dobrych kanałów , natomiast kolejne Cnn itp. MM to inna bajka Viasat, Polsat Sport, kanały dla dzieci których w asterce brak tzn są CN,Nickolkedeon,Jetix(tylko raczej ja jako ojciec bym zakwalifikował większość tych bajek jako horrory:)), a w MM Bebe tv ,JinJam,Boomerang,MiniMini kanały którymi córka się zachwyca no i oczywiście te gorsze kanały jak dla mnie też są czyli CN. Poza tym oferta stacjii które nadają seriale tu akurat żona jest zadowolona, w Asterce można tylko pomażyć o takich kanałach ja Fox Life.
To by była moja opinia jeżeli chodzi o TV , teraz krótko jeżeli chodzi o internet Aster 6 MB później niby coś chyba podnosili i transfer 370 kb MM 6 MB i transfer 736 kb naprawdę miła niespodzianka
Na koniec porównanie cen w Aster płaciłem 193zł dodatkowo w tym pakiecie miałem C+ i HBO, a w MM w sumie też 191 zł a ile szybszy internet i bogatsza oferta TV
Na koniec żeby nie było tak różowo to niestety po podłączeniu MM moja nagrywarka Panasonic EH 68 stała się bezużyteczna z powodu zablokowania możliwości kopiowania , nawet jeżeli pomijam dekoder i podłączam tylko antenę do nagrywarki to TVN nie mogę nagrać, a z dekodera już totalnie nic nawet jak podłączony jest tylko do Scarta a Neox coś pisał o starym sofcie do dekodera ale niestety za dużo stron do czytania,a brak czasu.
Aha i propo jakości obrazu w porównaniu do Asterki to programy z dekodera MM to normalnie HD w porównaniu do Asterki.
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Rzepikwp podnosisz mnie na duchu!!! Masz rację więcej optymizmu trzeba mieć.

Co do nagrywania to powiem Ci, że u mnie spokojnie mogę wszystko nagrywać i to zarówno po analogu i DTV.
Musisz tylko pamiętać, że nagrywając z DTV musisz sygnał przełączyć na RGB i po scarcie tuner do nagrywarki podłączyć i powinno być OK".
 
N

neox

Guest
marciniozo napisał:
Co do aktywacji to wole jednak iść do BOK. A to dlatego, że tam osobiście można coś więcej wynegocjować / wiem z doświadczenia :D !
A ja z doswiadczenia powiem Ci, ze na same pakiety dodatkowe w DTV nic nie wynegocjujesz:cool: Akurat to moge potwierdzic, promocje na pakiety w DTV sa takie same na infolinii jak i w BOA:cool:

No opis nagrywania to chyba sobie skopiuje gdzies do notatnika, bo widze ze wszyscy o to pytaja. Niech ktos sie cofnie kilka stron i wklei tutaj - nie chce mi sie szukac ;)
Nagrywanie dziala, nie jest blokowane, blokowany jest VOD z oczywistych wzgledow, owszem z tego co wiem nadawcy blokuja niektore pozycje, np. TVN, C+ albo HBO wybrane filmy w jakis sposob blokuja....osobiscie tego nie sprawdzilem ale kilka osob mi potwierdzilo, ze chcieli nagrac film i kiszka, film sie skonczyl i mogli nagrywac program. Jak ktos ma mozliwosc niech sprawdzi, nie chce mi sie przenosic nagrywarki.
 
Ostatnia edycja:

rzepikwp

New member
Co do nagrywania tak też zrobiłem ale ze stara nagrywarką LG RH188 z 2006r.i wszystko jest ok, niestety Panaś wywala mi ochronę kopiowania, dzięki za podpowiedź, aczkolwiek ewentualnie czekam na jakieś rozwiązania z Panasiem, chyba że MM szybciej będzie miała dekoder z PVR

Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
k0val spokojnie spokojnie, nie chwalimy cudzego, miałem Cyfrę plus, brat ma "N" i cały czas też Cyfrę plus.
A to, że nigdzie nie jest idealnie to oczywista sprawa.....

Wyprzedzając pytanie platformy cyfrowej obecnie mieć nie mogę - ogólnie mówiąc problem z zamontowaniem anteny.
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
rzepikwp napisał:
Co do nagrywania tak też zrobiłem ale ze stara nagrywarką LG RH188 z 2006r.i wszystko jest ok, niestety Panaś wywala mi ochronę kopiowania, dzięki za podpowiedź, aczkolwiek ewentualnie czekam na jakieś rozwiązania z Panasiem, chyba że MM szybciej będzie miała dekoder z PVR

Pozdrawiam

Chwila chwila, czegos nie rozumiem. Podlaczasz nagrywarke Panasa do kabla antenowego (nie mowie o DTV) i nie mozesz nagrac sygnalu? Msz taki komunikat? Podlaczasz nagrywarke LG i normalnie nagrywasz sygnal analogowy?

Odnosnie DTV, no to jesli masz podlaczony dekoder do TV kablem HDMI/Component i ustawiony tryb 720p/1008i albo nawet 576i/p w dekoderze to podlaczajac nagrywarke przez scarta nagrasz tylko fonie bez obrazu - na czas nagrywania trzeba ustawic tryb RGB w dekoderze.
Nie wiem jak to wyglada na nowym sofcie ale watpie zeby cos zmienili, chociaz z ADB roznie bywa ;), nie chce mi sie nagrywarki przenosic;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja mam nagrywarkę LG RH278 i żadnych problemów z nagrywaniem.
Oczywiście pamiętając o tym co pisze Neox.
 

DaLa

New member
Znowu o Eurosporcie

Neox pisze, że za Eurosportem już nikt nie płacze, nikomu nie jest potrzebny. To nie tak. Myślę, że już się nam nie chce na ten temat gadać. To jest jak grochem o ścianę. Do mnie czasami dzwonią z MM proponując dokupienie pakietów i ja zawsze, niezmiennie wtedy odpowiadam: OK biorę wszystko, ale najpierw proszę o EUROSPORT! Inaczej nie mamy o czym rozmawiać.
 

rzepikwp

New member
Tak dokładnie Panas bezpośrednio podłączony do gniazda antenowego w nagrywarce i brak możliwości nagrywania TVN. TVP, Polsat można nagrać, w LG nie ma takich problemów nagrywam wszystko.
Jeżeli chodzi o DTV to identyczna sytuacj LG podłączone do Scarta i ustawione na RGB i spoko wszystko nagrywam, co prawda tutaj mam też mały haczyk ponieważ wtedy nie nagrywam z wejścia AV 2 tak jak idzie wyjscie Scart, ale z ustawionego programu i włączonego Dekodera. Wiem zagmatwałem ale takie obejscie tego problemu znalazłem gdzieś w necie oto orginał:
RECORDING FROM EXTERNAL DECODER
1) connect the decoder to recorder using AV2 scart;
2) in setup menu, select "Program Edit"->"Program Edit";
3) select one channel from the list and press "Enter";
4) in the menu on the left, select "Decoder on/off" until in channel preview will appear "Canal+";
4) select "AV2 connector"->"Decoder" in the setup menu;
5) switch on the decoder and tune the recorder on the TV channel where you activated "Decoder on/off"/"Canal+" option;
6) tune the decoder on the channel you wanto to record;
7) start recording or program a timer-recording using as source the TV channel where you activated "Decoder on/off"/"Canal+" option (not the AV2 input!);
WARNING: in this way, when the recorder is turned off, you cannot see the decoder on television through the recorder.
Natomiast Panas cały czas pod Scartem wywala ochronę, natomiast widzę że po waszych postach muszę jeszcze raz wszystko od nowa spróbować bo może jednak coś przeoczyłem.
I jeszcze jedna sprawa Pan w BOK poinformował mnie że nowy soft dekodera nie pozwala na nagrywanie programów nawet ze Scarta, niewiem jaki mam soft ewentualnie może później sprawdzę i napiszę.

Pozdrawiam
 
N

neox

Guest
Sprawdze to zaraz na analogu, do dekodera nie chce mi sie tego przenosic.

Co do podlaczenia dekodera to powinno byc tak:

Dekoder --------(kabel scart)-----> do nagrywarki wejscie scart (zazwyczaj AV2) dalej z nagrywarki------- (tutaj juz jak jak kto chce, moze scartem do OTV albo component albo HDMI jesli ma wyjscie z nagrywarki) ------> OTV
Na dekoderze ustawiamy kanal, z ktorego chcemy cos nagrac, zmieniamy na tryb na RGB, sygnal leci do nagrywarki do wejscia scart, w nagrywarce wybieramy zrodlo sygnalu AV2, wlaczamy nagrywanie - sygnal, ktory w tej chwili wchodzi do nagrywarki do wejscia AV2 zostanie nagrany.

Oki sprawdzilem, bez problemu nagralem sygnal analogowy z TVN, nagrywarka Panasonic DMR-E55, na nagrywarce Sony z HDD rowniez nagrywa. Nie widze problemu. Problem moze byc z jakimis wybranymi tytulami, Kilka osob mi juz to mowil - sam sie jeszcze z tym nie spotkalem, slyszalem ze moze byc blokada na niektorych filmach TVN, HBO, C+

Jak jutro mi sie bedzie chcialo to podepne to pod dekoder, ale jak dostane K2 to moge nie miec czasu :D:D:D
 

rzepikwp

New member
Neox naprawdę dzięki za fatygę, nie ,musisz sprzętu przenosić mam podłączonego LG i to mi wystarcza ,teraz Panas poczeka na lepsze czasy:) przynajmniej monotonii nie ma. Są plusy bo do tej pory narzekałem na LG spora usterkowośc zwłaszcza tego mojego modelu a dokładnie napędu DVD.........ale to nie ten dział i temat, a jednak miłe zaskoczenie bo nagrywa MM:), może i Panas się doczeka jakiś plusów za jakiś czas:)

Pozdrawiam
 

Debuger

New member
Na potwierdzenie słów neox'a - cyt. za wirtualnemedia.pl

"Multimedia Polska inwestuje..."

....W bieżącym roku Multimedia Polska zamierza wprowadzić nowe usługi - telewizję interaktywną, T-commerce (sprzedaż z użyciem telewizji) czy PVR. Prezes spółki Andrzej Rogowski nie chciał na razie zdradzać szczegółów tych projektów.
 
Do góry